Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Vikusz77 #10336 üzenetére

    Ugyebár csak a lány szúnyogok a vérszívók, a fiúk nektárral élnek. Isten a világot tökéletesnek teremtette (látá, hogy jó) és akkor még nem voltak paraziták, vérszívók, stb (amik fájdalmat, betegséget, halált okoztak), ezek mind a bűneset és az azt követő átok következményei. Érdekes összevetni a bűneset előtti és utáni élővilágot, de ez kb csak annyira lehetséges mint következtetni a 100 millió éves dínók viselkedésére a megkövesedett bőrdarabkák alapján.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Vikusz77 #10336 üzenetére

    Én se nevezném frenetikusnak.
    Nekem speciel nem tetszett (nekem elég érdekes ízlésem van a filmek terén).
    Persze voltak benne jó kérdések és válaszok, amik felkelthetik kivülállók figyelmét, és számomra is érdekes volt, de én egy kicsit erőltetetnek éreztem. Egyszer elég volt megnéznem :)
    Vagy ha nagyon bele akarok kötni, akkor milyen jogon testesítik meg Istent bármilyen formában? :)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz FehérHolló #10355 üzenetére

    Jó kérdés, hogy Jézus miért beszél így az emberekről. Miért rosszabb az ha valaki semleges (langymeleg) a hittel szemben, mintha harcos ateista/más vallású lenne?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    [link]

    Mert jól esik.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Vikusz77 #10366 üzenetére

    A szakzsargont mi csak úgy nevezzük a gyüliben, hogy kánaáni nyelv. Ezzel jól el lehet ijeszteni a kivülállókat :)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Vikusz77 #10368 üzenetére

    Ősprotestánsok vagyunk :)
    Újszeged, reformátusok.
    Nem tökéletes gyülekezet. De ahogy Spurgeont idézzem, ha megtaláltuk a tökéletes gyülekezetet, oda ne menjünk mert elrontanánk a bűnös természetünkkel.

    Na még van [link] is

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Vikusz77 #10373 üzenetére

    Nem is tudom hányan testvérek (azt hiszem 11-en), de a legöregebb is lelkész Sípos Aba Álmos (Békásmegyer, őt azért tudom, mert volt lent szolgálni), és még ezen kívül is van még lelkész a gyerekek között, persze nem mind. De ez így van rendjén, nem lehet senkit kényszeríteni arra hogy csak azért legyen lelkész, mert az apuka vagy nagypapa az volt, mind önként szabad akaratukból, Isten elhívására lettek lelkészek.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Furcsa ahogy a tudomány mögé bújva próbáljátok hárítani, tagadni Isten létét és mégis fölényeskedésbe csap át a dolog.

    Ennyit a kőbevéset radioaktív izotópok felezési idejéről.

    És ilyen eredményeket nap mint nap talál az ember ha egy kicsit nyitott szemmel követi a tudományos fejleményeket és nincs betokozódva az evolucionista agymosásba.
    Tényleg nem a tudománnyal van a baj, hanem az emberekkel akik ezt ateista eszméik érdekében használják fel...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10687 üzenetére

    Én is ezt mondom és semmi magyarázkodás nincs, nézd meg az tudomány eredményeit. Minden tudományos eredményt elfogadok, ismétlem eredményt és nem elméletet. És az eredmények ugyan annyira alátámasztják a teremtést mint az ősrobbanásos mesét.

    Pont az a lényeg, hogy nincs ellent mondás, csak te ezt belemagyarázod mert nagyon ragaszkodsz az evolucionista magyarázatokhoz. És próbálod ezt másokkal is elhitetni,és hogy csak akkor jó és "modern" keresztyén valaki ha a világ felépítésével kapcsolatban ehhez a "teistaevolucionista" magyarázathoz folyamodik és szektás tévelygő az ember, ha hisz a teremtésben...

    Ugyan ez a válaszom cuckának is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10708 üzenetére

    Ahogy írtad is ezek alapműveltségi kérdések. Bármelyik biológia könyvet kinyitod akár általános iskolait is, de középiskolait pláne, akkor megtalálod benne a válaszokat. Nekem is meg kellett tanulnom, hogy felvételizni tudjak, sőt kitűnően meg kellett, hogy fel is vegyenek az egyetemre.
    De hála Istennek, hogy nem maradtam meg a középiskolás mese szintjén. Az egyetemen megtanulhattam a genomszerveződést, fejlődés biológiát: láthattam négyszárnyú vagy éppen a csápja helyén lábat viselő drosophilát, megismerhettem a homeobox gének szerepét fontosságát, a DNS transzláció, transzkripció részletes mechanizmusát. Gyakorlatokon magam mutáltathattam E. coli-t vagy éppen annak fágját. Tanulhattam populáció genetikát, így megtudtam mi az a génsodródás, a különböző allélok gyakoriságának a szerepét egy populáció fenn maradásában vagy, hogy változik meg ha a környezet megváltozik illetve milyen kölcsönhatások lehetnek a populációk között. Tanultam több éven át ökológiát, megismertem hogyan versengenek az élőlények a különböző forrásokért és így foglalva el egy ökológiai fülkét. Ott van a rendszertan is, rengeteg mindent tanultam mind az állatok szerveződéséről, növények hibridizációjáról is és még sorolhatnám oldalakon keresztül (pl.ott vannak a kémiai tantárgyak is, radiokémia ahol nekünk kellett izotópok arányát meghatározni ismeretlen mintákban stb). És persze meg tanultam hogyan ismerték fel ezt a rengeteg mindent amit meg kellett tanulnunk és magam is részt kellet hogy vegyek új eredmények feltárásában.

    És bármilyen meglepő arra az eredményre jutottam és jutok napról napra, hogy a tudományos eredmények nem mondanak ellent a Bibliának, nyílván nem fizika vagy biológia könyv a Biblia, de ami van utalás az mind megállja a helyét külön misztifikálás és egyéb belemagyarázás nélkül is. Nyílván való, hogy vallásos meggyőződés nem befolyásolhatja a kutatók munkáját és teljesen objektíven kell az eredményeket értékelni. És ez nem baj, mert az eredményeknek tárgyilagosnak és egyértelműnek kell lennie, ezért mehet előre a tudomány, de ez érthető is, hiszen a megismerhető világ nem is enged mást, ha valami meg lett mérve akkor az annyi, és kész. Ezért is merek bátran és félelem nélkül olvasni cikkeket, sőt érdeklődve a megismerés szándékával olvasom (valaki utalt rá, hogy a keresztyéneknek rettegve kell körbenézni a világba, mert csak azzal szembesülhet hogy az istene az csak mese és mítosz, nekem mégis maga a világ az egyik legcsodálatosabb Isten bizonyíték).
    Az a szomorú csak, hogy valakik ezt a tárgyilagos, vallási szempontból semleges tudományos hozzáállást Isten tagadásra és végeredményben gyalázásra használják fel, és nem veszi észre hogy ennek már semmi köze a tudományhoz, mert nem tudja igazolni az állítását.
    Köszönöm Istennek, hogy napról napra egyre jobban megismerhetem az ő akaratát és teremtett világát.

    Tehát jó játszadozást a mesék birodalmában.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10718 üzenetére

    Szerintem itt van egy kis bibi. A Bibliát alapvetően nem a tudomány segít megérteni, hanem a Szentlélek, illetve az a fantasztikus dolog, hogy a Biblia saját magát magyarázza. Ezért van az, hogy annak idején halászok, vámszedők, stb is hirdethették az evangéliumot. Az már egy külön kérdés, hogy a tudomány megerősíti a Bibliát, de más értelmezni és más megerősíteni.

    Nyílván mindenki ugyan azokat az eredményeket látja és mégis más következtetéseket von le, ha az ők Isten és Teremtés elképzelésükbe belefér az evolúció lelkük rajta, nem ezen fog múlni az üdvösségük, mert nem ez a lényeg. Lehet hogy ők rá tudnának világítani dolgokra, hogy miért rossz amit, hiszek, de a tudomány jelenlegi eredményei alapján nem tudnának meggyőzni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10743 üzenetére

    "Sokkal karakánabb lenne kiállni, és elmondani, hogy igen, tudományosan az evolúció a nyerő, de én a Bibliára, és annak szó szerinti értelmezésére alapozva -és csakis erre- azt mondom, nem így történt, ámbár tudományos eszközökkel egyáltalán nem tudom ezt alátámasztani."

    Ez hazugság lenne. És tudom hogy néha könnyebb belesimulni a tömegbe, de ezt nem akarom hazugság árán.

    Borosz
    "Attól várni..? Dehogy. Csak eszembe jutott mennyi időt tölt az ember ilyen értelmetlen vitákkal és azt esetleg olyan dolgokba is lehetne fektetni, aminek van értelme."

    Persze tudom, hogy nincs értelme. Ez az én bűnöm, hogy mindig felidegesítem magam a teista-evolucionista témában...
    Szóval részemről lezárva a téma. A gyülekezet keresés témája úgyis érdekesebb.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Szerintem a Teremtésnek a legnagyobb tanítása az Isten által adott teremtési rend. És talán pont az a baj az evolúcióval, hogy pont ennek a teremtési rendnek megy neki (amellett hogy nem is ad választ a világ keletkezésére), ezért nem tudok egyetérteni vele a legkevésbé és inkább vállalom azt hogy 100% teremtés, mint hogy az evolúciót Isten feltételezett eszközének tekintsem és próbáljak megfelelni a mai divatos, nem megalapozott irányzatnak. A mai világ nyomorúságának nagy részét pont a teremtési rend felrugása miatt van szerintem. De ez nyílván egyén függő, akinek a hite engedi fogadja el, de én nem tudom ezt elfogadni és ebben meg is erősített Isten.
    Dalai Láma is leírta szépen, hogy neki mit tanít a Teremtés, de ha az evolúció szemszögéből nézzük ezeket a dolgot ezek máris nem annyira egyértelműek és rengeteg magyarázkodás és megalkuvás kell. Ezért kell szerintem úgy érteni ahogy le van írva, igen hat nap alatt és szavával teremtette Isten a világot.

    Szóval nem akarom tovább bolygatni a témát, de pont múlt héten foglalkoztam a teremtési renddel részletesebben és rengeteget tanultam Istenről, jobban megismerhettem ezáltal. És nyilván, hogy a teremtési rendet elfogadhassuk elég erősen el kell vonatkoztatnunk az evolúciótól.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kilozsul #10811 üzenetére

    Itt jön képbe az igazságosság és a kegyelmesség. Az Isten Annyira igazságos, hogy az összes bűnt számon kéri és mégis kegyelmes, hogy azt nem az emberen "veri le", hanem helyette feláldozza egyszülött fiát. Tehát nem csak egy jószivű apóka ül fent a mennyben aki elnézően ejnyebejnyézik, hanem egy nagyon is igazságos, de végtelenül kegyelmes Isten.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kilozsul #10817 üzenetére

    Örülök, hogy megértetted.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10836 üzenetére

    Még annyit tennék hozzá, hogyha megnézed miért vannak a törvények akkor rájössz, hogy azért mert Isten szeret és meg akar téged kímélni sok kellemetlenségtől. Tehát a törvények a javadat akarják és nem idegesíteni vagy gúzsba kötni akar velük Isten. És a hit azt is jelenti, hogy szereted Istent és szivesen engedsz annak akit szeretsz, pláne ha az a javadat is akarja, nem?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Pörp #10839 üzenetére

    Nem tőlem kérdezted, de van nekem is tapasztalatom. Az egyik nagy parancsolat a szeresd felebarátaidat. Megtérés előtti kapcsolataim csupán a közös érdeklődési terület és lakhely alapján voltak, úgymond érdek kapcsolatok, jól éreztük együtt magunkat de semmi több, és mikor megszűntek az összetartó dolgok a "barátság", a kapcsolat is megszűnt és ezt elég komoly traumaként éltem meg, azt hittem ezek az alapok erősebbek. Mióta a kapcsolataimat Isten útmutatásai alapján próbálom felépíteni, melynek része a szeretet, alázat, odaszánás, önismeret a kapcsolatok is erősebbek, kevesebb a csalódás ért, sőt több kapcsolatom lett mint korábban.

    Egy kicsit nehezebb a helyzet az ellenség szeretetével, mert nem keresem tudatosan az ellenségeimet. De rájöttem hogy könnyebben megoldok helyzeteket, ha a bibliai alapok szerint közeledek másokhoz, illetve a konfliktusokat is könnyebben kezelek, hamarabb vagyok képes megbocsátani, mivel tudom, hogy nekem már megbocsátottak.

    De nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Most hétvégén hallottam erről, nagyon érdekes.

    http://www.bibleprobe.com/chinese.htm

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz VINIKOR #10846 üzenetére

    De ott vannak Bach szerzeményei is, sokban nincs ének és mind istent dicsőíti. Csodálatos orgonaművei vannak.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10849 üzenetére

    Istent csak egyféleképpen lehet dicsőíteni: Istent dicsőítve. Erről csak ennyit. Hogy valakiknek nem tetszik érthető, magának akarja a dicsőséget nem Istennek. Én is magamnak szeretném a dicsőséget.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10854 üzenetére

    Van egy kis ellentmondás a hozzászólásodban.
    Ha közömbös akkor miért elkerülendő?

    De ajánlom, hogy gondolkodj el azon, hogy miért akar az ember dicsőséget, érdekes terület, sok mindennek a forrása lehet a dicsőség vágy.
    Egyébként nem szükséges Istennek az emberi dicsőítés ugyanis magát dicsőíti meg. Nem lehet Istent úgymond lekenyerezni, befolyásolni (de hát én téged dicsőítettelek, akkor most te ezért intézz el nekem ezt, azt :) ). A dicsőítés nem egy kényszeres dolog, nem lehet kierőszakolni. És úgymond az embernek nem kell ezt megtanulnia, a Szentlélek munkálja ki. Akiben pedig nincs meg a Szentlélek az nem tudja Istent dicsőíteni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10857 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat.
    Alapvetően egyet értek veled (kivéve persze a tao-s részt). Az ember Istenhez való közeledésében a legnagyobb ellenség úgymond az ego, és annak nagyon jól esik a dicsőség. Ez látható szépen az első bűnesetben is, az ember olyan akart lenni mint Isten. A sátán ezen a ponton támadott és én úgy érzem illetve tapasztalom a saját életemben, hogy a saját érdekeim előre helyezése, magam fényezése nehezíti meg Jézus követését. Nem hiába beszél Jézus arról, hogy tagadjuk meg önmagunkat. Mondjuk én egyensúlyt nem látok, csak Jézusnak átadott életet. És persze erre magától az ember nem képes, legalábbis én nem, ehhez kell segítség. Mert Jézus az út, az igazság és az élet. De ezt már úgyis tudod.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Greyfoot #10856 üzenetére

    A Szentháromság Isten szeretetét, kegyelmét, a megváltás elkészítését, szabadítását, igazságosságát, teremtő erejét, hatalmát, mindenhatóságát...

    Látom és olvasom az ő kijelentett szavát, a Bibliát. Látom az ő szeretete, kegyelme által megváltott és megváltozott emberek életét. Látom hogy ahol ő jelen van ott minden ígérete valóra válik.

    Látom abban is, hiszen ha megérdemlem a pofont azzal nincs semmi baj, de ha a hitem miatt ütsz meg abban is Jézus szavai erősödnek meg, hiszen ő megmondta, hogy aki követi őt ugyan abban a bánásmódban részesül mint ő, akit meggyaláztak, üldöztek, ütlegeltek. "Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál."

    Ha gondolkozok akkor látom meg igazán Őt.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10860 üzenetére

    Csak nekem az egyensúlyról mindig két serpenyő jut az eszembe, vagy egy éremnek a két oldala. Illetve a jing-jang. Szóval ettől egy kicsit ódzkodok (remélem jól írtam).
    Vagy itt ez egyik a teljesen romlott erkölcstelen élet lenne a másik, pedig hogy én vagyok maga az Isten? Bár azzal teljesen tisztában vagyok, hogy a második lehetőség nem fenyeget.
    Nyilván a keresztyén életben is meg kell találni az aranyközéputat. Pont tegnap beszélgettünk a gazdagságról és szegénységről, materiális értelemben. És hogy ehhez mi a helyes hozzáállás. És az jött le hogy az se jó ha minden forintot a fogunkhoz veregetünk, de az se hogy a meglévő pénzünket elherdáljuk. De itt se egyensúlyról beszéltünk, hanem Istennek tetszően bánni azzal, amit nekünk adott.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10862 üzenetére

    Fel merül egy jó kérdés. Ha a keresztyén vallásban minden "jó" benne van ami megtalálható más vallásokban, akkor követnem kell-e a más vallások abszolút istentelen dolgait?

    Én azt látom, hogy más vallások nem nyújtanak semmivel se többet, nincs miből táplálkozni (hogy az általad említett példával éljek én is). Nem értem tehát, hogy miért írtad azt, hogy milyen hasznosítható "tudományról" maradok le, ha nem veszek át valamit azokból. És itt nincs semmi kondicionálás. Pál apostol is azt mondta, hogy nyitott szemmel kell járni, ami jó megtartsátok, ami rossz elvessétek. Ehhez Bibliát kell olvasni, beszélni más keresztyénekkel, az ige mérlegére tenni a dolgokat és úgy haladni előre. De amiről kiderül, hogy Isten akaratával ellenkezik azt véletlenül se próbálom beleerőszakolni a hitembe, mert meghasonlás lesz a vége.

    Ma nagyon divatos az úgy nevezett "patchwork" keresztyénség, ahol a távol-keleti vallásokból, buddhizmusból, taoizmusból, miszticizmusból, muszlimból stb vesznek át dolgokat az emberek és teljesen elfelejtik, hogy mi van a Bibliában, de Isten nevére hivatkozva élnek ebben a dologban. Létrehoznak egy nekik tetsző saját hitet, istenképet. (És ez nagyon terjedőben van az egész világon. A globalizáció és az ökumenizmus tendenciái miatt) Erre lehet mondani, hogy nem baj, sőt milyen toleránsak vagy intelligens nyitott gondolkodók ezek az emberek, nem? Csak az a baj, hogy pont azt felejtik el ami miatt a keresztyénség keresztyénség. Istent nem nekünk kell kitalálni, hiszen ő van és kijelentése van felénk, nem nekünk kell kitalálnunk az akaratát, hiszen azt közölte velünk, szintén nem nekünk kell az istentiszteletet kidolgoznunk, ez is elénk van adva.

    Itt is most teljesen jó olvasható, hogy miért istentelen dolog a jing-jang dolog. Persze bele lehet erőszakolni a keresztyénségbe, de az akkor már el is hal és bálványimádás lesz az egész. ezzel nem téged akarlak bántani. Mert lehet két eltérő vallású embernek együtt gondolkodni, de ne akarjunk olyan dolgokat összekeverni, ami egymásnak ellent mond. A víz kioltja a tüzet nem táplálja.

    Na én is befejeztem.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10864 üzenetére

    Pontosan ezért nem értem ezt a középutas dolgot, sokkal jobb ha az ember a jóra törekszik, az Isten szerinti helyesre, mint önmagát sanyargatja, magát próbálja a saját hajánál fogva kihúzni.
    Nem tudom, hogy van e más vallásokban olyan dolog ami megfontolható lehet, de ha az ember összeeszik sok mindent gyomorrontás lehet belőle, pláne ha az mérgező, vagy romlott. Ha maradunk a hasonlatodnál.
    De lehet ez is olyan dolog amiben soha nem fogunk egyetérteni, hiszen te másban hiszel és én is. És az ilyesmi nem összeegyeztethető, csak akkor ha a saját hitét megtagadja az ember.

    A keresztyén hit bálványimádás fogalmad nem egyezik az én fogalmammal. Nem csak a faragott képek azok, hanem minden olyan dolog imádása, ami nem Isten, legyen az kézzelfogható vagy se.(Pénz, munka, család is lehet ilyen) Ebbe bőven belefér a taoizmus minden dolgával és nem számít hogy te épp egy kézzelfogható dologhoz imádkozol vagy bölcs emberek tanításai alapján próbálod élni az életed. Ez olyan ha nem velünk akkor ellenünk dolog. A Szentháromság Isten az egyedüli élő isten.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Noddy #10865 üzenetére

    És még egy fontos dolog. Lehet hogy ezeket a dolgokat amiket leírtam nagyon ellenségesnek érzed, vagy hogy nem vagyok hajlandó elfogadni bizonyos dolgokat.

    Tisztában vagyok vele, hogy ezeket a dolgokat csak Isten tudja megmutatni és ő képes felnyitni az emberek szemét, magunktól csak szép elméletek gyártására vagyunk képesek. Sokat imádkozok azért, hogy megérthessem mit akar tőlem Isten ezen a világon és azt amit parancsol nekem azt próbálom itt a fórumon és kint az életben is képviselni. És azzal is tisztában vagyok, hogy az itt felvázolt dolgokat te előtted is csak Isten tudja bebizonyítani. Jézus érted is meghalt. Lehet őt egy nagy bölcsnek tartani, de tanításai semmibe vesznek, ha nem a helyén kezeljük őt, ha nem Isten Fiának tekintjük. De legnagyobb tanítása az isteni szeretet és kegyelem csak így érthetőek meg. Remélem Isten kegyelme egyszer számodra is elérhető lesz és nem csak egy bölcs tanító meséit látod meg.

    Most már tényleg megyek pihenni...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10867 üzenetére

    Neked van egy nagyon durva tévképzeted a keresztyénségről és az én általam mondottakat próbálod beletuszkolni a te torz elgondolásodba és ez nagyon visszatetsző, legalábbis számomra. Valószínűleg ennek az az oka, hogy nem ismered a Bibliát és az azon alapuló tanításainkat.

    Ez látszik azon is ahogy elképzeled ami istentiszteletünket.

    Ahogy korábban is meg lett itt fogalmazva a fórumon a keresztyén nem rettegve jár kell a világban, hogy hol talál valami kisértést és attól rettegve iszonyodik és ki se mer nyitni egy könyvet vagy nem mer megnézni egy mozi filmet.

    Amit leírtál a taoizmus kényszerzubbony mentességéről az igaz a keresztyénségre is abból a szempontból, hogy a törvényeket nem azért tartjuk meg, mert akkor ejnyebejnye meg kénköves eső, döghalál, hanem azért mert Isten hamarabb szeretett minket és megváltott minket és helyet készített számunkra. Tehát úgy mond hálából, és az az egészben a legszebb, hogy a Szentlélek ezt kimunkálja, hogy nem kényszer lesz ez hanem tényleg szívből jövő hála megnyílvánulása a szeretet törvény megtartása, a kegyesség, a könyörület (lásd a lélek gyümölcsei).
    Tehát amiket itt írtál a parancsolgatásról, fenyegetésről, kibújásról egy nagyon téves elképzelés a részedről, de megértem, mert téged abszolút nem érdekel a keresztyénség és nyilván nem is akarod megismerni, csak rosszul esik mikor az ember ilyeneket olvas.

    Amit írtál a "jó"-ról, az pedig szerintem nem fest túl rózsás jövőképet. Nekem ez a tipikus "teszünk rá" mi a jó, mi történik a világban, tök mindegy, nihilista felfogás, jön le, bár ez biztos az én hiányos ismereteimnek tudható be.
    Bálványimádásról azt írtam ha olyan dolgot imádok ami nem Isten. Ha neked a tanulás imádás, akkor nem ismerlek eléggé bocsánat. De ha a tanítást nagyobbra tartod Istennél akkor már bálvány imádás, és ez azt hiszem nálad fent áll, mivel nem is hiszel a mi Istenünkben, de ha nem akkor javíts ki. A keresztyének is dolgoznia kell, szeretheti a munkáját, hobbiját, családját, ez így helyes erre buzdít a Biblia is, de ha ezeket fontosabbnak gondolom Istennél akkor ott baj van, erre értettem a bálványimádást. Ha valamit Isten helyére teszek. Ha az lenne igaz amit te következtetés képpen leírtál ott tartanánk, hogy egész nap csak ülnénk és lelkigyakorlatokat végeznénk és mások segítségére szorulnánk, és ettől óv a Biblia is, "aki nem akar dolgozni ne is egyék"... Az ős thesszalonikai gyülekezet volt hasonlóképen és Pál sokat tanítja őket erről, attól még hogy várom Jézus visszajövetelét az nem mentség a lustaságra, felelőtlenségre.

    Amit te bezártságnak írsz én az biztonságnak élem meg. És amit te úton járásnak azt én célba érkezésnek :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10869 üzenetére

    Oké, értem. Lehet mibennünk van a hiba. Rosszul kommunikáljuk a világ felé az elképzeléseinket és azért alakul ki ilyen tévképzetek a keresztyénekről. Vagy esetleg mindenki angyalokat vár, de mi is emberek vagyunk... Nem tudom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10871 üzenetére

    A szeretet már csak ilyen. Megkötözi az embert. A feleség ragaszkodik férjéhez, a férj a feleséghez. Szeretik egymást. Isten is úgy szeret minket mint a vőlegény a menyasszonyát. Megbocsát neki, még akkor is ha nem érdemli meg mert engedetlen, vagy éppen hűtlen lett. Megbocsát és maga mellé vesz. A menyasszony pedig kedvében jár az ó szerető férj jelöltjének. Ez lehet hogy illogikus vagy szembe megy a nagy emberi "bölcseségekkel". Egyébként ha azokhoz tartod magad azok is épp annyira megkötöznek mint a tízparancsolat, még akkor is ha te szabadon válogatsz, hogy mi tetszik és mi nem, ilyenkor saját magad kötözöd meg...

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10875 üzenetére

    Nem hiszem hogy itt a tudásról lenne szó vagy annak illúziójáról. Arról van szó hogy mit teszel és hogy miért. Szerintem ez ennyi.

    Szerintem a futós hasonlatod sántít. Ha a futó nem fejleszti a futó tudását akkor nem fog fejlődni, futhat akármennyit hibás technikával, max az egészségét teszi tönkre.

    kertes.endre:
    Ha jól tudom formálisan elég csak a keresztség az egyházi házassághoz. Egyet értek kymco-val. Nagyon sok függ a lelkipásztortól, paptól, gyülekezettől. Valaki csak szeretne egyel több házasságot elkönyvelni az egyházközségben, de valakinek fontos hogy tudja, hogy a leendő pár tényleg Isten előtt akar-e egybekelni, vele együtt akar-e élni a házasságban is. Nyilván ez beszélgetéseket jelent, és nem csak annyit hogy hova kell állni az úrasztala v. az oltár előtt.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10877 üzenetére

    Akkor nem értem, hogy mire akarsz utalni. Nyilván a nagy mű vagy teljesítmény elérésekor nem az alapokra és a technikára kell koncentrálni de azok elsajátítása elengedhetetlen (skálák elsajátítása, helyes rajzolási technika, rengeteg gyakorlás, másolás). Én ezt ugyan így látom a vallásnál is és ezért nem értem a te felejtsünk el dolgokat meglátásodat. Nyílván nekem napról napra olvasnom, tanulmányoznom kell a Bibliát, neked pedig a mesterek bölcsességeit, tanmeséit. Persze csak akkor kell a "kell", ha hitedben gyarapodni akarsz, érdeklődsz Isten, a tao iránt. De itt valahogy nem tudom azt elfogadni, hogy éppen akkor leszek nagy hívő, ha ezeket sutba dobom, sőt Jézus és maga a Biblia is arra buzdít hogy gyarapodjunk ismeretben és hitben... Szóval nekem ez egy kicsit zavaros, nem értem ezt a "felejteni kell" dolgot. Ez akkor lehet jó, ha valamivel nem akarunk szembesülni, vagy el akarunk felejteni valami kellemetlen dolgot.

    De lehet hogy én értek valamit rosszul.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10880 üzenetére

    Oké. Sajnos úgy tűnik ehhez nagyon kevés vagyok. Nem tudom megérteni. Jobban mondva nem tudom elfogadni, mert nem ezt látom a környezetemben, legyenek azok az emberek hívők vagy ateisták. De lehet ha kiköltöznék kínába ott mást látnék :) Valahogy nekem jobbnak tűnik, hogyha valamit megtanulok azt nem felejtem el. Hiszen akkor minek tanultam meg... Vagy valami ilyesmi, de biztosra veszem hogy inkább nem értem azt amit mondani akarsz. Biztos van valami a mi számodra egyértelmű ennek megértéséhez, de számomra pedig nem triviális

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Noddy #10881 üzenetére

    Közben rájöttem miért nem értelek. (Olyan vagyok hogy egész nap képes vagyok agyalni valamin amit nem értek és addig nem nyugszok míg rá nem jövök.) Én már sok mindent Isten szemszögéből látok. És ezt az emberi cselekvéseket, megoldást (most mindegy hogy nem hajlongsz képek előtt, vagy nem imádkozol, de a többi tipikusan olyan "emberi erőlködés") nem tudom mire vélni mikor Isten mindent elkészített és nekünk csak el kell kérnünk tőle és ez mind kegyelemből ingyen a miénk, nem kell tenni semmit, csak elfogadni. Szóval egy tanítás lehet akármilyen Jézus mellett semmi, értelmetlenség. Szóval mégis bennem volt a hiba.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10883 üzenetére

    Erről a hasfájásról eszembe jutott, hogy mit mondott a hitről egy lelkipásztor:
    "Sokan úgy gondolnak a hitre mint valami érzés. De a hit nem az. A hascsikarás, na az érzés." :)

    Szóval visszatérve erre a tanulás - felejtés dologra. Kezd egy kicsit olyan érzésem lenni mint a tyúk és a tojás esete. Mert nyilván hogy gyakorlás nélkül még egy akkordot se tudna az ember leütni a zongorán nem hogy egy darabot eljátszani. És szerintem itt nem is arról van szó hogy görcsösen ragaszkodni kell valamihez és ez a görcsösség megbénítana, hanem olyan biztosan kell kezelni a megtanultakat, hogy egy külső szemlélő számára fel se tűnjön, illetve azt úgy tudjam alkalmazni, hogy a tudatlanságom, vagy gyakorlatlanságom ne akadályozzon a mű előadásában.

    És ezekhez a dolgokhoz nagyon is sok köze van annak amit írtam. Szerinted a tao az említett dologra is bizonyos magyarázatot ad, lelkigyakorlatok terén is. És ilyen számodra tiszta, de számomra homályos dolgokkal adsz magyarázatot lelki dolgokra (jing-jang, középút keresés, népi bölcseségek, fatönk, tanuljunk, de a nagy igazság a felejtés, stb). Oké hogy ez számomra nagy homály és katyvasz, de a Bibliában mindenkiszámára érthetően és tisztán le van írva, nem kell éveket elmélkedéssel, tanítások olvasásával és meditációval tölteni, hogy az ember megtalálja a kiutat. Isten mindent egyértelműen, tisztán elénk ad.
    Isten neked is egy csodálatos ajándékot készített el, de te ezt vagy elfogadod, vagy nem, ez rajtad áll. Hogy a hasonlatoddal éljek, nem hogy egy hangot leütni tesz képessé, hanem egy egész cantátát képesé tesz eljátszani.

    http://www.youtube.com/watch?v=MkzFNqc-rvg

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10885 üzenetére

    Van egy sejtésem, hogy mi a kommunikációs gond. Te mást értesz felejtés alatt mint én. Én a tudás elvesztését, te pedig egy megváltozott tudatállapotot. Így biztos nem jutunk közös nevezőre. Ha ezt az elején kimondtad volna nem pazaroltuk volna a byte-okat :)

    Csak biztos sokkal misztikusabbnak hangzik ha felejtésről beszélsz, mert az olyan meghökkentő vagy nem is tudom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10887 üzenetére

    Szerettem volna megkérdezni, csak mindig valahogy elmaradt, hogy a te egyensúlyodnak mi az alapja? Ha nincs jó és rossz akkor honnan tudod, hogy pont középen vagy?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10889 üzenetére

    Örülök, hogy nem kell ezt tennem, sem elfogadnom.
    Köszönöm hogy ezt megosztottad, így már valamennyire tudok viszonyulni a "világotok" felé. Jobban látom miért kell ettől távol maradnom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #10891 üzenetére

    Nem szeretem mikor egy félmondatot kiragadnak és azzal próbálnak okoskodni. Jézus ott a másik ember ítéléséről beszél, én itt nem lao ce-t ítélem hanem a tanítást ami őt (félre)vezeti. Ettől függetlenül őt mint embert próbálom hitem szerint "kezelni". Ezért botránkoztatta meg Jézus is a farizeusokat, mert a bűnösöket szerette, de a bűnt nem. A bűnnel én se tudok azonosulni, de a bűnöst nem utasíthatom el. Jézus itt Istenről beszél, ami Atyánkról, hogy ő mennyire szeret minket. Bűnünket elengedte. Talán ismerős az 1000 talentum adóssággal (6-7 mázsa arany) és 100 dénár (10-15 ezer Ft) adóssággal rendelkező szolga esete. Ez a megbotránkoztató kegyelem, amit nem bírtak lenyelni a farizeusok.

    Lukács 6,
    36.
    Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.
    37.
    Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik;
    38.
    Adjatok, néktek is adatik; jó mértéket, megnyomottat és megrázottat, színig teltet adnak a ti öletekbe. Mert azzal a mértékkel mérnek néktek, a melylyel ti mértek.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10893 üzenetére

    Nem tudom honnan szűrted le hogy ellenséges lennék. Én a hitedet ítélem el nem tégedet (ezt korábban is kiemeltem). És ahogy említettem embert nem ítélek, esetleg nyilvánvaló bűnt, a kettő nem ugyan az. Az ember emberségéből adódóan tökéletlen, én is. Sajnálom hogy te másképp látod a dolgokat, hogy nem vagy eléggé megértő. Nyilván nem kell annak lenned, hisz a tao erre téged nem buzdít, egyedül a józan belátásodban tudok bízni.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10895 üzenetére

    Sajnálom, hogy ekkora gyűlölet van benned felém. Vagy legalábbis az írásodból ez jön le.
    Ha megnézed a a szerinted taoizmust bántó hozzászólásomat, abban csak annyit írok, hogy örülök, hogy nem vagyok benne. Nem írtam azt, hogy milyen rossz hogy te benne vagy, vagy azt hogy az a sátán műve meg hasonlók, amiket te beleképzelsz és taoizmus bántó vádiratot látsz benne. Téged nem én vádollak, legfeljebb a saját lelkiismereted.

    Nem tudom, hogy benned honnan jön ez az iszonyatos ítélkezés és lenézés... Vádolsz ítélkezéssel holott én ezt nem is tettem és te magad ítélsz el.

    Persze tudom hogy nem vagyok tökéletes, de nem hiszem hogy olyan valaki lennék aki itt osztja az észt, csak a Biblia alapján próbálok válaszolni kérdésekre. Ez bánthat egyeseket, lehet... De mást nem mondhatok. Abban is igazad van hogy nem vagyok tökéletes, ezért is próbálok nem a magam eszére, hanem a Bibliára támaszkodni, nehogy személyeskedéssel vádolj meg.

    Örülök, hogy keresztyén emberektől olvasol könyveket. Ezzel nincs semmi bajom, ezért nem is kommentáltam külön. És persze azt a könyvet amit említettél nem olvastam, sajnos nem mindig van időm azt olvasni amit szeretnék.

    Nyílván két eltérő vallású ember nem értheti meg egymást, de nem én tereltem abba az irányba a témát. Próbáltalak téged megérteni és ezt te támadásnak vetted. Ezzel nem tudok mit kezdeni...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10897 üzenetére

    Leírtam mindent az ítélgetésről a horka-nak intézett válaszomban. Jézus is elítélte a bűnt, de a bűnöst nem. Tehát ítélni kell csak nem mindegy hogy mit. Ez az én véleményem. Nyilván neked a taoizmus mindenféle elítélés nem tart szerencsésnek, mert akkor megbomlana az egyensúly, nem tudnál áramolni a nagy energiákkal vagy valami ilyesmi...(legalábbis erre következtetek az eddigi hozzászólásodból).
    Egyszerű, hogy nincs közös témánk, csak azt sajnálom, hogy neked nem a cél a fontos csak az út.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10899 üzenetére

    Nem tudom, hogy itt le volt-e már írva, de a keresztyén azt jelenti hogy Jézus Krisztus követője. Tisztában vagyok vele, hogy nem lehetek Jézus. Soha sem, de őt követem, ezt soha nem is írtam bármennyire ezt próbálod meg kihozni, sőt ki is emeltem hogy nem vagyok tökéletes, csak egy az: Jézus (ezt többször kiemeltem). És amit te nagyon keversz az a megítélni és az elítélni. Súlyos fogalmakat mosol össze, csak azt nem tudom, hogy tudatosan vagy tévedésből.

    Nagy ellentmondás van abban, amiket írsz. Nem figyelni a célra, de mégis. Ugyan azt látom amit korábban a sportolós-felejtős szövegben is. Beszélsz valamiről aminek ellent mondasz.

    A keresztyénségben nem cél a mennyországba kerülés, mert oda magadtól nem juthatsz. Nincs önmegváltás. Ami cél van attól nem remeg meg senki keze, hanem boldogan halad előre. Persze van hogy megbotlik az ember, de az nem a cél miatt van.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10901 üzenetére

    Tényleg, igazad van. Tévedtem. Csúnyán elítéltem a vallásod. Ebben változnom kell. Meg kell ítélnem a taoizmust.

    Itt is jól látszik, hogy nem vagyok tévedhetetlen.

    Szerintem nem feneklett meg a társalgás, csak elfáradtál.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10903 üzenetére

    Bocsánat, nem gondoltam volna hogy ennyire nehezen éled meg a nyelvbotlásomat, mert tényleg a megítélésre gondoltam, mert az Ige szerint ez helyes. Amíg nem látom meg életemben a bűnt addig nem tehetek semmit és te segítettél hogy meglássam, hogy nagyon elhamarkodott vagyok annyira rajongok Istenért, de ő nem szeretné hogy ezt az ő kárára tegyem, hanem hogy őt képviseljem mások előtt. Ez jó próba volt a számomra, sok mindent tanultam Jézusról, megint...
    Persze tudom, hogy nem fogom elfogadni a hitedet és te se az enyémet és nyílván ez egy nagy feszültség, ezt valaki elbírja hordozni valaki nem. Megértem, hogy belefáradtál. Néha az alapfogalmak új értelmet nyerhetnek és ez pláne fontos egy olyan dologban, ahol egy eszme teljesen felforgatja az ember világképét, ilyen kor érdemes az alapvetőnek gondolt fogalmak újradefiniálása. Bár lehet hogy neked ezek evidens dolgok.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz JJános #10910 üzenetére

    Szerintem ez nem erről szól.

    Én se értek egyet azzal, hogy csak advent és karácsony akkor fontos a szeretett, azt sem értem miért a karácsony a szeretett ünnepe, legfeljebb Isten szeretetének ünnepe, de ezt nyilván nem lehetne elfogadtatni a sok képmutató emberrel, inkább magunkat szeretjük fényezni, hogy bezzeg én szeretem a másikat, mert LCD tv-t vettem neki, meg a legújabb csoda ketyerét, de egy jó szót nem tudok szólni senkihez...
    A keresztyéneknek az év minden napja advent (kellene hogy legyen), várjuk Jézus eljövetelét, aki elítél mindenkit, és új eget és földet teremt. Ahogy írva is van úgy jön el mint a tolvaj, nem lehet tudni mikor és nekünk ennek megfelelően kell várnunk, nem csak adventkor vagy karácsonykor, hanem az év minden napján.
    Ez persze nem megkönnyíti a dolgokat hanem megnehezíti, mert még 3-4 hétre még lehet, hogy megpróbálok Isten szerint élni, de egy egész életet...

    Tény hogy Isten minden embert szeret és az is tény hogy senki nem állhat meg Isten előtt magában, még JJános sem :) Egyenrangú a részeg hajléktalannal, ahogy én is, vagy bárki más. Jézusra van szükségünk, hogy Istenhez mehessünk. Mindenkinek Jézusra van szüksége... Magamban én se tudok ellenállni a sátán csábításának, folyamatos csata dúl a lelkemben és egyedül győzni nem lehet, vagy ha úgy tűnik hogy győzök is az már ad az egonak annyi táptalajt, hogy holnap simán elbukok... Ezért elengedhetetlen a folyamatos "táplálkozás" (naponkénti bibliaolvasás, imádkozás, gyülekezet).

    És persze szeretni kell a részeg hajléktalant, amit ő nem könnyít meg, sőt megnehezít... De az ilyen helyzetekben is Isten tud bölcsességet adni, hogy mit kell tenni, hogy pénzt, ennivalót vagy segítő kezet nyújt az ember, vagy el beszélget (nyilván egy részeggel nem sok értelme van...)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10913 üzenetére

    Én se vitázni akarok, csak leírtam a gondolataimat, reflektálva a tieidre.

    Igaz hogy kellenek ünnepnapok, de kétlem hogy a szeretetnek kellene, az olyan mint egy falat kenyér, minden nap kell.

    Azt se mondtam, hogy az ajándékozás rossz, hanem a nem megfelelő lelkülettel végzett, de ezt te is írtad.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz JJános #10917 üzenetére

    Szerinted, ha nem December 24-én lenne Jézus születéséről a megemlékezés hanem Júniusban, akkor jobb lenne? Akkor mindenki hirtelen hozzáfordulna és megtérne?

    Szerintem ez is olyan mint a probléma, hogy akkor Szombat az Úrnapja vagy a Vasárnap. Ha én Istennek a Szerdát szentelem meg akkor nekem az lesz az nyugalom napja. Legyen akármilyen sötét pogány ünnepre ráépítve a mai karácsony ha ez alkalom arra, hogy az emberek halljanak Jézusról és a megváltásról szerintem ez megengedhető és vitatkozzanak nyugodtan a történészek arról, hogy pontosan melyik nap született Jézus, mert 100% pontossággal nem lehet megmondani, mert erre nem ad a Biblia pontos utalást és Augustus népszámlálása se egy nap alatt történt meg. Ilyen szempontból tényleg furcsa, hogy Jézus nem kötötte naphoz a haláláról való megemlékezést, ráadásul a húsvéti ünnepkör mindig más napra esik...

    Szóval igazad van hogy okosnak kell lenni, de eközben nem szabad megfeledkezni a körülöttünk élőkről és minden alkalmat meg kell ragadni az evangélium hirdetésére és ha ennek most egy ezer éves pogány ünnep időpontja ad apropót akkor ezt kell megragadni. De persze Jézus eredeti születés napján is lehet hirdetni.

    Pál se úgy ment oda a görögökhöz Athénba, hogy hű, de istentelen pogányok vagytok, hogy lehettek már ilyenek, minek építgettek pogány oltárakat... stb.
    Hanem az ő világképük felöl közelítve mutatta be nekik az "ismeretlen istent" és hirdette az evangéliumot. Nekünk is egy pogány világban kell helytállnunk.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz JJános #10920 üzenetére

    Szerinted az ember meg tud térni magától?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz JJános #10927 üzenetére

    Persze, ha minden ember jó lenne akkor nem lenne szükség pokolra, vica versa mennyre. Én elfogadom, hogy vannak megigazult és elkárhozott emberek Isten szemei előtt, de hogy kik azok, mi nem mondhatjuk meg. Ott a lator is a kereszten, gondoltad volna hogy megtér és Jézussal együtt lett volna a mennyben az életében elkövetett dolgai alapján?

    Szóval nekem nem a megkülönböztetéssel van bajom, hanem, hogy megmondjuk valakiről, hogy ő Isten előtt mennyire rossz, holott nem tudom, hogy megfog-e térni vagy se.
    Inteni kell a tévelygőket, de azt mondani, hogy ő el fog kárhozni, kicsit prófétai feladat. Lehet hogy valaki tud prófétálni, de annak ezenkívül vannak még bizonyítékai.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák