Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17244 üzenetére

    Szabad akarattal, de nem mindenható erővel, hiszen akkor ők is istenek lennének. A létezés örömére a teremtményed pedig úgy reagál, hogy:
    "ha már egyszer ideb...teremtett"

    Még jó, hogy nem te vagy a teremtő :) Mert még benne is hagynád őket amit megfőztek. Isten nem ilyen. :)
    És itt a kérdésre a válasz, hogy miért kellett meghalnia valakinek.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17251 üzenetére

    Az önelégült teremtmények saját hibáikért is téged hibáztatnának, hiszen te vagy az istenük. Te megadtad nekik a teljes, tényleg teljes szabadságot, de ők ezt a gonoszság terjesztésére használják. Persze ez fáj nekik és téged hibáztatnak. Mondhatod nekik, hogy csinálhatnák volna a jót, de ők csak téged okolnak.

    Tehát nem elég, hogy a megkérdezése nélkül teremted, a megkérdezése nélkül is ölnéd meg. őket :)
    Szeretnél a saját teremtményed lenni? :) Persze! ;]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz szoke12 #17283 üzenetére

    Isten Fia (nagybetűvel) ==== Isten linkeltem erről egy nagyon jó magyarázatot is ami az ószövetségtől kezdve végig vezeti ezt. Gondolom nem nézted meg.
    De mikor Vagyok Aki Vagyok néven mutatkozott be Jahve Mózesnek, Jézus ugyan ezt mondta a farizeusoknak a Gecsemáné kertjében, mikor elfogták. Tamás is Istennek nevezi, Jézus nem csitítja, stb. Az elmúlt napokban rengeteg igevers fel lett hozva, hogy Jézus Isten. Ha ti ezt nem látjátok, az nem a mi hibánk. Csak pont a ti részetekről látok hárítást, vagy azt hogy szelektálva olvassátok a hozzászólásokat. Még llll is talált a Bibliában olyan verseket amik Jézus Isten voltát támasztja alá pedig neki tökmindegy... :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz szoke12 #17289 üzenetére

    Sajnálom, hogy az eredeti szöveg értelme téged nevetésre és nem alázatra int... :(
    Nem véletlen, hogy amit héber nyelven leírtak azt héberül is kell értelmezni vagy éppen ógörögül, ha ógörögül lett leírva.

    Akkor lett volna jogos a kivégzése, ha hazudott volna. A messiás meg lett ígérve (a szabadító, és Isten nevezte magát szabadítónak pl Zsolt 68,21, csak egy századik példa Jézus miért is Isten), de nem ismerték föl.

    "Vagyok aki vagyok... olvastam már ezt a fordítást. Más fordítások ennél bővebb jelentéskörrel adják vissza ezt. pl Azzá válok, amivé válni akarok.
    Vagyok, aki vagyok... Mindenki az, aki. Ez számomra több, mint érdekes, csakúgy, mint ezzel párhuzamba állítani egy szintén általános jellegű választ a Biblia másik "végén"."

    Itt igazán én nem is a jelentés köre utaltam, hanem arra hogy Jézus egy az egyben ugyan azt mondta. Ugyan úgy mutatkozott be ott az őt foglyul ejtőknek, mint annak idején Isten Mózesnek.
    Az "általános" jellegű válasznak ilyen hatása volt:
    "Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének." Jn 18,6
    Miért estek földre?
    Ahogy a többiek már leírták a "Vagyok aki Vagyok" szókapcsolatot senki nem használta Istenen kívül, mivel éppen az örökkévalóságára utal. De nyilván ennek is utána kell olvasni, de rengeteg kommentár létezik amit nyelvészek írnak és lehet belőlük tanulni.

    Szerintem nem baj, hogy viszitek az örömhírt, de eddig még egy tanúval se találkoztam, aki az evangéliumot hirdette volna. Pedig nem egyel találkoztam már Szegeden és Budapesten is. Mindenről volt szó, csak az evangéliumról nem. Így mondjuk lehet felesleges házról házra járni.
    Van egy EMO nevű misszió, evangéliumot minden otthonba, a református egyház is részt vesz benne. De sajnos a tanúk miatti negatív tapasztalatok miatt tényleg nem könnyű csinálni.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz pocokxx #17333 üzenetére

    Benne vagyok :) Virtuális bibliaóra :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17350 üzenetére

    Korábban is mondta kymco, hogy a pokol az Isten nélküli lét. Az ember saját magát bünteti azzal, hogy nem tér vissza Istenhez. Isten a szeretetét mindenki felé kiterjeszti, de a szeretetet el is kell fogadni, tudomásul kell venni.

    Talán pár száz bejegyzéssel korábban írtam, hogy Istennel való közösségre lettünk teremtve. Mint ahogy a videóban is a macbook, szükség van a tápkábelre, nélküle rövid időn belül csak hulladék marad. Az emberiség ezt az "istentelenséget" csak kóstolgatja, bár szerintem elég kellene hogy legyen figyelmeztetésnek...
    Ha megnézed a Jézus példázatait, akkor pont az elhagyatottságot, kizártságot, szomorúságot (depressziót), félelmet emeli ki mint a pokol tulajdonságai.

    A felelősséghez. A bűn az maga a késztetés, hogy megalázd, belerúgj, bántsd a másikat lelkileg, testileg (azért hogy magad legyél isten). De magát a cselekvést mindig tudatosan teszi meg az ember. Ezért nem lehet hárítani a felelősséget. (Ha megnézed a bűnbeesés története is erről szól. Éva tudta hogy rosszat csinál, de mégis megtette, csábítóbb volt istenné válni, mint a meglévő boldogságban élni, a Föld uraiként.)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Vladi #17360 üzenetére

    Még nem találkoztál velük?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17405 üzenetére

    Honnan tudod, hogy akkor lett volna jobb ha a "családjában" még évtizedekig kínozzák... Az ilyeneket nehéz megmondani, hogy mikor, kivel minek kell megtörténnie... Mi lett volna a jó (mondjuk a 10 p. kb irányvonalat ad a komfortzónát illetően) De ez a szomorú történet is mutatja mire képes az Istentől elszakadt ember :(
    Neki is elegük lett a ne ölj, ne kívánd a másikét parancsolatból, mert ez ÍGY biztos nem jó... :(

    Isten a segítségét mindenkinek adja, Krisztus mindenkiért meghalt. Nincs egy embertől se megvonva. Csak az a kérdés, hogy mikor veszik észre az emberek, hogy baj van.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17407 üzenetére

    "vmi harmadikra megint nem futotta volna 1 mindenhatótól?"
    De igen. Ha a gyilkosai Istent követték volna a saját maguk kitalált dolgok helyett, akkor most boldogan élhetnének. Talán ez lett volna a legjobb ami történhetett volna.
    Volt egy korábbi hozzászólásod a szeméttelepen guberálóü gyerekekről, már akkor is oda kívánkozott ez az írás:[link]

    "inkvizítorok szted istentől elszakadt emberek voltak, vagy nem?"
    Pál apostol életét ismered?

    Ha beláttad hogy baj van, akkor általában keresni kell a megoldást. Már ha akarsz megoldást és nem azt mondod, hogy neked mindegy, jó az így is.
    Korábban említetted, hogy az emberek kezébe kellene adni a lehetőséget és akkor minden jó lenne, hát valahogy az látszik, hogy ha emberek kezébe kerül abból csak ilyen dolgok származnak. Gyilkosság, hazugság, fájdalom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17410 üzenetére

    A boldogság nem elég jó? Mi kellene neked alternatívaként? A gyerek is boldog lehetett volna. Vagy nem értem a kérdésedet, hogy mi a baj a 3. alternatívával.

    Szerinted Pál a "megtérése" előtt kinek szolgált?
    Apostolok Cselekedetei 22,3-21
    Galátziabeliekhez írt levél 1,13-14

    Szóval a kérdésem mit értesz "megtérés" alatt? Lehet nem egyről beszélünk.

    Igen pontosan, később már nem zárhatták ki ahogy mi se tudjuk. A sátán erőben az ember felett áll. Éváék még Isten védelme alatt voltak, de azt mondták, hogy nem kell nekünk Isten, mi akarunk istenek lenni. És azóta az emberiség a gonosz fennhatósága alatt áll. De visszalehet térni Isten védelme alá, ki lehet zárni a gonoszt. Egyedül nem megy (nem vagy mindenható, bár erre már lehet hogy rájöttél :) ).

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17413 üzenetére

    Most már értelek. Lehetett volna, csak nem ezzel a Bencével. Az elkövetők éppen ezért amiért nem hallgattak Istenre, gyilkoltak, tehát az hogy nem hallgatnak Istenre és Bence életben marad logikailag nem lehetséges... szerinted? És itt most nem a mindenhatóságról van szó.

    Ne az én véleményemre legyél kíváncsi :) Elolvastad a kapcsolódó szakaszokat? Pál buzgón Isten akaratát követte. A zsidó vallás Istent követi. De ez mégis egy lelki vaksággal párosult (amit követett egy 3 napos fizikai vakság is). Kb. így kapcsolódik ide az inkvizíció is. Ha a Bibliában az van benne, hogy szeresd felebarátodat azzal nehéz összehozni az inkvizíciót. asszem ez volt a te bajod is. Isten kijelentette magát Pálnak és megtudta ismerni. Ma Isten kijelenti magát a Bibliában, abból lehet megismerni.

    Megtérés: visszatérni Istenhez. Újonnan születést jelent. Aminek a következménye, hogy követed Jézust. Lehet Jézust követni megtérés nélkül, színleg, abból vannak az olyan templomba járók akik megcsalják feleségüket, adót sikkasztanak, stb... Talán itt jönnek elő a gyümölcsök, amiről megismerszik az ember.

    A fejtegetésed jó. De ahogy korábban mondtam, illetve mondja a Biblia, Istennel való közösségre lettünk teremtve. Jogos lenne a felvetésed, ha Istennel is rossz lenne neked, de ilyen nincs. Mert amit most hiányolsz az életedből azt Ő betölti, a szabadságot is. Egyébként rémlenek neked olyan igék, hogy "kérjetek és adatik" és "ha csak egy mustármagnyi hitetek lenne, hegyeket tudtok mozgatni" "ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek"?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #17411 üzenetére

    Szia!

    Köszi, hogy vetted a fáradtságot és utána olvastál, válaszoltál.

    Sajnos bennem is hasonló szomorúságot keltett az írásod mint amit te érzel a link alapján. De kérdés melyik áll meg jobban a Biblia tükrében. De biztos vagyok benne, hogy aki jobban beleássa magát a dolgokba annak a Szent Lélek megmutatja a helyes irányvonalat, előbb vagy utóbb.
    Ha ismered a messiás szerepét, jelentőségét akkor megérted, hogy a papok miért azt kérdezték amit. Illetve ha az ószövetségi teofániákat, Isten megjelenéseit akkor is érthető, hogy miért nem azt kérdezték, hogy "te vagy-e az Isten?"

    Az evangélium: "Mert úgy szerette Isten ezt a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Isten embereket ment meg.
    Ti mit értetek evangélium alatt? Mi az az örömhír amit visztek?

    Én csak a gyülekezeti példánkat tudom felhozni. Ebben a tanévben több mint 10 egyetemi kollégiumban, nyilvános helyen szólalhatott meg az evangélium, tudtunk beszélni Isten szeretetéről, az ember elveszett voltáról. De tény, hogy oda nem mentünk ahol nem fogadtak minket.

    Annyi beszúrás még, hogy attól, hogy valaki hisz Isten létezésében még semmi. Az ördögök is hiszik. Inkább az a lényeg, hogy azt hiszem-e amit Isten tett az emberiségért.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17434 üzenetére

    Az hogy Istent úgy ugráltatod ahogy TE szeretnéd, az nem mindehatóság. (esetleg a te részedről)
    Felhoztál olyan példákat, ahol Isten nagyon drasztikusan beavatkozott az emberek életébe. Ha megnézed ezeket a szituációkat akkor azt láthatod, hogy Isten mindig vár, mielőtt büntetésével lesújtana, hogy az emberek észrevegyék magukat. Már sokkal hamarabb figyelmeztet próféták által, a mai világban a hívő emberek által.
    Amikor az emberek oda mennek Jézushoz, hogy Pilátus megöletett sokakat mikor éppen istentiszteleten voltak tudod mit válaszolt?

    Isten soha nem olyan indulatból gyilkolászik mint ahogy mi tennénk. Akkor meg is nézhetnénk magunkat. De te mégis ugyan olyan gyarló viselkedést vársz el tőle. Isten nem olyan mint egy ember.

    Az angyalok és Éváék se azért lázadtak mert nem volt meg mindenük, hanem mert Istenek akartak lenni. Szerintem te is tudod mit jelent irigynek lenni és mi a elégedetlenség közötti különbség.

    "de ezekből is levehetném azt is megint, hogy vmiféle vele való kapcsolathoz (feltételhez?) vannak kötve ezek a dolgok is
    és ugyan miért??"
    Szerintem te is mondtad (de ha nem akkor javíts), hogy az embernek nincs ereje uralni a világát. Istentől várod a szabadságot és Ő megadja azt. Oldalakat ezen siránkozol hogy adja meg a szabadságodat, az nem feltétel, hogy Tőle kéred és várod? És ami az egészben vicces, hogy Ő meg is adná neked, de te mint aki süket csak hajtogatod a mondandódat, de nem foglalkozol vele... éhen halsz a terített asztal mellett, na ez tényleg pokol :)
    Ebben a világban élsz, magadtól teremteni nem tudsz. Gyenge és törékeny vagy. Élveznéd azt a sok mindent ami itt van úgy hogy aki adta azt gyalázod, semmibe veszed... :( Próbálsz használati utasítás nélkül használni egy gépet és panaszkodsz, hogy nem működik jól... és ezt szorozd meg 7 milliárddal.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17468 üzenetére

    Látod ugyan az a gyilkos indulat van meg benned is mint "azokban", mennyivel vagy különb azoknál a "fostömlőknél"?

    És tudom, hogy nem a te kedvedért akarod megbüntetni jogosan már most az elkövetőket, hanem gondolom Bence miatt... Az ember igazságérzetét bántja, de látszik, hogy nem igazságosan akarnád őket megítélni... de az ember már csak ilyen, még igazságos sem tud lenni. Egy ember életéért 3-ét vennéd el.

    Nem érted. Nem értesz meg. Az ítéletet ők is elveszik, jogosan, igazságosan. Az hogy nem azonnal? De még a mostani életükben is lesz következménye annak amit elkövettek és lehet hogy ezerszer bánni fogják azt amit tettek. De te mindent jobban tudsz... gondolom. Ha minden gyilkosságért 3x embert gyilkolt volna le Isten már régen kipusztultunk volna... mert ugyebár, akiben gyilkos indulat van olyan mintha gyilkolt volna, csak még ráadásul képmutató és gyáva is. Még a gonosz kizárása a világunkból is gonosz...

    Jézus ezt mondja:
    "ha meg nem tértek, mindnyájan hasonlóképen elvesztek."
    Isten vár, de nem a végtelenségig.

    Szerintem az ember lehet irigy megelégedve is. Lásd a szomszéd fűje mindig zöldebb. Még közmondást is csináltak belőle. az ember régen ülhetne a fenekén és örülhetne, de mindig a másikét nézi.

    A lentebbi idézeteim alapján az következik, hogy a hatalmat is megadja a szabad akarat mellé.

    Én értelek, hogy kárpótlást akarsz :) De ezzel már eleve függőségben vagy. Tehát nagy fennszóval kéred a függetlenséget és ezzel magadat hajtod függőségbe Isten felé. És közben a keresztyéneket vádolod, hogy milyen birkák, hogy Istentől függnek és ráadásul el is fogadják a szabadságot és a hatalmat.

    Ha Jézus "csak teremtmény" lenne jogos lenne a megállapításod, de még dolgozik benned a JT vér :)
    Egyébként Jézus nagyon sokat szenvedett, jóval többet mint amit el tudunk képzelni. Még a sokat piszkált Passió film is csak töredékét adja vissza annak ami történt. Tehát hiába volt hatalma mégis szenvedett és nem jött le a keresztről pedig megtehette volna, angyal hadsereggel elsöpörhette volna az egész római birodalmat, Izraelt. De ő mégis vállalta értük a szenvedést és a halált.
    Jézus sokkal többet szenvedett mint te vagy én, vagy mint Bence és mégis hű maradt Istenhez. És ha nem kapott volna isteni hatalmat (amit mindig Isten dicsőségére használt és nem a maga hasznára (ha megnézed a történeteket, mindig az a vége, hogy a nép elkezdte Istent dicsőíteni), illetve, annak bemutatására hogy Ő és Isten egyek), biztos vagyok benne, hogy akkor is hű maradt volna.

    Az biztos hogy másképp látja ezért sír és panaszkodik, szenved. Ezt mondom én is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17478 üzenetére

    És még mellé lehetne tenni a részemről még 20 példát ahol elesetteket használnak ki (nem éppen gyerekeket hanem időseket, sérülteket, kiszolgáltatottakat) De az ember nagyon önálló és Istennek semmi joga beleszólni az életükbe (ahogy a tiédbe se...) Nekik áll feljebb. Ha valaki a kézeltöréssel akarja a gyerekét szobatisztaságra tanítani az ő dolga, másnak semmi köze hozzá az ő gyereke...

    De visszatérünk oda, hogy Isten nélküliség az oka. Ha Isten törvénye szerint jártak el boldog lenne mindkét fél. De nem, sőt lázadnak Isten ellen, csak azért se kell, inkább szenved itt a Földön.

    Isten közbelépett. Az embernek nem kell Isten... Ha az ember mégis szólna, hogy Isten után kellene menni akkor meg, mert ott a helyes út...

    Nem régen olvastam a 10 leprás történetét. Jézus közbelépett meggyógyított 10 embert a testi nyomorúságból, de a lelki megszabadítást csak egy értette meg és fogadta el. Mert az igazi megoldás nem a testi bajok megoldása (a gyilkosok megrendszabályozása) hanem a lelki változás. Ezért van szükség a lélek megváltására és azt követi a testi változás is. Hiába kényszeríted a rossz embert, csak rossz marad, a léleknek kell változnia.

    1 élet =/= 3 élet mi alapján értékesebb neked egy élet mint 3? Vagy ha kiderül, hogy a gyerek felnövekedve tömeggyilkos lesz akkor még sok is a 3...?

    Az örök szenvedésről is ellett mondva, hogy az emberek maguk okozzák, hogy elszakítják magukat Istentől. Ahogy Isten nélkül most szenvednek ott is az lesz.

    Az evangélium hírdetése, Jézus áldozata az ember megváltása, sőt a 10 parancsolat szerintem elég preventív. (ha nem akarod sérteni az emberi önpusztítás iránti beteges hajlamot)

    Tehát azt mondod, hogy mivel az ember gyáva vagy mert nincs hatalom a kezében attól "jobb" mintha ezek rendelkezésre állnak és megtudja valósítani a szíve vágyát? (indulatból gyilkolni például...)

    ""Még a gonosz kizárása a világunkból is gonosz..."
    ezt viszont nem értem
    miért lenne az?"
    Tehát legyilkolni embereket az normális szerinted.

    A "hasonlóképpen elveszni "az azt jelenti, hogy "meghalnak".
    Isten is elzárja a rosszat a jó-tól. Ugyan azt követi amit te akarsz csinálni...
    Te nem adsz esélyt arra, hogy valaki megbánhassa azt amit tett és jó lehessen. Szerintem te vwerziód végeredményben rosszabb. A megbocsátás hiányzik a repertoárodból.

    A "pozitív irigység" az a többre vágyás esetlegesen, de ott az ember nem máséra néz... tehátha másét nézed az már nem lehet pozitív... Ha az ember keserűséggel van a másik iránt semmiképpen se pozitív, de te tudod. Lehet le tudsz így élni egy egész földi életet.

    Jézus a szenvedésével nem "szolgált" a hatalomért cserébe. Nem azért lett a menny és föld ura mert szenvedett.

    És az öreg Mózes mégse értetlenkedett...

    Isten nem is veszi zokon. Inkább szomorú felette.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17559 üzenetére

    Látom nem ment át az irónia, az hogy az emberi törvénykezés az Isten törvényén nyugszik meg gondolom smafu...

    Meg is teszi.

    Te szeretsz összevissza agyalni :) Csak látszik, hogy nem vagy következetes, ennyi. És ez látszik az egész gondolatmeneteden. Magadnak akarsz szabadságot, hogy másokat rabságba kényszeríts vagy magányba, vagy a magány rabságába... Kb. ebbe lehet összefoglalni a csodálatos világodat. ennél a pokol se sokkal rosszabb vagy lehet nem is rosszabb. Mert az ember lelkét nem változtatod meg... és a lehetőségét se adod meg. Nem gyógyítod az emberben lévő hibát (amit te úgy nevezel, hogy olyan "emberi"), hanem az azzal való örök kínlódásra készteted.

    Ha az én gyermekem lenne az áldozat tudom, hogy nem a bosszú, erőszak lenne a vigasztalás... azzal hogy még több erőszakot csinálunk nem lesz jobb senkinek, pláne nem nekem, se a gyerekemnek, se a gyilkosnak.
    Biztos hogy nem lenne könnyű, de találnék vigasztalást Istennél, nagy próba lenne az biztos, lehet meginogna a hitem is? Nem tudom. De abban is biztos vagyok, hogy Isten ugyan úgy megmutatná magát mint a legutóbbi próbatételkor és megerősítene, a hitem erősödne.

    Pont én is azt pedzegettem, hogy pozitív irigység nem nagyon van, te próbáltad erőltetni :) (családját tudja fent tartani, nyilván magának elég volt heti egy kenyér, családnál már 2 kenyér kell vagy 3, ez szerintem a többre vágyás, de nem negatív és nem is a szomszédét nézi)

    Szerinted mi a különbség Mózes és Jézus között? Csak úgy a Biblia alapján?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17567 üzenetére

    Az első négy parancsolat? Az az alapja a "maradéknak". Jézus a nagy parancsolatban se azzal kezdi, hogy szeresd felebarátodat mint magadat... pedig mi nagyon szeretjük magunkat...

    Arra próbálok rávilágítani, hogy te úgy nyilatkozol Isten felállásáról, hogy elég hiányos ismereteid vannak (illetve lehet, hogy csak azért ragadsz ki félmondatokat, mert így jobban találsz kapaszkodókat az érveidhez, nem tudom)...
    Nem hiszem, hogy összemosnék, de ha igen akkor tisztázd a dolgaidat, bár asszem ezt korábban is mondtam, hogy próbálj világosabban beszélni, de ezt kikerülted azzal, hogy ilyen a stílusod. Sötét beszédre én még sajna csak sötéten tudok válaszolni, mert nem fejezed ki magadat egyértelműen. Ez nekem úgy jön le mint aki következetlen, nincs világos célja, véleménye. Köszönöm, hogy világosabban beszélsz!

    Ha jól értem az a törvényed, hogy mindenki a másikat bünteti azzal hogy kizárja, te persze erre azt mondod hogy magát bünteti a viselkedésével, de mégis a másik hozza meg az ítéletet, tehát büntet... Ha valaki ki van zárva a világból szerintem akkor rab is (nem maga rendelkezik az állapotáról), és magányos is... pont az önmagát bünteti dolog bukik. A másik dönt arról, hogy kit enged be vagy zár ki. Szabadság zéró. (max látszat szabadság). Ha ezt az algoritmust az ember gyarló természetével (amire azt mondod emberi) akkor a végén elszeparálódott magányos embereket kapsz, megfeléskényszerrel terhelve, hogy bejusson valahová... ("nem jó az embernek egyedül", bár lehet a te teremtményeidnél ez a törvény nem él)

    Most már kezdem érteni a preventív dolgot...
    De a te esetedben még családok se jönnek létre, nem hogy gyerekek. De értem most már.

    Köszönöm, inkább nem :) De jó volt végig rágni hova vezet a szép új világ.

    Akkor egyetértünk, hogy nincs pozitív irigység? :) Én ennyit mondtam és ehhez is tartom magam.

    A titok ott van, hogy Jézus szereti az Atyát. Nem véletlen, hogy ez a szeretet a hitünk alapja és ez hiányzik a te világodból. Az önzetlen szeretet ennek a világnak a mozgatója és a tiédnek, hogy valaki megfelel-e, hogy beengedjem-e... szeretni úgy is hogy megbántott, nem kicsit...
    A magára hagyást vitatnám... bár szerintem te is belátod, hogy ez nem igaz. Akkor nem lennének keresztyének akik Istennel élik életüket. (Jézus előtt is voltak akik Istennel éltek, pl Noé, Ábrahám, stb..) Az evangélium egyik pontja az hogy Emánuel, velünk az Isten.
    Részemről lezárva, amit akartam elmondtam, szerintem már csak ismételném magam :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17570 üzenetére

    Magyarban is :) Többrevágyás és irigység, de ezt asszem leírtam.
    .

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17573 üzenetére

    Ádámnak és Évának nem kellett Isten, a sátánra hallgattak. Ha az ő tanácsát követik, azt nem tudom mennyire lehet "felügyeletnek" mondani...

    Ádámnak és Évának már ott és akkor meg volt ígérve a megváltás. Istenhez vissza lehet menni, nem zárkózik el az embertől. Sőt lejött közénk és ígéretet tett, hogy a keresztyénekkel van a világ végezetéig. Az hogy Isten velünk van, minden keresztyén ember biztosíthat téged.

    Az büntetés, a lelki halál volt, az Édenből való kiűzetés. A munka fáradsága és a szülés fájdalma. Ez volt a büntetés. Ha megnézed a további dolgokat is a Bibliában Isten nem hagyta el az embereket, de az ember nem maradhatott meg Isten dicsőségében, de Isten nem hagyta egyedül.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    A legutóbbi túlpörgéskor elkeveredett egy engemet érdeklő dolog, hogy a Jehova Tanúi értelmezésében mi az örömhír, amit el kell vinni az emberekhez. Lehet megválaszolták, csak a sok hozzászólás között nem találtam meg. Ha olvassa itt közülük valaki leírhatja (mégegyszer). szoke12, Ujjlenyomat? Köszönöm.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17588 üzenetére

    Szerintem olvasd el Jób könyvét. Utána visszatérhetünk rá. Nincs szó kötélhúzásról, se drukkolásról. Nehéz olyan valamiről beszélgetni veled amiről csak elképzeléseid vannak de nem ismered a konkrét történetet.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17592 üzenetére

    Ha nincs szó róla akkor minek viszed bele?
    "Csak őmagára ne nyújtsd ki kezed"- Ezt hogy tudod úgy magyarázni, hogy Isten nem védi Jób életét?

    Ha másképp látsz valamit abban nincs semmi baj, csak ne mondj olyat ami nem igaz... Márpedig a drukkolás és a kötélhúzás az volt.

    "jób mindezek ellenére is hisz isten létezésében"
    Sehol se látom a történetben, hogy Isten létezése lenne a kérdés, egyik szereplő számára se kérdés, hogy Isten létezik-e. Nem tudom ezt honnan szedted?

    "illetve megtudhatjuk hogyan reagál a "többi" ember
    úgy mint én"
    A barátok nem úgy reagálnak mint te. Te Istent véded, bűnbánatra hívsz bárkit is? (Ilyen hozzászólásokból gondolom, hogy fogalmad sincs róla, hogy miről van szó Jób történetében... lehet hogy én is hamar vonok le következtetéseket, de nagyon kilóg a lóláb) Talán csak Jób feleségéhez hasonlít valamennyire a te hozzáállásodhoz.

    Tudod mit mond Jób mikor a csapások hírét meghallja? Szerinted nincs igaza? Hol van itt szó arról, hogy a sátán a hunyó?

    Az ember saját magát nagyon könnyen megtudja győzni, hiszen csak a saját maga által kitalált dologhoz kell ragaszkodnia. Nagyon kényelmes, nem kell másokra odafigyelni.
    Az életben mindent értelmezni kell. Nem baj, ha másképp értelmezel, de itt szerintem nem arról van szó, hanem inkább arról, hogy ami nem illik az elképzelésedbe azt elengeded a füled mellett. Illetve utána se nézel.
    Jób története arról szól, hogy Jób és a barátai megismerik Istent. Kiderül hogy Isten nem olyan ősz szakállú öreg bácsika, aki alig várja hogy ugorhasson ha valaki úgy gondolja. Talán annyiban hasonlítasz a "többi emberhez" hogy te se ismered Istent.
    Most többre nincs időm, de majd válaszolok.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17595 üzenetére

    A burkolt fenyegetéshez még gyorsan.
    Ha egy fuldoklónak odadobják a mentőövet és azt mondják neki, hogyha nem fogja meg megfullad az nem tudom hol fenyegetés? Te magad mondtad, hogy Isten miért nem segít, ha meg segít akkor meg már fenyeget... komolyan nem lehet rajtad kiigazodni...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17592 üzenetére

    Na visszatértem. Az én részemről nincs harag vagy semmi ilyesmi, csak nem voltam gépközelben :) Egyébként 29... :)

    A kérdéseid és észrevételeid ahogy látom a korábbi sémát követi, mégpedig azt, hogy mindenről Isten tehet és te mosod a kezeidet és csak Őt hibáztatod... Korábban már vettük az ember felelőssége témát és gondolkodj rajta megint :)
    Az özönvizet fel lehet úgy fogni mint Isten kivégzi az embereket de az elég vak hozzáállás, inkább egymás bántásától mentette meg őket. A bűn terjedését korlátozta.

    Szóval Jóbhoz visszatérve:
    Istennek terve volt azzal, hogy a sátánt engedte működni Jób életében. Megismerhetjük, hogy milyen a sátán, "embergyilkos a kezdetektől fogva". Lehetett volna a sátánnak is 21 különféle módja, hogy Jóbot eltérítse de ú ilyen, gyilkos, fájdalmakat okozó lény, ami az Istennel való ellenkezésből is fakad. Lehet mondani hogy egy kis paráználkodás nem olyan gáz, de belegondolhatnál, hogy milyen fájdalmat okozol ezzel a feleségednek, gyerekeidnek, stb... lehet a bűnöket cicomázni, szépíteni, a sátán is ezt teszi.

    A következő, hogy a szenvedésből megismerhetjük Jób gondolkodását is. A csapások előtt bár Jób istenfélő volt és az emberek nem tudtak belekötni annyira jó életet élt, de mégis azt olvassuk, hogy a gyerekei nem foglalkoztak Istennel (Jób áldozott helyettük és értük biztos ami biztos alapon... sztem el lehet képzelni mi mehetett köztük) A barátok beszámolóit elolvasva kiderül, hogy Jóbnak mindig is jó élete volt és pont az első barát veti Jób szemére, hogy rengeteg embernek adott tanácsot úgy hogy maga sose volt bajban... ezt ma talán úgy lehet mondani, hogy nem biztos hogy hiteles ha egy milliós fizetéssel rendelkező ember magyaráz arról hogy 44 ezer forintból meglehet élni egy hónapban Mo.-n... stb, stb ilyen kis apróságok jönnek elő ha végig olvasod Jób könyvét figyelmesen.

    Ott van Jób átkozódása amit kiemeltél. a végén olvassuk, hogy "Mert amitől remegve remegtem az jöve reám..." tehát annak ellenére hogy Jób istenfélő volt mégis a gazdagságba, jólétbe és az egészségben bízott és azok elvesztése volt a félelme és nem Isten... Istennek élve de mégis Istenről megfeledkezve élt. A 29. részben döbben erre rá. A könyv végén pedig már ezt mondja: "te pedig taníts engem". A szenvedések sorozatának célja az az volt hogy Jób megismerje Istent. Felismerje gondoskodását, szeretetét.

    Jól látod még nincs gyermekem. De el tudom képzelni milyen szörnyű dolog lehet elveszíteni azt akit szeretek. Ez nem könnyű, de egyrészt a gyermekem nem a tulajdonom, nem a boldogságom egyedüli forrásai (ezért van az hogy sok szülő csalódik a gyerekeiben mikor azok "ki akarnak repülni a családi fészekből"). De ugyan úgy nem az én érdemem az Istentől kapott ajándékok, ezt talán egy földműveléssel foglalkozó ember jobban meg tudja érteni,m hogy mennyire nem rajta múlik, hogy lesz-e kenyér vagy se. De mégis mindenki a maga érdemének tartja az egészségét, azt, hogy van ennivalója, innivalója, családja szerettei...

    Szóval nem baj, ha másképp értelmezel valamit, de bizonyos dolgok "hiányos" idézése, szavak, mondatok kiragadása, nem vet túl jó fényt az állításaid megalapozottságára. Rendszeresed kevered az Isten nélküliség szörnyűségeit Isten gonoszságával teljesen megkerülve az ember felelősségét. Persze az Isten nélküli életnek is köze van Istenhez, de azt mindenki maga választja és lehet sopánkodni azon, hogy mennyire rossz Isten nélkül élni, de ezért Istent hibáztatni? Pláne hogy Ő vissza akar fogadni mindenkit? És itt nem parancsok betartásáról van szó, ezt szerintem te is tudod... Isten nem aszerint büntet hogy mit teszel vagy nem, hanem ha vele élsz akkor egyszerűen nem akarod tenni a rosszat, mert tudod hogy azzal másnak és magadnak okozol fájdalmat.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17639 üzenetére

    "miért kellett kifejezetten kínlódva meghalniuk?"
    Hogy mi tanuljunk belőle. Nem lett volna egyszerűbb boldogságban élniük? Az Istentől elszakadtságnak ára van, nem játék. Ha Isten csak úgy eltüntetne embereket, senki se venné komolyan az Isten nélküliséget. A gyógyszer keserű, de életet ment.

    "csak így meg nekem szar"
    Akik megölték a kis gyerekeket (bárhol bármikor) nekik is szar volt. Ezzel te magad mented őket, de mégis ugyan ezt hozod a magad mentésére is. A másik szeretete, óvása nem könnyű... de ha nem szereted a feleséged fel merül miért fogadtál neki hűséget... az is önzés volt a részedről?

    "meg lehet őket 1 kalap alá is venni mindenféle disztingválás nélkül, isten is ezt teszi"
    Minden bűn alapja a másik bántása. A gyilkosságnak, a paráznaságnak és a kívánságnak, hamis tanúzásnak is, a másik bántása pedig az Isten semmibevételéből fakad. szerintem az a meglepő, hogy erre nem jönnek rá az emberek... Korábban már írtam arról, hogy a rejtett dolgok is veszélyesek, csak sokan félnek megtenni (még jó).

    Éva és Jézus tényleg másképp volt. Bár végig gondoltam és talán amiatt, mert Jóbnak mindene meg volt. Tehát azok elvételével törte meg. Az volt a vádja Isten felé is... akkor azt lehet mondani, hogy a sátán következetes. De Éva esetében is a halál volt a célja (amit el is ért). És hát a toronyból való leugrás se éppen kedvez a testnek :)

    Isten nem ismerése és az hogy feddhetetlen nem zárja ki egymást. Megtartod a btk-t de mégse ismered a törvényalkotót, ugye?

    "hát ez megint marhára csábít a megismerésére"
    Itt nem Jób csábítása volt a cél. Lehet te se vágysz Isten megismerésére, de mégis eléri Isten hogy megismerd.

    Isten tudja milyen embernek lenni. Jézus Krisztus.

    "isten esetleges gonoszságát alapvetően 1 másik elvi lehetőségnek tartom
    de igazából egyelőre csak annyit jelentenék ki teljes "bizonyossággal" (amit te is megpendítettél), hogy ezen isten nélkül élő gonoszok létezése is neki köszönhető ám
    (mert nyilván)
    azaz ebből következően vhol az általuk elkövetett gonoszságok is!
    értsd: ha eleve nem léteznének, akkor nyilván nem is gonoszkodhatnának
    ebben a gondolatmenetben hol a hiba?
    azért választotta ezt az utat, mert a teremtményei belátására/egyetértésére vágyik?
    hogy ők is azt mondják majd, hogy "igen, kipróbáltuk és isten nélkül valóban nem megy"?
    és EZÉRT kell kínlódnia az összes teremtményének?
    az engedelmeseknek is és az engedetleneknek is?
    tényleg ez volt a legjobb, amit ki tudott találni?"
    Megint ott tartunk, hogy az emberi felelősséget próbálod Istenre áthárítani. Amivel vádolni lehetne Istent az hogy nem robotokat teremtett... de te nagyon ágálsz a saját szabadságodért és nehezményeznéd ha nem lenne. A szabadság fényében nyer értelmet a boldogság, öröm is (és persze a fájdalom is).

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17645 üzenetére

    "úgy érted ezért próbál látványos és fájdalmas büntetéssel (is) bírni bennünket "jobb belátásra"?
    akárhonnan nézem ennek biza erősen fenyegetés-szaga lenne"
    Nem, ezzel azt mutatja meg, hogy Őnélküle milyen rossz. Nincs benne semmi fenyegetés. De még Jóbot se hagyta teljesen magára, óvta az életét, de megtapasztalta milyen a "részben" Isten nélküliség.

    "a nem kívánt terhességekről beszélsz?"
    Nem itt a korábban emlegetett gyilkosokról. Azok is a saját vágyuknak engedtek, ahogy te is szeretnél a saját vágyadnak engedni. Egyébként azt Pál mondta :) A szex jó. De ha nem a megfelelő helyen és időben használod, magadat ás másokat is megbántasz. (pornó függőség, válások (élettársi kapcsolatok esetén is szenved az ember, mert nem a papírtól házasság a házasság, hanem a másik emberbe vetett bizalom alapján, és sokszor tipor az ember a másik lelkébe szex nélkül is és a szex során sokkal mélyebb kötelékek alakulnak ki (tapasztalat))

    "de sztem ez mind lósza@r"
    Ez csak azt mutatja, hogy max szerelmes voltál. A szeretet az más téma, abban van önfeláldozás ami úgy látom belőled hiányzik... de remélem nem. A szeretetet csinálni kell és nem érezni.

    Isten nem tesz különbséget. Bántani akartad? Igen, nem. Csak az általad annyira óhajtott hatalom választja el azt, hogy meg is teszed, vagy álmodozol róla.

    Szerintem már te is tapasztalod milyen Isten nélkül. Vég nélkül erről panaszkodsz... Ha nem akarod a rosszat akkor nem akarod a jót? Csak azért mert Istennek hívják? Nincs harmadik lehetőség, vagy öröm és boldogság, vagy szenvedés. Isten nélkül sose éred el a boldogságot, így van megteremtve a világ.

    "szvsz 1 teremtményének kellett azoknak sikeresen megfelelnie
    mert ez bizonyítana vmit:
    azt hogy elvileg teljesíthetők)"
    Jézus teljesen ember volt, amennyire egy ember csak ember lehet. Minden gyengeséggel és törékenységgel. (Ajánlom figyelmedbe a Filippibeliekhez írt levél 2,5-12-t) De 100%-osan az Atya akaratát követte. Nem tért le róla egy pillanatra se, lehet hogy letért volna (ima a gecsemáné kertben és "még meddig viselhetlek el titeket" szöveg), de mégis kitartott és hűséges volt. Ez az amit az első Ádám nem tudott megtenni. Nem volt hűséges. Pici különbségnek tűnhet (pláne hogy téged a hűség nem is hoz lázba), de nagyon fontos. A sátán is elsősorban Jézus hűségét támadta. Csak "pici" lazaságot szeretett volna kicsikarni, de mi is tudjuk, hogy nincs olyan hogy valaki csak picit hűtlen.

    "ha "robot" lennék azt ugyan miért nehezményezném?
    (mert a filmekkel ellentétben a robotnak sztem nincs saját akarata, vágyai, csak arra lehet képes amit beleprogramozott a készítője)
    vagy itt igazából olyasmire gondolsz, hogy ha nyíltan vmiféle rabszolgának teremtette volna meg engem (csak ez megint csúnyán hangzana)?
    mert akkor valóban nehezményeznék - úgy gondolom megint némi joggal"
    Nem. Pontosan arra gondoltam, hogy nem lenne saját akaratod, vágyad. Amikért most pedig nagyon örülsz neki, hogy vannak.

    Nincs beállás a sorba. Csak szerintem úgy mondasz valamire nemet, hogy nem is tudod mi az. Legalábbis nekem nagyon az jött le, hogy fogalmad sincs milyen Isten... A keresztyének nem azért keresztyének, mert félnek és rettegnek a csúnya kénköves pokoltól, hanem azért mert megtalálták a szabadságot és boldogságot Istennél. Ezt kívánom neked is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17647 üzenetére

    Hol írtam azt hogy bármiben jobb lennék nálad? Vagy a keresztyének? Nem ismerlek. Lehet én is megcsalnám a feleségemet ha tehetném, csak nem írom le, lehet hogy én is megfojtanám a kanál vízben a munkatársam, csak nem írom le, lehet hogy képmutató vagyok? Lehet.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17648 üzenetére

    Jó felé keresgélsz szerintem.

    Nem igazán ismerjük Istent.

    De én ebből nem azt a következtetést vonnám le, hogy Isten nem személy. Hiszen minden tapasztalat ennek ellentmond. A Biblia megismerése fontos Isten megismerése szempontjából, és mi magunk keresztyének is elég keveset foglalkozunk vele, igazán a lelkészek akik napi 8 órában (kellene, hogy) ezzel foglalkoz(za)nak.
    De maga Pál is leírja, hogy itt a földön sok minden nem tiszta még, de vannak amik biztosak és az egyik az hogy Isten személy.
    Szerintem, de erősíts meg, hogy Istent nagyon antropomorfizáljuk. És igaz, hogy a képmásai vagyunk, de Isten nem a mi képmásunk. Bennünk egy egy szikrája visszatükröződik, de mi magunk nem vagyunk Istenek, hogy Isten hasonlíthasson ránk.
    Szóval, Isten haragja, szeretete, kegyelme nem nagyon hasonlítható a mi haragunkhoz, szeretetünkhöz, megbocsátásunkhoz, mert nálunk Isten sokkal tisztább. A haragja is tiszta és tökéletes, ahogy a szeretete is. A mi szeretetünk és haragunk is nagyon labilis.

    Isten nem a mi jóságunk vagy rosszaságunk alapján fogad el minket, hanem Krisztus miatt. Ez a keresztyénség és a Biblia tanítása. (Jób 19, 25-26) Ezért nincs harmadik út.

    És nem kell hogy rohamosan romló bibliai ismereted legyen, bármikor kinyithatod és olvashatod, virtuálisan is :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17657 üzenetére

    A keresztyének esetében pedig pont ez van. Ott vannak több millióan és ugyan azt mondják Krisztusról, az Atyáról és a Szent Lélekről, mert mindannyian ugyan olyannak ismerték meg.
    Ha valahol van is széthúzás az az egyes bibliai szakaszok másként értelmezése, de ha megkérdezed, hogy mit gondol Krisztusról, az Atyáról és a Szent Lélekről bármelyiket akkor ugyan azt fogja mondani.
    Tehát Isten megismerhető és az emberek véleményei egybe vágnak. Nyilván mivel minden ember másmilyen, valakit Isten mindenhatósága, valakit a szeretete, valakit a tisztasága valakit a kegyelme ragad meg jobban...
    Például valaki jobban kiemeli a zárkózottságodat, valaki más pedig a feltűnési viszketegségedet, akkor most valamelyikük hazudik vagy nem rólad beszél?

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17663 üzenetére

    Istentől rengeteg output van. Az más kérdés, hogy sokan nem fogadják el :)
    Milyen zérus eredményre gondolsz? Megváltozott életekre?

    Nem tudom mennyire vagy járatos keresztyén gyülekezetekben, de mikor az ember meghallgat néhány beszámolót, hogy ragadott ki Isten embereket bajból...
    Persze fontos a napi bibliai vezetés is, és mivel a Biblia Isten kijelentése mindig szerepe és feladata van a keresztyén emberek életében. de nem csak azon keresztül hat, ott a Szent Lélek és a gyülekezeti közösség (mint Krisztus teste) szerepe is. Rengeteg olyan döntés van az életben amikor nagyon fontos Istenre figyelés, vezetése. Házasságkötés, párválasztás, munkahely, pénzügyi dolgok, stb... szerintem emellett az hogy Jézus milyen magas volt, hogy is mondjam, szerintem nem sors döntő... vannak fontosabb dolgok, amiben igen csak nem elhanyagolandó az output Istentől.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17679 üzenetére

    Légyszíves mondj már egy konkrét példát? z így kaszálásnak tűnik a levegőben.

    Mostanában eléggé gyakran belefutok a hitvallások kérdéskörébe, ami nagyon érdekes:
    Ott a westminsteri, ír, helvét, debreceni, heidelbergi, dordrechti...
    Ezek időben és térben is teljesen más környezetben születtek és mégis ugyan arról beszélnek. A Szent Lélek munkája itt egyértelmű. Emberek maguktól ilyet ki nem agyalnak.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17696 üzenetére

    Már az elején is írtam és arra nem jött semmi válasz, hogy akármit írnánk neked nem fogadnál el válasznak, akkor most nem tudom mit vársz :)
    Azt mesélsz be magadnak ami jól esik a keresztyénekről.
    Nem olyan Isten mint a te taoista felhőnézős világképed.

    Rengeteg információ van, az hogy neked az semmit nem mond, mert nem érdekel vagy nem tudom, elengeded a füled mellett... hát nem Isten hibája.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17696 üzenetére

    Annyiból jó az orvos példa, hogy aki keresztyén egyre jobban ismeri Istent. Szerintem ezt nem tagadhatod meg egyetlen keresztyéntől se. Istenek nem leszünk (ennek fizikai korlátai vannak), de egyre több objektív dolgot tudunk elmondani Istenről, az ismeretünk nő.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17710 üzenetére

    Miért rajtunk keresztül akarsz vele beszélni? Ha valakit megszólíthatsz közvetlenül, akkor az elég gyerekes viselkedésre vall, hogy a másikon keresztül kérdezgeted... és tiszteletlen is. Honnan veszed, hogy Isten nem akar veled beszélni? Azért mert elutasítod?

    Isten éppen mindenkinek a magánéletét akarja rendbe tenni. Mindenkinek ott van baja, a te véleményed szerint is :) Ahogy kivettem a tao tanításait is a magánéleted javítására alkalmazod... de ezek szerint nem sok sikerrel... Egyébként ha az az életd legnagyobb problémája, hogy hány centis volt Jézus, akkor megadja neked, engem az nem érdekel... (Tehát nem Isten érdektelen, hanem én...) Isten nem egy tanítás vagy egy módszer... de nem is egy kalapács... Honnan veszel ilyeneket? Istent használni... :U Te hogy képzeled el Isten használatát?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17715 üzenetére

    Szerintem a magánélet benne van a "minden dologban", nem?

    Nincs sértődés, csak ahogy írtam vannak fontosabb dolgok, minthogy Jézus hány cm. És a személyes közeledésre még mindig nem reagáltál. Miért minket akarsz használni, mikor te magad is megtehetes? Nem szükséges hozzá semmi képesítés vagy tanulás.

    Nem képzelsz semmit és mégis kérdezed? Nekem ez egy kicsit kifacsart. Vagy csak tagadod, hogy szerinted a vallás azt valamire használni kell... de ez csak egy feltevés a részemről. Miért pont a használat jut az eszedbe egy vallás kapcsán?

    Isten nem egy eszköz. Erre utaltam a kalapács szóval. De nem is egy személytelen erő mint a szél vagy a föld vagy amiket még soroltál. Én kapok információt.
    Legutóbbi példa: Munkahelyen felmerült az, hogy olyan hazugsággal ami ki sem derül és mindenki használja (szabadságolások, túlóracsúsztatások, stb lehet valakinek ismerős dolog) és nem tegnap és nem is holnap hanem ma kaptam erre konkrét utalást Istentől. És habár tudom, hogy mit kellene tennem, de megerősített elhatározásomban, mint egy barát aki mellettem áll és támogat. Nagyon konkrét és félreérthetetlen helyzet volt.

    Miből gondolod, hogy nem vagyok hasznos a környezetem számára? Miből gondolod hogy szomorúak körülöttem az emberek? Honnan tudod, hogy nem gondoskodok a mellettem lévőkről?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17734 üzenetére

    És attól hogy te nem akarsz kapcsolatot Istennel mi vagyunk a hibásak?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17731 üzenetére

    Nem lódítok. Az hogy neked az én életem 0 infoval szolgál az egy dolog, mondjuk tényleg nincs is sok kapcsolat érthető, hogy nem tudsz vele mit kezdeni. De objektíve mégse 0 az a 0-a hanem számodra 0. De egyébként egy olyan kapcsolatról beszélni amiben 0 info van elég lehetetlen és elég rövidéletű, nem lehet sokáig bírni, de lám mégis a gyakorlat ennek ellentmond és sok boldog a társadalom számára hasznos keresztyén él a világban.

    Kérdést nem lehet odaképzelés nélkül feltenni... de szerintem ezt te is beláttad... Az ember mindig azért kérdez mert választ remél és vannak elképzelései csak ebben az a becsapós hogy ezzel a kérdező leleplezi saját magát.

    Az Istenem nem információ hiányos, csak számodra mert nem veszel Róla tudomást, csak ennyi a baj az elméleteddel.

    Nincs manó a vállamon. És semmi ahhoz hasonló amit te elképzelsz...
    Én értelek hogy próbálsz provokatív lenni ha már IIII nincs itt, de sokkal rosszabbul csinálod mint ő. Legalább ő nem állított be hülyének minket a saját kitalációi miatt.

    Nyilván te sokkal de sokkal jobban tudod, na az a lol kategória :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17740 üzenetére

    Az Istenemről neked volt kérdésed. Nyilván hogy hozzá vezetlek. Ha túle kell válasz és nem túlem. Ha tőlem akarsz valamit tudni akkor engem kérdezz és ne Istent.

    Sehol nem írtam, hogy mindent tudok. Ezt honnan vetted?

    Arra amire nekem az életemhez válaszok kellenek azokat megkapom, sőt sokkal többet. A boldog élethez szükséges dolgokat kapom meg, ezt napról napra megtapasztalom. Az hogy az én életem boldogsága neked irreleváns és téged csak a saját kérdésedre a válasz érdekel. Nem érted? Az Istennel való kapcsolat ha üres lenne (amit te állítasz) akkor miért lennék vele kapcsolatban? Lenne az embernek jobb dolga is mint üres, értelmetlen dologgal tölteni az idejét. Azt is csak te mondod, hogy nem kapok válaszokat, nincs infóm, de ez se igaz.

    Ismétlem, nem minden ifóhoz férek hozzá, hanem csak ahhoz ami nekem szükségem van napról napra. És azt maradéktalanul meg is kapom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17746 üzenetére

    Köszönöm én is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #17751 üzenetére

    "Pedig minden vallás "valid" mert közelebb visz a "végső igazsághoz" vagy "Istenhez".
    Leginkább külsőségekben térnek el egymástól, ha ezt sikerülne felismerni egy sokkal békésebb világban élhetnénk."

    Ezt honnan veszed?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Geri Bátyó #17795 üzenetére

    "Talán nem véletlen, hogy egyre többen látják hasonlóképpen "liberálisan" (rühellem ezt a szót!) a dolgokat!"

    Hiába nem szereted a liberális szót mégis annak az eszmének a hatása alatt élsz. Most ez a divat mint korábban a történelem során volt a racionalizmus, a humanizmus, a materializmus... stb most a nagy liberalizmusban élünk benne. De a keresztyénség ahogy a korábbi izmusokat is átvészelte ezt is átvészeli, mert nem emberi vágyakra és ideákra alapozódik, hanem a valóságos Istenre, Jézus Krisztusra.

    A liberalizmus áthatja a most élő összes embert és nem azért van a nagy vallási összemosás, mert az lenne az igaz, hanem mert most ez a kényelmes. Ha a rokonod nem Magyarországon élt volna még "eretneknek" se számított volna. A cenzúra miatt a nyugati eszme ide is késve érkezett meg, de mára már beértük őket. Most ez a gondolkodásmód tűnik kényelmesnek, addig se kell Istennel foglalkoznom, csak saját magammal.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17803 üzenetére

    Nem lehet gyorsabb a megismerés mint a magyarázás. Szerintem éppen fordítva akartad mondani. Gyorsabb a magyarázás mint a megismerés. Hamarabb magyarázták a villámot Isten erejének, mint elektromos kisűlésnek (mert megismerték), nem erre akartál célozni?

    Sántít a magyarázatod.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17806 üzenetére

    Majd ha tudsz ilyen keresztyént mutatni akkor el is hiszem :) Szerintem jól el vagy magadnak a kitalált keresztyéneiddel :D
    De hogy senkitől nem olvastál ilyet ezen a fórumon amiket ide leírogattál az 100%, de szépen megy a poénkodás, de azt hittem komolyabb választ akarsz adni ben-nek, ha már ő komolyan tette fel a kérdését. De legalább tudja mi fán teremsz :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17809 üzenetére

    "ostoba fajankoknak"

    Az itt közölt részlet ezen a fórumon, topikban előhozott téma volt. Biztos nem véletlenül hoztad elő...
    Sajnálom, hogy nem tudod vállalni a tetteid következményét. Ha félreérthetően fogalmaz valaki (ahogy én is sokszor teszem) az a saját felelőssége. Tudom, hogy nem bántani akarsz csak piszkálni, de elég keskeny a határ vonal amit én is átlépek gyakran, de vállalom, hogy nem vagyok tökéletes és szuper inteligens, ahogy te állítod be, akár viccből is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz DrTechnoid #17814 üzenetére

    A keresztyén vallás nem cél. Hanem "életmód". Együtt élni Istennel és nem az a hit hogy elhiszem, hogy Isten létezik, neked se kell hinned hogy vannak családtagjaid, mert együtt élsz velük. A keresztyén hit arra vonatkozik amit Jézus Krisztus tett.
    Persze van a világon sokféle hit: ha jót teszel jobb lesz a világ, pozitív gondolkodás, 3 kopogok az asztalon, vagy hogy a buszsofőrnek tényleg van jogsija...

    Lehet hogy a te életedben minden rendben van. De sokakéban nincs, az enyémben se volt minden rendben. És szerintem ha körbenézel a világon te is látod a sok pótszert, kielégülést hajhászó embereket. Akik csak alkohollal tudnak boldogok lenni vagy szexel, droggal, vagy a soha nem elég pénzel. Én ezt látom, hogy sok kereső ember van aki keresi a boldogságot, de nem találja.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #17833 üzenetére

    Kár hogy a 7-iket nem tetted be...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #17838 üzenetére

    Nekem semmi bajom nincs ezekkel a képekkel. Nagyon jól megmutatja, hogy egy átlag ember hogy gondolkodik Istenről. Egy jól fésült, de gyenge szakállas emberke, szomorú és jámbor ábrázattal...
    Nagyon sokan még ma is így képzelik el, már akik egyáltalán gondolnak rá... Csak egy a probléma ezzel, hogy Isten nem ilyennek mutatta be magát...
    Ami miatt hiányolom a 7. képet (amit a festő megfesthetett volna nyugodtan a következő héten), hogy a 7. napot Isten megáldotta és megszentelte. Azaz az csak az Övé. Mennyire volt fontos a festőnek, hogy erre felhívja a figyelmet. Istennek adta az ecsetét és tudását de vajon az életét is? (nagyon valószínű, hogy csak fizetésért, megélhetésért vállalt bérmunkát, egy amúgy is bibliallenes dolog véghezvitelére)

    Jézus azt mondja Pilátusnak mikor uralkodása felől érdeklődik a helytartó, hogy az Ő királysága nem evilágból való. Felmerül a kérdés, hogy nyíltan politikai céllal véghezvitt anyagi és természetbeli kincsekért, hatalomért folytatott harcok mennyire tekinthető az egyház bűnének, holott az egyház Krisztus teste...
    De nem kell messzire menni, ma is sokan megélhetési lelkészek, iskolaigazgatók, szeretetotthon vezetők, ahol kiélhetik hogy uralkodhatnak, megalázhatnak másokat.
    Ha ezt végig gondoltad visszatérhetsz az egyház bűneinek kivesézésére (bár szerintem ettől nagyon messze vagy).

    Az hogy történelmileg ki volt nagyobb számarányban... ez egy nagyon erős érv, pláne keresztyének között :P
    (segítek, a keresztyének között Isten szavának van döntő érve)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #17841 üzenetére

    "A számarány a képi ábrázolást helyeslők többségére vonatkozott."
    Tudom, én is arra gondoltam. Az egész zsidó nép állt szemben Mózessel is mikor az aranyborjút megcsinálták... És az egész nem arról szól, hogy Isten milyen, hanem milyennek szeretnénk.

    Amikor azt írtam, hogy Isten nem ilyennek mutatta be magát a Bibliára gondoltam. Azt bárki kinyithatja, elolvashatja és rájöhet, hogy biztos nem olyan Isten mint ezeken a képeken. (meglepő mondjuk elolvasni Dániel, Ezékiel és János apostol leírásait, hogy mennyire hasonlók...)
    Az Istennel való kapcsolat tényleg intim. De ez nem jelenti azt, hogy mindenki azt mond amit akar és a végén majd kiderül... Felelősség hárításnak szép és jó, csak ez nem így működik.

    A katolikusokkal már megvitattuk :) Az analfabétizmus kora lejárt, a mai erősen feltúrbózott képi világban már sekélyesek a templomi díszítések egy-két katedrálist leszámítva. Művészi értéket képvisel, de semmi több. A templomokban nem az a cél, hogy pl maivá alakítsák a freskók mondani valóját, hanem hogy megőrizzék a 2-3 száz éves rajzokat. A falunkban van egy 50-es években épített templom és abban alig van már kép. Az oltár mögött és csak az ablakok színesek.

    Hol próbáltam kimosni az egyházat a jótettekre hivatkozva?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz szab.tam #17843 üzenetére

    Pasaréti vagy. Nem is tudtam :)
    Én is belinkelek egy fotót a sivár református templomokról [link] Mondjuk azóta bekerült egy szószék.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #17845 üzenetére

    "A zsidó az aranyborjú tiszteletével elfordultak Mózes Istenétől,"
    Itt tévedsz: "Ő átvette a kezükből, vésővel mintát készített, és öntött borjút csinált belőle. Ekkor azt mondták: Ez a te istened, Izráel, aki kihozott téged Egyiptom földjéről." 2Mózes 32,4 ajánlom a környékét is elolvasni

    Belátom igazad van... pont a fentiek miatt is. Tényleg vannak emberek, akik isteni erőt várnak egy ikontól, vagy szobortól, csókolgatják és leborulnak, térdepelnek előtte. Az emberek másik része csak gyönyörködik benne, hogy milyen szép.

    Nem tudom ismered-e a keresztyénség kialakulását, de ott híre hamva se volt képeknek, szobroknak. A Biblia is azt mondja, hogy a hit hallásból van (nem látásból) Rómabeliekhez írt levél 10,17. Sok mindent meg lehet ideologizálni, persze. De ahogy korábban is mondtam, ha Istent akarjuk követni akkor Istenre kell figyelni és biztos vagyok benne nem viccből mondta, hogy ne ábrázoljuk ki Őt. Mert az csak félre visz... A kezdetek óta az igehirdetés volt az alap. Az első 3000 férfi Jeruzsálemben is igehirdetés hatására fogadta el Jézust megváltónak. De ha a nagy európai vagy amerikai megtéréseket nézzük azoknak is igehirdetések voltak az alapjai.
    De pl. hittanórákon gyerekek esetében helye van a képi dolgoknak is az ő figyelmüket a színes képekkel, rajzokkal le lehet kötni, bár szerintem ez is necces kérdéseket vet fel.

    Nem én tartom fent a jogot. A Biblia Isten kijelentése, szava. Amit mondtam nem én találtam ki, hanem benne van a Bibliában. Jó, hogy van egy olyan forrás, ami 2000, az ószövetség 3000 éve változatlan formában közvetíti Isten üzenetét és a Szent Lélek által a mai életben is teljesen aktuális és érthető.
    azzal teljesen egyetértek, hogy a külvilághoz való idomulás megrontotta az egyházat. Nem vezetett jóra, hogy embereknek és nem Istennek akart megfelelni. Ezt kell nagyon komolyan venni, hogy kit képviselünk és hitelesen képviseljük-e. Mert ha nem akkor csak tényleg egyek vagyunk egy hétvégi nyugdíjas klubbal.

    "Nyilván igazából senki nem gondolta soha, hogy egy szakállas vénember lenne Isten. Felesleges ezen rugózni." Pedig a kép ezt mutatja, nem? Hogy döntöd el, hogy a képnek mely információját fogadod vagy hiszed el? Mindenkinek egyesével elmagyarázod?

    "Azt azért te sem gondolhatod, hogy ezen leírások közül a korábbi nem hatott a későbbire, ugye? Szerinted a Septuaginta is úgy készült, ahogy arról a legenda szól?" Ha történelmi tényeket veszünk akkor fizikailag lehetetlen volt Dániel és Ezékiel kapcsolata. János apostol már ismerte ezt az előző kettőt. A Septuaginta legendája nem tudom, hogy jön ide... De ha azt gondolod, hogy a Bibliát Isten szavának tartom, akkor jól gondolod. A septuaginta legendája nem Isten szava.

    Ha a Bibliára hivatkozol akkor elfogadom :) Tehát Isten ítél meg.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák