Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz JJános #10932 üzenetére

    Nincs is rosszabb mikor össze mossuk a jót és a rosszat. Ez a langy melegség, amit a taoizmus és az itt említett buddhizmus, hinduizmus, stb keleti vallások képviselnek.
    Az egy igaz Isten nem ilyen.
    A Jézusban megváltottakat üdvözíti, a többieket pedig a külső sötétségre küldi, mert ő a világosság és sehogy nem fér meg a sötétséggel.
    Talán ez a legnagyobb különbség a keleti vallások és a keresztyénség között, az ottani istenek, eszmék egyszerre jók és rosszak. De Isten csak jó és a legtökéletesebb jó és nem is viaskodik a sötétséggel, mert annál sokkal hatalmasabb, őnála nincs egyensúly a jó és rossz között, neki nincs közössége a rosszal.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kilozsul #10938 üzenetére

    Te is azt mondod, amit én. Nem egyezik a keresztyénség a keleti vallásokkal. Ezt te valamiért támadásnak vetted... sejtésem sincs hogy miért.

    A kivetülésről lehet vitázni, és hogy van-e egy univerzális igazság, de szerintem én ilyen problémát nem vetettem fel, te hoztad elő.

    Tanultam a lao ce-vel történő párbeszédből, nem elítélem a keleti vallásokban hívőket, hanem megítélem azt a filozófiát, amit szerinted nem ismerek :)
    De most szimplán csak tettem egy megállapítást. Ami egyezik a tiéddel.
    Igazad van tényleg nem az az összemosás, hogy a jó és a rossz azonos, hanem hogy nincs is rossz és jó :)
    Akkor ha leöntelek egy forró vízzel az tök mindegy, mert nem is jó és nem is rossz, ha valakit leforrázok. És teljes lelki békéd lesz felhólyagosodott, égett bőrrel. Talán ez a legnagyobb bajom a keleti filozófiákkal, hogy nem életszerű, persze amellett hogy illogikus.

    Azt mondod, hogy azért van szenvedés mert nem ismerjük magunkat. Én azt mondom azért, mert bűnösök vagyunk a bűneset óta. Nincs közösségünk Istennel. Szívesen beszélgetek veletek, lao ce-vel is jó volt. De így tényleg nehéz hogy az alapfogalmak is nehezen hozhatóak fedésbe, de ezt a problémát megrágtuk már azt hiszem.

    Nekem itt kb csak annyi feladatom maradt, hogy az evangéliumot adjam tovább, hogy Jézus érted is meghalt, bűneid meg lettek bocsájtva, csak hinned kell őbenne, akkor találod meg az igazi békét és örömöt. Ezt nem én mondom, hanem a Szentháromság Isten.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10945 üzenetére

    Itt nem arról van szó szerintem, hogy mit hogy élek meg, hanem, hogy mi van a világban.

    Beszélhetsz a mogyorós csokiról, de aki ataxiás tünetekben fuldokol, magyarázhatod neki, hogy az ugyan olyan mintha élvezné a csoki és a mogyoró ízharmóniáját.

    Ha azt mondod, hogy valaki undorodik a csokitól és nagyon szereti azt...

    Látod te is, hogy milyen az ha valami minden mindegy, leforrázott, bepólyált testtel feküdni, vagy felfrissülve egy jó fürdő után.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10947 üzenetére

    "pedig ez az allitas nem is rossz, nem is jo, csak "van", hasonloan mint a mogyoros csoki. viszont mivel te rossznak iteled ezert vagy elutasitod a megerteset vagy megertetted epp de felremagyarazod. vagy igy vagy ugy, de pejorativ jelzoket aggatsz ra, teszel rola hogy negativnak tunjon fel. latod? a negativsag a te fejedben (vagy szivedben) van nem abban amirol szo van."

    Szóval a negatívság az én fejemben van-e vagy a fuldokló fejében?

    Mindegy, én tényleg nem akarok vitatkozni, elmondtam a véleményem a keleti filozófia (európai hegeli abszolútum filozófia) kapcsán. Teljesen máshova helyezitek a hangsúlyt. Ez nem baj, csak megjegyeztem, hogy a keresztyénség Istene nem ilyen, szerinte van rossz és jó, és nem azért mert az én lelkem, szívem úgy viszonyul a dolgokhoz, hanem azért mert ezek tényleg olyanok.

    Isten gondolkodik, neki is van logikája és minket is így teremtett meg. Gondolkodunk. És mivel hitem szerint Isten teremtett mindent az ő logikája nyomon követhető abban, és a Bibliában is ezt a logikát tanulhatjuk, érthetjük meg. Ez persze teljesen ellentétben van a semmi se rossz vagy jó, hanem csak úgy van állásponttal. Erre hoztam egy kicsit erős példát, amit te nyílván nem értesz, mert neked a saját világképed a középpontod és ahhoz ragaszkodsz, azt isteníted (persze ezt te csak szemlélődésnek hívod). ezzel nincs semmi baj, csak a kommunikációt nehezíti, mert te az élet minden mozzanatát másképp látod mint én. Ezen persze fel lehet háborodni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10951 üzenetére

    Értem.
    Akkor fuldokolni nem jó és leforrázni se jó, hanem...
    És értem hogy engem jellemez. Talán ez az oka annak hogy Isten dolgait tartom jónak, mert hívő vagyok? És szerinted az lenne a jó ha nem csak Isten dolgait nem tartanám se jónak, se rossznak, hanem... csak úgy vannak.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Csak annyit akarok ezekhez hozzáfűzni, hogy tényleg a lehető legrosszabb dolog az emberközpontú világnézet. Ha elfogadjuk a taoizmust akkor amiatt amit lao ce mondott.
    Ha Isten véleményét nézzük akkor szintén ezt látjuk, az emberközpontúság nem lehet jó, hiszen az ember rossz. Nekünk Isten központúnak kellene lennünk akkor találjuk meg a helyes irányt abban a világban, amit Isten teremtett, nem csodálatos? Hiszen legtöbbször egy bonyolult szerkezetet csak használati utasítással tudunk használni, magunktól nem tudjuk működtetni, csak úgy hogy esetleg tönkre megy, vagy bennünk tesz kárt. Mivel Isten teremtette a világot, ő tudja hogy kell abban élni :)

    Isten feladatokat adott az embernek és ha azokat el tudjuk végezni akkor teljesedik ki az életünk. Ilyen szempontból érdekes a meditáció, Isten ilyesmire nem buzdít minket. Azt mondta szaporodjunk és sokasodjunk, töltsük be a földet, hajtsuk birodalmunk alá (fedezzük fel és vigyázzunk rá).
    Egy férfi és nő számára van izgalmasabb dolog is, mint meditálni :)
    Tehát az ember viselkedjen emberként és a kő kőként.

    "Lukács 19,
    38.
    Mondván: Áldott a Király, ki jő az Úrnak nevében! Békesség a mennyben, és dicsőség a magasságban!
    39.
    És némelyek a farizeusok közül a sokaságból mondának néki: Mester, dorgáld meg a te tanítványaidat!
    40.
    És ő felelvén, monda nékik: Mondom néktek, hogyha ezek elhallgatnak, a kövek fognak kiáltani."
    Szóval ha mi elhallgatunk szegény lao ce vitatkozhat a nagyra becsült köveivel :)
    Bocsánat ezt a ziccert nem hagyhattam ki.

    Dalai Lámának még annyit, hogy valahol van róla szó, hogy a teremtett világ is várja Jézus visszatértét, mert ő is átok alá került. Tehát lehet hogy van olyan, hogy univerzum szintű abszolút jó. A szeretetnek is három formája lehet: erosz(testi szeretet), filosz(baráti szeretet), agapé(isteni szeretet). Az agapé a tökéletes, a többi olyan, hogy van rossz oldala, de az agapéban az erosz és filosz is tökéletes lesz.

    De lehet megint félreértettem valamit.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10969 üzenetére

    Attól függ mit tekintünk eredménynek. És nem tudom, hogy az imádságot és a meditációt mennyire lehet egy kalap alá vonni. Egyiknek a célja az elme kiürítése, megnyugvás, elmélkedés a másiknak az Istenhez fordulás, kommunikáció.

    Vannak törekvések, hogy a kettőt összehozzák: tantrikusan ismételgetni bibliai szöveget és közben "megvilágosulni", "szent szavak" ismételgetése, vagy egyszerűen annyira magamba süllyedek, hogy míg meghallom a bennem rejtőző istent, stb de ezek nem biblikusak, egyetlen apostol, vagy próféta nem használt ilyen módszert. És úgymond ez is csak szűkíti az ember kapcsolatát Istennel, hiszen ha valaki jobban tud "meditálni" mint a másik, akkor jobban kapcsolatba tud lépni Istennel, míg imádkozni bárki tud, ugyan olyan "hatásfokkal".

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10966 üzenetére

    Rendben, akkor megfogalmazom, hogy mit értek rossz alatt: Bűnös. Istentől elszakadt. És ez a bűneset óta van így, sok bibliai szakasz ír erről:

    1Móz6,5 És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.
    1Móz8,21
    És megérezé az Úr a kedves illatot, és monda az Úr az ő szívében: Nem átkozom meg többé a földet az emberért, mert az ember szívének gondolatja gonosz az ő ifjúságától fogva; és többé nem vesztem el mind az élő állatot, mint cselekedtem.

    Ez első az özönvíz előtt, a másik utána lett leírva, Nóéról és utódairól, akik "igaz, tökéletes férfiú vala".
    Ez kb olyan mint egy Doxa óra amiből egy csavar hiányzik, vagy egy BMW amiből egy ékszíj. Lehet tökéletesnek, precíznek, fantasztikusnak nevezni, de csak egy darab elromlott szerkezet. Isten tökéleteset teremtett, de az elromlott a bűneset miatt, csak egyetlen tökéletes, jó ember van: Jézus. Még a megtért, üdvözült emberek is csak Jézus érdeméért jók, nem magukban.
    Ez a humanista filozófia hatása, hogy az ember alapvetően jó, csak néha becsúszik egy egy bűn... Inkább így a helyesebb az ember rossz és Isten kegyelméből képes néha jót is tenni. (Innen jön a részleges megváltás elmélete is, hogy hozzáteszek Jézus áldozatához az én jó cselekedeteimmel és így lesz 100%-os a megváltás, és soha nem lehet nyugtom, mert nem tudom mikor hoztam ki a 100%-ot, vagy mi van ha becsúszik egy bűn, elkárhozok?)

    Ezt el lehet fogadni, ez ellen lehet lázadni. Ha tudsz valami jó érvet az utóbbi mellett szívesen meghallgatom, csak az első mellett a Biblia szól. Ez nyilván azt jelenti, hogy elfogadom, amit a Biblia mond, hogy Isten abszolút tökéletes és jó.

    Ahogy én gondolom az emberközpontúságot az az, hogy az ember hogyan éli meg a világot, mi jár az agyában, mikor a világról gondolkodik, vizsgálja azt. "Világkép, világnézet"
    Ezt lehet úgy tenni, hogy Istenre gondolok, és lehet úgy hogy magamra gondolok. Így gondoltam az emberközpontúságra, istenközpontúságra.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10976 üzenetére

    Igen. Én ahogy írtam is világnézetről, világképről írtam, nem fizikai pozícióról. Nyilván nem a Föld körül forog a tejút.

    Miben más a mai ember mint a 5000-4000 évvel ezelőtti? Erre kíváncsi vagyok, és persze a többiek véleményére is.

    "És tegyük fel, megbocsátott. Ebben az állapotomban bűnös vagyok? Rossz vagyok?"

    Ez egy nagyon jó kérdés! Szerinted? Ez nem egy egyszerű dolog.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #10978 üzenetére

    Mi a célom? Kell hogy segítsen benne? Ez mutatja meg egy vallás létjogosultságát?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10979 üzenetére

    Értelek.
    Sok imádságot olvas az ember a Bibliában is. Onnan is lehet tanulni.
    Amit te felhoztál példának, olyanok lehetnek de azok tényleg nem feltétlen imádságok, Isten nem egy kívánság automata, még akkor sem ha sokan azt szeretnék. De néha egy sóhaj vagy egy felkiáltás is lehet imádság. De szerintem az alapja az az, hogy Istenre figyeljek közben, nem a kívánságaimra, habár azokat is el lehet mondani. Ez tényleg olyan mint amikor valakivel beszélgetsz, nem mindig csak azért beszélsz valakivel mert pénzt akarsz kérni, hanem elmondod örömödet, bánatodat, tanácsot kérsz, megvitatsz dolgokat...

    Tehát szerintem az elsődleges, hogy Istenre kell figyelni, ez valakinek könnyebben megy, mert mindig e körül forog a gondolata, de valakinek ehhez "el kell csendesednie", hogy Istenre tudjon figyelni. Ezért van az hogy valaki séta közben is "tud", de valaki csak egy csendes szobában, Bibliát olvasva. Lehet hogy itt van valami a tudat állapotról, de a hitem szerint az ember mindig vágyik Isten után (akár hívő, akár nem), és Isten úgy teremtett meg minket, hogy bárki előképzés nélkül képes imádkozni. Nem kell tanulni. Az egy más kérdés, hogy az ember ebben is képes fejlődni.
    Érdekes az amit a célról írsz. Nem tudom, hogy mennyire lehet konkrét célt kötni az imádsághoz... Talán egy biztos van, Istenhez közelebb kerülni. És ebből jön a többi, béke, megnyugvás, haladni előre az életemben. Az is egy jó szűrő, hogy mit merek, akarok Isten elé vinni; megmutatja a szándékaimat.

    Most teljesen el bizonytalanodtam, hogy milyen párhuzam van a meditáció és az imádság között, de én nem látom a 100%-os átfedést.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10980 üzenetére

    A teremtett világ az emberrel teljes, tökéletes, egész. De azt nem hiszem hogy az emberért készült volna. Isten saját dicsőségére teremtette. De az ember nélkül nem lenne 100%-os, mint a puzzle amiből hiányzik néhány darab a közepéről. És Isten az embert különös figyelemmel vette körbe, de a világ képes lenne létezni nélkülünk is (vagy pl itt vannak a mai nemzeti parkok ahol vannak területek ahol kifejezetten nem kívánatos az ember jelenléte, de mégis vannak indián törzsek, akik teljes összhangban képesek a természettel együtt élni).
    Most kérdés, hogy mit ér egy olyan világ amiben nincs ember? Isten szerint az nem jó, hiszen a teremtett világa velünk tökéletes, és talán ezért is van az, hogy mindenkinek van örök élete csak valakinek üdvösségre, valakinek kárhozatra, Isten egyetlen embert se tesz semmivé, pedig megtehette volna akármikor... (bár ez megint egy teljesen más irányba visz el)
    Tehát a világ az emberrel együtt teljes, annak fontos része, de nem az emberért lett teremtve, hanem Istenért.

    Én azt gondolom, hogy a régi emberek ugyan olyanok voltak mint a maiak. Ábel nem tudott kedves áldozatot bemutatni az Úrnak, Séth, Nóé nem tudott az Istenhez fordulni?
    Az én olvasatomban a bűn, a rossz, a gonoszság az Istentől való elszakadtság. És Isten kegyelméből, tudta Ábel, Séth, Nóé, az istenfiak azt tenni amit tettek, mint a ma is "jót" cselekvő emberek (Káin is tudta, hogy milyen az Isten előtt kedves áldozat, de mégse azt mutatta be, ment a saját feje után és még ő sértődött meg emiatt). Isten teszi őket erre képessé, nem maguktól. Az a szakasz amit beidéztem az ember saját gondolataira vonatkozik ("saját"szíve gondolatának alkotása) . Amire magától képes. De mégis betelt a pohár Istennél, hiába mondta az embereknek, hogy mit kellene tenni, az emberek nem hallgattak rá (mint a mai emberek egy része is) és gonoszt cselekedtek, nem mindenki, mert ott volt Noé, ő felvállalta, hogy Istent követi és Isten meg is ajándékozta a jót cselekvéssel. Ábel is azért tudott Istennek tetsző áldozatot bemutatni, mert az úgy tette, ahogy Isten mondta. (Még Ádáméknak elmondta Isten hogy az áldozat csak véres lehet). A kánaáni népek se amiatt lettek kiirtva, mert útban voltak, hanem azért meg megsokasult a bűnük és Isten már nem tűrhette őket. De mint a történet mutatja, Noé és családja se volt tökéletes, Isten nélkül, tőle elfordulva, a világ ment ugyan úgy a bűne, Isten nélküliségbe. És a tökéletes istenközelséget újra csak Jézus Krisztusban érhetjük el. Ez lett megígérve Ádámnak, Ábrahámnak, Dávidnak, nekünk.
    Megtérésről, megváltásról mit gondolsz? Szerintem ez a téma ebbe az irányba visz tovább. Isten hogyan tudja a jó cselekedeteket kimunkálni az életünkben, nem? Megtért ember képes rosszat tenni (Istennek nem kedves dolgot)?

    Na megint jó sok hülyeséget összeírtam, mert megint a saját Biblia értelmezésemet írtam le. Remélem így még tovább tudunk menni.

    Az biztos, hogy ha elfogadod Jézus megváltását akkor nem vagy többé bűnös. Rosszat tehetsz, de Isten már nem enged tőle elszakadni. (A bűn mint Istentől elszakítottság megszünik) Ez kicsit paradox dolog, de erről beszél Pál az óember-újember kapcsán. És ezért lesz szükség az újtestben újjáteremtésre. De a kegyelemből nem lehet kiesni, Jézus áldozata egyszeri és tökéletes.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10991 üzenetére

    Érdekes amiket írtok.
    Ez is jól mutatja, hogy az imádságra is az embernek van szüksége nem Istennek.
    És persze, hogy Isten tud mindent, de pont azért jó szűrő az imádság, hogy lássam, nem-e rosszul csinálok valamit. Igaz hogy Isten minden múlt és jövőbeli bűnömet eltörölte, de a bennem lévő Szentlélek mindig a helyes irányba terel engem, és pont az ilyen alkalmakkor derül ki ha valami nem biztos, hogy Isten szerint való és mivel szeretem őt és hálás vagyok neki, örömmel lemondok a rossz dolgokról, csak nem minden olyan egyszerű, hogy ez biztos nem kedves Istennek (pl hitel felvétel, stb, ami nem vezethető le közvetlenül a 10 parancsolatból).
    És ami a fontos nem azért akarok Istennek megfelelni, mert félek, hogy megbüntet, hanem azért mert ő hamarabb szeretett engem és én is szeretem őt.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Mindenkinek Boldog Karácsonyt és Újévet!

    Januárig már nem nagyon leszek gépközelben.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11000 üzenetére

    Most olvastam valahol, hogy a bűntudat a törvény megszegéssel van kapcsolatban (tudom, hogy rosszat követtem el és bánom). A szégyenérzet pedig a dicsvágyunkkal (mások negatívan ítélnek meg). Persze a kettő átfedhet és összefonódhat.

    A példádban a fiú nem követett el semmit, tehát nem lehetett bűntudata, de mivel a lány előtt történt, aki neki fontos, szégyent érzett. De az ember érezhet szégyent jogos büntetés esetében is, pl barátai, szülei előtt.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11002 üzenetére

    Megnéztem a pszichológusok tényleg írnak le ilyeneket, de ők se indokolják meg, hogy miért.
    Amit én leírtam az egy baptista teológus által írt könyv volt. Nem elképzelhetetlen, hogy a teológiai bűntudat más mint a tudomány által megfogalmazott bűntudat. De az is elképzelhető, hogy amiatt lett áldozata egy megerőszakolásnak, mert nem hallgatott a szüleire, férjére, barátaira vagy csak a józan észre (hányan lesznek áldozatai diszkóban randidrog miatti erőszaknak?). Lehet emiatt van bűntudatuk. De ez kicsit spekulatív.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz LEFTHORSE1 #11005 üzenetére

    Ne légy vallásos, de szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből. És szeresd felebarátodat mint magadat. És ahogy szeretnéd, hogy az emberek veled bánjanak, te is úgy bánj velük.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11009 üzenetére

    Istennek hála a boldogság nem függ a foglalkozástól, nemtől, kortól, származástól. Sőt ki se kell érdemelnünk. Jézus megváltott minket. Nekünk csak el kell fogadnunk ezt a csodás, érthetetlen kegyelmet.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11013 üzenetére

    És vannak akik még mindig elhiszik a sátánnak "hogy olyan lehetsz mint Isten". Olyan személyi kultusz, ahol az ember saját magát rakja az oltárra és az előtt áldozik. Mert képtelenek elfogadni, hogy milyen valójában. Nem tudnak szembenézni a valósággal: hogy egy Isten alakú űr van a szívükben. Ezért menekülnek a "megvilágosodásba".

    Egyébként a belinkelt videódról az jutott az eszembe: Most komolyan, erre nem jöttek rá 5 ezer év alatt??? (ha jól vettem ki lao ce írásaiból kb ennyi ideje próbálnak megvilágosodni Kínában).

    lao ce:
    Amíg a saját istenképedhez ragaszkodol, persze hogy meg se próbálod megérteni a Biblia istenét. Látszik hogy van valami elképzelésed, de hogy az köszönő viszonyban sincs a Bibliával az is biztos, persze ez nem feltétlen baj, csak vicces olvasni a bejegyzésedet a belterjességről stb.

    Ezen mindig jókat nevetek, hogy egyesek mindig hülyének nézik a régen élt embereket. És a leírt csodákat begyepesedetten csak a mai civilizáció tükrében képesek értelmezni, ahelyett hogy azt értelmeznék, ami le van írva.

    Filozófiák: az ember próbálja megfejteni a világot ami körülveszi. Ez isteni küldetésünk is amit még a bűneset előtt kaptunk.
    Én úgy látom hogy minden vallás filozófia, a keleti és a nyugati is. A keresztyénség is. De persze mi Isten felől magyarázzuk a világot és meglepő módon működik. Ha kinézek az ablakon akkor látom hogy vannak jó és rossz dolgok (tudom, tudom... ezt te nem így látod), van bűn, van bűnbocsánat, van öröm, van szomorúság, van békesség, van aggódás. A Bibliában is ezek vannak és amit leírtak 3-4 ezer éve az van most is és ugyanúgy működik. Nekem ennél biztosabb alap nem kell. Jézus, Isten szeretete, kegyelme, ami előre mutat ebben a világban, ahogy sok sok évvel ezelőtt is. És senki sincs kizárva ebből, hogyha nem tud jól meditálni, vagy nem olvasta el xy guru nagyszerű könyvét és lemarad a megvilágosodás receptjéről. Csak egy könyvet kell ismerni a Bibliát, aminek a szerzője Isten maga. És az Ige élő és ható.
    Isten adta az embernek a gondolkodás képességét, hogy megértsünk, mérlegre tegyünk dolgokat, tudjunk dönteni. De itt van egy érdekes dolog az Istentől elszakadt ember bölcsesség számára Isten bölcsessége bolondság, és Istennek bolondság az ember erőlködése, hogy bölcs akar lenni nélküle. Ez szépen látszik itt a fórumban is és valószínűleg egy olyan dolog amit nem lehet megérteni vagy feloldani, csak türelemmel elfogadni.

    Na én is szépen belemerültem.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11015 üzenetére

    Nyílván lehet sokféle módszer, hogy az ember elérje a célját. Valakinek a gondolkodás, valakinek meditáció, elmélkedés, hit... Kérdés hogy van e valami univerzális cél, mert ha igen és ezt emberi dolgokhoz kötjük, akkor a gyenge láncszem az ember és saját maga az akadálya a célba jutásának... Persze nem mindenkinek kell megtalálnia a boldogságot, és nem is mindenki találja meg (mondjuk ha a boldogság a cél).

    Nem neked szólt, hogy bizonyos emberek mit gondolnak a régi emberekről. Csak sokszor érzem azt hogy nagy szenzációnak tüntetik fel egy régi nagy civilizáció eredményeit, holott lehet, hogy az a természetes, hiszen azok is ugyan olyan okos értelmes emberek voltak mint mi. A matematika, csillagászat(fizika) állat és növénytermesztés, nemesítés alapjai nagyon régre nyúlnak vissza. Attól hogy nem tudtak fröccsöntött műanyagot készíteni, de tudtak olyan acélötvözeteket, kerámiákat amiknek ma sincs párjuk.

    Persze ne fagyasszuk be a gondolkodást, csak én nagyon erőltetettnek érzem, hogy pl Illés mennyberagadtatását feltétlen csak sugárhajtású repülőgéppel lehet magyarázni és nem úgy ahogy le van írva. Az emberek mindig kényszert éreznek arra hogy plusz infókkal kitöltsék azt amit nem (feltétlen) kell, mert úgy is értelmes lehet. Erre jó példa a nem régiben olvasott cikk, ahol Müller Péter leírja hogy Szűz Máriáról készített egy színdarabot, de mivel a Bibliában nagyon kevés utalás található, ezért nagymamájáról formázta meg. Ami szép meg jó, de akkor miért Máriáról nevezte el a színdarabot és miért nem a nagymamájáról. Mert ha valaki megnézi a színdarabot nem Máriát látja, hanem egy másik nő problémáit, gondolatait, tetteit.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11017 üzenetére

    Erről már volt szó korábban. Hogy én ezt úgy látom, hogy attól, hogy még te valamit nem nevezel áldozatnak vagy oltárnak, attól még ott vannak a lelkedben :) És a te "istened" is kíván áldozatot és van oltára is.

    lao ce
    Úgy látom egy kicsit sok Dänikent olvastál, kár hogy egyedül látja ő így a dolgokat :)
    De komolyra fordítva a gondolatmenetet. Attól hogy itt Európában csak a 20. században fejlődött ki a repülés igazán, a kínaiak már ezer éve sárkányokkal emeltek terheket, használtak hadászati célokra, a óceániai szigetcsoportokban repülő szerkezeteket használtak halászatra, vagy ott vannak a nazca indiánok hőlégballonjai, stb. Tehát az aerodinamikai törvények felismerésénél nem kell egyből ufó-t kiálltani.
    A zsidóknál a rituális melltábla is pont úgy nézhet ki mint egy kapcsoló tábla, csak éppen szabályos sorokban kirakott drágakövek. Az az elmélet is megdőlt, hogy csak a fejlett európai civilizáció idején jutottak át Európából Amerikába, voltak akik megelőzték Kolumbuszt. Ha tudnál pontos idézetet a Bibliai repülő, fém tárgyról amiben ember ül, megköszönném, én még csak a Biblia tanulmányozás elején tartok, nem olvastam el még minden könyvet alapos részletességgel.
    Lehetnek ők nyugodtan ufonauták, jövőből jött fejlett technológiát használó emberek, de azért jobban körbe kell nézni mielőtt felelőtlenül állítunk dolgokat. Persze amiket leírtam egyáltalán nem biztos hogy a valóság úgy mint ahogy az se amit te feltételezel, de erre csak akkor nyerünk választ ha tényleg visszamennénk az időben.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Vikusz77 #11021 üzenetére

    Az ifiben felmerült már Coelho neve és volt, aki olvasott tőle több könyvet is. Mondjuk mi konkrétan a Veronika megakar halni-ról beszélgettünk. Én egyetlen könyvét se olvastam.

    Ez olyan dolog, hogy hallgatni kell a lelkiismeretre, ha téged zavar a nyelvezete, eszmeisége akkor ne olvasd. A Isten minket a lelkiismeret által is irányít, a Szentlélek azon keresztül juttat eszünkbe, parancsolatokat, ígéreteket, igéket. És innen tudhatjuk, hogy mi a jó és helyes, ha valamiben nincs békességed, az jelent valamit, végig kell gondolni, hogy mi zavar. A másik hogy mindenkinek más a hite, valakinek erősebb valakinek gyengébb. Emiatt van az hogy valaki sátánizmust kiállt mikor meghallja, hogy valaki harry pottert olvas, valaki pedig nyugodtan elolvassa, mert tudja, hogy mese az egész és nem fog varázsolni, miután letette a könyvet. Ezért is van az hogy valakit nem szabad megbotránkoztatni a még kis hite miatt. Ez annak idején Pál aposolnál úgy jött fel, hogy valaki nyugodt szívvel tudott enni bálványáldozati húst, de valaki nem és aki tudott enni piszkálta a másikat, hogy miért nem...
    Szóval ha nem tudsz nyugodt lélekkel olvasni Coelho-t, nincs semmi baj. De egyébként valószínű, hogy semmi keresztyéni nincs a könyveiben. Ahogy Dorien is megírta.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11025 üzenetére

    Úgy veszem észre ez is olyan, hogy ha valamit nem akarunk elfogadni úgy ahogy le van írva, akkor olyasmiket képzelünk bele, ami nem feltétlenül kellene. Ismeretlen repülő eszköz/teremtmény = feltétlenül másik világból származó űrlény??

    A másik, hogyha Megnézed Ezékiel könyvének első részének első felét, akkor ő itt egy látomást/vision ír le. Tehát ezt csak ő látta, mert Isten csak neki mutatta meg, nem akárkinek aki kiment a mezőre... Az hogy a látomások/prófétálások pontosan mik az is megérne egy topikot :) És tényleg beszél repülő élőlényekről (nem feltétlen tárgyak?) és akkor oda fejlett technológiát/ufókat kell gondolni? Érdekes megközelítés. Persze ettől még igaz lehet, csak erőltetettnek érzem. Miért ne láthatna be a mennyei világba és miért ne láthatna mennyei lényeket?

    A repülő trónhoz meg csak annyit, hogy sehol nincs írva hogy repül (csak annyi van, hogy a lények felett van, jó esetben is csak lebeg), és érdekes módon a trónon egy ember ül. De a következő részből kiderül hogy Isten mennyei trónját látta Ezékiel.

    De tőlem lehet ezeket ufónak gondolni, de elég meredek... Csak kérdés, hogy ez hova vezet? Vagy ha ezeket a dolgokat valaki elhiszi, azt nem hogy emberré lett Isten és megváltott minket és az örök életre, boldogságra juthatunk általa? Nagyobb a valószínűsége a földönkívüli életnek, minthogy van lelkünk és van mennyország?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11027 üzenetére

    "lathatna ha tul akarunk misztifikalni mindent. en nyilvan mashonnan nezem ezt a dolgot mint te. en azt erzem logikusnak (monjduk inkabb ugy hogy kevesbe eroltetettnek) hogy egy kozlekedesi eszkozt latott amivel landolt valaki hogy beszeljen vele.
    van egy olyan erzesem hogyha mennyei vilagban mennyei lenyeket latott volna akkor azt irta volna hogy mennyei vilagban mennyei lenyeket lattam. de, a mennyei vilagokban nincsenek eszakrol kozeledo repulo szerkezetek. a mennyei vilagban nincs is eszak. ez koztudott :), de komolyan."

    Tényleg nem kötekedésből... De ha megnézed az első verset ott írja, hogy látomása van és a mennyet látja. A magyar, angol és héber szöveg szerint is.
    Ezek. Gen.
    Szóval írja, hogy mennyei lényeket lát a mennyben. Nem sok mindent tudunk a másvilágról, de kb valami olyasmi mint egy párhuzamos dimenzió, itt van a közelünkben, de mégse látjuk, de egyeseknek megadatott hogy belelássanak. Persze ebből nem következik, hogy olyan mint a mi világunk, de lehet , hogy lehet benne tájékozódni. És az égtájak kellenek a tájékozódáshoz. De ez teljesen mellékes. Én még mindig tartom magamat ahhoz, hogy ebben az esetben ez Ezékiel privát látomása volt, és csak ő látta, más nem. Persze ez így nem magyarázza a maják vagy nazca indiánok repülős képeit, de ahogy a római császárok istennek állították be magukat (Caligula) elképzelhető, hogy egy egy ügyes feltaláló "isteni rangot" érhetett el és megörökítették a piramisaik falán.

    Igazad van ufó az azonosítatlan repülő tárgyat jelent. Csak én mindig földönkívüli dolgokat értek. Bocsánat.

    Hogy Istennek mi kényelmes és mi ne nem? Egy mindenhatónak nem te fogod megmondani, hogy mit tegyen vagy szerinted mi lenne az optimális. Isten rengeteg képpen megmutatja magát az embereknek, Ezékielnek most pont így, de már Jánosnak vagy Mózesnek másképp.

    Ha a túlvilági lényekre (kérubok, angyalok, démonok, sátán) gondolsz akkor igen, hiszek a létezésükben. Ha konkrétan a földrajzi Föld bolygón kívüli de ebben a téridőben létező életre gondolsz, akkor azt kell mondanom, hogy a csillagászat kurzuson nekünk azt tanították, hogy a jelenlegi fizikai és valószínűség számítási ismereteink alapján, nem lehetséges idegen értelmes civilizációval a találkozás (mindent szépen alátámasztottak képletekkel). Ezt elfogadtam akkor és nem tudtak még meggyőzni az ellenkezőjéről. Azaz létezhetnek, de teljesen irreleváns. Ez a kérdés is kb olyan mint az evolúció, csak akkor tudnánk meg, ha visszamennénk az időben/illetve ténylegesen idejönne egy ilyen létforma vagy mi mennénk oda, addig az egész csak egy izgalmas elmélet marad.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11029 üzenetére

    Nem sok minden derül ki a Bibliából a mennyei világról, de ha egy olyan hely amiben lehet mozogni, akkor ott lenni kell valami viszonyítási rendszernek, amihez viszonyítani lehet a mozgást, és így lehet olyan, hogy észak és dél. Itt a Földön se esik a földrajzi(forgási tengely) észak egybe a mágneses északkal (jó pár fok eltérés van és ez csak nőni fog). De mégis mondunk északot és senki se köt belénk, hogy melyiket mondjuk... De szerintem a mennynek is lehetnek saját törvényei (fizikai?), de ezt nem tudom.

    Miért nem áll össze a látomás? Írja hogy látomást lát és utána szépen leírja, hogy mit lát ő, ez szerintem teljesen logikus. Nem valaki másnak a tapasztalatait írja le hanem a sajátját, a saját istenélményét.

    A madáron se kéred számon, hogy miért repül, vagy a halon, hogy miért úszik, miért kérnéd számon egy mennyei lényen hogy miért repül és miért nem szalad...
    Én a helyedben nem azt mondanám, hogy logikátlan, csak azt hogy nem érted meg. Mi alapján mondod valamire, hogy logikátlan... Bár nekem is logikátlan a tao csavarjai (ahogy ez korábban már fejtegettem), lehet itt is valami hasonló dolog van a háttérben.
    De teljesen érthető, hogy nem tudod elfogadni, a menny, pokol, halál utáni élet... ezek mind olyan dolgok amiket csak hittel lehet elfogadni. Én se értek még mindent, de amit eddig megértettem tökéletes összhangban van egymással és a jelenlegi világgal.

    Dorien
    Nekem meg éppen az gyerekes mikor szánalmas emberi tulajdonságokkal ruháztak fel isteneket (akár görög, római vagy éppen hindu istenek). Egyébként biztosan van valamiféle hierarchia a mennyben is de jó tudni, hogy ki van legfelül és milyen tulajdonságai vannak és az egyik a mindenhatóság, bármilyen gyerekesen is hangzik. Szerintem jobb mintha lusta, élvezkedő, vagy áldozattal megvesztegethető lenne, manipulálni lehetne imádságokkal vagy egyéb dolgokkal...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11032 üzenetére

    Úgy gondolkozol ahogy jól esik, csak szerettem volna néhány nyilvánvaló dologra felhívni a figyelmedet, amiknek a fényében nem biztos hogy helytálló amit gondolsz.

    Dorien
    Az emberrel nyilván emberi módon lehet infókat közölni, különben nem érti meg. Istennek vannak nem emberi tulajdonságai: mindenható, örök, teremtő. És mivel az ember Isten képmására teremtetett vannak közös tulajdonságaink. De ezek nagy része megromlott a bűnesettel. Ilyen a szerető, gondoskodó, igazságos, kegyelmes, féltékeny, gondolkodó, kreatív, stb

    Akkor lenne élvezkedő pszihopata ha hagyta volna hogy Ábrahám tényleg megtegye. Ha elolvasod a történetet egyáltalán nem egy élvezkedő pszihopatát látsz, hanem egy gondoskodó Istent, akinek fontos volt Ábrahám hite, és Isten nem maga miatt csinálta, hanem Ábrahám miatt, Isten soha nem maga miatt követel meg dolgokat, hanem csak mi miattunk, a mi javunk érdekében.

    Ha megnézed a bűnesetet ott semmi kíváncsiság nincs Éva és Ádám részéről, egyszerűen lázadnak Isten ellen, nem az van ott, hogy annyira furdalta Éva oldalát a kíváncsiság, hogy muszáj levennie az almát, hanem, hogy: "olyanok lesztek mint az Isten" csábításának dőlt be.

    Imádkozok. De sokan az Istent egy kívánság automatának gondolják, de nem az. Nem tudjuk se zsarolni, se megvesztegetni. Igen, Isten azt mondta, hogy kérhetünk tőle bármit, de lehet tőle őszintén kérni és az embert a saját lelkiismerete ítéli meg miközben imádkozik, hogy helyes-e az amit kér (nyilván ha a szomszéd feleségét kéri, vagy hogy bárcsak lenne, egy ferrárim, egy rózsadombi villával, az ember érzi, hogy valami nem stimmel). Isten azt mondta, hogy minden a javunkra van és meg ad nékünk mindent. Az imádságunk nem azért van hogy Istent befolyásoljuk, manipuláljunk, vagy hízelegjünk, hanem hogy őszintén elé vigyük ügyes bajos dolgainkat, kiöntsük neki a szívünket, mint gyerek az apjának (Mi Atyánk...) Jézusnál ez a megszólítás az akkori szóhasználatban a legbensőségesebb megnevezése volt a szülőnek, mint ma a papa, vagy apuci. Ilyen kapcsolatba kerülünk Istennel Jézus által, aki szeret minket (szeret titeket is) és a legcsodálatosabb ajándékot készítette nekünk.

    Sajnálom, hogy ennyire felhúztalak. De ha tisztában vagy Isten szeretetével, talán érdemesnek találod arra hogy megismerd. Mert talán Isten legfőbb tulajdonsága, hogy szeret.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11035 üzenetére

    Igen, ez így van de nem csak a világképünk, hanem a világnézetünk is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Vikusz77 #11038 üzenetére

    Itt is van egy kritika Coelhoval kapcsolatban [link]

    Remélhetőleg akiknek tetszik nem ez alapján vezetik az életüket, hanem a Biblia alapján :)
    Hasonlóan problematikus lehet a Viskó is, sokan missziós célra alkalmas könyvnek tartják. Annak ellenére, hogy keresztyén könyvnek tartják, sok mindenben ellent mond a Bibliának.
    A legfontosabb Isten véleménye, és az csak a Bibliából ismerhető meg. De sokszor a lelkiismeretünk Isten felé húz, de mindig kell egy tükör amibe belenézhetünk.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #11040 üzenetére

    Bár ne tenném :)
    Elégé ingadozó a felhozatal, de néha napján lehet olvasni értelmes cikket is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #11042 üzenetére

    Igen, vannak nagyon jó cikkek is, de azok kb heti 3-4 csak. Néha nagyon bulváros, néha csak szimplán összeszedetlen... De általában figyelemmel követem miket írogatnak, jobb mintha ez se lenne.

    A legutóbbi nagy kedvencem:[link]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11047 üzenetére

    Erről jut eszembe, most vasárnap arról szólt az istentisztelet, hogy Isten illúzió-e...
    Érdekes volt... :)
    De ez jó válasz az egykerdes.hu toplistás kérdésére is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11050 üzenetére

    Nekem kicsit furcsa ahogy megközelíted a vallás dolgot...
    Milyennek kellene lennie?? Bizonyos igényeknek kellene megfelelnie. A TE igényeid szerint ilyennek kellene lennie egy vallásnak és akkor lenne jó? Jól értem?

    Néhány érvedet értem, és kb sejtem, hogy miért gondolod jónak, de a megfogalmazás célját nem.
    Mondj olyan vallást aminek nincs pozitív célja... (talán a sátánizmus, bár ha utána olvasnánk, lehet ott is van pozitív cél)
    Mi az hogy fejlődőképes? Kell-e folyamatosan alkalmazkodni egy változó világhoz, ahelyett, hogy egy stabil, maradandó értékrendet képviseljél? (mit adsz fel miért).

    De ez lehet hogy a világnézeti különbségekből jön. Hol van Isten tekintélye, tanítása? A vallást nem mi "csináljuk". Persze vannak törekvések, hogy több embert nyerjenek, meg és liturgiákat változtatnak meg, új menedzsment szerint szervezik a gyülekezeteket, stb. De pont a keresztyénségnél figyelhető meg, hogy egyedül Isten munkája egy gyülekezet növekedése és fejlődése. És Isten ott van jelen, ahol az Ő igéje szól.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11067 üzenetére

    Pont az a lényeg, hogy nem kell elmenni Indiáig, hogy lásd az ember elesettségét, de ha nagyon hitetlen vagy elmehetsz odáig is...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Most olvastam egy jó könyvet:
    Carsten Peter Thiede, Matthew d'Ancona - Aki látta Jézust

    Érdekes írás a papíruszok világából és az evangéliumok koráról, hitelességéről tudós szemmel. Bizonyítékok, érvek, logika :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #11072 üzenetére

    Jó kérdés. Pontos választ nem tudok adni. Nem tudom, hogy mire vagy kíváncsi

    A materialista, ateista felfogás szerint nincs lélek.

    De a gyakorlat egy kicsit mást mutat, szinte minden népnél létezik a lélek fogalma és azzal párhuzamosan megjelenik valahogy a túlvilág fogalma is.
    A Biblia azt mondja, hogy az embernek van fizikai teste és lelke, mindkettőt Istentől kapta (de ez a lélek nem egyenlő Isten Lelkével). Így teremtette meg Isten az embert, így egy egész. A lelkünkben van az éntudatunk, istenképünk, lelkiismeret. Ez is az istenképűségünk egyik jele, hogy van lelkünk. Ha meghalunk a lelkünk tovább él, és az is mi vagyunk, és a feltámadáskor kapunk hozzá egy új testet.
    Pál beszél a rómaiaknak írt levelében Isten általános és speciális kijelentéséről és ott szerepel a lelkiismeret (1-2. rész), ami minden emberben Istenre mutat, ez által képes valaki egyáltalán elgondolkodni mindenki ilyesmin, hogy túlvilág, halál, élet, Isten, bűn, bűntudat, erkölcs, jó, rossz, helyes, helytelen. A lelkünk tesz minket képesé, hogy Istenre érzékenyek legyünk, tudjunk vele kapcsolatba lépni, tudjunk imádkozni és érteni az igét amin keresztül válaszol.

    Szóval definícióval sajnos nem tudok szolgálni, és az amit most is leírtam csak egy pici töredéke annak amit a Biblia ír a lélekről és amit megértettem.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #11074 üzenetére

    " Miért mondanák a pogányok: Hol van hát az ő Istenök?
    Pedig a mi Istenünk az égben van, és a mit akar, azt mind megcselekszi.
    Azoknak bálványa ezüst és arany, emberi kezek munkája.
    Szájok van, de nem szólanak; szemeik vannak, de nem látnak;
    Füleik vannak, de nem hallanak; orruk van, de nem szagolnak;
    Kezeik vannak, de nem tapintanak, lábaik vannak, de nem járnak, nem szólanak az ő torkukkal.
    Hasonlók legyenek azokhoz készítőik, és mindazok, a kik bíznak bennök! " 115. zsoltár

    Isten, aki teremtett és gondotvisel. Ez a világ nem létezhet nélküle, és az ember se.
    Az ember lázadásakor, keletkezet egy mély seb az emberben. Lett egy isten alakú űr a lélekben, amit csak újra Isten tölthetne be. De az ember megpróbálja mégis mással betömködni: humanizmus, ateizmus, tudományba vetett hit, más vallások, sors, szerencse, barátnő, feleség, család, szerencsejáték, alkohol, drog, végtelen a lista.
    Mégis csak egy féleképpen lehet helyrehozni a kapcsolatot Istennel és ezt is meglépte Isten helyettünk szeretetből, kegyelemből, mert mi képtelenek vagyunk rá. Ez Jézus Krisztus. Ő rendezi a mi kapcsolatunkat Istennel.

    "Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. "

    Az igazi kulcs kérdés, nem az hogy mi az isten kifejezés, hanem, hogy ki Jézus. A valós történelmi személy, aki felforgatta és felforgatja ma is a világot.

    Fókuszban Jézus

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #11076 üzenetére

    Jogos és jó a vágyad, hogy szeretnéd Istent megismerni.

    De ha az élő Istenről van szó sok problémába beleütközik az ember. Sok fajta Istenkép van és kevés a helyes. Sokan egy jótékony öreg bácsikának képzelik, mások mennydörgő, pusztító pszichopatának, mások felelőtlen, cserbenhagyó és hanyag valakinek. Isten nem ember, ha nekem 100-as IQ-m van Istent nem lehet úgy elképzelni mint akinek 300 vagy 1000 vagy 10 a 24-enes IQ-jú személy. Isten teljesen más szint. Ezt talán kicsit torz módon de jól mutatja a minden6ó című film, mennyire más Isten mint az ember. Ha az ember végig gondolja, hogy mit tenne, ha mindenható lenne, rájön, hogy még 10-20 ember sorsára se tudna felügyelni, nem hogy 7 milliárdra és az összes élőlényre, időjárásra, természeti folyamatra és a mennyei világra :) És Isten ezeket mégis kézben tartja.
    Isten nem hasonlítható emberhez és ezért emberi okoskodással nem is érthető meg, csak a Biblia alapján amit ő maga ihletett és benne van az amit nekünk itt és most tudnunk kell róla, igaz hogy ez nem tűnik soknak (1200 oldalas). De mégis olyan gazdag, hogy nem lehet egy kiolvasással megérteni, sokat és naponta érdemes tanulmányozni. És ami itt is a lényeg, hogy az egésznek a kulcsa itt is Jézus, ő rá mutat mind az ó és az új szövetség.

    És hogy Jézus miért forgatta fel a világot? Mert amennyire eltávolodott a világ Istentől, annyira különbözik Jézus az emberektől, és botránkozást keltett isteni mivoltával és emberi megjelenésével. Nem hiába hasonlítja az ige Jézust a világossághoz és a világot a sötétséghez, ekkora különbség van... és a sötétség nem szereti a világosságot, mert akkor sok mindenre fény derül, amiről szeretnénk ha inkább nem. Jézus összes tanítása, csodája pont erről szól, hogy mennyire a problémák gyökerére mutat rá és az okot kezeli nem a tünetet. Helyre állítja Isten és ember kapcsolatát, szeretettel. És ha Istent akarod megismerni Jézust kell megismerned.

    Egy más világ biztos van, az a menny. Ahol Isten nem földi teremtményei vannak. A képességeikben jóval többek az embereknél (angyalok, démonok), szinte isteni képességgel rendelkeznek, de ők is csak szolgái Istennek, ő a leghatalmasabb és végül mindezek és a föld ura is Jézus lesz. Ő a legnagyobb király.

    Végül a gnosztikus tanokról csak annyit, hogy míg a Biblia kanonikus újszövetségi könyveit maguk Jézus kortársai, szemtanúi hitelesítették (és persze maga Isten a Szent Lélek által) addig a gnosztikus írásokat már nem. Ezért annyira egybevágóak a Bibliai evangélistái és apostoli levelek és teljesen más a gnosztikus tanok. Azok később íródtak és terhelve vannak emberi vágyakkal, hogy ők milyennek képzelik el Istent, Jézust és ennek megfelelően kiszínezik a dolgokat. Nem feltétlen rossz szándékkal, de mégis hamis végeredményhez jutottak.

    Bocs a sok szövegért, remélem a lényeg nem veszett el.

    " 27. Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:
    28. És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.
    29. Az én Atyám, a ki azokat adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki azokat az én Atyámnak kezéből.
    30. Én és az Atya egy vagyunk."
    Ebben a János szerinti evangélium 10. részében is össze van foglalva amiről olyan sokat rizsázok :)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #11081 üzenetére

    Kötődések feloldása... Ezzel kapcsolatban jött elő, hogy szelektálsz, mit bontasz fel és nem.
    De ha emlékezel azzal fel is oldod?

    Szerintem ez is annak a vágynak a kifejezése, hogy az ember szeretné saját magát "megváltani", mert érzi, tudja, hogy bajban van és kiutat keres.
    De mint a többi próbálkozással is az a baj, hogy az ember véges és esendő volta miatt képtelen erre, mint ahogy te is beláttad, hogyha ezután az egész életedet ezzel az emlékezéssel töltenéd akkor se tudnál mindent megoldani, olyan sok réteg gond és probléma van. Tehát lehetetlen a teljes megoldás.
    Csak egyféle képpen lehet a dolgokat rendezni...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #11085 üzenetére

    Sajnálom, hogy ilyen dolgokkal félre vezetnek/tek.
    Isten szava helyett engedsz emberi meséknek, kitalációknak. De belátom nehéz elfogadni egy szuverén, igazságos de mégis szerető Istent. És könnyebb Jézus szavai helyett olyanokra hallgatni akik szintén nem tudták elfogadni Jézus szavait és azokat "megszépítették", mert az ő fülüket is bántotta az igazság.

    Az ember Istentől való elszakadását így elbagatelizálni ritkán látni. Sokan azt hiszik milyen kis csipp csupp dolog volt Ádám és Éva esete, pedig ha tényleg annyira kis dolog lenne nem a Biblia első lapjain szerepelne. És szintén kevered a tudást a jó és gonosz tudásával. Egyértelmű, hogy a kettő nem ugyan az, de ha gondolod kifejthetem. A gondolkodásodban is az a baj, hogy az ember elesetségét, nem az embernek tulajdonítod, hanem szintén valami külső rossznak, pedig először bent kell körülnézni és rá lehet döbbenni, hogy az embernek az Isten nélküliség a legnagyobb baja.

    Attól hogy Isten kegyelme érthetetlen, hogy mégis miért foglalkozik az emberiséggel, nem következik automatikusan, hogy az hülyeség. Jézus mindvégig az ószövetség Istenére mutat ezért is háborította fel a megtévedt farizeusokat, akik szintén a cselekedetekben látták a megoldást. Ők is akik legjobban szerették volna követni Istent tévútra jutottak, mert pont azzal ellentétesen amit te is állítasz Istennek nem a cselekedeteink és a pénzünk kell (hisz mindenható, még a világ összes vagyona is semmi előtte :) ). Hanem újra abba a szeretet kapcsolatba akar velünk kerülni amire eredetileg is teremtett.

    Ha az ember tényleg elkezdi tanulmányozni a Bibliát és nem csak mondatokat ragad ki saját maga elméleteinek megfelelően, rájön meggyire logikusan felépített és összhangban lévő könyv és tényleg Isten szava.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #11087 üzenetére

    Tévedsz. Nem akarok tőled elvenni semmit.
    Én leírtam a véleményemet, mert kíváncsi voltál rá. Nem ütköztetek semmit semmivel. De fontos tudni, hogy amit mondasz az nem állja meg a helyét az én koordináta rendszeremben. Én a Bibliára támaszkodok.
    Semmi személyeskedés nem volt az írásomban, mert nem téged elemeztelek, hanem az elméletedet, ami a Biblia kétségbe vonásán alapul. Ha te kétségbe vonhatod a Biblia hitelességét én is a te és hittársaid hitét hitelességét is kétségbe vonhatom. A vita építő is lehet és én nem hiszem hogy bármiben is a személyedet bántottam inkább azt a hitet ami a Biblia cáfolásán nyugszik, az egy mellékes dolog, hogy te hoztad fel ezt.

    Ádám, első ember:
    Itt is a kulcs Jézus, ő mivel egy az Atyával és a Szentlélekkel nyilván jelenvolt a teremtéskor is, de emberi formában jött el a földre jóval a teremtett Ádám után, mint utolsó Ádám aki helyre állítja a kapcsolatot ember és Isten között, amit az első Ádám tett tönkre.

    Isten féltékenységét honnan veszed? Oda adta az embernek az egész világot és mint mindenható, miben kellene féltékenykednie saját teremtményére akit ő hozott létre?

    Az igaz, hogy jelenleg ezen a világon a sátán uralkodik, ezt Jézus se cáfolta, mert tudta hogy erre az időszakra neki adatott, míg meg nem törte a hatalmát a kereszten. De mégse kellett tőle félnie, egyetlen mondatával rámutatott a sátán ideiglenes és gyenge voltára. Ha alaposan elolvasod a megkísértés történetét itt egyébként a sátán nem a fizikai világra hivatkozik. "megmutatta neki a föld minden országait " azaz az ember által kreált államokat, királyságokat, stb. Tehát ez is az emberi megromlott természetben való hatalmát mutatja, ami igaz is az ő kérdése vitte az ember szívébe a kétkedést ami a bűn gyökere lett és te nálad is ezt látom, hogy hasonló kérdést teszel fel mint annak idején a kígyó,"Csakugyan azt mondta az Isten...", nem lehet hogy nincs igaza Istennek... veszélyes vizek ezek.

    Jól látod az ember tényleg rabságban van, a bűn rabságában, amiből csak Jézus tud kiszabadítani. És meg is tette.

    Kevered az újjászületést az újra születést. A reinkarnációban nincs minőségi változás, a megtérésben van. Új, romolhatatlan test és lélek. Nem egy ugyan olyan esendő és gyenge porhüvely végtelen ciklusába van bezárva az ember. Nikodémus beszélgetése Jézussal.

    Szívesen olvastam/olvasok más iratokat is, de eddig egyedül a Biblia modellezi legjobban azt amit az ember ebben a világban lát és tapasztal. A többi mind túl idealista, ami nem feltétlen baj, de nem a szépirodalmi élményről van szó, hanem a valóságról.

    "Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, a kik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje."

    Még szeretnék írni a megváltás szükségességéről is, de az még egy komolyabb falat.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #11089 üzenetére

    A Biblia két teremtésről ír.

    Az Ádám név "embert" jelent.

    Ahogy írtam nem a "TUDÁS" gyümölcséből fogyasztanak, hanem a jó és gonosz tudásának gyümölcséből (nyugodtan nézd meg). A kettő nem ugyan az ezért a kérdésed nem értelmezhető. Isten nem a matematikát, filozófiát, fizikát, biológiát, irodalmat, stb tiltotta meg az embernek... mástól akarta megóvni az embert.

    A kígyó az asszonyt (Évát) kísértette, ő volt a célpont. Ezért is evett ő először.

    Azért lettek megátkozva, mert Isten megígérte nekik, hogyha esznek abból a gyümölcsből akkor meg lesznek átkozva. Nem tudatlan módon kerültek bajba, de ez jól látszik a megkísértésnél, Éva végig tudatában volt a következményeknek. Olyan Isteni tulajdonságra vágytak, amit ha meg is szereznek képtelenek használni. A fa a kertben a szabadságot jelképezte, hogy az ember nem egy robot, hanem szabad teremtmény, ami akkor él teljes életet ha Istennel van kapcsolatban, de el is szakadhat tőle, de akkor vállalnia kell hogy életképtelen lesz. Jézus ezt a kapcsolatot állítja vissza, mikor az ember újra kapcsolatba kerül Istennel és ezáltal a teremtési rend helyre áll.

    Isten első sorban igaz és kegyelmes, kegyelmes és igaz. (de több mint 300 egyéb tulajdonsága van megnevezve a Bibliában, de ezek a legfontosabb tulajdonságai, a kérdésed szempontjából is).

    Mert igaz, megtartja amit megígért. Nem hazudik, nem megalkuvó, szent és tökéletes.

    Megsokasodott a gonoszság a földön. Az Istentől elszakadt ember szíve gonosz szüntelen. (Gen. 6,5)

    Az ember fia elnevezés az utalás a messiásra, a szabadítóra, megmentőre. A bibliában két féle messiás megnevezés van, van a dicsőséges és a szenvedő. De a zsidók a szenvedő messiási képet magára a népre vonatkoztatták, erre a tévedésre hívja fel a figyelmüket Jézus. Az ember fia elnevezés azt jelenti hogy Isten létére emberi testben jött e világra. Ez is megbotránkoztatta a zsidókat, mert a messiás képükben igaz hogy ember szerepelt, de egy tökéletes és erős. (Mint Jézus a feltámadása után, aki az Atya jobbján ül). Annak ellenére, hogy a zsidók látták bűnösségüket és hordták százszámra az áldozati állatokat az oltárra, mégse értették, hogy valakinek súlyosan meg kell fizetnie a bűnük végleges eltörléséért.

    Azért kellett meghalnia, hogy mi megmeneküljünk. Az Istentől való elszakítotságot kellett helyre állítani, mégpedig úgy hogy Isten kegyelmessége és igazsága is megmaradjon. És ez csak így történhetett, hogy a tökéletes ember/Isten, meghal magára véve a tökéletlen ember bűnét és így azok ő általa hozzá hasonlatosak lesznek.

    "Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik az ő végzése szerint hivatalosak. Mert a kiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy azok az ő Fia ábrázatához hasonlatosak legyenek, hogy ő legyen elsőszülött sok atyafi között. A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette. Mit mondunk azért ezekre? Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk? A ki az ő tulajdon Fiának nem kedvezett, hanem őt mindnyájunkért odaadta, mimódon ne ajándékozna vele együtt mindent minékünk?"

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Darth_Revan #11099 üzenetére

    Az evangélium hirdetése és valakit belekényszeríteni egy vallásba tényleg két különböző dolog. Sajnos sokan az utóbbit művelik, mert azt gondolják hatásosabbnak, pedig nem azon műlik valakinek a boldogsága, hogy vallásos lesz.

    De pont egy ateista mondta, hogyha tényleg igaz az amit a keresztyének mondanak, nagyon szégyelljék magukat, mert ha tényleg az örök szenvedéstől való megmenekülés a Jézusban való hit, akkor nagyon nem törjük magunkat, hogy másokat megmentsük, tehát hol van a szeretet, hogy nem akarom hogy a másik szenvedjen.
    Amúgy sokan lenézik azokat, akik nem hisznek (abban legalábbis amiben ők). Ez se jó hozzáállás.

    lao ce
    Köszi, kérdésed :)
    Nagyon építő volt a nyár, kár hogy hamar vége lett.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #11133 üzenetére

    Köszi :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Peethy #11138 üzenetére

    Én se vagyok híve a jehova tanuinak a technikájáért. De hogy magyarázod el az embereknek, hogy az a baj ezzel az egész világgal, mert megromlott kapcsolat közte és Isten között és ez csak egyféleképpen állhat helyre?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zolisx4 #11158 üzenetére

    A Bibliát az élő Szentháromság Isten kijelentésének tartom.
    Hiszem hogy ő egyedül Jézus Krisztusért visszafogad minket maga mellé. És a bűneset miatt szakadtunk el Istentől.

    A hit sem a mi képességünk. Az ige által a Szentlélek tesz képessé minket a hitre.
    Minden Isten ajándéka, kegyelemből, amit nem lehet kiérdemelni, de hálára indít.

    És ez mind megtapasztalás, nem kitaláció vagy egy jól hangzó elmélet.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz zolisx4 #11166 üzenetére

    Sajnos ez így van... Néha rólam se mondanád meg, hogy keresztyén vagyok. Sokan vannak akik csak képmutatásból lelkészek, papok...

    De pont itt jön be a személyesség. Isten nem azt fogja neked mondani, hogy teljesen megértelek, láttál egy csomó részeg, tolvaj papot ezért megértem hogy nem hittél bennem. Hanem azt fogja mondani, hogy hallottál Jézusról és hallottad az örömhírt és ne másra mutogass hanem magadra. :) Az ember könnyen keres kifogásokat.
    Jézus is beszélt erről mikor a körülötte állóknak mondja, hogy tartsák meg amit a farizeusok (vallási vezetők) mondanak, de cselekedeteiket ne kövessék.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11180 üzenetére

    Érdekes. Szerintem ennél egy kicsit tágabb a gonoszság fogalma.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11186 üzenetére

    Érdekes elgondolás.
    Azért teszek jót, hogy nekem is jó legyen, ez tényleg az ego etetése.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz csemberlen #11152 üzenetére

    Éppen anyagot gyűjtöttem áhítathoz és ezt találtam. Lukács 10,7
    Nem kötözködés, de Jézus se tartotta hatékonynak a házalást. De rengeteg áldás is van az evangélium terjesztésében.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák