Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Psych0 #19105 üzenetére

    Miért is kellene bármit belemagyarázni? Minek kitalálni hülyeségeket?

    És én a példáimat direkt nem ilyenekre hoztam, hanem mint a lélek, túlvilági élet. Ilyeneket nem lehet kitalálni, pláne amiatt, hogy nincs is rá példa a természetben, mint a villámra és a betegségekre.

    De ha van rá magyarázatod szívesen meghallgatom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz exabit #19113 üzenetére

    Persze, teljesen igazad van. Van tömegpszichózis és lehet hergelni embereket. De éppen a keresztyénség elindulása nem mutatja azokat a jeleket, mint a példádban felhozott boszorkányperek.

    És ahogy korábban a megtérésemnél leírtam van egy küldő és van egy belső része a dolognak. Mert én mondhatom, hogy nekem tetszik az amit a Biblia ír és én tartom magamat, de ez az egész nem ér semmit a belső, lelki viszonyulás nélkül. Egy idő után megunom és lépek tovább, mert hát mennyivel jobb a racionális ateizmus, nem? Ott van minden feketén fehéren, teljesen logikusan levezetve, hogy nincs Isten, mert a villámlás az tényleg elektromos kisülés és kész. De ez hála Istennek nem így van, mert a lélekben is munkálkodik. És ami érdekes, hogy ehhez nem kapcsolódik tömeg, ez személyes dolog (amivel ti megint nem tudtok mit kezdeni, mert a tömegpszichózisos elméletet nem támasztja alá). Isten az egyes emberekkel személyesen alakít ki kapcsolatot, aminek majd a sokad rangú következménye, hogy az ember elkezd egy csoporthoz tartozni, de ha nincs meg a belső hatás, csak egy képmutatás lesz. Aminek látjuk az eltűnését azáltal, hogy aki nem akar már templomba járni az már nem megy, mert az neki csak megszokás, vagy szülői erőltetés volt. Egyébként sokszor a szekták tényleg a tömeghatással nyernek meg embereket, mert szeretnének valahova tartozni, ott szeretik őket, befogadják.

    Szerintem ma is ugyanannyi szemfényvesztő van mint régebben. Az emberek ugyanannyira megvezethetőek, csak nézd meg a tvsámánokat, vagy teleshop-okat... De a valós megtapasztalás kijózanítja az embereket.

    Nem tudom más vallások milyenek belülről, de a keresztyénség az Istennel való kapcsolatra épül és sok gondolkodást, racionális döntést igénylő vallás. Nem olyan, hogy lenyelem azt amit a pap vagy szektavezér mond és kész, félek és szaporodok. Éppen, hogy nem a félelem lelkét kaptuk :) Ha nem lenne valóságos megtapasztalás, a vallás szépen elhal, el fog halni, ahogy sok más vallás már elhalt az ókor óta, de a keresztyénség mégse teszi. És mivel tudom, hogy valós alapja van, nem is fog elhalni, Jézus visszajövetele lesz a záró kép.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Gabás #19126 üzenetére

    A megadott korszakból maradt fent evangéliumi szöveg, az más kérdés, hogy akkor még nem voltak a Bibliává összeállítva. Mivel a kanonizáslás tényleg régebbi lépés, mint az evangéliumok, apostoli levelek leírásának időpontja, de ezt mondjuk senki nem tagadta.
    [link]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Psych0 #19135 üzenetére

    Nézd meg az általad belinkelt oldalt és el tudod dönteni, hogy mennyire komoly eltérések amik abban vannak. Módosítják-e egy adott szakasz tartalmát? Ha nem akkor az valójában hiba-e? szerintem könnyű eldönteni. És ez alapján választ kapsz arra, hogy valójában Isten megőrizte-e a szöveget vagy sem.

    apropó értelmezés. Az hogy valaki valamit másként ért, az nem a szöveget minősíti. Ha valaki valamit beleakar magyarázni a szövegbe azonosság esetén is képes rá.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Psych0 #19143 üzenetére

    Ha "a józan ésszel megvizsgálod és véleményt nyilvánítasz" = "önkényesen eldöntöd" akkor igen. Nem tudom mennyire nézted végig a wikipédiás linkedet, de az esetek túlnyomó részében a fordítás jelentése nem változott az eltérő íráskép miatt. Ezért mondtam, hogy nézd és vizsgáld meg, hogy az eltérő íráskép okozott-e jelentés és tartalom változást. Ennyire egyszerű.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19178 üzenetére

    Egyetlen lehetséges magyarázatot soha nem fogsz kapni, mivel eleve olyan a gondolkodásod is, hogy a legvalószínűtlenebb állításokat is elfogadod nagyon valószínűnek (legalábbis nekem ez jött le, de ha nem cáfolj nyugodtan). És ahogy olvasod a dolgokat, minket nem az zavar, hogy valaki nem fogadja el a mi magyarázatainkat, amik nagyon is megállják a helyüket, hanem hogy azért mert mi elfogadjuk már valami miatt kiverjük a biztosítékot náluk.
    Lehet itt napestig sorolni az érveket, valószínűségeket, mindenkinek az a magyarázat fog bejönni ami a világnézetét alátámasztja. Nekünk a történelmi hitelesség, az ateistának pedig a tudomány bizonytalansága. És persze fordítva, ha a tudomány őt erősíti akkor nagyon megbízható, mi pedig kételkedünk a tudományosságban teljesen jogosan és megalapozottan (pl. az élet eredete esetén).

    De ennyiből jó, hogy valóság egy van bármennyire is fájjon :)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19180 üzenetére

    Akkor az hogy semmi se biztos az sem biztos ezek szerint.

    Mivel voltam "nem belemerülve" is tudom milyen a hiten kívül lenni. Tehát nem mondanám, hogy attól függ a látásmód, hogy milyen "benne" meg "kívül" lenni. Bár tény hogy jó indok már kívülállóként nézni a keresztyéneket, mintha már lettél volna belül. És ez nem azt jelenti, hogy tartoztál egy közösséghez névleg.

    Mindent úgy értelmezel ahogy neked tetszik. Biztos vagyok benne, hogy nem fogod úgy értelmezni, hogy a gondolkodásodnak ellent mondjon :)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19226 üzenetére

    Miért ne lehetne dűlőre vinni? Ez a keresztyén, biblikus álláspont. Te lehet, hogy mást szeretnél, ezzel nincs semmi baj szerintem.

    Mi a célod? Az, hogy ne a keresztyéneknek legyen igaza? Majd úgy is eldől nem, vagy bánt, hogy mi nem abban a vallásban vagyunk, hogy semmi se biztos? Nekem jó volt megtapasztalni, hogy a legbiztosabb dologba kapaszkodhatok és ez nem mese, hanem valóság, ezt máshol még nem éltem meg, se vallásosként, se hitetlenként.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19229 üzenetére

    Valószínűleg mindegy milyen választ kapsz, csak akkor fogsz megnyugodni, ha az téged igazol. Ugye?

    Amíg valami ellenkezik a világképeddel azt nem fogja bevenni a gyomrod.

    Miért lenne esélytelen hogy eltántorítsd a hívőket? Ha ezt így gondolod, lehet hogy működik is. De mivel is tántorítanád el. Ha csak kételyt támasztasz azzal nem sokat érsz el, mert közben nem kínálsz semmit. Legalábbis úgy láttam, hogy ez a nagy technikád, hogy kételyt támasztasz, legyen az ember ateista, vagy hívő. Közben pedig te is összevissza csapongsz azt se fogadod el amit saját magad kitalálsz. Ez elég kevés... sőt legtöbbször az érveid nem állnak meg se a tudomány, se a Biblia alapján, de tetszik, hogy ezt belátod ;)

    Az hogy te valamit nem fogadsz el ezzel se egy objektív valóságot találtál, hanem éppen a te szubjektivitásodat erősítetted. Még jobban elszigetelődtél az objektív valóságtól, mikor a te szubjektív világodba zárkóztál be azzal, hogy ez se tetszik... szvsz. Bocsánat, hogy megint a tudománnyal jövök, de ha egy tudós megmér valamit egyszer az még semmi, minimum meg kell ismételnie a kísérletet 3szor, 4szer, ezután már publikálhat, de általánosan elfogadott az eredmény akkor lesz, ha 2-3 független kutató azt megerősíti külön kísérletekkel. Van jogalapja az eredményednek, hogy neked nem jött be, de ez még nem mond semmit a valóságról, amit annyira keresel. Sőt lehet, hogy még jobban eltávolodtál attól, hogy megtaláld. Jó keresgélést!

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19231 üzenetére

    Megint olyanokat írsz, amiket nem írtam: "be is kéne fognom" és köszönöm, hogy megmondod, mit kell gondolnom. Lehet ha pápa lennél még el is fogadnám :)
    Bátorítanálak, hogy ne fogd be, mármint ha tényleg nem a másik ember bántása a célod, hanem a az igazság megismerése. De ezt nálad nem mindig tudom jól különválasztani.

    A keresztyének személyes élményéhez annyi, hogyha az csak egyszeri dolog lenne akkor megette volna a fene az egészet, mert akkor tényleg rálehetne fogni egy traumára, mikor meggyengül és elkeseredett lesz az ember, kapaszkodót és reményt keres. De ha megoldódik a probléma akkor rájön, hogy nincs is Isten, mert a hétköznapi életében nem tapasztal meg semmit, akkor jó volt hogy "valamibe" kapaszkodhat és talán érzett is valamit. Istennel való kapcsolat napról-napra történik, de ahogy lenni szokott az emberi kapcsolatokban itt is lehet hullámzás, de pont ettől még valóságosabb és nem egy "beszívott", narkós állapot, hogy minden mindegy nekem most jó.

    Annyiban tévedsz a sátánnal kapcsolatban, amit én ki is emeltem, hogy adnod is kell és a sátán adott is, mégpedig nem keveset. Hogy az ember isten lehet. Te nem adsz semmit. Még tanulnod kell :) A sátán mindig ad, múló, ideiglenes örömöt, pénzt, elfogadást, erőt... csak ezek jóval kevesebbek, mint amit az ember Istentől kaphat.

    Te írod, hogy egymásnak ellentmondó állításokat teszel. Akkor mi alapján várod el, hogy komolyan vegyünk? És ez megint nem arról szól, hogy én mit gondolok, hanem nézd meg magad kívülről tárgyilagosan, objektíven. ellentmondás =/= biztos pont

    Az álljon legtávolabb tőlem, hogy vezesselek, csak szeretnélek megérteni.

    Objektivitást keresel, de elmennél mellette, mert nem ismernéd fel? Ez csak egy privát vélemény, de megpróbálnék felállítani egy olyan dolgot, hogy biztosan tudj ítéletet hozni. Mint az interception-ben a búgócsiga, bár ott is a vágyai miatt eldobta a valóságot a főszereplő. Fontos kérdés, hogy a vágyaink a fontosak, vagy a valóság.

    Persze ha téged nem érdekel a valóság akkor minek keresed?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19233 üzenetére

    "a hit rabigájának ledobása egyfajta felszabadulás érzését adja...:)
    tapasztalatból mondom, de csak gondoljatok bele ti is:
    azt a sok hülye szabályt, korlátozást és lemondást kidobhatjátok az ablakon...na hogy csinálom? ;]"
    Az a baj, hogy ez éppen nem igaz. Mert a hit (legalábbis a keresztyén) szabadságot ad: Jn 8,36, ez a tanítás, de az életemben is ezt tapasztaltam meg, szabad vagyok attól, hogy másnak ártsak és szabad arra hogy szeressek. Nem tudom milyen hülye szabályzásokra gondolsz, de ha a 10 parancsolatra az életemben nagyon jó megtapasztalni, hogy nem károsítok meg mást, nem teszem tönkre a saját és más házasságát, nem akarok megölni senkit és nem ácsingózok hülyeségek után, amire felkeltik a vágyamat de teljesen felesleges.

    Mindenki számára van valamid, de saját számodra semmi, ez egy elég nagy ellentmondás... de te tudod.

    Fontos, hogy megtaláld azt a módot ami alapján el tudod dönteni, hogy mi a valóság, mi az igaz. De szerintem 40 évet leélve a világban szerintem erre rájöttél, vagy különben már hajléktalan lennél, vagy szüleidnél laknál még mindig egy burokban. Tehát hárításnak jó, de szerintem te meg tudod vizsgálni a dolgokat és megállapítani az igazságot. Egyébként éppen a Mátrix filmnek a végső konklúziója nem az, hogy nem tudjuk, hogy mi a valóság, hanem az, hogy Neo felismerte, megtalálta, nehezen, sok szenvedés árán de megtalálta. Előbb utóbb utolérik a hazugot.

    Én szeretem az igazságot keresni. És szerintem ez alapvető életösztön is. Isten semmi jót nem tiltott meg. De ha hülyeséget akarsz csinálni, nem akadályoz meg, mehetsz fejjel a falnak, de utána ne Őt okold, mert ráadásul még figyelmeztetett is.

    A megtapasztalás mindig szubjektív, ezzel nem mondasz újat, de a valóságot tapasztalod meg. Valakinek az eső átok, valakinek áldás, valaki egy viccen megsértődik, más nevet. De a valóság mégis egy. Az emberi test, agy eleve korlátozott, a műszerekkel, gépekkel is csak részben toltuk ki a megtapasztalás határait. De mindvégig a valóságot vizsgáljuk. Részleteket és "tükör által homályosan" látunk, de ezt tudjuk, benne van a Bibliában.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19237 üzenetére

    Nekem is hasonló jutott eszembe. Lehet hogy a törvénytől nem látod, illetve nem mutatták meg neked Istent.
    Azoktól hallottam ilyet, ahol Istenről nem beszélnek csak a törvényről, ezt csináld, azt csináld, így öltözködj, olyan zenét hallgass, stb... csak éppen Istenről nincs szó.

    Ha megismered Istent, akkor a törvényt is másképp látod. Lehet neked mindenképpen vágyad lisztet önteni egy mosógépbe a kenyérdagasztó helyett és bekapcsolni, de ha ismernéd az eszközöket, akkor már nem csinálnád, mert tudod hogy hülyeség, de addig meg nem érdekel, mert nem tudsz semmit róla.

    Nem kifejezetten a hitem miatt ragaszkodok a törvényhez, hanem a hit és tudás miatt. Elolvastam a használati utasítást, megismertem a mosógépet és a kenyérsütőt is. És ráadásul még működik is az amit tanultam és nem mese habbal.

    És picit az erényfelvetésed is arra hasonlít amit törvényeskedő közösségekben hall az ember. Attól, hogy elkezdik a törvény foggal körömmel, izzadságszagúan betartani érdemeket kovácsolnak belőle. De persze ez nem vezet sehova, csak gőgösek lesznek tőle, és ráadásul hazugság az egész... persze az embert ez megkörnyékezi, de jó olvasnia Bibliát, mert az arra tanít, hogy nem a mi érdemeink miatt szeret Isten :) Nem a megtartott törvények miatt.

    A kétely támasztása és az ígéret között szerintem még óriási szakadék van. De ha ezt nem látod be akkor most konkrétan csak a Bibliát nézem valakinek jövendőmondást ad és abból gazdagodik meg. Vagy éppen ha Jézus kísértését nézed ott is ígér sok mindent és Jézus nem azt mondja, hogy azt úgyse tudod megadni. Vagy ott van, hogy konkrét csodákra is képessé tesz embereket.

    Egészen hétköznapi dolgokra gondoltam. Hamis pénz, alkesz hajléktalan esetében, hogy csak kenyérre kell a pénz (és utána látod, hogy kannás bort vesz), vagy mikor a gyereked mondja, hogy a másik a hibás. Rengeteg olyan szituáció van amikor el kell és el is tudod dönteni, hogy mi az igazság és mi a hazugság. De ha még nem találkoztál a saját életedben ilyennel akkor sajnálom, nem tudok neked konkrétabb példát mondani.
    Ha ezt magasabb szintre emelem, akkor az esetemben kérdés volt hogy az egyik növényi fehérje képes-e alumíniumot kötni. Mi az igazság? Fogtam megmértem, nem egyszer, sokszor, lepublikáltam, leellenőrizték és ma már tudjuk mi a helyzet.

    Persze ehhez a gondolkodásmódhoz feltételezni kell, hogy van igazság, van valóság. De te ezt alapból kizáród és azt mondod, hogy ilyen nincs és ezért meg se lehet találni, sőt lehet hozni bármilyen érvet, neked az se elég, mert az alap tételed az az, hogy nincs valóság. Ha nem így van akkor tévedtem, de számomra ez a gondolkodási mód jött le. Nem látom azt hogy feltételeznéd, hogy van igazság, van valóság.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19241 üzenetére

    Szerintem jó, hogy a paraolimpikonokat hoztad fel példának. Ők is ismerik a korlátaikat és nem véletlen, hogy külön versenyeik vannak. Nem állítják be őket az olimpikonok közzé. Lehet hogy helyt tudnának állni, de tényleg handycap-pel indulnak és nem lenne igazságos verseny. Kymco a reális felmérésről beszél. Ne más mondja meg, abban teljesen igazad van, mindenki tisztában van a saját képességeivel.

    De annyiból sántít a példád, hogy éppen a szex nem teljesítmény kérdése. Ha most vesszük azt az esetet, hogy hány diáklánnyal tudnál lefeküdni és ebből egy teljesítményt csinálsz, mert azt egy korlátozásnak éled meg, hogy ne szexszelj felelőtlenül és attól tartod magad jobbnak hogy ha évi 30-40 új lánnyal fekszel le, mert ha nem akkor korlátozva vagy. De erre mondja a Biblia, hogy a szex nem olyan mint a túrógombóc evés... de egyébként a pszichológusok és szexuálterapeuták szerint sem. (Szerinted miért van annyi szexuális probléma?)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19244 üzenetére

    Isten mivel Ő a teremtőnk ismeri a korlátainkat.
    Egyébként nem tudom honnan jött ide, hogy minden embernek egyformák-e a korlátai. Persze, hogy nem, de ezzel Isten is tisztában van, hiszen Ő ismer minket a legjobban :)

    Szerintem a szexuális problémák zömét az okozza, hogy a mai korszellem úgy tekint a szexre mint egy szükséglet amit ki kell elégíteni. Kb. mint az éhsége, az evéssel. Holott a szex arra van, hogy örömet szerezz a számodra legfontosabb személynek, ami által másodlagosan te is hatalmas örömben részesülsz. De ma már csak az én elégüljek ki számít. Pont ezt fejezi ki számomra az is, hogy mindegy hogyan, kivel csak csináld, hogy neked jó legyen a másik nem érdekel (legyen a feleségem vagy más). És ha valamit nem úgy használnak amire való, nem is fog működni normálisan. Le degradálták a legcsodálatosabb intim kapcsolattartási formát egy egyszerű ösztön szintre és jönnek a koraimagömlések, frigiditások, aberrációk.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19251 üzenetére

    Sajnálom, hogy nem érted meg, hogy itt nem létjogosultságról van szó. Ha mindenki azt csinálna ami neki jól esik, az még nem lesz jó. Lásd pedofilek, gondolom semmi aggályod azok ellen akiknek pedig az a "menü" jön be... Ezen még gondolkozz kicsit. De én nem tudom pártolni ezt a fajta hozzáállást.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz csababarca #19256 üzenetére

    Szia!

    Későn láttam meg... gondolom már túl vagy rajta.
    Ahogy nézem katolikus az oktató.

    Pál megigazulás tana: Egyedül hit által, kegyelemből, Krisztus keresztáldozatát elfogadva nyílváníttatik az ember igaznak Isten előtt. (Rómabeliekhez írt levele Pálnak 3,30; 4,25)

    Az öt kritérium nem tudom mire vonatkozhat... mi alapján evangélium az evangélium? Vagy milyen öt részre osztható fel az evangéliumok? (Jézus tanítói szolgálata előtti idő(1), Jézus megkeresztelése(2), tanítói szolgálata, gyógyítások, csodák (3), kereszthalála (4), feltámadása és az azutáni események(5))

    Róma - Babilon: Jelenések könyve 18. rész, de ezt elég sarkos dolog csak Rómára vonatkoztatni, mivel látomásról van szó.

    Jézus nem karizmatikus szent ember volt, hanem az Isten aki emberi testet vett fel. Filippibeliekhez írt levele Pálnak 2, 6-11 (elég fura kérdés...)

    A szégyen mikor azt érzed, hogy valamit rosszul csináltál, de nem tudsz mit kezdeni vele, a bűnbánat pedig az amikor a tetteit az ember Isten elé viszi és rendezni akarja Istennel a dolgait.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz pocokxx #19260 üzenetére

    Arra gondoltam mikor az én verziómat írtam, hogy az ember szégyellheti magát úgy is, hogy senki nem kelt benne szégyenérzetet, spontán magától a lelkiismerete miatt. De lehet a katekizmusban erre van pontos definíció.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19255 üzenetére

    Picit éppen a szégyen témája kapcsán az ötlött fel bennem, hogy az a fiú talán nem is amiatt gyilkolt, mert szűz (tehát, nem a szex hiánya volt a baj oka), hanem hogy elhitették vele, hogy értéktelen ember ha még nem szexelt x idős kora ellenére. Lehet értéktelennek tartotta magát, de ezt már soha nem tudjuk meg.

    Egyébként éppen Pál ír a Római levélben a lelkiismeret szerepéről és talán a gyerekek nem manipulált, tiszta lelkiismerete lehet szerintem a legjobb kiindulópont. Az ember nagyon sokszor cselekszik a lelkiismerete ellen, lustaságból, elismerés miatt, befolyásolás, pénz... erős a külső manipuláció is, hogy te megtehetsz bármit, mert az életed ura vagy és az emberek ezt beveszik.

    Egyébként éppen a pornóipar nagyon veszélyes emiatt, jó pénzen megfizetett nők és férfiak játszák el az örömöt, élvezetet és sok ember elhiszi, hogy azok tényleg élvezik, örömöt lelnek abban amit csinálnak és próbálják a saját életükben megélni és utána jön a csalódás, hogy a valóság nem a pénzen kiárúsított hazugság. (bár biztos vagyok benne, hogy te is tudod ezeket, csak nem tudom miért pártolod ennek ellenére?)

    Vagy talán azt mondod, hogy inkább élsz a hazugság mátrixában, minthogy a valóságot válaszd? És most nem vallásokról van szó, hanem az életről.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Attila2011 #19267 üzenetére

    Nem testi, hanem lelki egészségkárosításról beszél IIII.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19273 üzenetére

    "és sztem ezeket bizony több helyen is károsítja a szex hiánya"

    De ezeket a túlzott, vagy hibás szexuális viselkedés is károsítja. Tehát ugyan ott vagy ahol a part szakad. Hiába csinálod, ha azzal magadnak és másoknak is kárt okozol.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19282 üzenetére

    Sőt még Pál apostol is betegséggel küzdött és kérte Istentől, hogy gyógyítsa meg (holott Pál előtte sok embert már meggyógyított...) És Isten megmondja, hogy miért adott tüskét a testébe. Van válasz, csak nem tudom miért nem akarod meghallani?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19284 üzenetére

    Én csak amellett hoztam döntést amit megtudtam. Nem tudom, te mi alapján hoztál döntést.
    És nem a döntésünk miatt látjuk olyannak Istent amilyen. Mi egy szerető Istent mellett döntöttünk és emiatt mi csak egy szerető Istent látunk... ha ezt gondolod, akkor félre ismersz minket. Ha nem így látod akkor nem szóltam.

    Isten segít. Hogy te miért nem kérsz a segítségéből az már más kérdés. Miért is? Meg kellene magad alázni mint Pálnak, hogy ne dicsekedhessen, ne verje az asztalt, hogy ő jobban tudja? Senkire nem vagy tekintettel magad körül, közben pedig azt szajkózod, hogy milyen fontos neked az emberiség sorsa? Szeretnéd az istent játszani, de csak azért, hogy csak neked jó legyen? Tényleg kíváncsi vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Noddy #19285 üzenetére

    Csak azért írom ezt, mert Pál ott a betegségtől (helyettesítsd be, szexuális frusztráció, depresszió, magány) szenvedve felismert egy nagyon fontos dolgot. Az ember olyan, hogyha mondják is neki nem ismer fel dolgokat. Túlságosan egoista, hogy belásson dolgokat.
    Ez nálam is így van, egy csomó mindent jobban akarok tudni mint Isten. Miért nem így van, miért nem úgy van, elégedetlenkedek, de Isten szól, tanít, gyógyít. Kigyógyít az önzőségből, kigyógyít a játék függőségből (nekem ez iszonyat nagy teher volt, pedig nagyon jól éreztem benne magam, jó volt napi 12 órákat néha többet kockulni úgy hogy nem figyelek semmire, kikapcsol az agyam, mert menekülök a világból és persze hogy jól éreztem magam a virtuális világban a valóságtól távol, ami csak pici időre tört be az életembe, mikor le kellett mennem enni a konyhába), kigyógyít a lelki halálból. Ezt semmilyen más "gyógyító" nem tudja. Jó lett volna abban az állapotban maradni?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Naturalist #19294 üzenetére

    Amit Isten kijelentett róla azt bátran hihetjük és hirdethetjük. De valóban vannak olyan tanítások aminek nincsenek bibliai alapjai. Az ilyeneket kár figyelembe venni, de jogos észrevétel.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19288 üzenetére

    Értem, hogy probléma neked, hogy szerinted még nem vagy azon a szinten, mint ahogy te gondolod, hogy mi vagyunk, de szerintem ez változhat. Persze, ha te kukázod ezt az egészet és csak a mi kedvünkért csinálsz úgy mintha érdekelne ez az egész de valójában már régen lerendezted ezt a dolgot, akkor nincs miről beszélni, felesleges itt játszanod magad mintha érdekelne bármi is a keresztyénséggel kapcsolatban. szvsz, de ha te ezen szórakozol akkor hajrá. Jobb mintha ehelyett is pornót néznél :) Látod Istennek még erre is gondja van.

    Az ember megtudja téveszteni saját magát. De éppen ezért vannak a külső megerősítések. Ha az ember bezárkózik a saját világába akkor biztos nincs fogalma a valóságról, de minél több emberrel beszél, utazik, tapasztalatokat szerezni, tesztelni azt amit megtapasztal. Előbb utóbb kibukik ha hülyeségben "hisz"... Nem véletlen, hogy sokan menekülnek a zárkózottságba, nem vesznek tudomást a külvilágról, sőt azzal szemben agresszívak.

    Onnan tudom, hogy Isten adta, mert pontosan azt adta amit Ő mondott, hogy adni fog. Nem egy automata, hogy azt adja amit kérek, hanem Ő egy személy akivel lehet beszélni, kérdezni és válaszol és nem mindig azt mondja amit hallani akarok, hanem azt ami nekem a hasznomra van. Ez érvényes az ajándékaira, mindig azt kapom ami szükséges, ami javamra van és nem azt amit akarok, mert azzal ártanék másoknak, mert alap esetben én is önző vagyok és csak a magam hasznát nézem és nem vagyok tekintettel másokra. Nem véletlen, hogy az Isten szeretet.

    Nem nekem kell kiválasztanom, hogy mi tetszik a válaszodból, hanem neked. Ha nem akarsz hálát adni, de mégis bezsebeled az ajándékokat azt te látod csak. Ha pedig azt mondod, hogy nincs Isten akkor azt szintén neked kell eldöntened.

    Teljesen logikusak az érveid a hatalommal való visszaélés kapcsán, csak mindig kihagyod a számításból a bűnt ami mérgezi a lelkünket. Isten képmásai vagyunk, de a méregtől már csak a torz képmásai. Akinek a hatalomról nem a segítés, hanem a zsarnokság jut az eszébe. Az adás helyett a kapás, kizsarolás. Királyfik lennénk, de a szeretetről fogalmunk sincs. Ezt hívja a teológia úgy, hogy eredendő bűn, a Biblia szavaival élve "az ember szívének minden gondolata szüntelen csak gonosz". Erről beszélsz te is és minden ember, én is és ezt is gyakoroljuk, hacsak meg nem találjuk Istent.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19300 üzenetére

    Az ember néha azt nem veszi észre ami az orra előtt van :)

    A nagy magányodban is szólhat hozzád Isten én csak a hit "teszteléséről" beszéltem. Ha a gyakorlatban nem áll meg az amit "kitaláltál" akkor kukázhatod. Ennyi.

    Onnan tudom amit tudok, mert Isten kijelentette. Istennek van kijelentése, több is. Az írott és hirdetett Ige és a Szent Lélek.

    A nem Istennel kapcsolatos dolgokban is van olyan, hogy valakinek bizalmat szavazol és vagy bejön vagy nem. Eleinte bizalmatlan vagy kis dolgokban bízol meg, bejön vagy nem jön be, átvágott, becsapott, vagy javadra vált. Utána lépni tovább nagyobb dolgok következnek. Vannak amik még folyamatban vannak, de ez a hitben-bizalomban való növekedés egy folyamat, nem egy igen-nem állású kapcsoló. A javamra válás pedig nem egy puszta érzés, hanem a valóság, hogy javamra volt vagy se. Nem mindegy hogy mondják, hogy van fizetésed, vagy az benne is van a zsebedben, hogy egy ilyen világias hasonlatot használjak.

    A bűn Isten hiánya, kizárása az életünkből, engedetlenség felé. Ezért lehet ennek a megoldása maga Isten.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19310 üzenetére

    Arról, hogy mit beszélgetett Mózessel és Illéssel Jézus: Lukács 9,31 Szóval fent maradt, a beszélgetés tartalma. Sajnálom, hogy olyan kijelentéseket teszel aminek te se nézel utána. Úgy könnyű érvelni, hogy azt mondasz ami jól esik.

    Onnan tudom, hogy Isten kijelentései, mert Isten mondta. Ezen nem tudom mit olyan nehéz megérteni? Vagy ezt nem írtam le korábban?

    A sátán képes magát a világosság angyalának kiadni, de mégis Isten beszéde, kijelentése alapján és a Szent Lélekkel az ember képes megkülönböztetni az igazat a hamistól még akkor is ha igaznak tűnik. Ajánlom olvasd el azt az igeszakaszt amikor erről ír Pál apostol, ott megtalálod azt is, hogy hogyan lehet mégis különbséget tenni az igaz és az igaznak tűnő között.

    Elvi lehetősége mindennek meg van, még annak is, hogy az az igaz amit eddig leírtam. Vedd azt is számításba.

    Értem, viszket a füled :)
    Ha a feleséged mondja, hogy szeret téged, akkor azt nem hiszed el, csak ha Feri mondja, hogy a feleséged szeret téged, sőt hogyha netalán tán a feleséged mondaná ezt, sőt odabújik hozzád akkor az már gyanús... De hogyha Feri mondja, akkor neki miért hinnéd el jobban?

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19314 üzenetére

    "...bár a gonosz azért csak ott motoszkál bennem továbbra is, hogy pont lukács említi ezt meg?
    és csak ő?
    aki ugye utólag járt utána az eseményeknek
    pl ezt a részletet mégis kitől tudhatta meg?"

    Engem nem érdekel, hogy hogyan kritizálod a Bibliát, mit fogadsz el belőle, mennyire tartod hülyeségnek a benne leírtakat. De fontosnak tartom azt, hogy ne írj olyat ami nem igaz. Amiatt tartom fontosnak az ilyenek leírását, mert sokan idejönnek játszák a nagy neodarwinista, technokrata ateistát vagy éppen a mindenben kételkedő, nihilistát (sarkítok, de kb. ebbe a sablonban van benne mindenki aki idejön és elkezd kritizálni), és közben fogalmuk sincs mit kritizálnak. Tele vannak előítélettel, sztereotípiával és legtöbbször a Bibliát se ismerik, ateista honlapokról vett idézeteket copy pastelnek ide. De legalább te foglalkozol a Bibliával, mégis sokszor beleesel a felületesség hibájába és ebből próbálsz érvelési előnyt szerezni :) Hidd el csak jószándékból kötök beléd, gondolom te is szeretnéd, hogy az érveid megálljanak, nem? ;)

    A korábbi bejegyzéseimben már írtam a hit teszteléséről, hogyan áll az meg a Biblia és a valóság talaján. Ezt lehet elfogadni és nem elfogadni. Ahogy te is írod, hogy megtapasztalod valóságosan a feleséged szeretetét én is megtapasztalom Isten vezetését és gondoskodását. Azt kapom amit Isten ígér és nem azt amit én beképzelek magamnak. Egyébként az 5Mózes 18,21–22 is ezt támasztja alá. Ami nem teljesedik be az nem Istentől van. Tehát mondhatja a tőzsde ügynök, hogy ő isten, de az nagyon gyorsan ki fog derülni, ha nem a pénzügyeken kívül kell helyt állnia, mondjuk 400 évvel előre megjósolni egy nagy lelki változást, mint a Pünkösdöt. Tehát lehet tesztelni, próbára tenni a dolgokat, hogy mi van Istentől és mi nem, sőt erre az apostolok is buzdítják a hívőket.
    Jó hogy felvetetted a Szent Lélekkel kapcsolatos dolgot mert Jóel próféta éppen ezt prófétálta meg. Ajánlom hogy olvasd el (nem hosszú :) ) és az ApCsel ben is egy rész szól a Pünkösdről :)

    "természetesen
    csakhogy ti ezt egyedüli és kizárólagos lehetőségként tálaljátok
    és pont ezen vagyok én fennakadva
    "
    Akkor bocsánat, hogy Isten munkálkodik az életemben és személyes szeretetkapcsolatra lépett velem.

    "de isten azon kijelentésénél, hogy bűn az ha nem őt választom milyen ilyen "egyéb" megerősítés áll rendelkezésemre??"
    Én megfordítanám a kérdést, hogy milyen megtapasztalás az, ha Istenben megtaláltad a a jót, bűn nélküliséget, a tiszta örömöt? Ezt vagy megtapasztalod, vagy ha nem, akkor kamu az egész keresztyénség, mert Isten éppen ezt ígéri azoknak akik hozzá visszatérnek az Édenbe az elveszett állapotból. Lehet papolni sok mindenről és lehet játszani a nagy templomba járó bibliaolvasót, teológust, de ha nincs meg ez a megtapasztalásod, hogy Isten kimentett téged a halálból akkor tényleg csak képmutatás az egész, amibe belefásul az ember és öröm helyett keserűséget tapasztal.

    Köszi kymco :) telik az idő...

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Geri Bátyó #19319 üzenetére

    Szerintem ha pontosan értelmezed azt amit leírtam. Te is beláthatod, hogy ott van, hogy elvben lehetséges. Tehát benne van, hogy tévedhetek. Leírtam, hogy elvben minden lehetséges, a mindenben pedig az is benne van hogy tévedek. De az is benne van, hogy IIII vagy éppen te tévedsz. Gondolom ennek beismerése pedig nektek esne rosszul. Én fel merem vállalni, hogy tévedek és ti?

    Ezután léptünk tovább arra, hogy én mit tapasztaltam meg az életemben. Ezt egyszerűen negligálni kellene nekem csak azért mert te és IIII nem éltétek meg? Milyen alapon fogadjam el azt, hogy nektek van igazatok? Bármilyen észrevételt meghallgatok, hogy miért dobjam el a tapasztalataimat? IIII-től se kaptam semmilyen épkézláb választ, de azt ő is megmondta, hogy simán csak az elbizonytalanítása a célja, semmit nem tud felhozni érvként. Ezzel szemben Isten azóta is csak megerősített jelenlétével a Szent Lélek és az Igéje által. Kérdezhetem és Ő még ma is válaszol.

    Én ahogy korábban is írtam, mindegy nekem hogy mit hisztek, mit gondoltok. De ne állítsatok hazugságot. Ennyi. Én nem várom el, hogy higgyetek. Pont a személyes tapasztalatot emeltem ki. Ha ez nincs, akkor nincs. Én nem Isten vagyok, hogy ha nekem hisztek akkor Istennel léptek kapcsolatba... Ilyet szerintem soha nem is állítottam. De egy másik ember tapasztalatait csak amiatt eltiporni és hiteltelennek nyilvánítani, mert nektek nem tetszik... hát kettős mércének tűnik. Ha mégis úgy látod, hogy nem ezek miatt nem tudod elfogadni amit írok, meg van a jogod, hogy hiteltelennek tarts.

    Én is kíváncsi vagyok milyen volt az istentisztelet amin részt vettetek.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19318 üzenetére

    Sok kérdésedre nem válaszoltam. Ennek több oka van. Egyrészt a kérdéseidet követő válaszaimat nagyon sokszor nem reagálod le. Úgy éreztem, hogy azért kérdezel, hogy provokálj és ha nem éred el a provokációt, akkor nem folytatod. A másik, hogy ez által a hozzászólások hossza exponenciálisan nő. Egy kérdésből néhány hozzászólás után 10 kérdés lesz. Ez nem baj, de nem egy ilyen írásos forum terjedelme. Emiatt van az, hogy az általam fontosnak ítélt kérdéseidre válaszolok csak. Ellenben, ha van olyan kérdés, amit te nagyon fontosnak ítélsz, kérdezd meg újra és próbálok válaszolni. És van olyan kérdés amire nem tudok válaszolni azt próbálom jelölni, hogy meghaladja a tudásomat.

    Ha valamibe nem kötök bele, az számomra mellékes dolog vagy egyetértek, vagy nincs kapacitásom válaszolni. A hallgatás beleegyezés dolog még óvodában volt :) Csak azt az infót kösd hozzám, amit én írtam le :)

    "erre meg persze azt mondjátok, hogy azok még ezután fognak.."
    Most arról volt szó, hogy egy prófétát, hogy lehet hitelesnek tartani. Bátran tudom neked mondani, hogy Isten megerősíti az ő szavát. A jövőről szóló próféciákat is megerősítette akkor is, nem várta el, hogy az emberek hiteltelenül fogadjanak el dolgokat. Dániel is prófétált Jézusról, de megjósolta a Babiloni birodalom elestét, amit meg is élt még életében.

    Pedig ha megnézed akkor éppen ez történt. Ma nem egy két próféta van, hanem legalább gyülekezetenként legalább 2-3, sőt ha jobban belegondolsz valamilyen szinten én is, kymco is próféta, mert Istenről beszélünk az embereknek. Nincs az ami korábban, volt hogy Isten az üzenetét csak egyes emberre bízta rá, hanem minden keresztyénre rábízta a prófétaság lelkét és tényleg így látom, hogy a keresztyének viszik Isten üzenetét. Te nem így látod? Nem az zavar éppen, hogy visszük Isten üzenetét?

    Nem akarlak se nem mentegetni, se nem lehordani. Ténymegállapítás volt, hogy nem volt ilyen tapasztalatod. Miért is kéne emiatt téged elítélnem, vagy lehordanom? Emiatt én biztos nem vagyok különb nálad, de szerintem más területen se. Nem hinném, hogy értékesebb ember lennék nálad.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Attila2011 #19336 üzenetére

    Csak egy kis reakció a Szent Lélek adásához:
    Jóel 2, 28: "28. És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak. "

    Tehát én úgy látom, hogy Isten adja a Szent Lelket és nem emberek. Ezért nagyon veszélyes az a gyakorlat, amikor egyesek önjelölt lélekosztogatónak tüntetik fel magukat és kisajátítják, felekezetre, tanítóra ezt a kiváltságot (mármint, hogy csak náluk, csak tőle kaphatod a Szent Lelket). Ez Isten ajándéka és ő rendelkezik felette. Az ApCsel-ben azt hiszem 3-4 helyen szerepel csak a kézrátételes lélek kapás/adás, és speciális helyeken, zsidóknál, szamáriaiaknál, pogányoknál egy-egy helyen, ahogy Jézus üzenetében is állt, mikor elküldte a tanítványokat. (ApCsel 1) A Lelket mi emberek nem irányíthatjuk, kényszeríthetjük, csak megérthetjük a vezetését, akaratát és engedelmeskedhetünk neki, ahogy Péter is tette, mikor elment a római katona házához, pedig zsidóként nem akart menni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Attila2011 #19340 üzenetére

    Ajaj :) Ez így nagyon messzire vinne el... :)

    Az hogy az apostolok közvetítettek abban teljesen igazad van. Tovább adták azt amit Jézus rájuk bízott.
    De a keresztelkedés és Szent Lélek kapása között én a gyakorlatban nem látom a kapcsolatot. Nagyon sok "vizes" ember van aki istentelen, istentagadó módon él, káromkodik, lop, csal, hazudik... :( (református, katolikus is van ilyen) Megkeresztelték, mert az a szokás, a nagymama miatt, vagy esetleg a szülők valóban hívők voltak, de a gyerek mégis elfordul Istentől. Nem érdekli a vallás, a keresztyénség. Tehát én nem mondanám, hogy attól, hogy valakire egy pap ráteszi a kezét és elmond egy automata szöveget az venné a Szent Lelket. (Arról meg ne is beszéljünk, hogy ezt hitetlen lelkészek, papok is művelik...) Nem tudom te ezt hogy látod?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz pocokxx #19343 üzenetére

    Én is ezt mondom, hogy nem püspöktől, papoktól, lelkészektől függ, hanem egyedül Istentől. Nem a víz minőségétől és mennyiségétől, nem a felekezettől, nem az elmondott liturgikus szövegtől. Soli Deo Gloria :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Attila2011 #19342 üzenetére

    Szerintem az nem igazán áll meg a Biblia talaján, hogy valaki kimondja a megfelelő szavakat akkor azzal irányíthatja a Szent Lelket, pláne ha Istent egyáltalán nem ismeri, nem érdekli. Még Bálám is pogány vallást követett, de Isten belépett az életébe és kényszerítette, hogy átok helyett áldást mondjon. De ott volt Isten aki a szájába adta a szavakat.
    Nem lehet az embereket betoloncolni a mennybe. Sokan azt hiszik, hogy a gyereke üdvözülni fog ha megkeresztelik, pedig hit nélkül senki se tetszhet Istennek. A hit az üdvösség feltétele és nem varázsszavak ismételgetése, vagy egy kis víz.

    A konfirmáció éppen ilyen bizonyságtétel a hitünkről. Hogy kinek tartom Krisztust. (Megváltómnak?) De csakis a Lélek által vallhatja valaki Jézust Krisztusnak. A leírásodban, nekem úgy jön le, mintha a Szent Lélek csak egy kis medál lenne, vagy valami festék és nem maga az Isten ahogy a hitvallásotokban is mondjátok és hát kapja ez is, kapja az is és hát ott van, de igazándiból nincs hatása az emberre... pedig én pont azt látom, hogyha valakiben benne van ez a lélek az a Lélek gyümölcseit termi... Isten élő és ható!

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Attila2011 #19348 üzenetére

    Ahogy Pál írja a rómaiaknak, azok is igaz módon fognak ítéletet venni, akik nem hallották az evangéliumot, ilyenek már nagyon kevesen vannak, de egyre többen akik bár hallják mégis nem vesznek róla tudomást, sőt meg is vannak keresztelve.

    "Persze ettől függetlenül a Szentlélek ugyan úgy bennük van és próbálja a helyes útra terelni őket, de ők megtagadhatják szavát és elfordulhatnak Istentől."
    Ha te nem kizárólagosságról beszélsz, akkor elfogadom, de nekem úgy tűnik, mintha azt mondanád, hogy akit megkeresztelnek valamilyen liturgia szerint (csak szerepeljen benne az Atya, Fiú, Szent Lélek szó) az üdvözül, akkor ebben nincs igazad.
    Jézus és az apostolok szerint is ilyen nincs. Ajánlom a galatákhoz írt levél 5. részét. Abban a gyülekezetben pont az volt a probléma, hogy a külsőségekben keresték az Istent, holott nem ott kellett volna, hanem lélekben. Az a szomorú, hogy ezek az emberek csak nyugtatják esetleg magukat azzal, hogy ha már megkereszteltettek akkor üdvözülnek. Hány milliárd csecsemő van aki nem lett megkeresztelve és meghalt, elkárhoznak? Szerinted igen, mert nem vették a Szent Lelket, pedig ez nem igaz, mert nem a víz és a kimondott szavak miatt lesz valaki hívő (és még akkor se ha alkalmatlan, hitetlen embert ruháznak fel erre a tisztségre, csak azért, hogy a gyerek meglegyen keresztelve)... Jó tudni, hogy nem egy külső formához van kötve a Szent Lélek vétele. Persze a szentségek tanítanak minket ahogy pocokxx is leírta, de Isten munkája e felett áll. A Lélek gyümölcseit pedig nem lehet produkálni, vagy megtagadni, hanem terem. Azért használja Isten a gyümölcs hasonlatát. Nem emberi erőlködés terméke, hanem a Léleké. Akiben pedig ez nincs meg abban nincs meg a Lélek :( De ott az 1Kor 1-is ahol Pál szintén nem a keresztség formáját hangsúlyozza, sőt örül, hogy nem keresztelt, mert ott is feszültséget okozott, hogy ki, hol, hogyan, minként keresztelkedett. Sőt lehetne említeni Jakabot is aki szintén a Lélek gyümölcseinek a hiányát a hitetlenségre vezeti vissza. Hogy lehetne Isten gyermeke az, akinek a cselekedetei istentelenek?

    Ott a lator a kereszten, se nem keresztelkedett, se nem bérmált és mégis a mennybe jutott... Nem kellenek ezek a külsőségek, hogy az ember Szent Lelket vegyen, de ezek mégis jelei annak, amikor valaki résztvesz benne hittel, hogy így fejezze ki, hogy engedelmeskedik Istennek, elfogadta Krisztust megváltójának.

    Abban teljesen igazad van, hogy valakiben a lelkiismeretet Isten felébresztette és bántják a bűnei, de aki jól érzi magát az Isten tagadásban az még nem vette a Lelket, de semmi akadálya nincs, hogy még később vegye, de akkor már nem fogja tagadni Istent. Jézus mondta, hogy gyümölcseiről ismerni meg a fát és amelyik rossz gyümölcsöt terem az kivágattatik. Isten kivágná azokat az embereket akikben a Szent Lélek lakozik? Mt 3,10-11 Jézus nem vízzel, hanem tűzzel és Szent Lélekkel keresztel. Mt 7,16 Szednek-e tövisről szőlőt?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Attila2011 #19350 üzenetére

    Az a baj, hogy úgy érzem elbeszélünk egymás mellett... Próbálom tőmondatokban tisztázni a dolgokat. Ha ez neked kínos akkor nem kell válaszolnod, de számomra csak így lehet tisztázni a dolgokat.

    Isten a szentségekben mutatja meg kegyelmét, de nem a szentségek által (azaz pusztán azok gyakorlása által) kapjuk a kegyelmet. Hanem Krisztus áldozata kapcsán, amire utal a keresztség és az úrvacsora. Ha egy hitetlen veszi az úrvacsorát akkor nem részesül semmiben, hiszen nem érti mi az a kenyér és mi az a bor. Ahogy te is írtad, ismerni kell az igét, amiben Jézus elmondja, hogy ő az életnek kenyere.

    A bérmálásról és keresztségről azért írtam párhuzamosan, mert mindkettő szentség.

    A lentebb írtak kapcsán a pocokxx reakciójára válaszoltam. A szentség Isten kegyelmét mutatják, de általuk nem a kegyelemben részesülünk, csak átéljük azt. Ahogy ő is írta olyan mint a jelző lámpa, nem önmagában a fény állít meg, de mutatja, hogy meg kell állni. Teljesen egyetértek vele.

    Köszönöm a linket, de számomra teljesen tiszta a kisgyermekek sorsa :) Remélem hogy most már számodra is és nem gondolod, hogy csak azok üdvözülnek akiket keresztelnek, és elkárhoznak akiket nem.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Noddy #19351 üzenetére

    Most jutott eszembe az úrvacsora kapcsán is, hogy Jézus ott mondja, hogy "ezt cselekedjétek az én emlékezetemre". Ez még jobban megerősíti azt hogy ez csak mutatja a kegyelmet, de nem ezáltal kapod. Pont mint a jelzőlámpás példa. Szükségünk van fizikai megerősítésekre, tapasztalatokra, de nem azok által részesülünk kegyelemben, Szent Lélekben. Pont ahogy pocokxx is írta a hívő értelmezés közelebb visz Istenhez, de ettől még senki se lesz hívő. Tehát félre értés ne essék, nem a szentségek feleslegességét hangsúlyozom, hiszen számomra is fontosak, de ne tulajdonítsunk nekik olyan dolgokat amivel nem rendelkeznek. Kell a fizikai jel a lelki háttér mögé/mellé, de nem a fizikai jelből származik a lelki. Remélem így már világos.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Attila2011 #19353 üzenetére

    Ez akart kérdő mondat lenni:
    Szerinted Isten a szentségekben mutatja meg kegyelmét, de nem a szentségek által (azaz pusztán azok gyakorlása által) kapjuk a kegyelmet?
    Illetve szerinted a szentségek által részesülünk a kegyelemben? (Ahogy lentebb írtam nem, hiszem a Biblia teli van példákkal, hogy emberek a szentségek nélkül részesültek abban. Isten nagy kegyelme, hogy nem is ez a feltétel, hanem Krisztus kereszt áldozata, amit hittel el kell fogadni.)

    Az úrvacsora az Szent Íráson alapul. "Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre." Ezért szerintem nem furcsa, hogy megemlékezésként tekintünk rá. De ahogy az ige mondja a kenyér Jézus teste és a bor Jézus vére. De nem nekünk kell azt átváltoztatni, hiszen ezt Jézus megtette, pont az általad idézett szövegben. De aki ezt nem hiszi, annak csak egy darab kenyér és csak egy korty bor semmi több. Nem egyesül Krisztussal, hiszen nem is hisz benne.

    Ha csak egy példát írsz és azt nem tekinted általánosnak, akkor kérlek tüntesd fel ahogy most is tetted. Mert lehet olyan, hogy valaki küzd a Lélekkel és lehet olyan is akiben nincs benne és látszólag kívülről mind kettő romlott életet él, de így már értem a példád.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Noddy #19354 üzenetére

    Annyi, hogy a kegyelem szót belehet helyettesíteni a Szent Lélekkel is, hiszen innen indult a beszélgetés, hogy kik kapják a Szent Lelket. Az nem baj, ha más véleményen vagyunk :) Csak nem mindig értem miért?
    miért kell emberi cselekedetekhez kötni Isten munkáját? Rm 9,16
    Ahogy Luther mondta, a Biblia által meggyőzhető vagyok :) De örülök annak, hogy azóta a katolikusok is nagy belső változásokon mentek keresztül és sok helyen visszatértek az Igéhez. Hála ezért Istennek!

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Attila2011 #19356 üzenetére

    Akkor egyet értünk én is így látom. A kegyelem és a Szent Lélek nem ugyan az, de aki részesül a kegyelemben, kapja a Szent Lelket is, a kettő nincs egymás nélkül. Én erre utaltam.
    A nem kizárólagosságról beszéltem eddig én is, bár lehet nem értetted meg, mert nem fejeztem ki ennyire világosan mint most te.

    Ha számodra nem építő az úrvacsora szentségéről beszélni, megértem. Hanyagoljuk a témát. Egyébként református vagyok. Ha te is az Istennel való közösséget éled meg benne úgy mint én akkor nem állunk messze egymástól, hiszen ez a szentség ezt a célt szolgálja, de megértem ha számodra nem építő ez a téma.

    Örülök, hogy látod mi az ami az Egyház hitével szemben megy. Ezért volt szerintem fontos az egyház megújulása, és végezte el Isten, hogy ne maradjon meg abban az állapotban amiben akkor volt. Fontos hogy a hívők meglássák a felszín mögött az, hogy mi épít, mi a hamis tanítás, mi megy szemben a hittel.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19359 üzenetére

    Az El Shaddai az eredeti Héber Bibliában szerepel mint Isten neve. Ez egy eredeti héber szó, tehát a fordításokban le van fordítva :) Ez magyarúl úgy hangzik, hogy a Mindenható Isten. Ahogy a 2Mózes 6,3-ban olvassuk Isten ezen a néven mutatkozott be Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak, csak később nevezte magát Izrael népe előtt Jahve-nek.
    [link]
    Sajna ez angol csak, mert az eredeti héber szöveget vizsgáló magyar oldal nincs...

    Ez is egy jó példa arra, miért kell oda figyelni a fordításokra és a nevek cseréjére. Sok információ elveszhet közben, fontos az eredeti szöveg ismerete és/vagy a lelkiismeretes fordítás, Biblia magyarázat.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19367 üzenetére

    És mitől függ a reménység beteljesülése?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19377 üzenetére

    Szerintem Kezdő Vagyok-nak nem az szó szerint a baja, hogy a Királyság evangéliumát hirdettek, hanem azt amit a Királyság evangélium név alatt hirdettek. Mert az a baj, hogy nem pont azt mondjátok, amit Jézus a tanítványokra bízott (pl. hogy a Szent Lélek micsoda/kicsoda, hisz éppen Jézus nevezi személynek, a Vígasztalónak), bár meg kell hagyni, hogy éppen olyan buzgók vagytok mint annak idején a tanítványok és ez figyelemre méltó és tisztelendő.

    Köszönöm az idézett igéket, de azok nem reménységről beszélnek, hanem bizonyosságról. Nem egy bizonytalan faktor az Istennek tetsző élet és nem bizonytalan dolog, hogy örök életem lesz-e, hanem bizonyos, tehát az üdvösségben nem reménykedek, hanem biztosan tudom az utat oda :)
    "Aki hitet gyakorol", "akik engedelmeskednek" stb... amire utaltam, tehát nincs bizonytalansági faktor. És az idézett igékből is kiderül, hogy Isten leginkább hitet vár el, aminek, ahogy Jakab és Jézus mondja látszatja van a cselekedetekben. Lehet te is így gondolod, de nekem az előző hsz-ből az jött le, hogy csak reményled az üdvösséget és fogalmad sincs, hogy a tiéd-e.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Noddy #19378 üzenetére

    Most nézem, hogy azt már elfogadtad, hogy a Szent Lélek személy, csak azt nem hogy Istennel azonos lenne.
    Egyébként a Szent Lélek kérdése, nem csak hit kérdése. Az hogy te nem hiszed, azt amit pocokxx az egy dolog, hanem az, hogy amit pocokxx változtatás nélkül idéz a Bibliából, te azt megmagyarázod, hogy az miért nem úgy van, ahogy a Biblia írja. És szuper, hogy a Károli fordítás mellé mindig oda teszed, az ÚV fordítást. Csak picit fura, hogy az ÚV fordítás mindig az ilyen teológiai, dogmatikai kérdésekben fogalmaz másként, mint a Károli :) Ezért erős a gyanú, hogy a JT Biblia fordítása mögött nem nyelvi, hanem teológiai megfontolások álltak.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz tibee77 #19392 üzenetére

    Pont erről szól az egész. Mi tehetünk róla hogy Jézus meghalt. Mi miattunk halt meg. Mi feszítettük keresztre, mi miattunk szenvedett. Ha valaki ezen csak röhörészik, lepöccinti a válláról és tovább lép az nem értett meg semmit a keresztyénségből.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19383 üzenetére

    A fordításokat befolyásolhatják a zsinatok döntései, de éppen ezért jó, ha ismered az eredeti szöveget, megnézel többféle fordítást. De ha neked az a legnagyobb érved a Szent Lélekkel kapcsolatban, hogy a héberek megszemélyesítve írnak róla, akkor is ott van még az újszövetségnek az igéi is. De szerintem elég megnézned a Szent Lélek munkáját. De úgy gondolom, hogy maga a Biblia tud erről téged legjobban meggyőzni és bizodalmam van-e felől, mert tudom, hogy sokat tanulmányozod. Én is csak ez alapján jutottam erre a meggyőződésre, semmi sem képes olyan hatékonyan meggyőzni valakit, hogy a hite formálódjon csak a Biblia és a Szent Lélek akit minden hívő megkap, hogy értse az Igét. Ha egy az Istenünk akkor egységre jutunk, hiszen Isten ezt ígérte, ez a legnagyobb bizodalmam és együtt fogjuk Őt dicsőíteni az új világban.

    Tudom, hogy nem az ÚV az alap, de sok ellentmondás ami előjön az eredeti Szent Írásnál szépen kiegyenget az ÚV, erre utaltam csak. Nekem is tanítottak sok mindent, és volt benne rossz is, fontos hogy a Biblia alapján mondjak egy tanításra igent vagy nemet és utána azt gyakoroljam. Eddig sajnos csak olyan érveid voltak, hogy a Bibliában ami van azt nem úgy kell érteni, mert neked nem azt tanították. Sajnos ez nekem kevés, de az Igével meggyőzhető vagyok bármikor. :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19413 üzenetére

    Ahogy Jézus előtt szolgálnak, és Őt imádják:
    Jel. 5,13-14; ezzel együtt érdemes elolvasni a Jel 4,9-11-et, hogy viselkednek Istennel. Sőt maga a Szent Írás mondja, hogy együtt imádják őket.

    "És látám, és hallám a királyiszék, a lelkes állatok, és a Vének körül sok angyalnak szavát; és az ő számuk tízezerszer tízezer és ezerszer ezer vala; Nagy szóval ezt mondván: Méltó a megöletett Bárány, hogy vegyen erőt és gazdagságot és bölcseséget és hatalmasságot és tisztességet és dicsőséget és áldást. Sőt hallám, hogy minden teremtett állat, a mely van a mennyben és a földön, és a föld alatt és a tengerben, és minden, a mi ezekben van, ezt mondja vala: A királyiszékben ülőnek és a Báránynak áldás és tisztesség és dicsőség és hatalom örökkön örökké. És a négy lelkes állat monda: Ámen. És a huszonnégy Vén leborult és imádá az örökkön örökké élőt."

    "És mikor a lelkes állatok dicsőséget, tisztességet és hálát adnak annak, a ki a királyiszékben ül, annak, a ki örökkön örökké él, Leesik a huszonnégy Vén az előtt, a ki a királyiszékben ül, és imádja azt, a ki örökkön örökké él, és az ő koronáit a királyiszék elé teszi, mondván: Méltó vagy Uram, hogy végy dicsőséget és tisztességet és erőt; mert te teremtettél mindent, és a te akaratodért vannak és teremttettek. "

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19431 üzenetére

    Csak egy dologra szeretnék rávilágítani. Nem attól lesz valaki keresztyén mert magáról azt mondja. Hiszen a bárány bőrbe bújt farkasok is ezt teszik. Keresztyénnek mondják magukat és közben a gonoszság gyümölcsei teremnek rajtuk. Mérgezik és rombolják az Egyházat.
    A gyümölcseikről lehet megismerni a valódi keresztyéneket (biztos fel tudod sorolni, érdemes minden egyes szón elgondolkodni), hiszen bennük a Szent Lélek munkálkodik, Krisztust Megváltójuknak, Uruknak vallják, Őt imádják és Ő általa az Atya gyermekei. Ezeket megfontolásra ajánlanám.
    Ha valaki azt mondja, hogy csak az ő felekezetük a tökéletes, náluk van csak üdvösség az hibázik, mert Krisztus helyett emberekre mutogat.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19434 üzenetére

    Tehát te figyelmen kívül hagyod amiatt a Biblia szavát, mert a szervezeted azt mondja, hogy Jézust nem kell imádni (az általam idézet Jelenések könyvében, de a messiás próféciák is erről szólnak. Most én kérnélek arra amire te szoktad az embereket kérni, hogy olvasd a Bibliádat és vedd komolyan ami abban le van írva.) Mivel magyarázod, hogy majd együtt leborulva fogjuk Jézust imádni a visszajövetelekor? Vagy addig nem, majd csak akkor? Nem várok itt választ, mert felfüggesztetted a párbeszédet, elég ha csak magadnak válaszolsz ezekre a dolgokra, hogy mi neked a tekintély. A Biblia vagy a tanítóid szava?

    Mt 24,14
    Ezt az igeszakaszt rátok kisajátítani nagyfokú gőgösség. A baptisták, de még maguk a katolikusok is sokkal messzebb és több helyre elvitték az evangéliumot már az előtt, hogy egyáltalán léteztek volna Jehova Tanúi. Mert nem egy felekezet feladata ez hanem az Egyházé és hála Istennek ez így is működik a keresztyének viszik a világban szerte az evangéliumot reformátusok, baptisták, evangélisták, szabad keresztyének stb... Elismerem, hogy a ti módszeretek elhívatottságotok erre a szolgálatra kiemelkedő de nem egyedüli, lelkesedésetek követendő, de nem csak ti csináljátok ezt.
    A keresztyének betartják azt amit Isten parancsol, de a magukat csak keresztyénnek mondók nem. Nem a felekezet kárhoztat, hanem az ha nem fogadod el Krisztus megváltását. A református testvéreim között komolyan veszik a házasságon belüli és kívüli szexuális életre vonatkozó védelmet is. És persze ahogy vannak pedofil Jehova Tanúi vezetők, úgy vannak más felekezetben is, ezért mondtam, hogy figyeld a gyümölcsöket.

    Jó meglátás a körülmetélkedésre vonatkozó észrevételed. Komolyan vették az apostoli intést és hallgattak rá, de ettől voltak akik nem hallgattak ezekre. Ők hozták létre a a szektákat és szakadtak ki, mert engedetlenek voltak nem hallgattak az Igére. Akik pedig komolyan vették egységesek maradtak, mert az ige volt számukra az alap.
    Egy Egyház van, ebben egyetértünk. De nem egy szervezet és nem egy felekezet. Hogyan vehetném komolyan a JT-it ha ők se veszik komolyan a Bibliát? Az hogy csak egy fokkal jobb mint a többi engem nem vonz inkább ijeszt, mert ők se hajlandóak a tévelygésükből megtérni, sőt makacsul ragaszkodnak azokhoz, mint a körülmetéléshez ragaszkodók. Nekem a Bibliát, Isten szavát követve olyan közösséghez kell tartoznom ahol látom az Isten iránti tiszteletet, alázatot, a Biblia megtartását. És ezt megtaláltam abban a gyülekezetben amibe járok/jártam. A helyén és idejében való táplálék szerintem az Isten igéje (Mt 4,4). Én csak ott tudok épülni ahol tényleg azt adják.

    Lehet te nem találtál jobb szervezetet mint a Jehova Tanúi, de akik találtak azokat nem kellene lenézned. Igazad van abban, hogy a régi rendszer miatt sokan vallják magukat névleg keresztyénnek, de ők rajtuk látszik is ahogy mondod, nincs bibliaismeret, paráználkodnak, lopnak, csalnak, hazudnak. Ezért mondtam, hogy nézd meg a gyümölcsöket. De ha talász akár csak egy embert is akin látod a gyümölcsöket és mégse Jehova Tanúja, akkor ne amiatt kárhoztasd mert nem JT-s, hanem örülj annak, hogy van egy testvéred Istenben.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19443 üzenetére

    Szerintem picit elbeszélsz amellett amit írtam. Én nem azt kérdeztem, hogy hány személyt imádunk majd Jézus visszajövetelekor, hanem hogy kit foguk imádni. Remélem így már érthető a kérdésem.
    Segítségképpen mégegyszer ide írom:
    Ez az a szakasz amit te is idézel:
    Jel 4,10-11
    "Leesik a huszonnégy Vén az előtt, a ki a királyiszékben ül, és imádja azt, a ki örökkön örökké él, és az ő koronáit a királyiszék elé teszi, mondván: Méltó vagy Uram, hogy végy dicsőséget és tisztességet és erőt; mert te teremtettél mindent, és a te akaratodért vannak és teremttettek." Ahogy írod tényleg egyértelmű a szituáció.

    Ez pedig a Jel 5,12-13
    "Nagy szóval ezt mondván: Méltó a megöletett Bárány, hogy vegyen erőt és gazdagságot és bölcseséget és hatalmasságot és tisztességet és dicsőséget és áldást. Sőt hallám, hogy minden teremtett állat, a mely van a mennyben és a földön, és a föld alatt és a tengerben, és minden, a mi ezekben van, ezt mondja vala: A királyiszékben ülőnek és a Báránynak áldás és tisztesség és dicsőség és hatalom örökkön örökké. És a négy lelkes állat monda: Ámen. És a huszonnégy Vén leborult és imádá az örökkön örökké élőt."

    Örülök, hogy van itt valaki akinek lehet a Bibliából idézni és el is olvassa :) És most hogy a második idézetet olvasom ott van egy és is és így már a te érved, hogy a Biblia nem beszél a királyiszékben ülő és a Bárány együttes imádásáról már kérdéses. Ennek tükrében a tanításaitokat átvizsgálnám, hogy valóban a Biblián alapuljon fordítástól függetlenül.

    És a Jakab 4,17 éppen jól kapcsolódik ide, hogy tudjátok a Bibliából, hogy ki a Bárány és milyen imádatot, dicsőítést, tiszteletet érdemel és nem adjátok meg neki... :(

    A misszióra visszatérve láthatod, hogy nem ti vagytok egyedül akik ezt csináljátok és remélem ugyan olyan elismerést kapnak tőled azok akik csinálják, mint amilyet te kaptál tőlem.

    Kiemelések tőlem.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák