Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #19694 üzenetére

    Mivel nem egyértelműen válaszoltál a kérdésre, feltételezhetem, hogy a válaszod nemleges?

    A Bibliában a rabszolgaság kétféle kontextusban kerül elő:

    Az egyikre példa az egyiptomi rabszolgaság ekkor a szabad népet elnyomja és kényszermunkára fogja a fáraó és ebből Isten Mózes által kiszabadítja a népet és az ígéret földjére vezeti ahol felvirágoznak és az egyik leggazdagabb királyság jön létre.

    A másik a babiloni rabszolgaság ahol a nép erkölcstelen viselkedése miatt (gyerekáldozatok, özvegyek és árvák, szegények nyomorgatása, korrupció, igazságtalanságok) ez Isten igazságos ítélete.

    Tehát ahogy egy bíróság halálos ítélete erkölcsös és igazságos úgy egy ember megölése pedig erkölcstelen viselkedés. Ugyan így ha valaki terror alatt a pincéjébe zár valakit erkölcstelen, de a bíróság által kiszabott szabadságvesztés pedig erkölcsös ítélet.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #19698 üzenetére

    Akkor te is táncolsz a halálbüntetése kérdése körül mert nem vállalsz egyértelmű álláspontot a témában?
    A bűnek következménye van ami a büntetés. Az áldozat nagyobb büntetést szeretne a vétkes pedig nyilván kisebbet. De ez nem erkölcsösség és igazságosság kérdése. A bűnösnek bűnhődnie kell, mert ekkor lesz igazságosság, és ahol az igazságosság ott a jó erkölcs.

    Annak ellenére hogy jól ismered a témát mégis meglepődök, hogy nem veszed észre, hogy a zsidók rabszolgasági törvényei mégis sokkal enyhébbek mint a környező országoké és ez a hitüknek és törvényeiknek volt köszönhető. Sokkal humánusabb volt a környező népek gyakorlatánál. Sokkal erkölcsösebb volt mint máshol. A másik, hogy úgy állítod be mintha a rabszolga olyan lenne mint egy lyukas zokni, ez is az ismereteid hiányára mutatnak, egy rabszolga nem volt olcsó, nem akárkinek volt és nem gyilkolászták őket csak halomra, mintha semmi nem történt volna.

    Persze igen, senki se szeret rabszolga lenni. De ha nem a bűntől megrontott világot nézed, láthatod Isten teremtésében nem szerepelt a rabszolgaság. A teremtett világ tökéletes volt, ezután a bűneset miatt van jelen minden erkölcstelenség és igazságtalanság. A tízparancsolat és a törvények ennek szabnak határt. A rabszolgasággal kapcsolatos törvények éppen az emberi túlkapást mérséklik és nem buzdítanak senkit rabszolgatartásra és olyan hogy valaki egyszerűen csak 7 év után felszabaduljon még Amerikában se volt példa... (látszik mennyire vették komolyan a Bibliát) Érdemes elolvasnod Pál apostol levelét Filemonhoz, hogy habár a címzett rabszolgatartó keresztyénként hogyan lehet a rabszolgatartáshoz viszonyulni.
    Régen a direkt rabszolgaság szerint szerveződött a társadalom ma a kapitalista rabszolgaságon. Az emberek ugyan annyira éhbéren élnek és megvannak fosztva a szabadságuktól mint akkor, csak egy szám vagy az adóhivatalnál és a cégnél, adnak vesznek minket, én ezt tartom gusztustalannak (és aki ezt hirdetés és élteti, hogy milyen magas az erkölcs) mert ebben élek, a bőrömön tapasztalom, de a keresztyén embereknél mégis meg tudjuk élni a szeretetet, segítőkészséget még ebben a szigorú világban is. És hogy Isten ezt miért engedi? Mert éppen a rabszolgaság (régi és mai) a bűn rabságának a párhuzama. A sátán foglyai vagyunk aki mindenféle ocsmányságra hajtja az embert, de ebből van szabadulás. Isten az aki felszámolja a rabszolgaságot. Ami nem a törvényekben van amit úgyis áthág, meg a büntetés kérdése miatt nem mer állást foglalni, hanem mikor a feltámadás után tényleg szabad lesz és a földön pedig megtapasztalja a bűnből való megszabadulást Jézus Krisztus által.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Elemental #19700 üzenetére

    Ahogy a válaszomból láttad erkölcsileg helytelennek tartom a rabszolgaságot. De úgy tűnik ebben a topikban mindenkinek nehezen megy a szövegértés és elengedhetetlen tőmondatokban beszélni :)
    Én egyenes válaszokat adok, de ti valahogy nem akarjátok elfogadni ezért kitérő válaszként értelmezitek.

    Egyébként ismeritek William Wilberforce életét? Ebből is látszik milyen a keresztyénség és a rabszolgaság kapcsolata. Istennek nem teremtési rendje a rabszolgaság és a leghumánusabb rabszolgasággal kapcsolatos törvényeket adta abban a korban, hogy az emberi gonoszságot leleplezze és fékezze, ezt írtam és most is ezt látom a Bibliában. Nyilván ha ti ezt belátnátok kiderülne, hogy mégse igaz az a tévképzetetek, hogy a Biblia Istene milyen erkölcstelen és gonosz, ezt soha nem fogjátok beismerni sajnos és megy a további terelés.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #19702 üzenetére

    Te is jössz ezzel a tánccal, nincs semmi tánc, csak ha az ember nem azt mondja amit hallani szeretnétek akkor jön ez a szívózás :) Persze egyszerűbb lenne a helyzet ha bólogató kutyus lennék, hogy persze igazatok van, csak ezzel a szemetekbe hazudnék és élnétek a kis kényelmes tévképzeteitekben, hogy milyen a Biblia Istene. Itt nem a vita megnyeréséről van szó, hanem arról, hogy mi az igazság.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #19725 üzenetére

    És az is immorális, hogy habár mi megadtuk a választ arra, hogy a vádjaid miért tévesek te még mindig a régi lemezt fújod, mintha nem tudnál olvasni...

    Nincs állásfoglalás a rabszolgaság, rabszolgakereskedelem mellett, hanem éppen az ember gonoszságát fékezi, hogy ne úgy bánjanak a rabszolgával mint egy rossz kutyával. Az adott kor leghumánusabb erkölcsösebb rabszolgatörvényei voltak a zsidó törvények. Valóban igazad volt csak a zsidókra vonatkozott a 7 év. De az amerikaiak mégse voltak annyira humánusak, mint ahogy azt a bibliai törvények előírták volna. A Biblia a rabszolgaságot egyértelműen negatívumként (értsd rosszként), ahogy korábban is írtam a bűn hasonlatosságaként ábrázolja, mind az egyiptomi, mind a babiloni, asszír fogság negatív képek, ebből nem tudom, hogy vagy képes levezetni, hogy a Biblia pártolja a rabszolgaságot, holott azt rossznak ábrázolja?

    Nem képtelen állításokat kell elhinni, hanem "mert Isten úgy szerette ezt a világot, hogy egyszülött fiát adta, hogy aki hisz őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen" És igen halálra és szenvedésre adta, hogy mi élhessünk. Ez valóban nagyon immorális... :( Valaki meghal a másikért, hogy az élhessen.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #19727 üzenetére

    Hála Istennek, hogy mára a Biblia le lett fordítva és nem lehet már a Bibliára hivatkozva hülyeségeket mondani, mert lehet cáfolni és ha valaki mégis megteszi egyértelműen Isten szava ellenére cselekszik.
    Lehet Luthert és Kálvint is hibáztatni, de világos, hogy mi Isten terve és akarata és ma ez már mindenki számára hozzáférhető.

    mod.: Látom most már a forrásodat... hát nem éppen hiteles forrásból copy pastel-sz, de legalább nem hasraütésszerűen nyomod. (nem a wikire gondolok, hanem a hetek-re)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #19731 üzenetére

    Isten sokkal súlyosabb dolgokat tilt, amiket az ember komolyan venne akkor nem lenne szükség semmire. Ne ölj, ne lopj, ne paráználkodj, ne kívánd a másét és ne hazudj a másikról. Ha az ember csak a tíz parancsolat második részét komolyan venné akkor nem lenne probléma semmi, a rabszolgaságnál is akkor van baj, mikor ezeket a törvényeket áthágod. A nagy törvény az ez: Szeresd Istent és szeresd felebarátodat mint magadat, ez az alapja az egésznek, ha szerinted ez kevés, akkor nem tudom, hogy mi az elég?

    Alá tudom támasztani az állításomat: nyisd ki bármelyik ókori történelem könyvet és olvasd el hogy hogyan bántak a rabszolgákkal abban az időben és hasonlítsd össze a Bibliában lévő törvényekkel.

    19739:
    Nincs semmilyen téveszme. Neked van egy hiedelmed, hogy az általad felhozott isteni tettek megalapozatlanok. Ahogy már korábban is érveltünk egy tett attól lesz erkölcsös, hogy mi a célja. Ha valakit ártatlanul ölsz meg gyilkos vagy, ha ítéletet hajtasz végre akkor törvényes és igaz. Isten ítélete azokon a népeken igazságos volt és emiatt erkölcsös is, volt kegyelmi idő, megbánásra és jó útra lehetett volna lépni. A kánaáni népek esetében 400 év. Attól, hogy az ítélet kegyetlennek látszik még nem lesz erkölcstelen, csak akkor ha nem tudod, hogy miért történt. És te pont így viselkedsz, az erkölcsös ítéletet vádolod holott az téged véd. Majdnem mint Jézus keresztre feszítésekor mikor mindenki az ártatlan halálát kívánta és egy ismert gyilkost akarna élni hagyni, szabadon engedni. Az az erkölcsös, ha a bűnös elnyeri büntetését és az az erkölcstelen, ha a bűnös megmenekül és tovább sanyargatja az embereket és tartja őket félelemben. Szerintem ez az abszurd és félelmetes, mikor az ember saját maga harcol azért hogy neki rossz legyen.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #19742 üzenetére

    Az általad említett példák is beleférnek az általam említett általános keretbe.
    Ha bosszúból ölsz indulatok vezetnek és nem az igazságot nézed, hanem azt ami téged kielégít és ez a gyakorlatot nézve közel sem igazságos, a bosszú sokkal több kárt okoz, mint az igazságos ítélet. De ahogy korábban is említettük az áldozat mindig keményebb büntetést akar, a vétkes pedig kisebbet, vagy egyenesen megúszni az ítéletet. A törvény az áldozat pártján áll, de az ítélet nem lehet igazságtalan, de az áldozat mégis igazságtalan ítéletet szeretne. (Itt is te káromkodva, a keresztyéneket ócsárolva beszélsz, holott erre semmilyen okod nincs általánosan, pláne egy intelligens beszélgetés keretében, szerinted milyen lenne az igazságos reakcióm a te dühkitörésedre?)

    A katonaságbeli példád sem jó, hiszen ott aki katona (hivatásos vagy kényszer) felvállalja az ország érdekeit és annak törvényei szerint jár el, nem véletlen hogy büntetik a disszidálást. Ott maga a katona az országot képviseli nem önmagát. De például a civilek ölését már büntetik, hiszen azok már személynek számítanak nem úgy mint a katonák és ezzel mindenki tisztában van csak te nem.

    Az önvédelemre, vagyonvédelemre nem ártatlanok miatt van szükség és erre törvények is vannak.

    Lehet, hogy a gondolkodásomat sötét középkorinak tartod, megteheted, de az érveid nagyon gyengék és az indulat beszél belőled.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #19741 üzenetére

    Mit kell komolyan venni és mit nem?
    Ebben is a Biblia segít. Jézus sok törvényt eltörölt és adott újakat. Valamit megtartott , sőt szigorított, de ez mind benne van a Bibliában.
    a nem lenne szükség semmire azt úgy értettem, hogy ha az emberek lelke jó döntéseket hozna, akkor nem lenne szükség állami, jogi törvényekre. ezt már pedzettétek kymco-val. Ha mindenki jó lenne, nem kellene törvény. De azt te is beláttad, hogy az ember nem jó ezért mindig ki alakul a törvény a társadalomban, hogy fékezze a bűnt. Ennyit a "jó ember" elméletedről, te magad is belátod, hogy szükség van törvényre, mert az ember rossz, sőt az magától kialakul a társadalomban emiatt.

    Akkor van baj a rabszolgasággal, ha megszeged a tízparancsolatot?
    A rabszolgaság lehet megfelelő formája a termelői társadalomnak, akkor van baj, ha a dolgozót ahogy említetted is nem embernek, hanem tárgynak tekintik. Vannak olyan rabszolgák akik szeretik a gazdájukat, mert az jól bánik velük, sőt a felszabadítást is lehetővé teszi, de van olyan is, ahol a rabszolga az állatnak minősítés alatt van 2 szinttel és kevesebbet ér mint egy csavar. Jó példa a Bibliából erre József és Dániel esete, mindketten rabszolgák voltak és a végén mégis egy országot irányítottak. Az ember lelkével van a baj, nem konkrétan a rabszolgasággal. Ennyi erővel az is baj, hogy az embernek főnöke van a munkahelyen, mert az is megfoszt téged a szabadságodtól.

    Te téveszmének minősítetted a zoknigyűjtő manót és a keresztyénséget is. Ez összemosás, az érveim a keresztyénség mellett voltak, a zoknigyűjtő manóval azt csinálsz amit akarsz.

    Nem feltétlenül a cél miatt lesz valami erkölcsös. Létezhet abszolút és objektív moralitás. A halálos ítélet végrehajtása lehet törvényes, de attól még nem lesz automatikusan igaz is és kegyetlennek sem kell lennie.
    Nem szubjektívet akartál írni?

    Ezt kizárólag a vallásos meggyőződésed miatt mondod, mert az égi diktátor csakis igazságos lehet. Ha egy ókori király parancsa lett volna, egyből más lenne a véleményed. Szerinted igazságos bármilyen okból csecsemőket sziklához csapni? Normális vagy?
    Te pedig a saját Isten elleni ellenszenved miatt ítélkezel, ahelyett, hogy megvizsgálnád, hogy valóban erkölcsös vagy igazságos volt-e az ítélet. Ez normális? Az oké, hogy szerinted szubjektíve az, mert rühelled az egészet, de objektíve? Az ítélet fáj, büntetés és nem gumicukor, de ettől még igazságos.Attól, hogy te az egész esettől függetlenül, több ezer évvel később mit tartasz szubjektíve jónak vagy rossznak az nem jelent semmit. Ha végig nézed a Biblia ok-okozati összefüggéseit senkit nem ér ártatlanul ítélet.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #19836 üzenetére

    Az állam igazságot szolgáltat és nem bosszút áll. Pont ez az a különbség amiről próbálok beszélni, de te valami miatt összemosod a dolgokat. Attól, hogy az áldozatnak igazságot szolgáltat még nem lesz bosszú.

    Ne haragudj, de olyan mintha nem ebben a világban élnél.
    Te milyen alapon ítéled a felsorolt dolgokat tévesnek? Csak ezért hogy ellenkezz? Nem látok semmi érvet? Illetve az idézett érveddel nem tudok mit kezdeni. Ebben a világban élek, de te is és ez a téma szempontjából irreleváns, nem a felvetett problémára reagáltál.

    Amennyiben a tízparancsolatból vagy Krisztus beszédeiből hozol olyan példát, amely alátámasztja ezt a véleményedet -- azaz hogy bárkinek is bármilyen okból felmentést ad az ölés alól --, akkor elfogadom.
    Rómabeliekhez írt levél 13,1-7

    Hol is volt káromkodás? Most nem keresem vissza...
    Ne is keresd, mert még megtalálnád.

    Jól emlékezek a Kálvinról folytatott beszélgetésünkre és én nem mentettem fel Kálvint. Valamilyen oknál fogva te ezt nem értetted meg és bármit is írtam a témában te azt Kálvin mentegetésének vetted, holott minden hozzászólásom elején leírtam, hogy nem mentem Kálvint. Sok keresztyén és nem keresztyén halt meg máglyán, lehet én is úgy végezném abban a korban és te is, ez nem von le semmit abból, hogy te hogyan viselkedsz. Igazándiból az ócsárolós stílusod nem tetszik, bevallom, ha az iszlámokkal viselkednél így akkor se tetszene és lehet azért érint érzékenyebben és adok hangot neki, mert engem érint, de jobban belegondolva bármilyen embertársaddal viselkedsz így eléggé visszataszító. Folytasd nyugodtan, csak annak adtam hangot, hogy egy ilyen fórumon nem biztos hogy ilyen hangnemet kellene magadnak megengedned.

    Köszönöm a bibliai idézetet Jézus szavairól. A törvények eltörlésénél az áldozati törvények megszűnése Jézus halálával, ezért nem áldozunk ma kosokat és bakokat, nem folyatunk vért sehova, sőt tisztulási szertartás se kell, hogy bemenjünk a templomba. De azt hittem ezzel tisztában vagytok. Jézus áldozatával ezekre már nincs szükség, ahogy mondta a törvényt betöltötte és ezek a törvények az áldozatával megszűntek, nem kell gyakorolni őket. Az Apostolok Cselekedetei könyv beszél erről, mikor sok keresztyénné lett zsidó még csinálni akarja ezeket a törvényeket, de meg kell nekik magyarázni, hogy miért nem kell ezzel már foglalkozniuk. Jézus betöltötte a törvényt. Mindig vissza a Bibliához, ez legyen neked is szempont, ha keresztyénekkel állsz le vitatkozni.

    A rabszolgaság az ókorban a társadalom gazdaságának alapja volt és nem a kihasználáson volt a hangsúly, hanem a termelésen. És igen inkább lennék egy keresztyén ember rabszolgája, mintegy ateista munkatársa, beosztottja.

    zone

    Tomtyinál lévő válaszokat tudom neked is mondani. A történelmi ismeretek hiánya és az, hogy a jelenkor sztereotípiáit alkalmazod eléggé tévútra vittek.
    Sokkal nagyobb gonoszsgokat meglehet úszni a mai világban a liberális és humanista eszmerendszernek köszönhetően mint egy gyilkosság. Valószínűleg ti se ebben a világban éltek.

    Én a vallásomat éppen olyan sztenderd alapján vizsgálom mint másét. A keresztyénség mellett éppen emiatt tudok is érvelni, de a zoknis manód mellett nem, szerinted miért?

    Írod, hogy egy király (vagy gondolom bárki más) parancsait és éppen úgy megítélnéd mint Istenét, de mégse teszed. erre értettem én hogy előítéletes vagy.

    Az hogy te hibásan ítéled meg a Bibliában leírt ok-okozati összefüggéseket, hogy igazold ellenszenvedet ezzel nem tudok mit kezdeni. Hazugságokat állítasz így jó, hogy az érveid működnek. ez nevezik elvakultságnak. Próbáld te is azonos sztenderd szerint vizsgálni a Bibliában leírtakat és ne az ellenszenveden keresztül.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #19839 üzenetére

    Szokásos sikamlós kitérési kísérlet. Te állítottad, te idézd!
    PH addiktként ismerned kellene a fórum működését. A hozzászólásomnál van egy szám ami link a hozzászólásra amire válaszoltam. Nem fogok trágárságot idézgetni, ha megengeded, remélem, hogy igen, a linken megtalálod a hozzászólásod.

    Nevezd bárhogy, de, az. Bosszú.
    Ha értelmezve elolvasod azt a bibliai szakaszt akkor éppen az van ott, hogy Isten fog majd az utolsó időkben ítélkezni, az bosszú lesz igen. Kérlek nézz utána, hogy mit idézel. Ez nagyon hasonlít arra, mintha egy szókeresővel rákeresel egy szóra és ha az megvan akkor copy-paste nem érdekel se a szövegkörnyezet, se az hogy miről szól... ez elég felületes és üres érv. A törvény a normális emberi együttélésre van és Isten dicsőségére. Nem véletlen, hogy már az Ószövetségben megfogalmazott legnagyobb törvény, amit Jézus is kiemelt és megerősített az ez: Mózes 10,12 és Máté 22,37 Ebben hol a bosszú szerinted? Persze te mint ember jogosan várod el, hogy valami bosszú legyen, de az nem a földön lévő törvényekben van, hanem az a végső ítéletben lesz, a földi törvények az együttélést szolgálják.

    Nálad érzem azt, hogy nem érvelsz normálisan. Nézz utána mit idézel kérlek.

    Kálvinról sorozatban hazugságokat állítasz. Nem tudom miért bántja a csőrödet, ha a történelmi tényeket hozok fel Kálvinnal kapcsolatban. Persze lehet azért, mert így már nem olyan fekete a kép amennyire te szeretnéd, de ezzel megkellene tanulnod együtt élni. Igen, Kálvin hibázott, de nem olyan feketefehér a kép ahogy te a hazugságaiddal lefested, hogy pl. a baptistákat a gyerekkeresztség tagadása miatt üldözték volna... honnan szedted ezt a hazugságot is? Egyébként se Kálvinnak se Luthernek nem voltak kifacsart gondolatmenete. Olvastál már Kálvin bibliai kommentárt? Gondolom nem, mert akkor nem írtál volna ilyet.
    Kálvin tudott óhéberül, ógörögül, latinul és beszélt még ezenkívül 2-3 élő nyelvet. Nagyon jó memóriája volt és mivel eredeti formában tudta olvasni a Bibliát rengeteg olyan összefüggést meglátott amit korábban senki. Emiatt tett nagyon sokat a Biblia lefordításáért, és hogy mindenki könnyebben meglássa az összefüggéseket és ehhez csak a Bibliát használta, hogy ha bárki kinyitja és elolvassa az adott verseket, könyveket vegye észre, hogy mit ír a Biblia és hogy függnek össze az egyes versek és meglássa, hogy épül fel egy koherens egésszé a sok könyv.

    Nem hát. Hiszen az nem volt kérdés, kihasználják-e őket. Ahogy a feketékkel sem volt kérdés az USA-ban.
    Köszönöm, hogy éppen az USA-t hoztad fel. William Wilberforce-nak nézz utána. Keresztyénként éppen ő tett legtöbbet az igazságtalan és kizsaroló rabszolgaság fölszámolásáért. Ha a rabszolgáddal nem szeretettel bánsz az ide vezet, igen, de ha a már fent említett törvény szerint jársz el, akkor a szeretet fog vezetni mindenben és ha szereted a rabszolgádat nem lesz ott semmi kizsákmányolás, meg embertelenség.

    Régen mit tettek az istenkáromlókkal... most egész jó dolguk van...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #19840 üzenetére

    Miért is rosszabb egy ateista munkatárs, mint egy keresztény rabszolgatartó?
    A keresztyén "kötelességből", Isten iránti szeretet és félelem miatt szeretettel bánik az alárendeltjeivel. Ez egy ateistáról nem mondható el, nincs garancia. Lehet jó ember, de nincs garancia. Tehát a 100% számomra több mint az 50-50%, hogy vagy normális, erkölcsös ember vagy valami vadliberális élvhajhász, aki nem néz semmit csak a carpe diem-et.

    Nem én hiszem azt, hogy a zsidók építették a piramisokat és utána 40 évig kóvályogtak a sivatagban minden nyomot eltüntetve maguk után.
    Köszönöm, hogy megmondod, hogy mit kell hinnem. De azzal, hogy besározol, hogy te tisztábbnak tűnj elég olcsó érvelési húzás. [link] Én végig érveket hozok, de tőled csak ennyi telik, sajnálom... nulla érvre nem tudok érdemben reagálni remélem megérted. Úgy vágj bele egy vitába, hogy felkészült vagy, de legalább vedd a fáradtságot, hogy utánanézel és nem azzal söpröd le a másikat, hogy hülyének nézed. Apropó, nézz utána az IV Tutmosis álomsztéléjének csak miheztartás véget, ha már éppen te hoztad fel a zsidók kivonulását.

    Mennyivel hihetőbb a Biblia, mint bármelyik más vallás szent irata?
    A Biblia Istene élő isten. Nem egy könyvben hiszek, a Biblia csak Isten kijelentése, de Ő élő és ható, személyes kapcsolatom van vele. Ha valóban csak egy könyvben hinnék lehet igazad lenne és iszlám környezetben iszlám lennék, de éppen az a csodálatos a keresztyénségben, hogy mindenhol megjelenik, minden kultúrában, környezetben. Ez kezdődött Izraelben, ment a görögök és rómaiak közzé, majd barbárok és a világ szélső határáig. És ma is vannak keresztyének minden nép és nemzetség között éppen úgy ahogy a Bibliában Isten megírta.

    Isten ítélete, nem oké, nagyon szomorú, de teljesen jogos és igazságos. Az ítélet sosem gumicukor, de igazság győzedelmeskedik. Csak az a fura, hogy habár tudod, hogy Isten ítélete nem ad hoc volt és nem passzióból ölt embereket mégis úgy állítod, be mintha ártatlanok haltak volna meg.
    Hazugságaid: Isten igazságtalanul ártatlanokat öl. Isten zsarnokként viselkedik. A Biblia történelmileg nem hiteles. Hirtelen ennyi, a többi gondolatmeneted is ezeken alapszik. Te eldöntötted, hogy mit gondolsz Istenről és se a Biblia se a történelem nem érdekel.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Sziasztok!

    Látom rendesen megszaladt a topik, próbálom pótolni a lemaradást. Egy kis türelmet kérek.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #19906 üzenetére

    És még kérdezitek, miért mondom, hogy sötét középkori szemléletetek van?
    Ha csak Kálvint és Luthert szidnád rendben lenne a dolog, de ez nálad csak a jéghegy csúcsa, hiszen magának a Bibliát, ami mint tudjuk és te is tudod, hogy a keresztyének szerint Isten kijelentése, is humbugnak tartod és hazugságok tömkelegének. Szerintem ezt lehet istenkáromlásnak nevezni, mert a Biblia is annak nevezi. Ezen meglehet sértődni, de kétségbe vonni felesleges. A véleményemet nyugodtan kritizáld, de a Bibliáról és Istenről is hasonló stílusban megnyilvánultál már mióta hozzászólásaiddal gazdagítod a topikot. Akkor tenném magam istenné, ha azt mondanám, hogy nekem van igazam, de mindig írom itt is, hogy nézd meg, hogy a Bibliában mi van. A reformátusság, ahogy kymco is mondta az 5 Sola. Amiből az első a Sola Scriptura. Luther, Kálvin és a református ősök is megmondták, hogy a Biblia által inthetőek és azok is voltak:"Mindenki előtt pedig ünnepélyesen kijelentjük, hogy mindig nagyon készek vagyunk, ha bárki kívánja, mindazt, amit itt előadtunk, egyenként és összesen bővebben kifejteni, végül azoknak, akik Isten igéjéből jobbra tanítanának, köszönetünk nyilvánításával engedni és hozzájuk igazodni az Úrban, akinek dicséret és dicsőség." II. Helvét Hitvallás

    A keresztyén megbocsátásról neked mi a véleményed? Mert szerintem te nem arra gondolsz, ami az valójában. Illetve megbocsátásról beszélsz és közben a szeretethimnuszt idézed? De igen, a szeretetet gyakorolnunk kell az emberek felé és Isten felé is. De te azt várod el, hogy az Isten iránti szeretetünket dobjuk a sutba az emberek miatt. Nekünk a kettőt együtt kell gyakorolnunk.

    zone-nak 19908-as hsz.
    Veled ellentétben én nem könyvelek el előre senkit kizárólag a vallása miatt, sem pozitív, sem negatív értelemben. Én se könyveltem el, ez a te belemagyarázásod, oda írtam, hogy 50-50%, lehet jó és lehet végtelenül gonosz is, pont a keresztyénség hiánya miatt nem tudom mire számíthatok. Tehát a vádaskodásod alapja, megint egy olyan téveszme, amit te kreáltál, ezzel nem tudok mit kezdeni.
    Utána néztem IV. Thotmesz álom-szteléjének, de nem értem hogy jön ide. És a többi történelmi érvedre. Igen, nyilván ami a Biblia igazát támasztja alá azzal nem tudsz mit kezdeni ami pedig látszólag cáfolja és hazugságnak állítja be azt pedig hitelesnek és bizonyító erejűnek tartod. Kezeld a helyén a dolgokat te is, ha tőlem is elvárod. Vannak érvek a Biblia hitelessége mellett és ellen is. A történelem tudománya folyamatosan alakul az újabb felfedezéseknek köszönhetően és az eddigi tendenciák alapján engem meggyőztek a Biblia hitelességéről. Ha téged nem győztek meg az nem von le semmit az értékükből. Én is sok mindent nem fogadok el, attól az még megalapozott.

    Cseréljünk ki néhány szót a játék kedvéért:
    Mi a játékod célja? Kifigurázod az iszlámot, hogy teljesen mást tanít mint a keresztyénség? Ezzel a szójátékkal csak azt mutattad meg, hogy számodra az iszlám ugyan olyan mint a keresztyénség, de ez elég fura, mert mindenki tudja, hogy az egyistenhiten kívül nem sok hasonlóság van a két vallás között.
    Értem, hogy számodra ez az egész egy beteg hallucináció, de ezzel csak magadat minősíted, nem minket.

    Ha valami valódi, létezik, azt be lehet mutatni, be lehet bizonyítani.
    És mi bizonyítjuk is, de te mindent lesöpörsz, minket pedig téveszme áldozatainak nyilvánítasz. Ez valóban egy stabíl és jó védhető álláspont :) De ahogy kymconak nekem is a munkahelyem papírom van róla, hogy nincs téveszmém, megbízható, normális munkatárs vagyok. Isten élő és ható, személyes kapcsolatban van velem erre én vagyok a bizonyíték, engem nem tudsz eltüntetni, csak hazugnak és téveszmésnek nyilvánítani, bár nem tudom milyen alapon teszed, mert keresztyén vagyok? Sorba hoztuk fel az érveket, hogy a Biblia a kora morális értékrendje felett állt, de ez is süket fülekre talált. az hogy te valamit nem fogadsz el, az még létezik, persze becsukhatod a szemed és füled attól még ott lesz, sajnálom.
    A tízparancsolatban nem az van, hogy nem gondolhatunk, hanem hogy ne kívánjuk... megint féligazságok mentén próbálsz valami módon alázni minket. De a tízparancsolat megszegésén mindenki átesik, ezért van szükség Jézus áldozatára, látjuk, hogy nélküle, a másik embernek kárára és Istennek csak szégyenére vagyunk. A keresztyénségben az üdvösséget nem úgy éred el, hogy a 10 parancsolatot megtartod, hanem a szeretetért és kegyelemért hálából próbálsz aszerint élni. Ha valóban a 10 parancsolat szerint ítélne engem Isten akkor elvesznék. Lehet abszurd gondolat tőlem, hogy eldöntötted mit gondolsz, de az eddigi hozzászólásaid alapján, a tények és érvek nem hatottak rád, ugyan azokat a dolgokat ismételgeted, mintha meg se hallanád miről beszélünk. De bízok benne elgondolkozol majd jobban is ezekről a dolgokról. Nem minden ateista vakhitű.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Mr X #20080 üzenetére

    Krisztus, Dávid és Salamon létezése nem kétség tárgya, vannak történészek akik kétségbe vonják, de ilyen alapon az evolúció se létezik, mert néhányan kétségbe vonják?
    Ha Isten egy-két ember hallucinációja lenne, még értenélek is, de Jézus, a Szentháromság Isten gyökerestül felforgatta a történelmet, csak erről sokan, pláne az ateisták nagyvonalúan szemet hunynak és homályos utalásokat tesznek, hogy se Jézus, se zsidók nem voltak (akiknek a történelme is Isten bizonyíték). Szemet hunynak a Bibliai próféciák felett. 66 szerző, több ezeréven keresztül és mégis megírják, hogy mi fog történni, holt-tengeri tekercsek ezt megbízhatóan alátámasztották, hogy nem középkori manipuláció az egész... etc, etc. Persze mindenben lehet kételkedni és mindig találsz egy tudóst, aki kételkedik, de azzal vádolni minket, hogy téveszménk van elég durva, nem gondolod?
    Beszélgess minél több keresztyénnel, mert Isten létezésére ők a legnagyobb bizonyíték, a Szentlélek munkáját bennük tapasztalod. De ezt meg kellene tenni, nem a tudományosság álcája mögül téveszméseknek nyilvánítani őket. A Biblia hitelességének hatalmas irodalma van, nem most támadják először, a humanizmus és a racionalizmus idején is ennél komolyabb próbákat kellett kiállnia mint most egy zone vagy tomtyi, vagy Hawking vagy Dawkins idején. Mindig lesznek ilyenek és nem baj. Csak jó tudni, hogy már pár csatát vesztettek ezek a próbálkozások. Már pár 100 éve mondták, hogy a tudomány el fogja söpörni a vallást, keresztyénséget, de köszönjük jól vagyunk, mert nem álmok és téveszmék vezetnek minket, hanem az élő Isten.

    " A bizonyíték mindenki számára felfogható." - Igen, de az ateisták és szkeptikusok még ha fel is fogják el nem fogadják. Itt törik a sor, nem a felfogásnál, hanem az elfogadásnál.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Gyok2 #20082 üzenetére

    Nekem ez nem erőlködés. :)

    tomtyinak
    [link]
    Azt hiszem ez is rámutat, a keresztyénség új oldalára. Igen, a keresztyének is hibáznak, nem a tökéletesség az ismertetőjegyünk. De tanulunk Istentől folyamatosan. A keresztyénség nem egy olyan statikus skatulya amibe te próbálod beleerőltetni az embereket és egymás ellen kijátszani. Isten az alap és az Ő kijelentése. Nem attól lesz református valaki, hogy Kálvint vagy Luthert jó vagy rossz embernek tartja. Nekünk ők nem szentjeink, hanem tanítóink, ahogy a mostani lelkészek is. Ismerek egy lelkészt aki most a 21.sz.-ban végig prédikálta a Jelenések Könyvét, amit Kálvin se vállalt be. Lehet bárki aki engem máglyára rak mert ragaszkodok a Bibliához, de én tudok tanulni Istentől és a múltból, hogy én senkit se fogok máglyára rakni, még akkor se ha lenne hatalmam hozzá. Ez a tanulás folyamatos.

    Bocsi, hogy mindig Ádámot linkelem, de kevés a jó, naprakész, keresztyén internetes megjelenés. Pedig vele is sok mindenben nem értek egyet, más felekezet, más gondolkodás mód, valamiben tévelygőnek tartom, de mégis biztos vagyok benne, hogy a mennyben együtt leszünk, mert ugyan az a Szentlélek dolgozik mindkettőnkben :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20083 üzenetére

    Az egyházak magyarázatait tartom „humbugnak és hazugságok tömkelegének”.
    Ezt eddig nem nagyon emelted ki, de köszi, hogy tisztáztad. De voltak olyan megnyilvánulásaid ami konkrétan a Bibliához kapcsolódtak magyarázat nélkül, de ezek szerint azokat félreértettem.

    No, akkor vezesd le nekem akármelyik újszövetségi helyből azt a jogát bármelyik embernek, aki kereszténynek nevezi magát, hogy akármilyen alapon (de legyen az egyszerűség kedvéért az Istenbe vetett hit milyensége) megbüntessen, ad absurdum kivégezzen, kivégeztessen egy másik embert!
    Nem kell levezetnem ilyet. Az 5 Sola elsősorban Isten tervének megértéséhez szükséges, hogy az ember hogyan üdvözül. Az 5 Sola az üdvözülés módját és annak megértését írja le. A református hit alapján adja ezt. Ezért nem fog senki se az 5 Sola alapján bárkit halálra ítélni. Amire te szeretnél utalni, hogy Kálvin kivégeztetett, illetve, hogy a keresztyénség nevében embereket öltek meg. De a Biblia alapján ez helytelen volt és emiatt nem is lehet levezetni azt amit te szeretnél. Szerintem ez egyszerűen megérthető és éppen emiatt könnyű megítélni, hogy valaki református vagy keresztyén-e, vedd elő a Bibliát és ítéld meg!

    Hol nevezi annak? Mármint hol nevezi káromlásnak azt, ha valaki „humbugnak és hazugságok tömkelegének” tartja a konkurens keresztény egyház tagját akár egy kanál vízben is megfojtó, szenteskedő keresztény egyházatyák spekulációit?
    Ez csak a te kitalációd, mármint a spekulációk. Nem az a káromlás, ha megítélsz egy egy cselekedetet, hanem ha Istent vagy az Ő kijelentését káromlod, minősíted. Az egyházról mondhatsz bármit az nem istenkáromlás.

    IV. Totmészhez:
    Nem ezzel akarom alátámasztani a Biblia igazát, hanem ez egy a sok közül ami alátámasztja a Biblia igazát, hála Istennek, nem kell nagyítóval keresni a bizonyítékokat, körbevesznek minket nagy számban.
    A nagy cáfolatod tényleg ez lenne, hogy a fáraó mikor állította? Miért is cáfol bármit, ha nem másnap állította, hanem később mikor a hatalma megerősödött? Az egyiptomtól független forrás a Biblia. Pont azért hoztam ezt, mert a Bibliától független forrás megerősít egy bibliai eseményt... vagy ez már baj, mert bebizonyosodik a számodra hogy a Biblia hiteles?

    Valóban minden ember hisz valamiben és ez így volt az ókorban is. Valamelyik vallás megszűnt valamelyik ma is él. A Biblia igazát mégis meglehetősen erősen támasztják alá a régészeti leletek, és a ma is élő keresztyének élete. És ma már egyre jobban kopnak ki a megszokásból templomba járók, lassan kihal az a generáció.

    zone-nak 20087
    De a keresztény rabszolgatartót elkönyvelted, mint 100% jó ember.
    A keresztyén rabszolgatartót elkönyveltem, mert tudom, hogy a Biblia alapján mit kell tennie. De őt se jónak könyveltem el, mert a keresztyénség tanítása, hogy senki se jó, de tudom, hogy mihez tartja magát, mert szereti Jézus Krisztust. Ha nem szereti akkor nem is keresztyén. Mert ez még egy szép definíció a keresztyénségnek, hogy szeretik Jézust.

    Tényleg nem tudom, hogy jön ide, és azt vártam, hogy megmagyarázod. Hogyan támasztja alá IV. Thotmesz álom-szteléje a Biblia igazát és a zsidók kivonulását?
    A szócserés játéknak az volt a célja, hogy lásd, hogy ugyanazt, amit elmondtál, egy más vallású is mondhatta volna.

    Nem tudom mennyire néztél utána az álomsztélének, de ez egy Biblián kívüli forrás a 10 csapásra.
    A szócserés játékoddal pedig nem értél célt, mert éppen csak arról tettél bizonyságot, hogy se az iszlámot, se a keresztyénséget nem ismered, ha ilyen kijelentésed van. És csak azt igazoltad, hogy neked egyforma a kettő és ez pedig elég elmarasztaló az ismereteidre nézve. Egy iszlám soha nem mondana olyat amit te leírtál... se egy budhista se egy taoista, se egy panteista.

    Mindenki? Kétlem. Valójában igen sok hasonlóság van az iszlám és keresztény vallásokban. Egyistenhit, isteni próféták (Noé, Ábrahám, Dávid, Mózes, József, Keresztelő János, Jézus), a tízparancsolat követése, Mária szülése szűzként, Jézus, mint messiás és csodatételei, az Ótestamentum szent iratként tisztelése, Sátán gonoszsága, az Antikrisztus megjelenése és Jézus második eljövetele, ítéletnap, menny és pokol a halál után.
    Az iszlám Ábrahámot tartja szintén ősatyjának és a Biblia is ír Izmaelről. De innentől meg is szűnik a hasonlóság. A tanításai nem egyeznek a keresztyénséggel.

    Milyen történelmi bizonyítékok vannak Jézus létezésére?
    Itt is egy összefoglaló. De ha rákeresel bárhol hogy Jézus történelmi személy volt-e rengeteg leírást találsz forrásokkal, bizonyítékokkal.

    Csak azt mondtad, hogy a kor morális értékrendje felett állt, de nem volt egyetlen ókori példád sem, amivel össze lehet hasonlítani a bibliai morált, hogy lássuk a különbséget.
    Hoztam a példákat, de te azokat lesöpörted mondván, hogy nem érdekel az adott kor más népeinek rabszolgatartása, igazságszolgáltatása, törvénykezése... ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni, talán majd egyszer elfogadod.

    kymco szerint az eredendő bűn miatt volt szükség Jézus áldozatára, szerinted a tízparancsolat megszegése miatt. Azt pedig túlzás állítani, hogy a tízparancsolat megszegésén mindenki átesik. Mi nélkül vagyunk a másik ember kárára és Isten szégyenére?
    Az hogy az ember most bűnöket követ el közvetlen kapcsolatban van és szorosan összefügg az első bűnesettel. Akkor jött be a bűn a földre és a mostani bűneink ennek következménye. Tehát kymco jól mondta és én pedig a jelenlegi helyzetre mint következményre mondtam. A tízparancsolat megmutatja, hogy mi romlott el a bűnesetkor és ezt mindenki láthatja, hiszen megmondja, hogy mi a rossz. A gyilkosság nagyon hamar megjelent és az már akkor ítélet alá esett és később Isten a 10 parancsolatban hűen önmagához szintén elítélte.

    tomtyi20089
    Nem kell hallelújáznod. De a ferdítéseket és féligazságok terjesztését abbahagyhatod. Köszönöm. Persze rágalmazni mindig könnyebb mint bevallanod, hogy elragadtak az indulataid és valótlanságokat állítottál, mint hogy Kálvin végeztette ki Szervétet és hasonlók. És persze mikor erre figyelmeztetünk hirtelen nem kezded érteni miről van szó... nem baj mi és aki utána néz tudja miről van szó, annyiból jó, hogy csak a tudatlanokat tudod megvezetni a féligazságaiddal.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20194 üzenetére

    Akkor káromlás, ha káromlás?
    Igen, bármilyen akkor káromolsz, amikor káromolsz, de úgy tünik eddig nem értetted meg és ezért le kellett írnom... Azzal takaróztál, és még most is, hogy csak az egyházakat bántod, holott a Bibliára és Istenre is minősítéseket tettél.

    A tények éppen arról beszélnek, hogy Kálvin nem volt annak a tanácsnak tagja aki elítélte Szervétet (tény). Felkérték, hogy bizonyítsa, hogy Szervét eretnek, ezt meg is tette és valóban kívánta Szervét halálát. De azonkívül, hogy igazolta, hogy eretnek az ítélet meghozatalában nem vett rész, de azzal egyetértett. De az hazugság, hogy Kálvin ítélte volna halálra Szervétet és te pont ezt terjeszted itt már jó ideje, de ha valaki egy picit is utána néz az egésznek ezt a sumákolásodat hamar leleplezheti. Kálvinnak nem votl semmi befolyása Genfben az utolsó ember volt a városban aki Franciaországból jött oda. Csak picivel halála előtt kapott polgárjogot, jóval a Szervét ügy után. Nem parancsra cselekedett Kálvin, hanem felkérésre és voltak indulatai, de akkor is hazugság amiket állítasz. De megismétlem mégegyszer hátha végre megérted, hogy Kálvin indulata nem volt helyes, mikor a halálát kívánta Szervétnek, de a kivégzésében nem volt olyan szerepe mint amit te tulajdonítasz neki.

    emmilyen joga soha senkinek, aki magát kereszténynek állítja, nem volt és nem lesz ahhoz, hogy akár egy keresztény, akár egy nem keresztény embertársát a legkisebb vélt vagy valós vétekben meg, ne adj isten, elítéljen.
    Igen. De ha valaki istenkáromló attól még megállapíthatom, hogy ő az. Nem fogom máglyára küldeni, de figyelmeztethetem, hogy mit tett. Ki kell venni a szálkát is, csak előbb vegyem ki a gerendát, Jézus nem azt mondja, hogy akkor jó járkáljatok mindketten a magatok gerendájával és szálkájával, de nem mindegy hogy figyelmezteted a másikat és az hogy én megjegyzem, hogy te hogyan viselkedsz, nem jogosít engem a máglyára küldésre. A keresztyének szerepe figyelmeztetés és Isten képviselése. Megtettem, hogy figyelmeztettelek az istenkáromlásra, ennyi nekem most itt a szerepem. Az lenne elítélés, ha azt mondanám, hogy a pokolba fogsz jutni, mert akkor Isten helyére tenném magam és én hoznám meg azt az ítéletet amihez semmi közöm, ilyet nem tettem és remélem nem is fogok. De megítélhetem, hogy miről és hogyan beszélsz, igazat vagy hazugságot beszélsz, és ez alapján figyelmeztethetlek, sőt ez a Biblia által előírt kötelességünk is.

    eked. Én meg odaírtam, hogy akkor alátámasztaná, ha ezt a sztélét az álom másnapján készíttette volna, még mielőtt mindaz bekövetkezik, ami rá van írva.
    Valamit félreértettél. A sztéle nem prófécia, hanem leírja IV. Tothmesz trónrakerülését, ami egybe vág a Biblia tudósításával. Ez a fáraó úgy került trónra, hogy nem kerülhetett volna, mert nem ő volt a trónörökös, de isteni közbeavatkozásra ő lett. És ez éppen egybe esik a 10 csapás idejével, amikor is a fáraó elsőszülöttje meghalt és olyan uralkodó következett aki nem lehetett volna uralkodó, isteni közbeavatkozásra. [link] A Biblia leírás egybe esik mind időben, mind cselekményben egy Biblián kívüli forrás leírásával és cselekményével. Persze ahogy zone is írta ez nem bizonyít semmit. Nektek... de annyiból jó, hogy a történészek, régészek nem ti vagytok és tényekkel ők meggyőzhetőek. Egyébként még ajánlom ezt az oldalt ahol szakirodalmak és kapcsolódó hírek össze vannak gyűjtve a bibliai régészettel kapcsolatban.

    Szóval akkor a 15. századtól a 20. század elejéig tartó rabszolgaság az mind jó volt, hiszen szinte 100%-ig keresztények foglalkoztatták a rabszolgákat a dél- és észak-amerikai gyarmatokon, majd az önálló államokban.ogy bántak azok az emberek a rabszolgáikkal? ez a kérdés és nem az, hogy rabszolgaság volt-e. Ha jól bántak keresztyének voltak, ha úgy mint egy állattal és az életüket semmibe vették akkor nem. Te pont a fordítottját csinálod. Nem a cselekedeteik alapján ítéled meg hogy keresztyének voltak-e (ahogy kértelek, és úgy tűnt meg is érted és engem is már elkezdtél ítélgetni, hogy figyelmeztetlek), hanem az alapján, hogy mit mondtak magukról.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20206 üzenetére

    A rabszolgatartás immorális
    A rabszolgaság immorális, ha úgy bánnak az emberrel, mintha nem ember, hanem tárgy és állat lenne. Aki így tekint a rabszolgaságra az valóban immorális. Én nem erről írtam, de úgy tűnik te ezt nem értetted meg. Olvass vissza mit írtam a rabszolgaság számomra helyes módjáról. Bár belinkelted, úgy tűnik értelmezni nem tudtad, csak olyan formán, hogy engem immorálisnak állíts be. Ma már nincs rabszolgaság, de az emberek mégis képesek a másikkal tárgyként vagy állatként bánni, megalázni a másikat, bántalmazni, ezek szerint te is immorális vagy mert egy ilyen társadalmat helyeselsz? Remélem most már érted, hogy mi a baj, a hozzáállásoddal.

    Lást tomtyinak írt hozzászólást az Álomsztélével kapcsolatban.

    Ha van itt a fórumon muzulmán, kérem szóljon hozzá ő is.
    Valóban jó volna, mert akkor talán elfogadnád, bár lehet hogy akkor sem. És tényleg elrontottam, muszlimot kellett volna írnom. De remélem ettől még érthető volt amit írtam.

    Hoztam a példákat, hogy hol, minek nézz utána, de te arra hivatkozva, hogy nincs ilyen könyved, fáradt voltál az internetet használni, hogy utána nézz... és közben engem vegzálsz, hogy linkelgessek... az hogy te nem tudsz, akarsz utána nézni valaminek az miért is kötelezne engem bármire is? De ez már nem vallási topik, hanem a másik ugráltatása önkényesen. Egyébként a tomtyinak írt linken sok hasznos információt találsz és remélem annyi energiád van, hogy oda kattints... helyetted sajnos nem tudom megrágni az ételt, sajnálom.

    Ne nevettess. Százezreket ölt meg a Biblia szerint és utasította a kiválasztott népét, hogy ugyanezt tegyék.
    Remélem hogy az igazságos ítéletet és a indulatból elkövetett gyilkosságot nem kevered... ja de igen. Remélem csúsztatások nélkül is tudunk erről a témáról beszélni. Bár korábban ez már volt téma, de ott se értetted meg mi a különbség az ítélet és az indulatból elkövetett emberölés között. Az egyik büntetés a másik bűn.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20215 üzenetére

    Nem Istenre, hanem a te istenképedre, nem a Bibliára, hanem a te Biblia-értelmezésedre. Úgy látszik, nagyon szájbarágósan kell neked, nektek leírni, mert csak a Bibliát tudjátok tetszés szerint képletesen értelmezni, semmi mást.
    Persze próbálhatsz mosakodni... :F

    El kéne dönteni, melyik az igaz:
    Megkapta a feladatot, hogy egy egész várost irányítson
    vs
    „Kálvinnak nem volt semmi befolyása Genfben...”

    Csak nekem megy itt a szövegértés? Megkapta a feladatot = ez a magyar nyelvben azt jelenti, hogy mások utasításainak tett eleget. Nem önkényes kiskirály volt, hanem megbízott.

    Meglehet, bár ezt a hazugságot legfeljebb te írtad le. Amit én írtam, azt elolvashatod, akár többször is. Hátha egyszer sikerül megérteni.
    Mégis folyamatosan te vádolod Kálvint és okolod Szervét halála miatt... Vagy mond akkor azt, hogy amit írsz azt igazándiból nem is úgy kell érteni. Okolod Kálvint Szervét halála miatt, de ez nem azt jelenti, hogy Kálvin a felelős Szervét haláláért.
    Csűröd csavarod a dolgokat, hogy ne lehessen rajtad kiigazodni, ha szerinted nem Kálvin végeztette ki Szervétet, akkor nem tudom miért emellett kardoskodsz és utána kikéred magadnak, ha ezt számon kérik rajtad... Ha Kálvin nem felelős (most már szerinted is) Szervét haláláért, akkor borul az egész ideológiád.
    Konkrét hazugságod:
    "Egy keresztényt küldtek halálba." - Szervét mivel nem vallotta Jézust Istennek emiatt elég nehéz őt keresztyénnek tartani... ez az egyik hazugság a másik, hogy ők küldték volna a halálba, csak eretneknek nyilvánították a felkérésnek megfelelően, meg vizsgálta Szervét tanait és az alapján hozott döntést. Már jó ideje olvasod a topikot és a keresztyénség definícióját kellene ismerned. Persze azóta is folyamatosan finomítgatsz meg sikamlós utalásokat teszel, hogy nem is ez a baj, meg hogy csak az egyetértés a baj, keresztyénként hogy érthet valaki egyet a halálbüntetéssel... stb... de folyamatosan ez a téves gondolat hatja át a gondolkodásodat, hogy Kálvin egy keresztyént küldött a halálba.

    De,az egyik legkomolyabb, általa évekkel előre elhatározott szerepe volt.
    Ez egy önkényes, ahogy kymco írta ex catedra kijelentés a részedről, aminek a történetírási források ellent mondanak. Ez csak a te gumicsontod ami ha nem lenne nem tudnál min rágódni már hosszú ideje. És még te vádolsz engem kognitív disszonanciával. Te nem látod be, hogy olyanba kapaszkodol ami nincs...
    Örülök, hogy végre eljutottál odáig, hogy a cselekedeteket nézsd és az alapján mond meg valakiről, hogy keresztyén-e. Az hogy Kálvinról és Lutherről téves ismereteidbe kapaszkodol, hogy kiharcold, hogy ők nem keresztyének. Legyen úgy ahogy te akarod, de rajtad kívül aki rendelkezik ismeretekkel ezen ügyekben belátja, hogy nincs igazad.

    Ha ilyen az egyházad, remélem, hamar kipusztul ebből a világból!
    Attól, hogy te nem tudsz elképzelni egy olyan rabszolgatartót, aki szereti a rabszolgáját nem én tehetek. És bocsánat, hogy engem ilyen levek vezérelnek és te emiatt a szeretet és a megbocsátás pusztulását kívánod.

    El vagy tévedve. Te se helyesled azt embertelen bánásmódot, és én is ezen jártatom már hetek óta a számat, hogy én se az embertelen bánásmód mellett állok ki, hanem éppen az emberséges mellett, ami megvalósulhat egy rabszolgatartó társadalomban is, ahogy a mai korban is. Nem a rabszolgaságot pártolom, hanem megmutattam, hogy lehet emberséges egy rabszolgatartó is, ha keresztyén értékrendje van.

    Igazságos ítélet csecsemőkkel szemben? Egyre vadabb, amiket írsz. És egyre betegebb.
    És sajnálom, hogy az igazságos ítélet (akárkivel szemben is) a szemedben beteges... ez szerintem nem engem minősít. Az hogy te nem vagy Isten és nem látod, hogy egy csecsemőből milyen ember lesz, még nem minősít téged, hogy Istent betegnek tartsd (és ismét itt egy példa a részedről, ahol nem a bibliaértelmezést káromlod, hanem a Biblia kijelentését). Az hogy Isten igazságos ítéletet hozott a népek felett nem az én kitalációm, hanem a Biblia szava. De ezt visszavonhatod bármikor.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20219 üzenetére

    Érthető volt persze, csak ironikusnak tartottam, hogy pont azután hibázol, miután az én ismereteimet firtatod.
    Igen, valóban irónikus, bár egy szó felcserélése, még mindig jobb, mint azzal takarózni, hogy nem nézek utána valaminek és mivel valamiről nem tudok akkor nekem van igazam...

    Az állításom alátámasztásait megtalálod a középiskolás töri tankönyvekben. Ha neked derogál ezeket kinyitni... belinkelhetem ide őket de akkor se jutunk előrébb a dacosságod és sértődékenységed miatt.

    Ezek nekem nagyon úgy hangzanak, mint az indulatból elkövetett emberölés, de feltételezem szerinted igazságos ítéletek voltak, akárcsak a korábban említett ártatlan emberek és állatok elpusztítása
    Ha az idézett versek környezetét megnézed Isten haragja amiatt indult fel, mert ezek az emberek vétkeztek. Isten haragra indítja az igazságtalanság és a bűn. De ettől még az ítélete igazságos, sőt a Biblia szerint a haragja éppen annyira terjed ki amennyire a bűn megköveteli. Isten ártatlanokat sehol nem bántott. Az hogy te egy bűnt nem tartasz bűnnek az nem Istent minősíti.

    Az Epikurosz felvetéshez:
    Ha ismernétek (te és Epikurosz) a Bibliát tudhatnád, hogy az egész éppen arról szól, hogy Isten milyen csodálatosan és hatalmasan szünteti meg a gonoszt. Ez alapján Isten mindentudó, mindenható és jóságos...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20273 üzenetére

    Ez nem rólam szól, hanem arról, hogy megpróbálod áthárítani a bizonyítás terhét.
    Erről semmi szó nincs,én küldtem neked több linket is, és írtam, hogy középiskolástörikönyvet is emgnézheted. De kérlek mond, hogy nem végeztél középiskolát és olyan tananyagot is tudok belinkelni. Láthatod, hogy semmi terhet nem hárítottam, csak kértelek, hogy nézz utána, könnyű. Nem kell különleges képesítés hozzá. Én ezt nehezményezem, hogy az utánanézésre se veszed a fáradtságot. De hogy lásd segíteni próbálok, összefoglalom itt neked a linkekben:
    [link1]
    [link2]

    Ha a szövetség ládája csak egy láda lett volna értenélek és ha az aki megfogta tudatlan lett volna igazad lenne. De ISten mindent elmondott, mindent a ládáról, mindent a törvényekről és mindent a bűnről. Jogosan ítélt és ez egyértelmű a Bibliából. Neked mese az egész habbal akár igaz akár nem és messze a kispadról ítélkezel. Kiragadsz jeleneteket és önkényesen mondod és hogy mi lett volna az igazságos és hogy az csak egy láda és szerinted mi lett volna a helyes. Látszik mennyire egoista módon állsz hozzá a vallás témájához, te mondod meg hogy mit hogy kellett volna.
    A pedofil papok meghaladják Isten ingerküszöbét, a törvény alapján egyértelműen el is fogják nyerni büntetésüket és azok is akik vétenek bármelyik törvény ellen. Én is elpusztulok és a pokolra jutok, tudod mennyiszer szegtem meg a tízparancsolatot? Én is bőven kicsaptam a biztosítékot Istennél és nagyobb büntetést érdemlek mint az az ember a ládánál. De éppen most Húsvétkor elmondhatom, hogy Krisztus valóban meghalt helyettem és érettem és csak emiatt nem kell elpusztulnom és a kárhozatban szenvednem.
    Áldott Húsvétot mindenkinek! Krisztus Feltámadott! Valóban Feltámadott!

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20291 üzenetére

    A halomra ölt csecsemőkről jut eszembe, hogy évente Magyarországon több abortusz történik, mint Isten parancsára elrendelt csecsemőgyilkosság... Akkor most ki a gonoszabb?
    És jó hogy előhoztad a farizeusokat akik végig vitték Jézus kivégzését. De éppen Jézus mutat arra rá, hogy egyrészt ők sok szokást, hagyományt ráaggattak a törvényekre (pl. hogy hány lépést lehet tenni szombaton, pedig ilyet Isten nem kötött ki) és ez alapján uralkodtak az embereken és mondták meg hogy ki a jó hívő és ki nem. És hogy Jézust miért ítélték halálra, mi volt a végső érv? Jézus Istennek mondta magát. Ez az amit Szervét és még rajta kívül sok ember tanított, de a Biblia álláspontja ebben is egyértelmű csak el kell olvasni. És éppen ez a fura, hogy ők vártak a Messiásra aki az Istennel egyenlő és éppen ők ölik meg. De Ő feltámadt! Nem a mesékben hanem valóságosan és ez fordította fel az egész történelmet! Elindult a keresztyénség! Vasárnap támadt fel és ezért ünnepelünk vasárnap. Kol 2,16 A Biblia nem kötelez minket a szombat nap megtartására, de Isten rendelt pihenőnapot, mikor vele foglalkozhatunk egész nap. Nézz utána mit tanít a Biblia és utána próbáld osztani az észt, mert így csak magadat járatod le és ez csak neked rossz.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #20299 üzenetére

    Mindkettőtökre reagálva látszik, hogy az ember indulatával van a legnagyobb baj és ezt az indulatot képes bármivel igazolni: vallással, ateizmussal.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20306 üzenetére

    Attól függetlenül te pedig egy-egy ember hülyesége alapján akarod bemocskolni és káromolni azt amit nem kellene... 1-1.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20309 üzenetére

    A keresztyénség nem kálvinizmus és nem lutheránizmus. És az a baj, hogy te Kálvinban és Lutherben egy ideológia kidolgozóit látod. Olvastál tőlük valamit, könyvet, éneket, verset? Ők nem dolgoztak ki semmiféle ideológiát, egyszerűen leültek a Biblia elé és lefordították németre, franciára (és hatásukra magyarra és minden nyelvre) és ezáltal a Biblia üzenete elérhetővé vált bárki számára és szólhatott a szószékekről úgy hogy bárki megérthette.
    És hidd el a "doki" tanításainak elfogadására nem kellett az embereket kényszeríteni, jóval ő előtte is verték és kínozták a feketéket a rabszolgatartók keresztyén címszó alatt. De ahogy már mondtam korábban is, ne az alapján nevezz valakit keresztyénnek, hogy annak mondja-e magát, hanem a gyümölcsei alapján, a Biblia is erről beszél és a keresztyénség ott kezdődik, hogy a Biblia mit mond és annak engedek-e vagy se. Már leírtam sokszor, hogy sem Kálvin sem Luther nem voltak tévedhetetlenek, de hogy őket vádolod európa erkölcsi zülléséért abszurd. Olvasd el az életrajzukat, nagyon tanulságos.
    Nagyon vak és igénytelen vagy ebben a témában, mert pl. ha el akarsz menni nyelvtanfolyamra és német tanárt keresel és látsz egy hirdetést, hogy német tanár és odamész és egy láthatóan spanyol nyelvtankönyvből tanít téged, akkor fogod és elmész és elmondod, hogy az az ember becsapott téged és feljelented és kész és nem fogod mondani, hogy ezek a fránya német tanárok milyen rosszak, mert téged spanyolra akarnak megtanítani, és nem azt csinálod mint itt, hogy még évekkel később is azon rugózól, hogy egyértelműen a Biblia tanításával szembemenő emberekre próbálod ráhúzni a keresztyén jelzőt és emiatt káromolsz embereket és Istent. Ha pedig valaki mutat neked egy keresztyén embert akkor meg kifogásokat keresel, hogy véletlenül se Istennek legyen igaza és belásd, hogy mennyi értéket és kincset adott neked Isten a keresztyénségben. Már évek óta soroljuk ezeket a kincseket itt e fórumon csak te vagy süket és vak ezekre mert elvakított és süketített a saját ideológiád.

    A kijelentésed, hogy a keresztyén ideológia milyen változást okozott, vagy a hiánya mitől fosztotta meg az emberiséget abszurd, mert fogalmad sincs, hogy milyen lenne az európai történelem keresztyénség nélkül. Honnan a csudából veszed a feltételezésed, hogy jobb lenne keresztyénség nélkül? Megalapozott, érvelésre alkalmas bizonyítékod nincs, csak a düh és gyűlölet beszél belőled.

    Én keresztyénként és más keresztyéneket ismerve igenis mondhatom, hogy jobb és boldogabb életet élek, mintha nem lennék keresztyén, mert nagyon nyomorult és rossz életem volt Isten nélkül. És ezt nem tudod elvenni tőlem, sem másoktól. Ez a tény. :) És emiatt vagyunk nyakasok, hogy amit megtapasztaltunk azt nem feledjük és nem azért mert kálvinisták lennénk. Krisztus valósága és szeretete ami minket megfertőzött :)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #20319 üzenetére

    Ezt a verset nem ismerem. De van egy másik amiben benne van az össze ószövetségi könyv és memorizálhatóvá teszi őket és természetesen benne vannak a kispróféták is:

    Mózes írt öt könyvet:
    elsőt teremtésről,
    Másodikat zsidók kijöveteléről,
    Harmadikat Lévi nemzeti tisztéről,
    Negyediket népnek megszámlált rendéről,
    Ötödikbe tette a törvénynek mását.
    Azután Józsué vagyon és a Bírák,
    Rúth könyve; Sámuel, Királyok, Krónikák
    Hárman két-két könyvben írják zsidók dolgát.
    Esdrás, Nehémiás, Eszter, Jób, Zsoltárok,
    Példabeszédeknek Prédikátor társok,
    Énekek éneke; jövendők látása
    A próféták által, kiknek így van száma:
    Ésaiás első, Jeremiás ezzel
    Jövendől, de sír is; aztán Ezékiel,
    Dániel; Kisebbek : Hóseás, Jóellel,
    Ámós, Abdiás, Jónás és Mikeás renddel;
    Náhumra Habakuk, aztán Zofóniás,
    Haggeus következik s titkos Zakariás,
    Végre Malakiás, — hárman ezek voltak Kik a fogság után még jövendőt szóltak.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Elemental #20323 üzenetére

    Van egy ilyen mondás, hogy a gyülekezetek is bűnös emberek közössége. A Biblia szerint a homoszexualitás is épp olyan bűn mint a lopás, gyilkolás, házasságtörés vagy éppen az irigység. Én se vagyok jobb mint egy homoszexuális. De sajnos meg van az a szokás keresztyén körökben, hogy egyes bűnöket rosszabbnak tartanak a másiknál és a sárdobálás miatt az egyik ember tisztábbnak tűnik mint a másik holott ugyan olyan mocskos csak nem épp abban a bűnben.
    De Jézus éppen úgy meghalt a homoszexuálisokért mint a tolvajért vagy az irigy emberért. És hozzá lehet menni minden embernek, mert nála van a bűnbocsánat, neki is, nekem is, és neked is.
    Ha valaki ezt elfogadja és megtér (Jézushoz fordul) akkor a bűneit felismeri és megutálja. Ezért torz gondolat, hogy valaki homoszexuális házasságot akar kötni. Az keresztyén egyház nem azért nem adja össze őket mert nem hiszi el hogy szeretik egymást, hanem azért mert ez bűn amit nem pártolhat. Az ilyen kívánságok provokációk, hiszen valóban összeházasodhatnak államilag, törvényesen, de nem kérhetik Isten áldását arra amit Isten előtt utálatos... Persze vannak felekezetek, egyházak ahol nem veszik komolyan a Bibliát és összeadnak meleg párokat, ide is mehetnek ahelyett, hogy embereket szabadságukban korlátoznak és ilyen atrocitásoknak tesznek ki. Ez nagyon kettős mérce, a melegek ragaszkodnak a szabadságukhoz és a jogaikhoz, de a keresztyéneket korlátozzák szabadságukban és jogaikban... ez az undorító az egészben.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20332 üzenetére

    A házasulandók joga nem sérült. Máshol összeházasodhattak volna, nem a házasságot tagadta meg tőlük, hanem hogy ő nem adja össze őket. Ez személyes ügy és nem törvényi. A vallásgyakorlatban valóban nincs korlátozva, csak abban, hogy mit tehet meg és mit nem. Ez a személyes szabadság sértése. Kb olyan hogy azért jelented fel a cukrászt, mert nem ad neked nyers sertésfejet.

    Az hogy nem tisztelte a házasság szentségét egyetértünk. Nem is értem, hogy akkor miért akarják, hogy ő adja össze őket.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20334 üzenetére

    Te vagy képzavarban, mert nem az történt, hogy megtagadta a jogukat, hanem hogy ő nem adta ki az engedélyt. A pár megkaphatja az engedélyt ezt nem vitatja el tőlük senki, még a jegyző se, csak ez a jegyző nem adta ki nekik... Az hogy ettől alkalmatlan-e a jegyzőségre a főnökei eldöntik. Valószínűleg jobb ha felhagy ezzel az állással.
    A cukrászos példa stimmel, bármennyire is nem tetszik.
    A vallási szabadság addig terjed amíg a személyes jogokat nem sért, de ez a vallásosok védelmére is igaz, mert ők is személyek... Semmilyen joguk nem sérült ennek a meleg párnak, csak nem ettől a jegyzőtől kapták meg a papírokat. Ezen mit nehéz megérteni? A szabadságok persze hogy sérülnek ebben az életben és ez így van rendjén, de ha egyoldalúan érvényesülnek akkor van baj és a meleglobbiban ez történik.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20336 üzenetére

    Nincs igazad. A törvényi jog meg volt és a perben sem a homoszexuális pár kontra állam szerepel az ügyiratban, hanem a pár kontra a jegyző. A joguk megvan, de a jegyző mint személy nem adta ki a papírt, joguk nem sérült, de kitolt velük a jegyző.
    Határt kell húznod a jog és a személy között, ezt nem tudod megérteni, remélem most már világos.

    Ha egy feminista nem adná ki a papírt egy férfinak a jogot nem sérti, mert a jog megvan hozzá. Átmegyek a másik ablakhoz ahol kiadják és ennyi. De mivel az USA-ban élek és rosszindulatú vagyok még fel is jelentem, mert az ő világnézete nem egyezik az enyémmel... ez lenne az igazán liberális és humanista gyakorlat, hogy a két világnézet szabadon él egymás mellett és ahelyett hogy szeretném a másikat nem feljelentgetem, hanem tolerálom és nem kényszerítem olyasmire amit a világnézete hite szerint tudom, hogy nem tesz meg.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz MageRG #20356 üzenetére

    Ahogy írtam korábban is a jövőre nézve nem a legjobb választás keresztyén embernek jegyzőnek állni. Ha valóban hithű muszlim akkor soha nem fog ilyen állásra jelentkezni, inkább éhen hal. De ha persze olyan mint a tékozló fiú... nem tudom ismered-e a történetet? A zsidóknak is épp annyira tisztátalan a disznó, mint a muszlimoknak.
    A kényszerítés az jelenti, hogy nem jelentkezhet máshova csak erre az állásra. És annyi tolerancia sincs, hogy meglegyen az esélye más munkára. Nem tudom miért kell ennyire fonákul gondolkodni... ennyire életszerűtlenül? Beszéltek a humanizmusról és a liberalizmusról, de csak a saját verziótokat fogadjátok el és tényleg hiányzik a másik ember szeretete, tisztelete? Persze ti nem vagytok keresztyének, nektek nem előírás hogy valóban szeressétek az embert, csak messziről bekiabáltok, hogy mit hogyan kell csinálni?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20375 üzenetére

    Igen az alkalmazott az államot képviseli, de a iromány kiadását nem államként tagadta meg hanem személyként, ezért nem sérül a jog.
    Az én véleményem teljesen mellékes. A beszélgetés onnan indult, hogy milyen a liberális és humanista gondolkodás. Ha a gyerekek és a tanár szabadságát is figyelembe veszed, akkor igen tolerálni kell, mert a tanár és a diák szabadsága és joga sem sérülhet. az ideális liberalizmusban és humanizmusban tolerálni kell. A tanár nem tanít cigányokat, de a gyerekek tanulnak egy másik osztályban, ahol nem zavarják a rasszista tanár szabadságát. Szerinted nem így működik a liberalizmus? Vagy csak az a liberalizmus és humanizmus amit te szubjektíve annak tartasz és csak a te véleményed az igaz, nem érdekel más emberek szabadsága és joga? erről beszéltem, hogy a mai liberalizmus egy kisebbség véleményének és akaratának ráerőltetése a többségre a tolerancia nevében, de ők maguk se képesek a toleranciára.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20389 üzenetére

    Ez nem túlzott, hanem az ideális, de örülök, hogy beláttad, hogy mennyire életképtelen ez az ideológia. A liberalizmus nem működik ott ahol törvények vannak. Ilyen rendszerben mindig az győz akinek jobbak a lobbistái, több pénze van, ennyi. Csak szomorú, hogy mindezt a liberalizmus és humanizmus zászlaja alatt teszik, erről beszéltem, hogy undorító. Az egészséges társadalom pedig mese. Az emberiség beteg és nem is fog meggyógyulni magától. Csak mindig bemesélik, hogy a humanizmus és a liberalizmus a gyógyszer a betegségre... De ez már régen nem a vallás, bocsánat, hogy félre vittem a témát.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #20412 üzenetére

    (Egyébként, a Biblia nyíltan elítéli a homoszexualitást.)
    Ezt beszéld meg velük: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20409 üzenetére

    Ha szerinted az emberiség nyomora csak kitalált betegség, akkor tényleg be lehet fejezni a beszélgetést.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20419 üzenetére

    Az emberiség nyomorán azt értem, hogy az ember éljen most vagy az ókorban bántja a másikat, ezáltal nyomorúságot okozva. Képtelen a békés életre, még a családon belül is bántja a családtagjait, kisebb vagy nagyobb mértékben.
    A Bibliának van válasza erre, hogy ez miért van (tehát nem talált ki semmit, hanem a valóságra ad magyarázatot, hogy miért vagyunk olyanok amilyenek). Nektek meg maradnak az állati ösztönök (ön és fajfenntartási), amik állítólag evolúciósan fejlődnek, de gondolom az állati attól állati marad... erre mondom én, hogy beszélhetsz szabadságról és humánumról nem lesz tőle jobb az ember.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20441 üzenetére

    Miért ne az erőszakos tettekre kellett volna gondolnom? Attól nem lesz nyomor, hogy két ember különböző. Abból van nyomor, hogy bántom a másikat, szóval, tettel vagy mulasztással.

    Teljesen jogos a felvetésed, hogy attól hogy valami magyarázatot ad még nem igaz. De itt nem erről van szó. A Biblia által leírt emberi viselkedés teljesen megfelel a valóságnak. Olyan mintha analizátorral megvizsgálnád a légkört és nem hasraütésszerűen mondasz valamit. Az összefüggései helytállóak és nem inognak, nem üres beszéd. A Biblia magyarázatát maga Jézus Krisztus támasztja alá, aki valóságosan itt volt és olyan folyamatokat indított el minek az eredménye ma is jelen van. Ha Ő nem lett volna tényleg csak egy kitalált könyvről lenne szó. De Isten nem hagyott minket bizonyság nélkül. Persze ettől függetlenül még hinni kell, de a hitünk tárgya nem kitaláció, hanem egy valóságos személy.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20465 üzenetére

    Ha megnézed a hozzászólásom előzményeit láthatod, hogy mint tévtanítást linkeltem be az ötkenyér honlapot. De köszönöm, hogy ilyen helyesen rávilágítottál a homoszexualitás bűn voltára.

    A többi rágalmadra már korábban reagáltam. Úgy látom azóta se néztél utána a dolgoknak, hanem ugyan azokra a hazugságokra építed fel a protestánsok rágalmazását. A protestánsok senkit sem égettek el a máglyán, ezek állami kivégzések voltak, nem egyháziak... stb... néz utána kérlek a dolgoknak mielőtt rágalmazol, mert csak magadat járatod le. És még azt is ami igaz lejáratod.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20475 üzenetére

    Ha kymco pökhendi akkor te mi vagy? Nézd már meg miket írogatsz. Árad belőled a rosszindulat és a trágárság. Nehéz így beszélgetni veled...

    A vitaindító hozzászólásomra még egyszer, utoljára: Ez egy irónikus megjegyzés volt, amit mindenki értett rajtad kívül. A Biblia bűnnek nevezi a homoszexualitást nyíltan, ahogy például a lopást, hazugságot vagy éppen a haragot is. Keresztyénként tudjuk, hogy erre a bűnre is Jézus áldozata a megoldás, ahogy a többi bűnre is. És attól, hogy valamit bűnnek nevezünk magunkat is vádoljuk, nem csak a homoszexuálisokat.

    Az antiszemitizmust te hoztad fel kymco nem tett erre utalást, csak megkérdezte, hogy tényleg a zsidók bűnének tartod-e Jézus kivégzését (a rómaiak akkor mit csináltak?), de még jobb ha itt is a Biblia válaszát nézed meg: Zsid 9,14-15, Zsid 10,14 Jézus halála nem baleset volt, nem is csak a zsidó vezetők féltékenysége és nem is a rómaiak büntetése. Azért halt meg Jézus, hogy mi élhessünk ahogy a János 3,16-ban olvassuk: "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

    Kálvin és Luther antiszemita... honnan szedsz ilyeneket?
    A keresztyén egyház által meggyilkolt emberekhez. Korábban már leírtam a válaszaimat, azokat válaszra nem méltattad, akkor nem tudom miért vádaskodsz? Egyébként elég fura a forrásod: " A boszorkányhitet az egyház nagy mértékben terjesztette." De te tudod milyen forrásokra építed fel gyűlölet hadjáratodat... De ettől eltekintve igen, az államhatalommal összefonódott keresztyénség sok bűnt elkövetett, erre nincs mentség, de ez nem a keresztyénséget minősíti, hanem éppen azt mutatja meg, hogy hova jut az ember ha letér Jézus nyomdokáról. Én is vádolhatnám az ateistákat az ateisták miatt elkövetett bűnök miatt, vagy népeket az egyes etnikumú emberek miatt, de remélem te is látod, hogy ez is ugyan olyan butaság, mint a kereszténységet vádolni általánosan egyes magukat keresztyénnek valló, de a keresztyén értékrenddel nyilvánvalóan szembemenő emberek bűnei miatt.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20481 üzenetére

    Köszönöm a magyarázatot, ez nem volt ironikus, mert nem derül ki sehonnan, hogy az író ezt akarta volna írni. Sajnos elé felületesen megírt dolgozat, bár lehet nem lehet többet várni egy középiskolástól és a maga nemében egy megfelelő munka, de mégis sok hiányosság és fogalmazásbeli hiba van benne.

    A keresztyének nem üldözték a zsidókat, hiszen éppen a zsidók voltak az első keresztyének és végig jelen voltak a keresztyénség életében. Valamivel alá tudod támasztani a keresztyén zsidóüldözést? Még a hitleri korszakból is csak olyat tudok mondani, hogy papok, lelkészek mentettek zsidókat... de lehet te tudsz valamit amit én nem.

    Kálvinnak és Luthernek utána olvastam. Nem voltak antiszemiták és te is tudod jól, hogy amit írtál Szervéttel kapcsolatban hazugság (úgy tűnik csak hazugsággal tudod gerjeszteni a vitát... soha nem állítottam, hogy nem volt szerepe, de cáfoltam azt a hazugságodat, hogy Kálvin végeztette ki őt... komolyan miért kell ennyire pofátlan módon hazudoznod?- jöhet privátba is)

    Ha valaki nem keresztyénként viselkedik az nem keresztyén, hiába is mondja magát annak, szerintem ez könnyen megérthető... de nyilván akkor nem lenne alapotok a keresztyénség rágalmazására... pedig ez is benne van a Bibliában, hogy lesznek báránybőrbe bújt farkasok... tehát ez abszolút nem meglepő, hanem épp egy prófécia beteljesedése. És ilyen alapon, hogy teljesen ad hoc alapon hibáztatsz valakit az ő saját tettétől függetlenül teljesen megállja a helyét az ateista vagy bármilyen csoportosítás alapján történő általánosítás.
    Ha a képmutatók ellen szólnál megérteném, de te végig a keresztyénséget és Jézust gyalázod, ha a képmutatók ellen szólnál nem lenne egy szavam se mert igazad van. Ha oda írnád a hozzászólásaidhoz, hogy a képmutatók ellen szólsz OK. Most végre megtetted, köszönöm, ezt a szokásodat tartsd meg a későbbiekben is, ne az 1000. hsz-ed legyen.

    20483:
    Pont erről beszélek én is, hogy ez a "van sapka-nincs sapka esete" rúgjunk bele a keresztyénekbe mert csak. Mindegy hogy képmutatók, hazugok miatt vagyunk mérgesek, de hibáztassuk a hívőket, a Bibliát, Jézust.
    Erkölcsös élethez: a keresztyénség sehol nem tanítja, hogyha hiszel Istenben és elfogadod Jézust a bűneidből megmentődnek akkor automatikusan "jó" ember leszel. sokan azt hiszik, hogy a keresztvíztől lesznek jók, ez hazugság. A keresztyén élet komoly harc a bűnökkel, együtt járás Jézus Krisztussal ahol nem jön automatikusan hogy jót teszel, ezért meg kell harcolni, hogy nem lopsz, nem hazudsz, nem csalod meg a feleséged, nem haragszol, nem indulatoskodsz. És sokszor el is bukik az ember, de hálából azért amiért Jézus meghalt értünk mégis újra és újra megyünk utána és hálából erkölcsösen próbálunk élni, ahol is a bűn fáj és ha jót tudunk tenni Istennek adunk hálát hogy megadta hozzá az erőt, szívet. A hívő élet része a bűnlátás, bűnbánat és az Istennek szánt élet.

    20490:
    Igen is az emberiség nyomorához tartozik amit írsz. Az hogy nem tudjuk egymást szeretni és emiatt bántjuk egymást, hol jobban, hol kevésbé, de ugyan az az oka annak, hogy valaki ezreket mészárol le vagy 150 embert öl meg Párizsban vagy hogy te otthon vered a feleséged, vagy mulasztasz ellene, hazudol vagy éppen lopod a papírt a céges fénymásolóból. Az oka a bűn, az Istentől való elszakadás.

    A Bibliával kapcsolatban igazad is lenne, ha csak egy mesekönyv lenne, de nem az. Az a csodálatos, hogy nem az és ezért van különös jelentősége a mondanivalójának. Jézus élő, valós személy, története nem kitaláció, ezért lehet alapja a hívő ember életének. Éppen a legnagyobb egyházszakadást a reformációt éppen az okozta, hogy egyes elvetemültek azt mondták, hogy vissza a Bibliához. És van egy ilyen folyamatos fluktuáció, hogy az emberek el-el szakadnak Isten kijelentésétől és újra és újra vissza kell térni, ez az oka a felekezetek létrejöttének.

    Mire gondolsz a fundamentalisták kapcsán? Éppen azt hoztam fel, hogy a Bibliától távol élők miatt gyaláztatik a Biblia. Szerinted mi a keresztyénség ideológiai alapja és az hol hibás?

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Egy nagyon jó kis gyűjtés Nobel-díjas kutatókról akik hisznek Istenben.

    Egy pici cáfolat arra a sztereotípiára, hogy a hívők mennyire buta és kőkorszaki, tudományellenes és korlátolt emberek. Ha már linkeltem korábban akkor bocsánat, de azóta bővült a lista is.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20493 üzenetére

    Az én értékemet nem te szabod meg. De sajnálom, hogy a harag és gyűlölet így megmérgezi az életed...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20496 üzenetére

    A sztereotípia valóban általánosítás, de jópáran (lásd ezt a topicot) állítják ezen általánosítás alapján, hogy akik istenhívők, netalán keresztyének sötét, buta emberek akiknek semmi köze nincs a tudományhoz. Nekik linkeltem ezt.

    Einstein amellett, hogy istenhívő volt, valóban nem volt keresztyén. De ez az általam linkelt oldal alapján is kiderül, ezek szerint nem olvastad el.

    A börtönökben jelentős misszió folyik, jó néhányan ott térnek meg Istenhez, hála Neki ezért :) Amúgy a statisztika elég becsapós. Magyarországnak jelentős része vallja magát vallásosnak de mégis a templomi kimutatásokból az derül ki, hogy a azok konganak az ürességtől... Valami nem stimmel. Sokan vallják hogy érdekli őket Isten, de közben magasról tesznek rá.

    A bűnről: Te most azt mondod, hogy nincs bűn? Vagy azt, hogy bűn nélkül nincs élet? Ha azt mondod, hogy létezik bűn és létezik az, hogy az egyik ember bántja a másikat, akkor nem tudom, hogy tudod azt mondani, hogy a keresztyénség egy kitalált betegségre ad kitalált gyógyszert? De a példádból ítélve azt látom, hogy igen is van bűn, az emberek akarva akaratlanul bántják egymást és ez szerintem szörnyű. Én semmi misztikumról nem beszélek, csak arról amit te is megállípítottál, hogy az emberek bántják egymást, és kérlek ne mond, hogy ez így van jól...

    "Jézus élő, valós személy, története nem kitaláció"
    Ez is egy olyan állítás, amit nem tudsz alátámasztani.

    Ez nem igaz, nézz utána, kérdezz meg bármilyen történészt. Korábban már ezt eléggé kiveséztük. Tudom ajánlani irodalomnak: Lee Strobel: Jézus dosszié, Thide, D'Ancona - Aki látta Jézust. De értem, hogy ha ezt elfogadnád, akkor jelentős cáfolattól esnél el. Nehéz azzal szembenézni, ha Jézus történetiségét elfogadnád, akkor kukáznod kellene az egész történelem tudományt, de még inkább azt elfogadni, hogy van alapja a keresztyénségnek.

    "Szerinted mi a keresztyénség ideológiai alapja és az hol hibás?"
    Mielőtt a válaszodra válaszolnék lenne egy kérdésem. El tudod fogadni, hogy a keresztyének számára a Biblia Isten kijelentése és a keresztyénség számára ez az alap? Amíg ezt nem tudod megtenni és a Biblia tanításával ellentétes cselekedeteket is a keresztyénség számlájára írod nem tudunk tovább menni. Mert az ideológia alapjának nem Isten kijelentését teszed, hanem hamis emberek cselekedeteit. Szerintem pedig a keresztyénség alapja Isten. Ha ebben meg tudunk egyezni akkor mehetünk tovább, de addig csak elbeszélünk egymás mellett. A menekülteknél is ez van, vannak az igazi szírek és vannak akik a jobb élet reményében szírnek hazudják magukat, még van hamis útlevelük is. A keresztyénség alapja Isten és nem azok akik keresztyénnek vallják magukat.

    A Biblia nem beszél arról, hogy a zsidókat gyűlölni kellene. Ezért nem tudom, honnan veszed, hogy a Biblia szolgáltatja az alapot a zsidó gyűlölethez. Tudsz erre idézetet a Bibliából?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20500 üzenetére

    Korábban már belinkeltem, de bárki utána olvashat Szervét, Kálvin életrajzában az igazságnak.
    De most megteszem megint: [link] rédemes a hozzászólásokat is elolvasni. [link]
    Összegezve: Igen Kálvin mint tanú igazolta, hogy Szervét szentháromság tagadó és Jézus istenségét tagadta. A kivégzésre emiatt került sor, de azt nem Kálvin szavazta vagy hajtotta végre. Ezek a tények.
    De köszönöm, hogy már finomítasz azon hogy miket írsz, mert korábban azt írtad, hogy Kálvin végeztette ki Szervétet, ez a tények tükrében hazugság volt.
    Köszönöm, hogy a keresztyéneket a magukat keresztyének vallóktól különválasztod most már.
    Luther kapcsán nézz utána, hogy végzett zsidó missziót, azaz munkálkodott a zsidókért.

    Én szembe nézek a középkori egyházak bűneivel. Tanultam én is egyháztörténetet és tudom, hogy mik történtek. Ezeket nem tagadom és soha nem is tagadtam. Az én hitem alapja nem a középkori egyház, nem is Kálvin és nem is Luther, hanem az élő Krisztus, gondolom neked meg ez bántja a csőröd... mert akkor nem tudnál gyűlölködni, de így marad számodra is a hőzöngés itt a fórumon. Mert ha nem tudnál gyűlölködni az életed értelme veszne el... gondolom.

    Igazad van, nem vagyok tökéletes ember. De ezt soha nem is állítottam. Ha az bántja a csőröd, hogy keresztyénnek vallom magam, azt megértem, mert ez sokaknak fáj. Nincs önmarcangolás, mert Krisztus megváltott. Nincs pici adakozás, hanem Krisztusnak átadott élet, nincs két Úrnak szolgálás hanem csak egy. Ha az odaszántságot gőgnek látod, örülök, hogy gőgösnek látsz. Nem akarok másnak szolgálni. Nem rajtam és nem is rajtad múlik, hogy igazi keresztyén vagyok-e hanem Krisztuson!

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20506 üzenetére

    Jól látod, hogy nem lehet úgy élni, hogy ne vétkeznél. Erről beszél a Biblia is. Az már csak a vétkek elkenése, hogy "hát én jót akartam, de a másik, meg hát különbözőek vagyunk..." Nagyon jól látod, hogy nem tudunk tökéletes szeretetben élni egymás mellett és ennek kigyűrűzése az, hogy vannak háborúk, gyilkosságok. A szólás szabadság és mozgási szabadság nincs ellentétben a szeretettel. Csak sokan a szabadságnak azt hiszik, ha bárkit megbánthatnak, vagy kirekeszthetnek. Nem véletlen hogy Jézus arról beszél, hogy a szeretet és a szabadság összefügg. De talán ismered azt az idézetet, hogy szeress és tégy amit akarsz, ha a szeretet indulatával cselekszel nem fogsz megbántani senkit és nem is vagy korlátozva a szabadságodban. Ez csak a te nézeted, hogy nem lehet úgy élni, hogy ne bántsd meg a másikat, ha beszélsz vagy mozogsz. Lehet élni egymás mellett, de ennek az alapja a szeretet.

    Mint minden tudományágban vannak a történelemben is Jézus létében kétkedők, de mégis azt lehet mondani, hogy a történelmi Jézus létezett, tudományos szempontból.
    Az hogy milyen mítoszok és legendák vannak azok az előzőekből nem vonnak le semmit.
    de van egy másik dolog az pedig az, hogy Jézus ma is él és munkálkodik. Ez az én életemben tény és minden keresztyénében, ezt nem tudja tőlünk elvenni senki. De ez személyes kapcsolat, ezért nem omlik össze a hitem, ha valaki azt mondja, hogy lehet az nem úgy van. De mégse élek egy meghasonlott világban, hiszen a történelmi és tudományos tények is az én világképemet támasztják alá.

    Van ismereted a Bibliából, ez jó, de te is kiragadott szövegrészekkel, azokat megfosztva kontextusától fogva idézed és hozod cáfolatnak, pedig szerintem már általános iskolában is tanulunk szövegértést és tudjuk, hogy milyen hibákat rejt, ha kontextusból kiragadva idézgetünk. Ezt sokan megteszik és sajnos keresztyének is. A Biblia szövege egy értelmes szöveg, aminek megértéséhez is értelem kell. Ezt nagyon sokan elfelejtik és úgy látom te is ebbe az irányba mozdultál. Nem összefüggésében nézed az Ó és Újszövetséget, hanem kiragadsz egy egy mondatot, még a közvetlen környezetéből is és azzal érvelsz. Szerinted ez így a helyén van? Isten a boszorkányok kiírtását a honfoglaló népnek adta parancsba, mikor elfoglalták kánaánt. Ez az ő esetükben állami törvény volt. De Isten elve ami megfogalmazódott ma is igaz, aki hozzá tartozik tartsa magát távol a boszorkányoktól, jogi alapom már nincs a megölésükre, de távol tarthatom magamat tőlük. És gondolom a te fejedben a boszorkányokról egy olyan kép van akik úgy elvannak senkinek nem ártanak vagy ilyesmi (nem tudom), de az ókor boszorkányai az emberáldozati kultusz végrehajtói voltak, tehát nem tudom, hogy ilyen szemszögből nézve hogy látod, egy emberáldozatokat végrehajtó ember kivégzését (törvényes, állam által felhatalmazott kivégzését) A gyerek gyilkosságnak is néz utána kérlek az egész Biblia összefüggésében.

    Az antiszemitizmus kapcsán a kérdésem nem volt naiv, hanem látni akartam, hogy te etnikai szinten gondolkodsz-e a zsidóságról vagy vallási alapon. Ha az általad említett antiszemitizmus etnikai, akkor az idézeteid hibásak. a vallási alapon akkor megállnak a helyükön. De mint tudjuk a zsidóüldözés etnikai alapon történtek. A vérszerinti származást nézték, és nem azt, hogy ki mit hisz. Sokan haltak meg keresztyénként a német haláltáborokban, a vérszerinti származásuk számított és nem a vallásuk.
    Az általad idézett bibliai részekben ha megnézed vallási alapon van az elkülönítés. Etnikailag nem lehetett, hiszen Jézus, a tanítványok, az első 3000 megtért keresztyén ember is mind zsidó volt. Pál is amikor Damaszkuszba ment embereket gyilkolni, zsidókért ment, erre volt felhatalmazása a főpapoktól. Tehát etnikai alapon nem beszélhetünk a Biblia alapján antiszemitizmusról. Vallási alapon igen. A zsidó vallásúak, akik nem tudták Jézust elfogadni üldözték a Jézust elfogadó zsidó vallásúakat. (Az egyik észrevette, hogy Jézus a messiás, a másik nem, illetve csalódott Jézusban és védte a pozícióját).

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20507 üzenetére

    Mi a 400 éves régies szó használat? A keresztyén? Mert ha így gondolod akkor tévedsz. Ez szintén a Bibliából vett kifejezés. Tehát jóval régebbi mint 400 éves. De bocsánat, hogy a Bibliát csak 400 éve fordították le magyarra, ha lehetett volna se tudott volna hamarabb létezni.

    Az hogy a ref. egyház felekezet egyetértek, ezt senki nem is vitatta.

    Hogy a szavaiddal éljek a köv. bejegyzésedbe te kezdel el fingot hámozni, hogy valahogy kihozd, hogy Kálvin végeztette ki Szervétet, de ez nem így történt, olvasd el a korábbi hsz-em. Én nem Kálvin felelősségét vontam kétségbe, hanem azt mondtam, hogy nem ő végeztette ki, amit te állítottál és hazug módon most is állítasz. Kálvinnak volt felelőssége benne, de nem ő végeztette ki. A genfi tanács tette ezt, Kálvin csak igazolta a Biblia alapján, hogy miért tévtanítás Szervét tana. És igen Szentháromság tagadó volt, hogy ez mit érdemelt nem tudom, de akkoriban kevesebbért is végeztettek ki embereket, nem csak vallási okokból. Akkoriban így működtek a dolgok, de ez nem enyhíti a vádat, hogy Kálvin gyilkosságban volt részes.

    Kálvin diktátor volta igen érdekes, mert se politikai, se gazdasági, se pénzügyi hatalommal nem bírt Genfben. Ez tény. De valóban vallási ügyekben ő volt a megbízott, ez ügyben tejhatalma volt. Szóval abban az értelem ben nem volt diktátor mint Sztálin, vagy Hitler. De vallási területen diktátor volt Genfben.
    És sehol nem állítottam, hogy az ügy menetére nem volt hatása, hanem csak a hazugságodat cáfoltam, amit te elkenéssel és csúsztatással próbálsz igazolni.
    És ismét egy hazugság a részedről, hogy Kálvinnak lett volna politikai-világi hatalma... :W Olvass utána kérlek.

    A rossz tettek, jó tettek aránya persze teljesen mellékes. Én is ezt vallom. De ettől még ne csak az egyiket hangsúlyozzuk, hanem maradjunk meg a realitás talaján. Mert valakit le antiszemitázni, miközben tett a zsidókért erős csúsztatás. Igen szólalt fel a zsidók ellen, de tett is értük. Ilyen az élet, vannak az embereknek hibáik, de Istent is szolgálják.

    Ha a Biblia azt mondja, hogy gyilkolni bűn akkor az úgy is van és ezt egyetlen ember, se Kálvin, se Luther és egyetlen egyház, felekezet se másítja meg. Pontosan. Én is azt szeretném megértetni veletek, hogy ezek a tömeggyilkosságok nem a Biblia tanításán nyugszanak, hirdesse azt bármilyen "vallási" vezető.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20508 üzenetére

    Abban egyetértek, hogy az egyházakból az emberek kiábrándultak. De ha valóban érdekelné őket Isten, Jézus akkor keresnék Őt, de ezt abszolút nem látom szűkebb és tágabb környezetemben. Nem érdekli őket. Ha te mást látsz azt elfogadom, én a saját tapasztalataim alapján beszélek.

    Nincs összekeverve az eredendő bűn és az emberek tettei. Hanem ok okozati összefüggés van. Az eredendő bűn következménye (Istentől való elszakítottság) az hogy képtelenek vagyunk egymást és Istent szeretni.
    A mózesi törvények után Jézus, pl. a házasságtörésre vonatkozóan, nem a mózesi törvényekhez nyúlt vissza hanem egészen a teremtésig. Pedig már akkor is eltelt több mint 1000 év. A Biblia erkölcsi szabályait nem az adott rendszer szülte, hanem az ember és Isten kapcsolata, ezért időtállóak is ma, mind a házasságra, mind a gyilkosságra, lopásra vonatkozóan.

    És igen a keresztyénség a gyógyszert az ősbűnre adja, de mivel az ősbűn és a mindennapi cselekedetek kapcsolatban vannak, így azokra is kihat. Ha az ember kapcsolata Istennel helyre áll, nem akar majd házasságot törni, gyilkolni, lopni. A lélek gyümölcse kihat a hétköznapi dolgokra is. Az ember szíve változik meg és ezáltal a cselekedetei.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20510 üzenetére

    Pál hogy jön ide?

    Valamivel egyetérteni és elfogadni nem jelenti a másik kirekesztését. Az hogy te erről mit gondolsz az más kérdés, ezt hívják akadékoskodásnak.

    Az hogy a máglya alapja a lélek megszabadítása lehet, de ennek nincs semmilyen Bibliai alapja. Ez gyilkosság volt. Valamilyen szempontból megideológizált, de gyilkosság.

    Attól, hogy szerinted valami a szövegből kiragadva megáll, nem jelent semmit, attól az egy kiragadt szöveg marad és alkalmas arra, hogy az emberek kifacsarják és hülyeségeket tegyenek azáltal. Mindenki így kezdte, hogy csak egy egy mondatott ragadott ki és mi alapján döntöd el te hogy mi állja meg a helyét magában, vagy nem... ésszel és értelemmel kell olvasni a Bibliát.

    Én sehol nem állítottam, hogy az én értelmezésem az egyedüli helyes. Miért csúsztatsz? Generálod itt a feszültséget ahelyett, hogy normális vita folyna. És képzeld nem stresszes az életem és nagyon jól tudok beszélgetni a hitemről az emberekkel. Csak vannak néhányan akik csúsztatással próbálnak a vita helyett rágalmazni. Hozzájuk sok türelem kell, de Isten megadja.

    Ha a károliban egyszer fordul elő a boszorkány szó, akkor zone nem idézhetett abból a boszorkány gyilkossággal kapcsolatban. A Biblia a kánaáni, emberáldozatot végző vallások papjai, papnői felől rendelkezik gyilkossággal és egyes fordításban a papnők boszorkányként vannak fordítva.

    Utána néztem és a közép és újkori zsidóüldözések valóban vallási alapon történtek. Ettől függetlenül a Bibliában nem találunk felszólítást, hogy üldözni kellene a zsidókat sőt a szeresd ellenséged passzus (a teljes szövegkörnyezetével együtt) szépen ide illik.

    A zsidóknak a jogait, a mózesi törvények fektették le, ez alapozta meg államiságukat, törvényrendszerüket és igen ez Istentől jött. De az nem semlegesíti az elsőt.

    A középkori boszorkányégetők, hozzád hasonlóan kiragadtak a Bibliából szavakat, mondatokat és ezt felhasználva több százezer embert végeztek ki, ezért óvlak téged is attól, hogy így tegyél.

    Az utolsó bekezdésed szintén csúsztatás, és személyeskedés. Nem nem élek szörnyekkel teli világban, és nem félek. De köszönöm, hogy aggódsz, de magad miatt kellene.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák