Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18211 üzenetére

    Megint jössz a jó kis mindenben kételkedek dologgal. Tényeket kérsz amit félresöpörsz azzal, hogy még saját magadnak se hiszel :) Jó játék, de ezzel éppen a kommunikációt és az érdemi beszélgetést viszed minduntalan vakvágányra. Ja és persze ettől függetlenül mégis mindig neked van igazad, mert bár magadnak se hiszel, de ha ezt komolyan vennéd akkor öngyilkos lennél. És tudom, hogy én nem tudlak meggyőzni. Sok régészeti könyv jelent meg, ahol a próféciák valódiságát (ugyan is jóval azelőtt születtek, hogy megtörtént az esemény és nem utólagos betoldásról van szó és régészeti leletekkel igazolták, hogy azok úgy történtek). Nálam sokkal szakavatottabbak megtették már ezt, utána tudsz olvasni, én bármit írhatok, jössz ezzel a biztos nem úgy van szöveggel :) De hogy írjak is valamit: Tírusz pusztulása nagyon pontosan és részletesen le lett írva. (Ezékiel 26)

    Az ember az állatvilággal lett egy napon teremtve. De tényleg nincs utalás, hogy állatból mennyi volt. Az ember az Istennel való kapcsolatra lett teremtve, ebből a szempontból egyedi és különleges, nincs hozzá hasonló az állatvilágban, ha te ezt megkülönböztetésnek veszed igazad van. De ettől még nem az emberért lett a teremtés, ami a kiindulási gondolatod volt.

    "én csak azt akartam mondani, hogy igenis egyre több dologra találunk magyarázatot isten feltételezése nélkül is"
    Ez teljes mértékben így van. Sőt az egész világot megtudjuk magyarázni Isten nélkül, keletkezéstől a pusztulásáig. Igaz hogy csak elméletek, de teljesen tudományosak. A rómabeliekhez írt levél 1. része is erről ír.

    "főleg ha kölcsönösen egyenrangú partnernek is tekintik agymást és nem csak elnézően mosolyognak és kacsintgatnak közben a csapattársaikra" A tudományos tények tudományos tények, azokat nem lehet félresöpörni. Vagy aki ezt megteszi az hamar elveszíti a hitelességét.

    Én nem akarok semmit se kisajátítani a keresztyénségnek. De a keresztyénség mondja ki azt, hogy az ember lelkével van a baj, ami forrása a világon lévő problémáknak. És vannak jó emberek a keresztyéneken kívül is, de ami alapján jónak nevezed őket a keresztyén tanításokban van benne a "szeresd Istent"-en kívül.

    Az kis univerzum elméletedhez:
    X-ről csak miután megbántotta/ölte/kínozta Y-t derül ki, hogy kizárásra érett. Tehát semmivel se lesz jobb mint most. Ábel hiába küldte volna el Káint ha már halott. Másrészt még mindig nem látom, hogy a szabad mozgást lehetővé tetted volna. Nincs szabad mozgás, mert az emberek egymás szabadságát korlátozzák. Hol jogosan, hol nem. Ha nincs meg egymás szeretete és ez teljesen hiányzik a te modelledből nem lesz olyan, hogy mindenki elégedett legyen, mert te lehetsz akármennyire mindenható, az emberek egymást fogják kínozni, mert a kizárások is csak a "rossz" tettek után történik meg, tehát az egymás bántásának a lehetősége meg van. És ahogy te is mondtad ennek javulására nem látsz semmi lehetőséget. És nem nekem nem hiányzik, hanem szandokán így is úgy is bánt másokat, hiszen azután van csak kitiltva miután megölte a 80 éves nyugdíjast. A te rendszered nem véd senkit.

    A világ Isten dicsőségére lett teremtve. A világ célja és rendeltetése Istent dicsőíteni.
    Olyan isteni tulajdonságok amik nem emberiek: abszolút szuverén, végtelenség, változhatatlan, teremtő...

    Mivel a dinoszauruszok és az életkeletkezése se nem az én se nem az opponensek szakterülete így az én és az ő megnyilvánulásuk is inkompetens. Tehát ha valaki olyan területre visz amiben se te, sem ő nem jártas akkor érthető, hogy kellemetlen a helyzet. De tudom, hogy itt Mo-n a 10 millió paleontológus, teológus és futball szakértő országában élünk :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Doze #18214 üzenetére

    Az adventista egyház sok ószövetségi, mózesi törvény megtartására kéri(utasítja) a hozzá csatlakozókat. Ilyen a tized fizetés, alkohol tilalom, vegetarianizmus, stb... ezek gyülekezetenként változhatnak, hogy hol mit írnak elő...

    Gondolom a család az adakozást nehezményezi, a térítés mellett ami a konfliktushoz vezethet. Bár jó lenne meghallgatni a másik oldalt is. Mert egy családi viszályban sose egy hibás ember van.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18217 üzenetére

    Már hónapok óta elmondod, hogy felőled hogy hangzik :) Ja neked eddig ez nem tűnt fel, akkor most szólok, hogy ezt csinálod, hátha most már rájössz. (de tudom hogy érted a viccet).

    Szegény Ótírusz lakosai pedig eláshatják magukat, mert IIII nem hajlandó tudomást venni róluk :)

    Nem nekem van igazam, hanem néz körbe a világban. Én nem ragaszkodok a magam igazához, hanem ahhoz amit megtapasztaltam, olvastam, megértettem, bizonyítottnak találtam. Ez nem az én igazam, mert ahogy korábban mondtam hamar kiábrándul az ember ha azt tapasztalja, hogy ragaszkodik valamihez, aminek nincs semmi valóság alapja.

    Ha valaki mindent megkérdőjelez, tényleg mindent, annak a normális valóság érzete megszűnik és akkor depressziós lesz és az hamar komolyabb lelki traumákhoz vezet, ami öngyilkosságban vagy teljes szellemi leépülésben zárul. De persze tudom, hogy te ettől messze vagy, mert az agnosztizmus álcáját használod arra, hogy minden érvet lesöpörj és ne kelljen róla tudomást venned. De örülök, neki, hogy te itt csak megjátszod az agnosztikust, mert nem kell féltenem a lelki állapotodat, csak picit vicces ahogy megjátszod és közben látszik, hogy teljesen határozott elképzelésed van a teljesen bizonytalanról :)

    "szóval igazából ez a véleményed a nem keresztény tudóstársaidról?"
    Ez nem vélemény a keresztyén tudóstársaimról, mert akkor azt írtam volna. Amit írtam pontosan azt jelenti amit írtam. Mindent meg lehet magyarázni isten nélkül és teljesen tudományos is.

    Szerintem nem olvastad el a Rm 1-et, mert abban nincs semmi utalás arra amit te itt leírtál... Engem nem érdekel, hogy elolvasod vagy sem, de ha csak így ideírsz egy oda nem illő valamit, azzal nem építed a beszélgetést (bár lehet nem ez a célod), de akkor elnézést, hogy forszírozom a beszélgetést.

    A keresztyén tanítás mondja meg, hogy mi a baj az emberrel. A rossz világra a keresztyénségnek nem az a válasza hogy jó embereket teremt, hanem megmutatja, hogy hol van a jó. Ezért mondja Jézus, hogy menjetek el és tegyetek tanítvánnyá minden népeket (tanítani és nem "jó"-vá tenni). Az más kérdés, hogy ha valaki oda talál Jézushoz, akkor az jó lesz.

    a keresztyén tanítás tanítja, hogy a kezdetek óta le van fektetve, hogy mi a jó és az emberek erre törekednek, de a bűn miatt teljesen soha el nem érik, de vágynak utána.

    Vissza a világodhoz: tehát tényleg nincsenek védve az emberek a rossz ellen. Ha Ábel nem veszi észre, akkor tényleg meghal. A hazugság, átverés, megcsalás teljesen jól gyakorolható és mivel a mindenhatóságot kiadod a kezedből és átadod az emberek kezébe még a felelősséget is hárítod a kis kreálmányod által. De legyen egészségedre, de nem kívánom, hogy kipróbálhasd milyen lehet a világodban élni, bár lehet hogy nagyon szeretnéd...

    A Biblia pont arról beszél, hogy Isten olyan amit mi még kitalálni sem tudunk.
    Pl.: Fil 4,7, 1Kor 2,9
    De ilyen a végtelenség is. Beszélünk róla persze is meg van jele a fektetett nyolcas. De elgondolni nem tudjuk. A mindenhatóság nem abszulút hatalom az én szótáramban, az a szuverenitás nálam.
    De ha te ezt el tudod képzelni akkor jó neked, nekem nem megy. De lehet emiatt a csököttségem miatt nyűgöz le Isten nagysága.

    Eddig még nem tudtak olyat mutatni, hogy a tapasztalható TÉNYEK és a BIBLIA egymás gyökeres ellentétei lennének. Persze a tudományos közvélemény szapulja és gyalázza a Bibliát, de az egy más tészta. És ez a kellemetlen. De mivel a tények nem kijátszhatóak ezért lehetséges, hogy a keresztyén és nem keresztyén tudósok képesek a közös munkára. Tudósként az én feladatom nem a keresztyénség lenyomása a másik ember torkán, hanem a teremtett világ működésének a megértése. És ez a nem ker. tudós feladata is.

    Rosszul számoltál. Ja vagy, hogy te elhiszed??? Azt hittem agnosztikus vagy.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18219 üzenetére

    Tíruszt Nabukodonozor is elfoglalta, ahogy a Biblia mondja, majd pedig mikor újra talpra áll Nagy Sándor is lerombolja a megjövendölt módon.
    "ezzel legalább annyira győzködik önmagukat, mint a többi embert" De ezek szerint a te hozzáállásod se különb. Értem, hogy nem tiszta a hívők hozzáállása, de másoké se... Mindenesetre én elfogadom azt amit a történészek állítanak.

    A tudatlanság nem egyenlő az agnoszticizmussal, vagy nem tudom mire utaltál azzal, hogy tudatlan lennél, bár szerintem nem vagy az, csak ragaszkodsz a saját vélt és tapasztalt igazságodhoz. (hacsak elveted, hogy becsapod magad). De megértem az álláspontodat, ragaszkodj bátran hozzá. Kíváncsi vagyok majd a tapasztalataidra.

    Mindent meg lehet kérdőjelezni. De ez nem egyenlő a kikezdhetetlenséggel. De ha neked egy a kettő, akkor tényleg nincs semmi biztos ezen a világon, bár erre maga a valóság cáfol rá...

    A Rm1 kapcsán arra utaltam, hogy a Biblia azt mondja, hogy az emberek Isten nélkül magyarázzák a világot. Istent helyettesítik. Azt hittem ez könnyen lejön a szövegből, de tévedtem.
    "bármit is tudunk meg a világról az is istentől származik/istennek köszönhető és még jóval több van, amiről még nem tudunk" Ez is igaz lehet, de a szöveg értelme nem utal erre... A keresztyén sablonszöveg inkább ilyen lehetne: mindent Isten teremtett és még nem ismerünk mindent.

    A keresztyénség és a jó kapcsolatához:
    Hiába tudja mindenki mi a jó mégse csinálja... A keresztyénség az egymás szeretetére és áldozathozatalra hívja fel a figyelmet. És valljuk be áldozatot hozni nem szeretünk. Másikat is csak akkor szeretjük, ha az viszont szeret minket. (Kymcoval ezt a vonalat végig rágtátok...) Javaslom, hogy ezen gondolkozzál. Amit még ehhez hozzá akarok tenni, hogy ha a keresztyénség csak egy eszme rendszer lenne élő Krisztus nélkül mondhatod az embereknek hogyan legyenek jók, de ha nincs ami ezt létrehozza (mert magától, csak a saját javát nézi, másét nem) akkor tényleg nem leszünk előrébb.

    A narutoról csak annyit tudok, hogy egy anime sorozat több száz résszel, nem ismerem a szereplőket és a történetet...
    Mindenesetre én még mindig egy olyan világot preferálok, ahol az emberek szeretik egymást és nem azt kell lesnem, hogy hova teleportáljak mikor valaki bánt.

    "ti mondtátok, hogy istent már most sem terheli semmiféle felelősség..." Ez is csak azt mutatja, hogy te semmivel se vagy különb erkölcsileg Istennél, holott végig ezt hangoztattad és amiatt is alkottad meg a külön kis mennyországodat, hogy az mennyivel jobb mint Istené, pedig semmivel se jobb, csak te játszod az Istent.

    Az ókori világképnek nem volt része az univerzum végtelensége de ott volt az isten fogalma... És ha már itt vagyunk a keresztyén (héber) istenkép egyértelműen beszél Isten végtelenségéről, míg más népek istenei csak rész hatalmakkal bírtak a természet egy egy területén. Istenről hamarabb volt képük az embernek, mint az univerzumról. De ha ez neked nem elég akkor ok.

    Egyébként van egy logikai bukfenc a kérdésedben. Ha Isten emberi szavakkal leírhatatlan (ahogy erről a Biblia is beszél) akkor hogy várod el, hogy leírja? De az látszik, hogy próbálja körül írni, de egyrészt elég összetett és bonyolult képeket használ a Biblia például Ezékiel vagy Jelenések könyvében. Jézus is a legjobban csak példázatokban tudta elénk tárni Isten országának működését. Valamennyit feltudunk belőle fogni, valamit nem, de ettől függetlenül le van írva.

    Ha tényként kezeled az evolúciós elméletet akkor igazad van. A fosszíliák alapján pedig nem lehet azt mondani, hogy a szárazföldi állatok hamarabb lettek volna mint a repülők. Gerinces leletek esetében a repülő és nem repülő egyedek időben közel azonos rétegben helyezkednek el, az ízeltlábúak esetében is. (plusz mínusz néhány millió év). Ha elméletet veszünk semmivel se nagyobb bravúr (nagyobb fejlődés) repülni, mint tüdővel lélegezni.
    [link] Egyes elméletek szerint a rovarszárny kopoltyúból fejlődött ki, persze van más elmélet is.
    De igazad van, ha elméleteket tényként kezelsz, de én ettől eltekintenék szakmai okok miatt ha megbocsátasz.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18221 üzenetére

    Ezek szerint te azt gondolod, hogy Nagy Sándor olvasta a Bibliát (illetve ami akkor elérhető volt belől) és mindenképpen valóra akarta azt váltani? Feláldozott rengeteg erőt és embert, hogy beváltson valamit?

    Tudomásul veszem, hogy holmi szerzett tudások nem homályosítják a gondolkodásodat, bár akkor nem kellene szerzett tudásokra hivatkoznod, bár akkor meg már nem kötekedhetnél :) De mégis megteszed.

    Én se ragaszkodok bármi áron. Ha van magyarázat, bizonyíték, tapasztalat akkor azt nem tagadhatom meg, mert ahogy korábban is utaltam rá csalódnék és meghasonlanék. Mesében élni csalódás, mert a valóság tép ki onnan.

    ""akkor tényleg nincs semmi biztos ezen a világon, bár erre maga a valóság cáfol rá"
    hogy érted?
    hogyan cáfol rá?"
    Vannak biztos dolgok a világon. Mint a kislányod, a feleséged, saját magad. Stb.

    Vannak egyértelmű dolgok. De pont mi vonjuk azt kétségbe, pl. ahogy te is gondolkozol. Mi alapján gondolod, hogy valami nem úgy van ahogy a tények mutatják? Fogalmad sincs, de mégis megkérdőjelezed, mert megteheted.

    Akad olyan ember aki Krisztust megismerve lett jó. De Krisztus jósága mellett minden emberi jó eltörpül. És az én életem is sokat változott mióta megismertem Őt, de éppen annyira megismertem magamat és látom még mennyi hiba van bennem, amivel küzdök és emiatt nem mondanám magamat jónak, de a külvilág mégis azt mondja rólam hogy jó. De nem én vagyok az, hanem Krisztus :)

    Isten tulajdonságaihoz: Mit értesz vadonatúj alatt? Ha Isten hamarabb létezett mint az ember és Ádámék elsőkézből ismerték Őt akkor az emberek gondolkodásában már a kezdetek óta ott volt Isten. Tehát, ha te az emberek gondolkodásából, ismeretéből, istenképéből akarod levezetni, hogy emberi kitaláció Isten ezzel csak a Bibliát támasztod alá.

    Istent, isteneket az emberek mindig a teremtett világ fölé helyezték. Tehát már eleve az "isten" fogalma nem vezethető le a világból... Régen az óceánhoz hasonlították, ma az univerzumhoz, de mindenki tudja, hogy túl van azon, csak olyan mint... mert nem tudjuk ésszel felfogni. Túl van az értelmünkön.

    Próbálsz evolúciót belemagyarázni a vallásokba. De a vallás lényege, hogy nem változnak. A több ezer éves hinduizmus és sintoizmus megmaradt sokisten hitnek, nem változott sehova a keresztyénség egyistenhit volt és az is maradt a muszlimmal együtt. Bár pont a JT-k vádolják a keresztyéneket, hogy sokisten hitet csinálnak a szentháromsággal és így meg pláne nincs értelme annak amit írtál.

    Szabad akaratot adsz az embereknek de szabadságot nem. Ha te szerinted jó amit kitaláltál akkor egészségedre. Én a szeretetre adom a szavazatomat :)

    "hát akkor nekem képembe hazudott erzsike néni általánosban:)
    ő azt mondta, hogy halak>kétéltűek>hüllők>madarak
    de akkor ebben sincs egyetértés tudós berkekben?"
    Nem de a sok elmélet közül csak egyet mondott el neked. Nekem nagy felfedezés volt az egyetemen, ahogy megnyíltak az egyes tudomány területek. Általános suliban csak a newtoni mechanikát tanultuk, oda bőven elég az is, de egyetemen már részletesebben tanuljuk a kvantum mechanikát és ugyan azt írják le, de máshogy. Matematikából ez még látbványosabb, a középiskolaio matek szinte óvodás szint az egyetemi szinthez képest, az 1+1 megmarad, de a bólyai geometria teljesen más mint az eukledeszi. Ugyan ez él a biológiára is, megtanultuk középsuliban a Calvin ciklust, de egyetemen már a genetikai szabályzást is, komplex összefüggéseket illetve, hogy milyen összefüggések nem ismertek még. Ettől nem változik, de az ismeret bővül. Ugyan így egyes bizonyítékok a kopoltyúkból eredeztetett szárnyat támasztják alá, mások a lábból kifejlődött szárnyat... nincs egyértelmű állásfoglalás, majd ha több tény kerül elő lehet tovább fejleszteni a modellt.

    Mivel nem tudományterületem az evolúció biológia nem beszélek velük erről. De ha az lenne, lehet sokkal jobb érveket tudnék neked mondani, hogy miért állnak vagy nem állnak meg egyes dolgok. De egyelőre lefoglal az ami van, sajna nem vagyok polihisztor és egy-egy tudomány terület annyira mély, hogy elég sok energia beleásni magunkat egy másikba.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18288 üzenetére

    Csak egy kérdés van most már, hogy akkor a prófécia teljesült be, vagy Nabukodonozor és Nagy Sándor passzióból könyvek történéseit másolta le...

    Ebben a világban szabad vagy, te döntöd el, hogy kussolsz vagy sem, nem vagy beszorítva mások kényének és kedvének.

    Ez az elméleti fizikai teória biztos tetszeni fog: [link]

    "többször is említettem már, hogy EBBEN én 1 pillanatig sem kételkedek
    az én gondom az, hogy még ehhez sem kell valóságosnak lennie sem Jézusnak, sem istennek..."
    A Krisztus megismerése által megváltozott élet, csak Krisztus által lehet. Ha Feri által változik meg az élete, akkor nem Krisztus miatt és fordítva. Csak azt lehet megismerni ami valóságos.

    Kezdjük ott, hogy ember nincs végtelen hatalommal, láthatatlan embert sem ismerek. Max olyat aki jól rejtőzködik. Csupa olyan tulajdonság amivel ember, de még földi élőlény se rendelkezik. Olyan sincs, hogy valaki semmiből valamit csinál, csak olyan hogy valamit-valamiből. És lehet folytatni, Isten nem ember.

    Nem azért nem bírjuk felfogni, mert nincs akkora értelmünk, hanem azért mert mi testbe zárt véges lények vagyunk, de Ő végtelen. Erre szokták azt a hasonlatot mondani, hogy egy pohárba beletölteni az óceánt. Mondhatod hogy addig kell növelni a poharat míg belefér, de akkor a pohár már óceán lesz és nem lesz különbség a kettő között, pedig az ember ember, Isten pedig Isten. Ez nem kellemetlen kérdés, csak válasz arra amit kérdeztél, hogy miben más Isten mint ahz ember, és ebben más. Ez legfeljebb neked kellemetlen, mert van a kérdésedre válasz, holott te azt reméled, hogy ezzel kellemetlen helyzetbe tudod hozni a keresztyéneket.

    "arra gondolsz, hogy nem mehetnek be oda, ahonnan kizárták őket?
    mert akkor vagy maguknak köszönhetik, a saját viselkedésüknek, hogy kizárták onnan őket
    vagy pedig ha "igazságtalanul" zárták ki őket, akkor normális esetben ők sem vágynának vissza ilyen helyre
    tehát vagy igazságosan müxik a rendszer, vagy legrosszabb esetben is nem lesz semmiféle hiányérzetük
    tényleg nem értem mi ezzel a gondod
    (de próbálom megérteni)"
    Persze, hogy maguknak köszönhetik, hogy kizárják őket. De szabadok arra, hogy azt csinálnak amit szeretnek (mondjuk gyilkolnak), de mégse szabadok, mert nem gyilkolhatnak, mert kizárják őket. Tehát nincs meg a szabadságuk. Persze gyilkolni rossz, de a te világodban, mindegy hogy milyen az ember, nincs erkölcsi mérce, csak az amit mindenki magának szab, ha gyűlölni akar akkor gyűlöl, ha szeretni akkor szeret. (ha jól értettem) Ezért adom én a szavazatom a szeretetre.

    Nem tudom milyen végzetségeid vannak, de ez így működik minden tudomány területen, ált. suliban kevesebbet tudunk mint gimiben, és ott is kevesebbet tudunk mint egyetemen és ha valaki még mélyebbre ás ott még többet tud mint egy Msc-s hallgató. Minden élőlény csoport evolúciós kialakulására más elméletek vannak és párhuzamosan több elmélet, lehet az ember kialakulásáról is több elméletet ismersz, az egyik afrikába teszi az eredetet, a másik közel-keletre, persze ott a vizimajom elmélet is és még lehet sorolni. Szerintem minden tanár elmondja, hogy utána lehet olvasni a dolognak, de a diákok 99%-a nem teszi meg.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18291 üzenetére

    Nem tudom, hogy egy izraeli (elnyomott és kifosztott nép) prófétájának jövendölése egyáltalán eljut-e egy birodalom vezetőjéhez és akkoriban egy istennek az erejét a nép nagyságában mérték. Szóval egy gyenge isten jövendölését miért akarná egy teljesen más istenhitet követő uralkodó betölteni, miért akarna egy másik nép hitvilágának eleget tenni? Egyébként még ha előtte is íródott mivel az írás megmarad és a szó elszáll, ha valaki mindenképpen próféciákat akar teljesíteni megtehette. Egyébként azt hiszem pont Nagy Sándor csinált magából istent (bár ez majdnem minden ókori uralkodóra jellemző volt) és akkor pláne nem játszik egy másik isten keze alá...

    ""Ebben a világban szabad vagy, te döntöd el, hogy kussolsz vagy sem"
    (ez is meg lenne az enyémben is)"
    "...Tehát nincs meg a szabadságuk"
    hát..nálam nem lenne, de most megvan nekik
    ez kétségtelen
    istennek legyen hála ezért a lehetőségükért:)"
    Tehát akkor most van szabadság vagy nincs a világodban? Az emberek döntenek a saját sorsukról, cselekedeteikről vagy más emberek? Ha túl sokat akadékoskodok akkor szólj, de ez a következetlenség a logikádban, már régóta bánt és próbálnék erre rámutatni, de lehet eddig rosszul csináltam.

    De Krisztus nem kitaláció. Ezt végig rágtuk, hogy rajtad kívül mindenki elfogadja Krisztus történelmi voltát és jelenlegi munkája ma is megtapasztalható a keresztyén közösségekben (ahogy az meg van írva).Az antropomorfizálás az az, hogy azt mondod, hogy szakállas bácsi ül a felhőkön. És nem azt mondod, ami a Bibliában van. A Biblia istenképe, nem egy öreg bácsi képét mutatja aki úgy gondolkodik és cselekszik mint egy ember, hanem egy olyan személyt mutat be aki a semmiből csinál valamit (ilyet egy ember se tesz), végtelen (ilyen ember sincs), uralkodik mindenen, természeti és lelki dolgokon (ilyen ember sincs).

    Az hogy Ádámék feltudták fogni Istent honnan jön?

    Szerintem sincs helye a gonosznak egy világban, de én ezt nem MINDEN ember fogságba zárásában látom, hanem az emberi lélek, gondolkodás megváltozásában. A te világodban nem csak a "rosszak" elkülönítése van meg, hanem emiatt a "jók" is szenvednek. A világodban folyamatos átjárás van és folyamatosan képesek az emberek egymást megbántani, még ha fizikálisan nem is sértik meg egymást, lelkileg megtehetik (kérdés, hogy mennyivel jobb a lelki terror mint a fizikai). Egy fejbecsapást elkerülnek, de hazugságot, cserben hagyást, megcsalást már nem tudnak elkerülni.

    Nem tudom, hogy miért nem jutottatok el a biológiai elméletek tárgyalásáig, de jó pap holtig tanul, most már ezt is tudod :) Utána nézhetsz, nem titok, vagy szektás összeesküvés amit írtam.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz pocokxx #18295 üzenetére

    Erről csak ez jutott eszembe:

    Túl katolikus lettem, hogy katolikus legyek?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz pocokxx #18297 üzenetére

    Nem ismered a blog íróját de megnyugtatlak messze van a "szinkretista ömlengéstől". Csak részletesen definiálta a katolikusság-egyetemesség fogalmát a Rm10,13 alapján és megdöbben rajta, hogy ennek éppen a Római Katolikus Egyház áll ellen. Pont az, hogy nem csukja be a szemét, hanem meglátja, hogy mi Krisztus Egyházának alapja és lényege, mi az ahoz tartozás kritériuma, ahogy azt az apostolok, ősatyák, stb... is szépen elénk tárták. De jó hogy az Egyházhoz tartozást nem emberek szabják meg :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18294 üzenetére

    A JT-k ezt akkor biztos jobban tudják, én erről még nem hallottam.

    Pont, hogy árthat a másiknak, ezt te magad is megerősítetted, hogy testileg nem, de lelkileg árthat, max majd a másik megengesztelődik... ha megengesztelődik. Ennél nem jobb alternatíva, ha minden ember szeretné a másikat?

    Ami még ezen gondolkodva eszembe jutott, mondjuk egy gyerek SOK csokit akar enni, a szülők nem engedik, mondván egészségtelen emiatt a gyerek kizárja a szüleit, ezután mivel gondoskodás nélkül marad, szenvedve betegség éhinség által meghall, a szülőknek esélyük sincs segíteni a gyereken, mivel kizárták őket. A szülők gondoskodnának a gyerekről de nem tehetik, tehát még a jónak a szabadságát is akadályozod (illetve a rendszered).

    Értem, hogy mindenki magát védi és magának akar jót. De ez ahogy korábban is volt róla szó, hogy amit az egyik jónak gondol a másik nem és ezzel ártanak egymásnak.

    És pont hogy nem az agresszorokat védem, (bár jól kifacsarod a szavaimat) hanem a szabadság kérdéskörére hívtam fel a figyelmedet, az embereknek a jót se a rosszat nem hagyod cselekedni, hanem mindenki azt csinál amit akar, ezzel vagy árt vagy használ.
    -a válaszodban remekül megkerülted azt a kritikámat, hogy az emberek látszólag szabadok, de mégse azok, magukat védik de ezzel egymást korlátozzák, minden cselekedetben, jóban és rosszban is.

    Én kategórikusan kimondtam, hogy Istent nem tartom szakállas öregúrnak.

    Az ember nem teremt, erre nem képes, ezt honnan vetted? Az alkotás más tészta, ott valamiből, valami lesz, de ez közel nem teremtés. De ott van Isten hatalma is, ami ember feletti. Isten szabad akaratot adott az embernek. A számonkérése jogos és persze mindenre van megoldás is, bár az embernek az fáj a legjobban hogy nem lehet Isten, bár szerinted Isten teljesen emberi.

    Isten a jelenlegi univerzum felett van, te nem tudod elképzelni fizikai léted miatt a tér nélküliséget, ide vagy kötve, de Isten e felett áll.

    Ha megtudod fogalmazni a végtelent, akkor igazad van. És akkor is ha igazolod, hogy az istenfogalom előtt volt végtelen fogalom...

    Az uralkodásra Isten adott feladatott, a vágy hogy az ember Isten legyen már más kérdés.

    Valamit felfogni teljes mértékben nem egyenlő azzal, hogy Ádámék ismerték és személyes kapcsolatban voltak Istennel. Te is ismered a feleséged, de mégse tudod minden gondolatát, képességeit pedig ő "csak" egy ember.

    Ha valaki a végítélet után megtér akkor az megmenekül, Isten jobban ismer mindenkit, mint ahogy mi azt elképzelnénk, hiszen mindenki az Ő teremtménye. És ez sem éppen egy emberi tulajdonság. Jobban ismer bárkit, mint mi saját magunkat. Megnyugatlak, hogy igazságtalanul senki sem fog elkárhozni. És a pokol az Isten nélküliség állapota, ahogy a menny az Istennel való közösség állapota lesz. Az az igazságtalanság, ahogy te az embereket kínozod (még a jókat is) a rendszereddel, ahol következmények nélkül bánthatják fizikailag és lelkileg is egymást és még a jó cselekedeteket is akadályozod. A megbocsátásra és bocsánatkérésre pedig szintén nem adsz lehetőséget és alkalmat a kizárások miatt. Egészségedre.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18300 üzenetére

    Ezt a szakaszt ismertem, azt hittem, hogy magától Nagy Sándortól van valami feljegyzés, hogy ő direkt meg akarta valósítani a Bibliát. Korábban is írtuk, hogy igen a Bibliában vannak próféciák, amik teljesültek. Ezzel az idézettel nem érvelsz amelett, hogy a király próféciát akart teljesíteni. Vagy ez is csak anyira érv, mint Tírusz esete.

    A jelenlegi felállásban azonban meg vana helye a szeretetnek, megbocsátásnak, bocsánatkérésnek, a kapcsolatok rendezésének, nem úgy ahogy a szülőket kizáró gyerek esetében.

    Túl sok olyan előfeltevéssel élsz, ami bevallásod szerint realista gondolkodásmódodtól távol áll, úgy mint belátás, tiszteletben tartás stb...

    A másik dolog, hogy én amikor ideális világról beszélek, akkor a mennyországról beszélek. A keresztyénség szerint a jelenlegi felállás koránt sem "jó". Hála Istennek ez el fog múlni.

    Korábban is beszéltünk a pokolról és az nem azért lesz rossz, mert Isten azzá teszi, hanem azért lesz rossz, mert ott már Isten kegyelmével nem lesz jelen, mert akik ott vannak, kimondták, hogy nem kell nekik Isten, ahogy te is teszed. Nem csodálkoznék, ha te épp egy olyan helyzetbe kerülnél, amit szeretnél, egy olyan Isten nélküli világba. Te azt szeretnéd és meg is fogod kapni. És pont az, hogy te tudod, hogy miért választod az Isten nélküliséget, van módod változtatni, de ha nem akarsz? Isten nem erőltet rád semmit. Tehát nem jó érv az, hogy akkor neked annyi, hanem azt kapod amit szeretnél.

    A Biblia sehol nem írja, hogy Istenből lenne teremtve a világ. Persze mivel te ehhez ragaszkodól, mást nem is tudsz elképzelni.

    A többire egyelőre azt tudom mondani, hogy bátran forgasd a Bibliát, ha Istent jobban megakarod ismerni. Rájössz, hogy pont, hogy a Biblia emberhez nem hasonlítja IStent, benne vannak a dolgok a végítélettel kapcsolatban is és még lehet sorolni. És akkor még azzal se vádolhatsz, hogy az én értelmezésemet erőltetem rád, amivel vádolsz az értelmezés kapcsán. :)

    Áldott Karácsonyi ünnepet és boldog új évet minden topiklakónak. Mert bár sokan lázadnak ellene, mégis jól érzik benne magukat :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18302 üzenetére

    Teljesen elképzelhető, hogy Nagy Sándor magára vette és tudatosan be akart teljesíteni próféciákat, de semmi bizonyíték nincs erre. Marad az, hogy a prófécia valóban prófécia.

    Hazugság, hogy nem lehet a vadbarmokkal mit kezdeni. Van törvény és van büntetés és lesz ítélet. Van bűnvallás és megbocsátás. Vannak megváltozott életek és van lehetőség az embereknek a szeretetben élésre.

    Rátapintottál a lényegre. Isten jót teremtett és mikor annak ellene mentek az már nem volt jó semmilyen szinten, nézz körbe a világon, az Isten megtagadása vezetett a vadbarmok létrejöttéhez. És te az ő pártjukat fogod azt mondva, hogy néhány teremtménynek nem kellett a jó? Tehát a kulcs ott van, hogy az emberek nem rosszul érezték magukat, hanem csak istenek akartak lenni. Megvolt mindenük étel, ital, szerelem, hatalom, de ők istenek akartak lenni.

    Ha már a jegyzőkönyvnél tartunk akkor az is belefog kerülni, ahogy viselkedsz, gyalázod, kifigurázod, hazugságokat állítasz Istenről és követőiről... remélem ezt is veszed.

    Ha elutasíttod a jót, Istent mégis mit vársz? Ami jó most van az életedben Istentől van, ha megkapod a kívánságod és kizárod onnan Őt megtapasztalod milyen is a valódi lényed és nem az aberált vadállatoktól kellene félned, hanem saját magadtól, mert Isten nélkül te magad leszel az az aberált vadállat akitől óvnál másokat. Az nem rád erőltetés, hogy Ő megmutatja és cselekszi a jót és te annak hátat fordítasz, ez max a te gőgöd és büszkeséged. Az ember Istennel való kapcsolatra lett teremtve, ott a helye, ez nem erőltetés, hanem rend. A saját hatalomvágyad az ami téged megkötöz és nem Isten. Szerintem ezen gondolkozz el.

    A pokolból nem lehet kikecmeregni, hiszen a te döntésed és azok döntése akik ott lesznek, hogy ott akarnak lenni, Isten nélkül. És ezt meg is kapják.

    A teremtés lényege ahogy korábban is mondtam, hogy semmiből lett teremtve. Tehát ne keress "valamit". Ezt nem tudom jobban leírni. A semmiből létrehozás Isten képessége, olyan amit az ember nem tud, ezt korábban is beláthatad volna. Ez van leírva a Bibliában. Az eredeti héber szöveg pláne szemléletes mert az a szó ami a teremtésre használ az teljesen más mint amit az ember által művelt alkotás, vagy létrehozás. Teremteni csak Isten képes. Emésztgesd ezt a szót, hogy "teremtés". Persze, hogy teljesen emberi lesz az istenképed, ha ilyen alapvető dolgokat nem látsz be..., de ez nem a Biblia hibája, hogy te a saját ízed szerint módosítod a szavakat. Teremteni a semmiből létrehozni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #18305 üzenetére

    BÚÉK :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18304 üzenetére

    Bocsánat, hogy csak egy kis rövid beköszönésre futotta, de lebetegedtem és nem tudtam olyan állapotba kerülni, hogy normálisan megfogalmazott választ adjak.

    Most képzeld el azt a világot, ahol még annyi törvény se lenne ami most van, akkor nem egy-két ember panaszkodna, hanem mindenki (bár van olyan ahol ez megtapasztalható, forradalmak, anarchiák voltak, vannak). A törvény be nem tartása nem a törvény hibája. Persze mindenki önbíráskodni akar és ez talán válasz arra, hogy miért akarunk Istenek lenni. Önbíráskodni akarunk mert mi mindent jobban tudunk mint Isten vagy a másik ember és nekünk van igazunk, csak hát ehhez nincs meg az erőnk és képességünk (ez a legnagyobb gond ugye? véletlenül se az hogy hülyeséget akarunk csinálni, másokat megbántva, kínozva...). Ahogy erre te is szép minta példány vagy, nincs semmiről konkrét elképzelésed, mindenben kételkedsz, de bezzeg a te elgondolásod a "tökéletes" világról mégis hihetetlenül jó és szerinted ha ez lenne akkor mindenki boldogabb lenne mint most. A cigányok mellé költözés nem a cigányok hibája, hanem a törvények be nem tartása (gondoljunk akár a BTK-ra vagy a tízparancsolatra).

    A teremtés és a szabad akarat összemosása... Na emiatt nem hazugság, hogy az emberek szabad akaratukból fognak a pokolba kerülni, mikor tudatosan megtagadják Istent.

    És nem kell emiatt rosszul érezni magadat, de ha Istent megtagadod rosszul fogod érezni magad, mert Isten nélkül csak szenvedés van, mert az ember az Istennel való közösségre lett teremtve. A cserépből kitépett virágot vissza kell ültetni és nem tengervízhez szoktatni, ahogy te szeretnéd. Persze a mindenhatóság megteheti, de Isten terve és akarata, hogy az ember ott legyen ahova Ő teremtette. És erre mondtam, hogy Isten nem csak mindenható, hanem szuverén is.

    Jézus a Bibliából megismerhető, ajánlom olvasgass tőle :) Lehet, hogy bizonyos dolgokat nem jól vagy megfelelően interpretálok, de Jézus biztos a tartalomra koncentrál, Ő mindig az emberek szívét és gondolatát nézte és az alapján ítélte meg az embereket. Ezért volt fontos számomra, hogy kicsit nézz magadba. De ha tisztában vagy azzal, hogy mi áll a tetteid hátterében akkor részemről lezárva, de sokszor volt olyan érzésem, hogy meggondolatlanul bántasz másokat (elméletben(az elképzelt világodban) vagy gyakorlatban(itt a fórumon)).

    Isten ajándéka a vele való közösség. Tehát ezt nem kaphatod meg ha őt megtagadod. Ha örök boldogságot, örömöt, fájdalommentességet, szeretetet akarod megkaphatod, ha nem ember vagy, mert az ember ezt Istenben kapja meg. De ami itt fantasztikus, hogy akik még itt a Földön Istennek odaadják magukat már itt megtapasztalják ezt. Nem egy távoli ajándékozásra várunk csak. Mondjuk itt csak a társaságát kapjuk ami lelki békét ad és nincs feltétlen öröm és gazdagság, egészség sőt megvetés, fájdalom jut... mert Őt követjük. Ötletnek jó amit írtál. Bennem is sok elégedetlenség volt/van, sok minden jó lenne ha megkapnám és sokminden volt amit megkaptam. De az Istennel való kapcsolattal eddig még nem ért fel semmi.
    Egyébként ahogy a mennyről a pokolról is nagyon keveset tudunk, minden ami az emberek képzeletében él a hárfás felhőn ülésről és a üstökkel teli kemencéről mind mind kitaláció. Amit tudunk, hogy az egyik az Istennel való közösség a másik az Ő hiánya. Ha sablonos a válaszom nyugodtan vedd sablonosnak, de többet nem tudok én se mint a Biblia és amit megtapasztaltam.

    A vadállattá válásnál említetted, hogy ha meglenne a szükséged akkor nem lenne semmi gond, de éppen ott van gond, hogy a szükséged az hogy másokat bánts... (néha azok csinálják a legnagyobb önpusztítást vagy mások bántását akiknek mindenük megvan)
    Ahogy a korábbi példában is felhoztam nem az az erőltetés ha a virág a cserépben nő, hanem ha onnan kitépik... Ha te annyira perverz vagy, hogy a szenvedésben leled örömödet ok csak arra kérlek ne vigyél magaddal másokat :)

    Pontosan nem tudom milyen vágyaid vannak (más emberek irányításán és befolyásolásán kívül), de ahogy írtam a hatalomvágy a probléma. Ha örömre, szeretetre, egészségre vágysz arról nem kell lemondanod. Csak arról, hogy másokat akarj irányítani, amihez se képességed, se jogod nincs, ne akarj Isten lenni. De tudom, hogy erről nehéz lemondani, mert mi mindig tudjuk mit akarunk (ahogy fentebb is írtam, csak kár hogy azzal csak bajt okozunk).

    Isten a teremtett világ felett áll, tehát lehet az univerzum X+1D dimenzióból is Isten afelett áll és nem úgy mint +1 dimenzió, hanem mint fizikán kívüli lét, hiszen Ő maga hozta létre a fizikát, mivel Ő a teremtő.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18309 üzenetére

    Miért? A másik megbántása csak egy villanás a mátrixban, lehet nem is történt meg. Te se létezel sőt a másik ember sem... A rossz is csak egy relatív fogalom hiszen te jót akartál akkor a másik minek sajnálkozik...

    Egyébként ha én is megbántottalak sajnálom, Meggyőznöm pláne mindenáron nem nekem kell. Ez nem Istenhez méltó és az Őt követőkhöz méltó. Gyakran úgy érzem magam mint egy lilaködös szerelmes aki nem lát semmit Istenen kívül, ez talán nem olyan nagy baj, de a másokkal való kommunikációt megnehezíti, de majd a házasság után biztos jobban lenyugszok :)
    De jó, hogy te is látod, hogy kell határokat húzni, nem minden relatív és nem csinálhatunk akármit. Még akkor se ha a (kitudja mennyire számottevő) vágyainkat akarjuk kielégíteni és nem a vággyal van a baj, hanem a móddal.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18311 üzenetére

    Ha minden relatív akkor nincsenek határok. Ezt nem tudod sehogy se kimagyarázni. Ezt vedd komolyan. Az hogy te ebben a kérdésben, saját életedben nem akarsz felelősséget vállalni már egy más kérdés... és szerintem ez áll a mögött, hogy összevissza beszélsz és próbálsz hárítani. Jól hangzik meg nagyon new ages duma, de ha végig gondolod szerintem te is belátod, hogy nem igaz. Ha kellenek határok akkor nem lehet semmi se relatív. Emésztgesd.

    Jézussal már most is megtárgyalhatod ahogy én is megteszem és még sokan mások. Szerintem ne várd meg a "majd"-ot.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18313 üzenetére

    Szerintem ezt neked is látnod kellene.
    Ha minden relatív nem mondhatod semmire hogy rossz vagy hogy jó. Mert ami neked jó az a másiknak rossz, vagy fordítva, sőt ami ma rossz volt az holnap jó lesz. Tehát nincsenek is határok, mert mi alapján húzod meg a határt, hogy na mármost ez rossz vagy az jó. Ha pedig meghúzod a határt lemondasz a relatívizálásról, mert akkor nem pakolgathatod a dolgokat.

    Azt hárítod, hogy igenis van jó és van rossz. És mindig dönteni kell melyiket választod. És ezért felelősséget is kell vállalni.
    Tényleg következetes az álláspontod, hogy nincs álláspontod.

    Világos kérdésekkel mehetsz Jézushoz. Az hogy te mit gondolsz a saját szellemi képességeidről az te rád tartozik. Hogy igében, jelben, keresztyének által vagy szemtől szembeni találkozásban fog Jézus válaszolni azt döntse el Ő. Mindenesetre ha a hülyének tetetés nem hiszem, hogy jó stratégia. Mert szerintem nem arról van szó, hogy nem érted, legfeljebb hogy nem akarod megérteni, vagy ha meg is értetted nem fogadod el. De ha rosszul látom akkor bocsánat. De nekem nagyon ez jön le, hogy játszod itt a félkegyelműt, holott gondolkodsz és értelmes vagy.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18357 üzenetére

    Egyébként vallás és meggyőződéstől függetlenül azt látni kell, hogy a szex és a pornó nem egyenlő, bár neked lehet :) Csak a felelősség hárítása, hogy mindent az ösztöneidre fogsz. Nem állat vagy, bár próbálják veled elhitetni hogy az vagy. De talán éppen a szexuális aberrációk mutatják, hogy ennek az egésznek semmi köze az állatvilághoz. Mert nem az a nagy baj hogy nem tud kielégülni valaki, hanem hogy már minden baromságot csinál a pedofíliától kezdve a leglehetetlenebb dolgokig. Most azt mondod, hogy a monogámia megkötöz, másoknak már a szabad szex se lenne elég... sőt egy kecske se... sokkal nagyobb lelki éhségek, szenvedések vannak annak a hátterében, hogy az emberek az (ön)kielégülésbe próbálnak menekülni.

    Persze mondhatod azt hogy mindenki csináljon azt amit akar míg mást nem bánt, de én azt mondom, hogy mindenkinek joga van a boldogsághoz és szabadsághoz.

    Ne válaszolj, csak néhány gondolatot leírtam. Emiatt is tettem offba

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18361 üzenetére

    Ajánlom, hogy a tovább gondoláshoz olvasd el a 19. részt is. Illetve az 1Thessz 5, 2Thessz 1-2. Lukács 16,19-31, Máté 24.
    Ha valami nem világos általában meg kell nézni a többi tanítást is az adott témában és akkor elkerüli az ember azt a hibát, hogy egy valamit kiemelve, azt túlhangsúlyozva félreérti és belegabalyodik valami tévtanításba.

    milangfx:
    Jól megmondta, bár elég sablonos lett és került bizonyos dolgokat... nem csak a függőséget emeltem volna ki, hanem azt, hogy annak ellenére, hogy az internet nem a sátántól való, de attól még nagyon is használja (csak a legutóbb belinkelt statisztika is...) A tolerancia nagyon kétélű fegyver én inkább helyette az empátiát használtam volna. Nem mindent tolerálhatunk, de empátiát és szeretetet minden esetben gyakorolnunk kell. A tettek pedig tényleg a hiteles élet alapkövei. (ne csak a szánk járjon, ez jogos észrevétel).

    Egyébként nem tudom, hogy a pápa miért használ pl. twittert, azért hogy népszerűbb legyen vagy azért mert tényleg használni akarja és tudja is? Nekem az előbbi jött le a propagandákból.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Geri Bátyó #18392 üzenetére

    Honnan veszed, hogy a keskeny kapu a jó cselekedetek a széles pedig a rossz? Jézus nem beszél ilyesmiről, sőt pont arról amiről kymco is írt, hogy senki nem mehet az Atyához csakis Krisztuson keresztül. Jézus nagyon kizárólagos, ha tetszik konzervatív, nem hagy más lehetőséget.

    Persze ha téged nem érdekel a Biblia tanítása, se a Korán tanítása, se a Bhagadva-ghíta szépen kevergetheted, mert nem számít semmi csak az amit kitalálsz. De ezzel max csak magadat szórakoztatod, aki egy picit is utána néz a dolgoknak rájön, hogy több sebből vérzik az ötleted. De egyébként tényleg szép...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz MageRG #18398 üzenetére

    A sok "divat ateista" is beszól, erre volt jó példa a topik ahonnan átjöttetek és sokszor ebbe a topikba is bejön valaki benyögi "hogy nincs Isten, meg az evolúció, meg tiltsák be a vallást..." Fogalma sincs róla miről beszél, de látott egy szép idézetet a facebookon, vagy elolvasott egy Dawkins könyvet és okosat akar mondani. Sokan attól, hogy ateistának vallják magukat szellemi és értelmi felsőséget sajátítanak ki maguknak a vallásosokkal szemben, holott ez nem automatikus. Mindenkinek megvannak az értelmi és szellemi képességei amit nem világnézetben és világképben mérnek.

    A beszólási igény, hogy téged idézzelek, emberi természet és nem a vallásosok sajátja. Nagyon kevesen vannak akik intelligensen megtudják fogalmazni a gondolataikat.

    A tudomány és vallás nem voltak és nem is lesznek inkompatibilisek egy mással, ezt is csak az ateisták szeretnék, de hála Istennek ez nincs így.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18411 üzenetére

    Ha a megszállottságunkra gondolsz akkor valószínűleg semmi különbség nincs. Ha a kapcsolat alapjára gondolsz, hogy miért is ragaszkodunk annyira a hitünkhöz, annak a Jézus Krisztussal való személyes kapcsolat az oka.
    De teljesen érthető a szkepticizmus, kívülről nézve ragaszkodunk valamihez amit nem ismersz, ellene megy a közvélekedésnek (még vallásosoktól is megkapja az ember, hogy nem gondolhatod ennyire komolyan, stb), ez gyanakvóvá tesz mindenkit.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz MageRG #18415 üzenetére

    Nagyon megy a kavarás az evolúció fogalma között. A keresztyéneknek elsősorban azzal van baja, hogy az élet létrejöttét, a fajok kialakulását kötik, hozzá, pedig erre nincs semmi bizonyíték és ezt akárhogy csűröd és csavarod így van. Ebben külön fejezet az ember helyzete ami tényleg nagyon ködös. (persze vannak hominida csontok, de genetikailag, fejlődésbiológiailag, pszichológiailag, szociológiailag nagyon nagy szakadékok vannak).

    Picit a genetikához: mivel biológusként érintett vagyok és fejlődésbiológiát is tanultam nem olyan egyértelmű a kép ahogy azt az ateisták akarják. Egy két dolog: mikor egy csoportból környezeti hatásra szelektálódik egy másik csoport az nem új tulajdonság (faj) létrejötte, az allél korábban is jelen volt, de előnyhöz jutott, emiatt aránya megnőtt, de nem jelent meg úgymond új tulajdonság. A mutációk legtöbbször funkcióvesztések, tehát megint nem jelent meg semmi új. (A szuper rezisztens TBC törzsek se új tulajdonságra tettek szert, sőt legtöbbször egy olyan alternatív anyagcsereutat működtetnek ami energia pazarlóbb a normál útnál, de persze a túlélés miatt persze, hogy igénybe veszik). Egyes szervek megjelenéséért felelős géncsoportok, átírásért felelős géncsoportok is bizonyos élőlényeknél működnek máshol nem, ennek oka pl hogy egy vagy kétszárnyú egy rovar. De ettől még a kétszárnyúban is ott a négyszárnyúság lehetősége (erre vannak nagyon szép drosophila kísérletek, mutánsok).
    Ahogy te is írtad a faj fogalom se egyértelmű. És egy keresztyént se lehet azzal sarokba szorítani, hogy nini egy új faj, mert az legtöbbször csak egy alfaja egy állat vagy növénycsoportnak, ami speciálisan alkalmazkodott egy élőhelyhez, erre jó példák a madarak, orchideák fajai, alfajai. Nincs olyan genetikai, élettani, ökológiai bizonyíték ami egyértelműen alátámasztaná az új fajok, élőlénycsoportok létrejöttét, az élet keletkezésére pedig pláne nem. Na ez a határ az amit az ateisták folyton átlépnek ahelyett hogy ők is a tudományra figyelnének.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18423 üzenetére

    Miért lenne szüksége az Istenünknek pont a mi segítségünkre? Pont hogy Ő húz ki minket :)
    De tényleg, csak egy picit gondolkozz mielőtt kérdezel? Ez már kezd egy picit szánalmasba átmenni... szeretem a kérdéseidet, mert sokszor lényegre mutatnak, elgondolkodtatnak, de néha nagyon elveszted a fonalat, ha itt nem ez történt csak simán szívózol akkor bocsánat.

    Lehet keresni, hogy miben gyökerezik a hitünk, akkor találnád meg Krisztust.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Naturalist #18427 üzenetére

    Örülök, hogy az ateisták nem akarnak semmit :)
    Maga a keresztyénség se függ az evolúció elmélettől, de mint ebben a világban létező vallás reagál a benne folyó dolgokra. De ahogy te is látod itt a hozzászólásokat valakiknek csak ez marad mint érv a keresztyénség ellen.

    MageRG
    Ha szerinted is kevés a fosszília és egyéb más bizonyítékok, akkor miért kell úgy kezelni mint tény?

    Olvass utána. Nem titkos dolgokról beszéltem amiért fejvesztés jár ha utána olvasol. Nagyon sok infó elérhető a mutációkról, szuper rezisztens bacitörzsekről. Talán még te is linkeltél egy oldalt.
    [link]
    Ha végig olvasod láthatod, hogy a rezisztencia kialakulására semmi újra nincs szükség, már a meglévő fehérjék, gének, életfolyamatok módosulnak. Sajnálom, hogy a tények helyett megint eljutottunk a hülyének nézés szintjéig... :(

    A fajok kihalása, egy-egy niche különböző fajok általi betöltése nem tudom, hogy jön ahhoz, hogy az evolúciót mint új fajok és az élet létrehozójának tekintsük?

    D1rect
    Hasonló szintű videókat, honlapokat a másik oldalról is találsz (ide is volt már belinkelve olyan ateista honlap ami a Bibliát próbálta lejáratni eléggé esetlen módon). De ahogy evolúciós témáról is van igényes felvetés a másik oldalról is vannak normális megmozdulások. De jogos a felvetésed, a kreacionisták, ID-sek nagyon le tudják járatni magukat és ennek legtöbbször az az oka, hogy a lelkesedés mögött nem áll megfelelő tudományos ismeretek, és fogalmakat kevernek. De van néhány jó szakember és nyilván nekünk is fontos szerepünk van benne, hogy állunk a dolgokhoz, le akarunk nyomni dolgokat az emberek torkán vagy normálisan és tisztelettel érvelünk, tájékozódunk, kutatunk. Erre példa ez a könyv is [link]

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18440 üzenetére

    http://en.wiktionary.org/wiki/evolutionist[link]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18446 üzenetére

    Aki támogatja az evolúcionizmust.

    Itt pedig az evolúcionizmus magyarázata (ha netán azt se ismernéd)
    [link]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18446 üzenetére

    Ha bárki a fórumban sértőnek tartja az evolúcionista szót akkor kérem szóljon és mellőzni fogom a használatát (eddig erről nem tudtam, köszi, hogy felvilágosítottál). Bár eredetileg a keresztyén szó is egy gúny szó volt, megengedem hogy rám használhatják.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18449 üzenetére

    Tévedsz, de mindegy, van ilyen szó és már használják az eredeti kontextusa nélkül is, legalábbis a tények ezt mutatják. De ha téged sért a használata akkor én mellőzni fogom. Vannak szavak amiknek volt korábban pejoratív jelentése de mégis elterjed és ma már esetleg pozitív jelentéssel is bír, vagy megváltozik a jelentése.

    De ha nem szeretnéd, hogy használjam akkor szólj.

    Egyébként a kreacionizmus jelentése is jó :) [link]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18452 üzenetére

    Én nem ismertem az eredeti jelentését. Ezt vagy elhiszed, vagy nem. Számomra az a jelentése aki a világképét az evolúció elméletére építi fel, azt támogatja és amellett kiáll. Egy ideológiát képvisel. Ha elfogadod elfogadod, ha nem akkor nem, most már tisztában vagyok a szó eredetével és így fogom kezelni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18455 üzenetére

    Csak akkor ha tisztában a szó eredetével. De ha ez téged boldoggá tesz akkor legyen meg az örömöd :)

    Az én világnézetemet, mint hívő nem sérti. Honnan veszed, hogy sérti? Ja értelek, vannak akiket sért, ez igaz. De valaki Istenről való beszédet is sértésnek veszi.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18462 üzenetére

    [link]
    [link]

    Ezt most találtam. Ezt pedig biztos nem egy vallásos szakbarbár írta sértő szándékkal... Ezek szerint tudományos szakzsargonban is elterjedt szó. Lehet túl járt az idő a urban dictionary-n. Mindegy végülis, de azt állítani, hogy nincs ilyen szó, illetve csak a kreacionisták használnák, ma már egy elégé elavult nézőpontnak számít. Haladni kell a korral :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18464 üzenetére

    Az evolúció nem is hit kérdése. De ha arra építesz fel egy világképet akkor már azzá válik. Én csak erre a veszélyre hívom fel a figyelmet. Ha az evolúciót a helyén kezelnék az ateisták akkor nem lenne gond, de ők arra építik fel a világképüket. De ahogy naturalist is megfogalmazta az ateizmus nem függ az evolúciótól.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18467 üzenetére

    A használt fogalom emberekre is vonatkozik, ha nem tudod elfogadni, ne nálam reklamálj... Sajnálom, hogy lekezelésként veszed az infókat.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18471 üzenetére

    Igen ugyan azokat a köröket futjuk. Én megértettem, remélem te is. Részemről lezárva.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz MageRG #18431 üzenetére

    "Azt ki mondta hogy kevés? Hominidáknál igen, de más esetekben is? Nem.
    Ha N esetben igazolható, miért az az egy lenne kivétel?"

    Ezt sehol nem nevezik tudományosan megalapozottnak. De ahogy kivettem D1rect reakciójából, a világnézetedre nézve sértő olyan kijelentést tenni ami egy pici kétséget is érbreszt. Ha te bizonyítékok hiányában is elfogadod az emberi faj evolúciós létrejöttét, akkor fogadd el és kezeld tényként.

    "Kíváncsi lennék, hogy képzeled el akkor a dolgok menetét..."
    Szerintem te nem azért vagy itt, mert kíváncsi lennél a véleményemre, vagy a véleményünkre. Legalábbis a reakcióid alapján nem ez jön le. Én csak annyit kérek tőled, hogy azt fogadd el tényként ami bizonyítva van és hagy meg elméletnek azt ami elmélet, nem bizonyított, remélem ez nem nagy kérés. Egyébként éppen a biológia az a terület ahol nem működnek az N plusz egyedik esetek. Nem lehet sablont húzni mindenre pont emiatt olyan változatos az élővilág, ezért bonyolultabb a moszatok vagy fégek szaporodási rendszere mint az emberé és lehet sorolni. De tisztában vagyok vele, hogy a világképetek sérülne, ha egy picit is fel kellene adni belőle és ezért ragaszkodtok ennyire egy elmélethez és ami nem tény azt is tényként kezelitek és véditek.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #18486 üzenetére

    Picit még tovább gondolásra: József (Jákob fia) jóval Mózes előtt vitte el Egyiptomba Jahve hitét, eszerint élt, sőt bizonyságot tett a fáraó előtt Isten hatalmáról és ez előtt a fáraó is meghajolt, Józsefet az uralkodásban második emberré tette, nagy lett a befolyása. Tehát nem mondanám azt, hogy az athon vallás régebbi mint a zsidó vallás. Illetve, hogy ne lett volna hatása az egyiptomiak hitére csak fordítva.

    A 90. zsoltár Mózesé, ezt lehet érdemes összevetni a 104-el, hogy mennyi a hasonlóság.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Geri Bátyó #18490 üzenetére

    Názáret

    Úgy veszem észre nagyon önkényesen szűröd az adatokat, amivel nincs baj, de remélem nem veszed tolakodásnak.

    A nazarénus szó a héber nazír szóbol jön. Ami Istennek fogadalmat tett embert jelent, ők tényleg a világtól elvonúlva éltek, alkoholt és húst nem ettek (ilyen volt Keresztelő János is, tényleg egy jógihoz hasonló, pusztában elvonult, az embereknek kellett kimenni hozzá, kevés tanítvány követte). De Jézus nem ilyen volt, nem volt remete és alkoholt is ivott, húst is evett. Tehát van abban igazság amit mondasz, de az összkép nekem nem áll össze sehogy se, valamelyik oldala a képnek nem jó, vagy az esszénusok nem azok aminek mondod, vagy Jézus.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Geri Bátyó #18492 üzenetére

    "Ebbe nem akartam így belemenni, de ha már szóba hoztad, akkor mégis. Ne nézz hülyének amiatt, amit írok.
    A mai REIKI egy ősi gyógyító technika újraélesztése, amit a világ sok pontján használtak. A tömör lényege az, hogy olyan energiát adunk át a betegnek, ami nem belőlünk jön, hanem az univerzum, vagy más szemszögből Isten energiája. Ennek a használatához szükséges a tanuláson kívül egy "beavatás" is, ami nagyon hasonlít egy megkeresztelésre. Szentelt olaj, Isteni energia (szentlélek?) "megidézése".
    Még manapság is egy REIKI beavatás egyenértékű egyféle fogadalommal, hogy azt a tudást, amit kaptunk, az emberek gyógyítására használjuk."

    Ez szép és jó, de mi köze van ennek a "nazarénus" szóhoz?
    A nazírok nem gyógyítottak, nem közöltek semmilyen energiát. Imádkoztak, meditáltak, betartották a fogadalmukat (étkezési, ruházkodási, tisztasági). A reiki egy istennek tesz fogadalmat, vagy csak úgy fogadalmat tesz, hogy gyógyítani fog?

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Noddy #18494 üzenetére

    Írásos emlékek nincsenek is Názáretről ez igaz, de régészeti leletek vannak. De nyilván ha bántja az elképzelésedet nyugodtan hagyd figyelmen kívül.
    Szülőfalum mellett is volt egy bronzkori település, írásos emlék nincs róla, de mégis ott volt, megvannak az edények, a házak alapjai. De mégha létezett Názáret akkor is kitarthatsz az elméleted mellett, mert a nazarénusok is ugyan úgy léteztek. Csak szerettem volna egy picit elmélyedni a témában. De azt hiszem ezt te támadásnak vetted, pedig még az esszénusok szerint is a tudás az egy jó dolog.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Geri Bátyó #18496 üzenetére

    Te írtad, hogy az esszénusok nazarénusok. Én csak a nazarénus szó eredetét írtam le. Ami éppen ugyan úgy hangzik, mint az Istennek fogadalmat tevő mélyen vallásos emberek neve. (Az általad kedvelt wikipedia oldalon pl. sok egyéb mellett pont a gyógyításról nincs szó [link])
    A bronzkorból vannak írásos leletek is. És egy település szempontjából néhány száz év lehet jelentős is, de lehet jelentéktelen (ha például évszázadokon keresztűl létezik). Názáret csak néhány száz lelkes település, nem rendelkezett se gazdasági, kulturális és politikai befolyással, érthető, hogy nem írták le csak azok akiknek fontos volt. Egy település nem olyan, hogy csak néhány évtizedig létezett.
    A bronzkorból maradtak fent írásos emlékek: sumér, hettita, egyiptomi és óasszír leletek. (vagy tatárlakai lelet) Attól hogy valamit nem írtak le még nem jelenti hogy nem létezett.
    De legyen ahogy te akarod. :R

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Geri Bátyó #18498 üzenetére

    Én is úgy gondolom, hogy ez csak információ csere :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18504 üzenetére

    Most ugyan ezt játszd el keresztyén, hindu, budhista, taoista... vallásokkal is. Csak tudnám honnan jönnek ezek az általánosítások hogy "minden" vallás? Kérlek oszd meg velem/velünk. Illetve a globalizáció identitásvesztéses hatása miért is jó? Ja hogy az nem vallás, de mégis a képeken az látszik.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18506 üzenetére

    A kérdésem még továbbra is áll, hogy honnan veszed ezt? Az afgán és iráni példa miért jogosít fel általánosításra?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18510 üzenetére

    USA, Hollandia. Ez máris kettő.

    Nem tudom mi a baj, ha egy ország vezető egy erkölcsi rendhez tartják magukat aminek ideológiai alapja nem lehet más csak egy vallás. Ateizmus nem szolgáltat "normális" erkölcsi alapot. És ha számodra egy állam vezetésében nincs jelentősége az erkölcsnek akkor már régen rossz.

    Most jutott még eszembe Egyiptom is, talán pont Geri bátyó példája volt az atmon vallás, ott is a vallás szolgált az állam hatalom megerősítéséhez, ami a birodalom erősödését is jelentette. De elgtöbbször az ókori országoknál is vallási alapon ment a szervezés és az szolgáltatott alapot egy erős birodalomhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Noddy #18512 üzenetére

    Ezenkívül még eszembe jutott Svájc is (nem véletlen talán, hogy kereszt van a zászlójukban).

    Illetve, hogy ne csak keresztyén példát hozzak az Oszmán birodalom létrejötténél kulcsszerepe volt az iszlámnak ami egy gazdaságilag erős közösséget hozott létre az ellenséges, viszálykodó törzsekből. Rengeteg egyetem alapítása köthető ehhez az időszakhoz, orvostudomány, csillagászat fejlődése, a művészetekről is csak pozitív hatás mondható el.

    De legalább nyilván való lett, hogy neked valami vallás fóbiád van és a józan ésszel se látod be a dolgokat. De megvan a jogod, hogy így gondolkodj, csak ne reklámozd.

    És még mindig várom a kérdésemre a választ. Vagy maradnak az üres lózungok?

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18518 üzenetére

    Ha ennyi az összes érved akkor azt hiszem lezárhatjuk a "józan ésszel" belátható dolgokat :D Nem a szólásszabadsággal van a bajom, mondjad nyugodtan, csak ne állítsd be a józan ész érvének azt a zagyvaságot amit itt összehordasz, ezzel sérted azokat akik tényleg józan ésszel gondolkodnak. (és félre ne értsd én nem akarom az én gondolataimnak kisajátítani az abszolút igazságot (mint te) de jó lett volna normálisan, józan ésszel elbeszélgetni erről a témáról is) Folyamatosan kevered a dolgokat, kultúrát a gazdasági fejlődéssel, a politikát a vallással. Bár ezt korábban is tetted, hogy csapongsz össze vissza. Most is hol az afgán és iráni államvezetéssel jössz, utána a pedofil papokkal van bajod (aminek semmi köze az államhatalomhoz). Utána semmibe veszed az elért gazdasági, jogi, egészségügyi és kulturális fejlődést... no comment. Ha csak engem zavar ez az összefüggéstelen érvek nélküli maszlagod akkor folytasd a diskurzust, de amíg képtelen vagy érdemben a normális párbeszédnek megfelelően beszélgetni akkor inkább tényleg hagyjuk. (De esetleg ha tényleg tudnál válaszolni a kérdésemre azt még meghallgatnám.)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18520 üzenetére

    .

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18523 üzenetére

    Pont az a lényeg, hogy a középkorban ezek össze voltak fonódva de te mégis semmibe veszed az akkor elért eredményeket, fejlődést. Találunk pozitív és negatív példákat is. Te nyilván csak a negatívokat hozod fel (a fóbiád miatt gondolom), mert a pozitívak csak /facepalm érvelés nélkül... Igen az egyházak politikai szervezetek voltak, a vallás politikai eszköz volt, ezért lehetett Európa, Amerika, az ókorban Egyiptom, Babilónia, Oszmán birodalom azzá amivé. Vannak pozitív és negatív hozadékok.

    A keresztes háborút keresztyén országok folytatták. Az más kérdés és ezt még a vak is látja, hogy a keresztyén tanításokat mellőzve tették meg. Gazdasági, politikai érdekek miatt és nem azért mert ez lenne a keresztyén norma. Nem azt tagadom, hogy nem lett volna köze hozzá, csak a keresztyén tanításoknak nem felelt meg.
    Éppen az, hogy én hoztam példákat a kérésedre soroltam fel pozitív példákat is, mivel te csak negatív példákat hoztál ráadásul minden vallásra általánosítva. És te nem vagy hajlandó még x-dik kérésre se válaszolni a kérdésemre... Ugyanis a beszélgetés onnan indult, hogy miért általánosítasz és azóta maszatolsz csak.

    Ha majd valaki visszaolvassa ezt az egészet majd eldönti ki esett pofára.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #18525 üzenetére

    Örülök neki :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák