Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    Ezt betenném első hozzászólásba, mivel folyamatosan előjön a tudomány vs. hit, vallás kérdése. Elég jól letisztáz fogalmakat, irányzatokat.
    [link]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18540 üzenetére

    Te mit találtál, mivel indokol a Biblia?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18542 üzenetére

    Tehát nézzük:
    BÁRMI - Persze csinálj bármit, de a bűnnek meg van a következménye. Az hogy bármit csinálhatsz nem jelenti azt, hogy az következmények nélkül van. A bűneset után nem csak Jézus lett megígérve, hanem a bűnnek a büntetése is, ami pedig a testi és lelki halál. Noé történetének magyarázata, indoklása a kegyelem.

    Talán annyiból másabb a Nóé kora, hogy akkor csak Noé talált kegyelmet Isten előtt. Ennyiből az utána következő korszak "jobb".
    Egyébként éppen a Biblia tesz róla bizonyságot, hogy ebben a nyomorult állapotban Isten nem hagyta magára az embert. Persze ha hülyeséget akart csinálni tehette, de az övéit megmentette, Izraelről gondoskodott az emberek megmentésének tervét véghez vitte (ehhez pedig ebben a világban kellett munkálkodnia). Ahogy Jézus is mondta munkálkodok ahogy Atyám is mind ez idáig munkálkodott.

    (Csak szólok hogy Isten az embernek teremtette a világot =/= az embernek kitüntetett szerepe van a teremtésben. Isten az emberrel együtt az állatokat is mentette. Ezek szerint azok is ugyan olyan fontosak voltak Neki mint az ember.)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Olvastam néhány kritikát a Nóé filmről és azok alapján elég messze rakták az "eredeti" forgatókönyvtől.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #18562 üzenetére

    Igen, a raciónális helyett a "megvan a magához való esze" jobban illik ide.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18564 üzenetére

    Ilyen tisztán hazudni nem láttam még embert :)
    És ez a lentebbi írásaiddal együtt is így már legalább két jellem hiba. De ha az egészséges önkritika hiányát vesszük akkor már három... Ahogy Besenyő Pista bácsi mondaná hát igazam van már amikor bejöttem, há' nem, há' de, ez már négy... :)

    A hívők között biztos vannak olyanok is akiknek megmondták és bólogatnak mert lelkileg tényleg sérültek és biztonságot jelent nekik az egyház közössége, nem akarnak vagy mernek gondolkodni. De ott vannak azok is akiknek élő és személyes kapcsolatuk van Krisztussal, nos ők nem amiatt hisznek, mert megmondták nekik.

    A keresztyén tudósokról már volt egy körünk IIII-el és a világ rendezettsége, a fizikai, kémiai, matematikai, biológiai törvényekről. Éppen a Biblia mesél erről, hogy a világ rendezett, mégpedig Isten által rendezett mégpedig éppen úgy, hogy emberi ésszel meglehessen ismerni és le lehessen írni. Itt már eleve a véletlen és társai is már kiesnek, mert nem egy káoszban élünk, hanem egy törvények által rendezett világban.
    És pont itt jön be, hogy a keresztyén tudósok éppen amiatt jutottak messzebbre, mert tudták a Bibliából, hogy a világ ilyen, azaz megismerhető, kutatható, rendezett és Newton, Kepler, Pascal nem véletlenül tudott annyit letenni az asztalra amennyit.
    És éppen a Krisztusba vetett hit teszi az embert szabaddá, szabaddá arra, hogy ne csináljon hülyeséget, hanem tegye a jót. Nem azért élünk a tízparancsolat szerint mert jön a verés, hanem hálából, mert Jézus Krisztus megváltott minket, helyettünk halt meg a kereszten. Beláttuk, hogy a törvény véd minket, a családunkat és nem korlátoz.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18578 üzenetére

    Én kérek elnézést. Semmiképen ne szégyelld a tökéletességedet, titkolni meg pláne ne titkold.

    "Hát ez nagyon merész kijelentés volt. Inkább nem is kommentálnám."
    Nem csak én beszéltem itt a keresztyén világszemlélet következményeiről. De ajánlom nyugodtan olvasd Newton, Kepler, Pascal életrajzát, életszemléletét taglaló írásokat. Sokat köszönhet a tudomány ezeknek az embereknek akiknek a világnézetét áthatotta az, hogy Isten munkásságát figyelembe vették és Neki engedve végezték munkájukat, nem megkötözve ahogy te azt állítod. Az a baj, hogy ez is egy olyan sztereotípia amit mindig bemondanak, de igazán senki nem néz utána, hogy milyen világnézete volt ezeknek az embereknek.

    Mindenesetre az látszik, hogy sok olyan dologról meg van a véleményed amiről fogalmad sincs. Ajánlom, hogy mielőtt a Bibliáról nyilatkozol olvasd el (sok helytelen állításod volt, ez nem feltétlen hazugság akkor, ha már soha nem szoktál hazudni, hanem egyszerűen tudatlanság, de ezt könnyen lehet orvosolni).

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #18584 üzenetére

    Ez a gyakorlatias megközelítés most nekem nagyon kellett :)
    Ha belegondolok, hogy a kutatást mi akadályozza legjobban az tényleg a pénz, anyagi forrásokhoz való hozzáférés és nem szellemi korlátozások... Hiába csinálnék valami hasznosat, ha pályázni csak haszontalan dolgokra lehet. Kb. ez most a helyzet az egyetemeken és még egyes kutatóintézetekben is. Nagyon piacorientált kutatási területtel kell foglalkoznia egy kutatónak, hogy ne legyen megkötése.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18581 üzenetére

    Sajnálatos, hogy olyat akarsz a vallás rovására ami nem is. De bízok benne, hogy belátod, hogy az emberi irigység, hatalomvágy, kapzsiság sokkal nagyobb kerékkötője a fejlődésnek mint a vallás. Ahogy már ki is fejtettük a keresztyén világkép nem a tudomány akadályozója, hanem elősegítője, hiszen Isten ezt a feladatot bízta ránk: Ismerjük meg, kutassuk a teremtett világot és használjuk azt a javunkra, de vigyázzunk rá, ne pusztítsuk azt. Persze ezt lehet vallás nélkül is csinálni, de a kérdés nem az volt, hanem, hogy a vallás megkötöz-e és a fentiek tükrében a válasz az az, hogy nem.

    "Egyszer már elolvastam. A régi meséket. Az Újszövetséget nem mert az unalmas."
    Továbbra is aggasztónak tartom, hogy olyanról nyilatkozol amit nem ismersz... szerintem neked is furán venné ki, ha úgy idéznélek, hogy meg se ismerlek és olyanokat mondok rólad ami nem igaz és majd arra hivatkozok, hogy ez a Huma gyerek olyan unalmas csávó, nem is érdekel miről beszél, de már láttam két posztját, a többi nem érdekelt, te ez alapján 100%, hogy egy semmire kellő, ember aki megcsalja a feleségét, tivornyázik egész állónap... Kicsit éles példa volt, de remélem megérted az aggályaimat. És nem a kritikáddal van a baj, hanem azzal, hogy így hiteltelen az amit állítasz, hiteltelenné teszed magad.

    A személyes csalódásod keresztyén emberekben már érthetővé teszi a kiábrándultságodat. Teljesen jogos. Az embereket látva én is sokszor elszomorodok és teljes mértékben igazat kell, hogy adjak. A megválaszolatlan kérdésekre legtöbbször ott vannak a válaszok a Bibliában, sajnálom, hogy nem veszed a fáradtságot az elolvasására.
    Biológusként mondhatom, hogy az én tudományterületemen sok megválaszolatlan kérdés van. Persze az máskérdés, hogy a modellek, elméletek sok ellentmondást feloldanak, de azok még sajnos nem tények és legtöbbször nem a problémák megoldása, de a további kutatásokat segítik, új kutatási irányokat vetítenek előre. Tudtommal ez a matematikában és kémiában is így van, bár azokba a szakterületekbe nem látok bele olyan mélyen.

    A vallást érintő kritikád teljesen igaz ha külső vallásosságról van szó, ahol az emberek az identitásukat a vallástól várják. Ott tényleg megfeleléskényszer, erőszakosság és szűklátókörűség a jellemző. Ezek az embereknek lelki támasz kell és félnek a valóságtól. Azonban akik találkoztak az élő Istennel és vele személyes kapcsolatban vannak azoknak nincs szüksége megfélemlítésre, erőszakra, hitegetésre, félrenézésre, hazugságra.

    "Hálát adok Istennek..." - Ezt komolyan gondoltad?

    Az hogy te mit képzelsz el az nem a valóság. Ajánlom nézz utána a dolgoknak mielőtt sztereotípiákat puffogtatsz. Engem nem zavar, de magadat járatod le.

    Tudok mondani olyat ahol az ateista szülő mellett szenved a hívő gyermek. De én se kezdek el általánosítgatni. Gondolkodj te is kicsit szabadabban, úgy látom a te elmédet a sztereotípiák kötözik meg. Ajánlom beszélgess hívő, keresztyén emberekkel előítélet nélkül.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18604 üzenetére

    Most azt írod, hogy nem vagy tökéletes, korábban pedig azt, hogy igen... akkor most hazudsz vagy hazudsz? De most komolyan? És még te szeretnéd, hogy komolyan vegyünk? Az egész alapja, hogy elolvastál néhány könyvet és ismered a wikipédiát? Az ősleves elméletet és a Miller-Urey kísérletet már általános iskolában is oktatják... Most komolyan ez a nagy ütőkártyád?

    Szerintem pedig nem ártana egy csöpp alázat és ami még fontosabb egy kis önvizsgálat, bár lehet meg fogsz ijedni attól amit majd találsz. És amit még javasolnék, hogy gondold át a hitelességedet. De persze arra se válaszoltál, akkor gondolom azt a vitát én nyertem, mert kitértél a válaszok elől és terelted a témát.

    Most hétvégén nem leszek már internet közelben, de remélem jövőhétre komolyan veszed a dolgokat és nem jössz ide valótlanságokat állítva. Nem lehet egy olyan emberrel mit kezdeni aki nem hallgatja meg a másikat, és write only üzemmódban van. Ennél ahogy IIII is mondta egy szektás se különb. Fontold meg.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18612 üzenetére

    "Már nem azért, de ez pont végtelenszer több ütőkártya mint ami a ti kezetekben van."
    Sajnos el kell, hogy keserítselek mert ez nem így van. Neked is ajánlom, hogy ezt a blogbejegyzést olvasd el: [link]

    Egyébként jó felé indultatok meg IIII-vel a beszélgetésben. Nagyon sok olyan élettelen forma van ami élő tulajdonságok egy részét hordozza (pl. kristályok, tűz)
    A prionos hasonlatod amiatt nem jó, mert ott egy hibás konformációval rendelkező fehérje más fehérjék konformációját tönkre teszi. Tehát itt nem önreprodukcióról van szó, hanem már létező fehérjéket tesz szintén prionná. Csak nézd meg a wiki bejegyzést ([link]
    Az IIII által felhozott vírusok már sokkal jobb példa mert ott valóban önreprodukcióról van szó és nagyon egyszerű szerkezetek de sejtek nélkül mégis működésképtelenek, mert energiatermelésre képtelenek.

    Tehát ahhoz, hogy egy élőlény működjön, nem csak szintézisre van szükség, hanem stabil energiatermelő rendszerre és persze ezt az őslevesben a villámokkal létrehozták, de annak a valószínűsége, hogy egy önreprodukáló ÉS energiatermelő (hiszen az entrópia ellen dolgozni kell, ami már eleve fizikailag képtelenség, csak élő rendszerek képesek rá élettelenek nem) rendszer létre jöjjön lehetetlen.

    Remélem, hogy megfelelek a te hitelességi elvárásaidnak. Egyébként én a bizalmat a hitelességhez nem hasonlítanám, mert a hitelesség pontosan mérhető, személytelen, ezért lehet hitelesíteni a műszereket. De a bizalom vak teljes mértékben, ha azt eljátszod nincs második dobás, míg a hitelességedet helyre állíthatod, ahogy te is megtetted, mert beláttad, hogy mégse vagy olyan tökéletes, mint ahogy arról első bemutatkozásként beszámoltál. De ez már lélektan és pl. a Biblia beszél erről, hogy miért viselkedsz így, míg a nagy tudomány még közelében sincs az emberi viselkedés rejtélyeinek megértéséhez, csak a felszínt kapargatják.

    Egyébként nem az a bajom, hogy véded az ateista nézőpontodat, hanem az, hogy emelett nyíltan vagy burkoltan hülyének nézed a keresztyéneket (ha ez nincs így akkor bocsánat, de nekem nagyon ez jön le) főleg ezzel a idejövök a topikba hogy világosságot gyújtsak a sok sötét fejben szöveggel. Ha már Istent gyalázod, legalább emberséget mutass. Köszönöm.

    Lehet beszélgetni, vitázni is, de tartsuk tiszteletben egymást. Én is erre fogok törekedni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Várjatok, egy kicsit megkeveredtem. Az első érvetek a vallásosság mellett az az volt hogy lelki békét ad és erőt a kilátástalanságban, utána pedig azzal érveltek, hogy a vallásosság az embert lelkileg sebezhetővé, instabillá teszi? Ezt most komolyan gondoljátok? Legalább egy picit legyetek következetesek, mint a jéghideg logika használói.

    Tömegpszichózisra a logikusan gondolkodó is hajlamos, ti is ugyan úgy az általános mainstream világnézet megvezetettjei vagytok. 500 éve a keresztyénség volt a menő, most az ateizmus, materializmus. Ti is a tömegpszichózis áldozatai vagytok. És ahogy látom, a logikus gondolkozást is mellőzitek.

    Részletes válaszok kicsit később.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18665 üzenetére

    De sztereotípiákkal érvelni és azokat támadni nem igazán értelmes dolog. Akár van alapjuk akár nem, ennyi erővel vicceket is hozhatnál, mert annak is van valóság alapja és legalább tudnánk nevetni.

    Az általad nagy tudományossággal felvezetett majd világosságot hozok dolog mellett pedig igazán nem állja meg a helyét.

    exhibit észrevételeihez annyit, hogy olyan nem fog történni amit leírt, mert ami matematikailag lehetséges az nem biztos hogy lehetséges fizikailag, mert nem engedik a fizikai törvények. Bár ez szerintem minden tudományokban egy kicsit jártas embernél kellene egy ilyen látásnak lennie. Bár nekem is sok időbe telt mire erre rájöttem. Vannak törvények amiket nem lehet áthágni, azért törvény (az emberieket átlehet, de a fizika, kémia, matematika, biológia törvényeit nem lehet).

    Egyébként tényleg fura, hogy számotokra teljesen elfogadhatatlan az Isten hit a csodák miatt, de persze, ha bármi lehetetlenséget állít valaki a tudomány nevében azt egyből megeszitek... szerintem semmi különbség nincs köztünk. Most már az eddig oly istenített logikát és észt is a sutba dobtátok?
    Persze nyugodtan legyetek ateisták, materialisták, de nem tudom milyen alapon ostorozzátok a vallásosságot és a hitet. Mi is ebben a világban élünk és lehet, hogy sok iskolázatlan van a keresztyének között, de sok tudós, mérnök, tanár is. Az IQ és a vallás között nem lehet párhuzamot vonni, legfeljebb annyit, hogy aki okosnak tartja magát az sokkal büszkébb az eszére, minthogy alázatos legyen.

    A Bibliában csak egy mese van tudtommal a Bírák könyvében (9. rész). A régészet és történelem nagyrészt hitelesítette már a Bibliát és az előkerülő leletek függvényében szerintem még fogja is.
    Másrészt, nekünk keresztyéneknek nem egy ideológiánk van, hanem személyes kapcsolatunk Istennel. Igen ez furának tűnhet, de pont emiatt nem lehet minket megingatni. Ha tényleg csak a túlvilági jóvátételben reménykednénk és csak lelki defekt miatt keresünk biztonságot, akkor nagyon hamar csalódnánk, ha ennek nem lenni semmi alapja és a tudomány érveire megváltoztatnánk gondolkodásunkat, hiszen az sokkal ésszerűbb és mindent megmagyaráz, még a lelki állapotunkat is. De hála Istennek (és én ezt nem viccből mondom) ez nem így van. Jézus meghalt és feltámadott valóságosan és itt munkálkodik Szent Lelke által folyamatosan. Ez a Húsvétra készülve különösen figyelmetekbe ajánlanám. És mindenkinek meg vana lehetősége, hogy megismerje és megértse. Lehet IIII-nél még nem csörög, de a világ nagy részén igen. Olyan helyeken is ahol nem a hagyomány számít, sőt az embereket bántják Krisztus követése miatt.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz newd #18668 üzenetére

    Hogy érted, hogy rád erőletik a véleményüket?

    A középkorban biztos, mert ott kivégeztek, ha nem azt csináltad amit mondtak, de ma ezt hol éled meg? Abortusz szigorítása? Talán ezt tudom felhozni legéletközelibb tapasztalatnak. De nem erőltet rád senki semmit szerintem. A házalókat el lehet zavarni (van aki nem Istennel hanem porszívóval házal, kellemetlen lehet mindkettő).

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz newd #18671 üzenetére

    Kötelező vallásoktatás nincs, aki egyházi iskolába adja a gyerekét valószínűleg tudja miről van szó. Ettől még persze lehet agymosás, de ez se kötelező forma, még mindig több az állami suli mint az egyházi. Azt nem tudom, de szerintem egyházi suliban is lehet kérni a vallásoktatás mellőzését, helyette erkölcs oktatással (hiszen választható).

    Az "egymás közt demagóg provokálást" nem értem, sajnálom de így ezt nem tudom értelmezni, kitudnád ezt is fejteni. Ha egymást közt vannak miért provokálnának? Egy kívülállót még megérteném. A demagógot sem feltétlen, egy kívülállónak egy istentisztelet lehet demagóg és lehet valójában az is amikor az emberek értelmét ki akarják kapcsolni, nos az olyan helyek kerülendők, még keresztyéneknek is. Sok a tévtanító akinek csak a pénz és öndicsőítés kell.

    A gyerek mindenképpen átesik a lázadó korszakon vallásos neveltetés nélkül is. Akkor az egyéb szülői értékrend ellen lázad. A vallás mindig önálló döntés, anélkül csak megvezetés és agymosás, ámítással. De ez megy 18 év felett is. Ha valaki nem tud ilyen dologban értelmes döntést hozni, azt ugyan úgy megvezetik a horoszkópok, a tévé sámán, a táltosiskolák és politikai demagógok is. És tudtommal senkit nem kényszerítenek vallási hivatalos döntésre. A csökkenő vallásgyakorlók száma Magyarországon is ezt mutatja. Akik csak képmutatásból, szokásból járnak templomba azok szépen kikopnak.

    Teljesen egyetértek az ember hite magánügy, de nem titkolnivaló és pláne nem szégyen. Az már inkább ha valakik emiatt üldöznek, hülyének néznek.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18673 üzenetére

    Sokkal szebb világ lenne, ha az emberek szeretnék egymást és nem bántanák a másikat a hite miatt. A keresztyén erkölcsnek nagyon fontos aspektusai vannak és engedtessék meg azoknak akik-e szerint szeretnék nevelni a gyerekeiket, hogy megtehessék. Egyetlen ideológia se mondja meg (még az ateista se), hogy ki hogy nevelje a gyerekét. A toleranciába bele kell férnie a keresztyének eltűrése is, ha már szeretni nem akarjátok őket.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18675 üzenetére

    Akkor olvasd el még egyszer, hogy mit írtam az előző bejegyzéseimmel együtt és rájössz, hogy itt amit most leírtál, csak üres vádaskodás. Sehol nem írtam, hogy vallásra nevelek, hanem azt, hogy keresztyén értékrend és erkölcs szerint. Tisztában vagyok vele, hogy vallásra nem lehet nevelni (még ha akarsz akkor sem, max képmutató embereket hozol létre, aki csak azért jár templomba, mert a szülei azt akarják, de ez se a gyereknek se a szülőnek nem jó, sőt káros). De az is hülyeség, hogy ha már nem nevelhetem a gyerekemet keresztyén normák szerint, akkor egy másik ideológia szerint neveljem. Az ugyan olyan ráerőltetés, lásd mit tett az országgal a kommunizmus alatt az ateista ideológia. Köszönöm de abból nem kérek és a gyerekemnek se kívánom (és a gyereked érdekében neki se), de ha te a szerint szeretnéd nevelni akkor elnézem neked és nem kezdem ütni a fejedet, hogy mit erőltetsz a gyerekedre, mert te is erőltetni fogsz, nem vallást, de a saját ideológiádat, ami ugyan annyira veszélyes mint bármely vallás. Erőszakról beszélsz és közben te is éppen annyira erőszakos vagy...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18684 üzenetére

    Nem azért vagy primitív mert nem értesz egyet, hanem azért, mert nem fogadod el, hogy rajtad kívül is vannak értelmes emberek, bármennyire is legyél nagyon okos, sőt azok lehetnek vallásosak.

    Ahogy írtam és ehhez tartom magam és kérdezz meg erről mást is és ne csak a sztereotípiádat mantrázd, mint valami imát, hogy nevelni maximum képmutatásra tudsz. Keresztyén csak Krisztus melletti döntéssel lehet az ember, amihez kell ész és akarat, öntudat. És megint más tészta, hogy én a gyerekemet keresztyén erkölcsre nevelem, megismertetem vele Jézus tanításait, tetteit. Miért jött el Jézus és mit tett értünk. Ezt vagy elhiszi vagy nem, de tisztában vagyok vele, hogy ettől nem lesz keresztyén, csak akkor ha mellette, dönt de én ezt kierőltetni nem tudom, mert akkor csak egy képmutató ember lesz belőle, aki az apja kedvéért majomkodik.
    De te pontosan mit is értesz vallásra nevelés alatt, ha a fentieket igen akkor igazad van. De ilyen alapon te is vallásra neveled a gyereked, mégpedig az agnosztikus ateizmusra, pedig ilyen alapon te is nevelhetnéd a gyerekedet függetlenül, de nem tudom miért nem teszed meg.

    És mielőtt mások szemét nyitogatnád, ajánlom, hogy a sajátodat nyisd fel. Köszönöm.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18690 üzenetére

    Szerintem egy felnőtt ember eltudja dönteni, hogy amit gyerekkorában kapott azzal mit kezd. Egyetlen felnőtt se hisz a mikulásban mégis mondják a gyerekeknek. Ezek szerint hibás az "elhiszi" kategóriád. Köszönöm, hogy igazoltad a sekélyes gondolkodásodat.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18693 üzenetére

    Szerintem nem volt semmi személyeskedés, de ha igen akkor elnézést. Csak arra mutattam rá, hogy nagyon felszínesen érvelsz. Elhiszi mert gyerek. Ezt írtad. És ez nem állja meg a helyét. Próbáltam felnyitni a szemed, de ha ez téged bánt akkor nyugodtan csukd vissza. Nem kötelező gondolkodni.

    Tudom mi a különbség Isten és a Mikulás között és pont azért hoztam fel példának azt is. Az ember tudja miért nem létezik a Mikulás és tudja, hogy miért létezik Isten. Gondolkodj el mélyen és ne legyen felszínes a gondolkodásod.

    Érvet a te részedről se sokat láttam. A Bibliát nem ismered, csak felszínesen, nem is érdekel. A tudományos érveid kimerülnek sztereotípiák szajkózásából, néhány ismeretterjesztő film idézéséből, egyedi gondolatod nincs. De ellenben megtudtuk, hogy (majdnem) tökéletes vagy és talán ez volt az egyetlen biztos érv a szövegeid mellett. Ha vitaképes lennél tudnánk beszélgetni, de így tényleg marad a mellébeszélés, de remélem ki tud alakulni értelmes beszélgetés és remélem ebben te is partner leszel.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Noddy #18694 üzenetére

    Talán nem volt teljesen érthető, hogy miért hoztam fel a mikulásos példát ezért kifejtem.

    A gyerekek mindent elhisznek. Elhiszik a mikulást, a húsvéti nyuszit, az unikornist, a sárkányt és királylányt. De felnőve ezeket értékelik és helyükre teszik, elfogadják vagy elutasítják. Ugyan ez igaz másra is. Te gondolom arra tanítod őket, hogy nincs Isten, a Biblia Istene pláne nincs, a tudomány mindenre választ ad, a vallás öl, butít és nyomorba dönt. Szegény gyerek mit tehet, utána nézni nem tud, elhiszi neked. A te gyereked is, ahogy az enyém is, csak a szellemi érettség elérése után tud dönteni, hogy neked ad igazat, vagy másnak. Ahogy newd is írta, a kamaszkorban a gyerek elkezd gondolkodni, felülbírálja amit a szüleitől kapott, lázad. És nem csak a vallásos dolgok ellen, hanem ugyan úgy a agnosztikus ateizmust is megkritizálja, lehet elmegy buddhista szerzetesnek, vagy teológiával kezd el foglalkozni, vagy sátánizmussal (lehet hogy éppen a zene kapcsán, a haverjaitól). Nincs törvény arra, hogy amit gyerekkorában hall az lesz automatikusan, de mindenképpen meg kell neki adni a szeretetet és az erkölcsi alapokat. Ezt lehet vallás nélkül is, de hogy milyen vallású lesz, ateista vagy, taoista, vagy keresztyén az már az ő döntése lesz.
    Ezért is tetszett newd hozzászólása, mert ő a valóság alapján jött ide kérdezni, megakar érteni dolgokat és valós problémákat feszeget, nem a saját vallását nyomatja, mint ahogy te és exhibit teszi az ateizmussal. Lehet itt ateizmussal téríteni, de ne csodálkozzatok ha úgy jártok mint a házaló jehova tanúi, hogy elküldenek titeket.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz exabit #18697 üzenetére

    A területi elosztással kapcsolatos axiómád hibás, mert az elején általánosan vallásokról beszélsz (anbloc azaz a vallásosság eloszlása homogén) és utána pedig lebontod az egészet egy-egy vallásra és kifogásolod, hogy az miért nem homogén... ebben hol a logika? Ha megnézed a muszlim országokban a vallásosok átlagát, az USA átlagát, India átlagát, akkor hasonló eredményeket kapsz vallásosok elterjedésére (általánosan vallásos).

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18704 üzenetére

    exhibit nem általánosságban a vallásról és agymosásra hozott példát az önálló döntés kapcsán? És utána már nem általánosságban beszél a vallásosságról, hanem már felekezetek szerint? Ha nem így tett akkor javítsatok.

    Egyébként amit elmondott abban mi ütközik a vallásommal, ha már olyan jól ismered a vallásom? Az hogy bármit benyelek gondolkodás nélkül? Akkor be kellene nyelnem az ateizmust is gondolkodás nélkül, nem?

    Mivel a hitem egy valós személyen alapszik aki nem egy kitalált mese főhőse, nem tudsz megingatni. És emiatt nem is várok arra hogy lelépj, nyugodtan mond a magadét. a hitemet nem kell védenem, csak meglepő, hogy valakik a tudás hordozását célul tűzve képtelen tudományos érveket hozni (pedig állítja hogy hoz, de mégse írt le egyet se), és lekezeli embertársait, miközben ő vádol lekezeléssel és gőggel másokat, holott ő jött ide kötekedni... :( De nyugodtan folytasd nem minket járatsz le.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Gabás #18707 üzenetére

    Köszönöm egy ilyen érvet vártam volna a kedves tudós társaktól! Nem levegőbe beszélés, hanem számadatok, térképek információk. :K

    Bár az USA nem tudom hogy kapott olyan szinezést [link]
    De minden esetre szép térkép. Csak nincs számszarűsítve a kevéssé (mondjuk 80%) és a nagyon (ami lehet 90%).

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18706 üzenetére

    Attól, hogy te a történelmet, régészetet nem tartod tudománynak azt hiszem nem a történészek és régészek tehetnek...

    Mutasd meg kérlek, hogy hol hoztál statisztikákat, számadatokat, bizonyítékokat... nem hiszem hogy a hitem falával van a baj.
    Ha a "Simán lehetséges, hogy Jézus sosem létezett" mondatod is egy tudományos érv akkor ilyeneket tényleg írtál és valóban nem tudok mit kezdeni az ilyen írásaiddal. Talán azt tudom mondani, hogy próbáld meg mégis a történelmet és régészetet tudománynak tekinteni, ahol tudósok dolgoznak. De ezt lehet a vallásod nem engedi.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18713 üzenetére

    Nem próbálom sehogy se kimagyarázni. De ahogy korábban is írtam, magas végzettségű emberek is vallásosak (és ezt alátámasztják az adatok). Nem tudom miért próbálod kiforgatni a szavainkat. Igenis értelmes, képzett, magas tudományos pozícióban lévő ember is lehet vallásos, megtartva józanságát (bár remélem elolvastad az oldal lábjegyzeteit és értelmezted).
    A történelem egyenrangú a matematikával és fizikával, ha az elérhető tudományos fokozatokat, akadémiai helyeket, publikációs teljesítményt, társadalmi elismerést nézed meg. De nem egyforma, hiszen teljesen más eszközökkel dolgozik.
    Ha a saját vallásod érdekében szeretnéd ledegradálni a régészetet és a történelmet, megteheted, de ezzel csak magadat minősíted.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18731 üzenetére

    Írtam, hogy egyenrangúak, de nem ugyan azok az eszközeik, de mindkettő a valóságot vizsgálja. Nem minden történelmi esemény hazugság. Történelmi személyek léteztek és hatásuk megmutatkozik, ez a régészet és történelem célja, hogy a leghitelesbb módon feltárja. Pont az a célja a történelemnek, hogy a valóságot feltárja. Kik, mikor, hol éltek, mit hagytak ránk és az mennyire igaz.
    sajnálom, hogy te ezt nem tudod tudományként kezelni, de a tudományos közvélemény által elfogadott tudományterület.

    Az észrevételed, hogy a történelem humántudomány a matematika pedig természettudomány helyt álló. De például a régészet felhasználja a fizika és kémia eredményeit, eredményei egzaktak, természettudományosak.
    De fura hogy ezt nekem kell magyaráznom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18733 üzenetére

    Te magad hozod fel a szókiforgatásodat. Én mondtam, hogy a történelem tudomány, de te állítod, hogy nem mondtál olyat, hogy nem tudomány, de mégis kiakadtál azon, hogy tudományként hoztam fel, hiszen nem említhető egy lapon más tudományokkal. Mi ez ha nem szókiforgatás? Ha tudomány akkor tudomány, nem kell kifogás szerintem. Ha szerinted nem, akkor indokold meg hogy miért nem az. De az nem érv, hogy nem olyan mint a matematika. Attól, hogy a valóság más területét, aspektuát vizsgálja, amire a matematikusok nem képesek, hiszen ők is a valóság más területét és aspektusát vizsgálják. Nem tudom ezen mit olyan nehéz megérteni... :( A fizika sem olyan mint a matematika, ott mégse problémázol, pedig ott is vannak elméletek amiken tudósok összekapnak, most legutóbb például Hawking fekete lyukakkal kapcsolatos elméletén. Vannak viták eltérő gondolatok, de ott mégse jut eszedbe, hogy hiteltelenek lennének. A biológiai modellek és elméletek változatosságáról, ellentmondásairól akkor pedig ne is beszéljünk, mégis teljesen elfogadhatónak tartod. Tudod, hogy hány elmélet van a dinók kihalásáról? A gyerek ismeretterjesztő könyvekben is legalább öt szerepel... mégis teljesen rendben van.

    Szószerint nem mondtad ki, hogy nem tudomány, de mégis úgy utalsz rá, mint ami nem áll meg a tudományosság mércéjén, hivatkozva a hamisításra, megbízhatatlanságra. De én kiemeltem, hogy pont az a célja történelemnek, hogy hitelesen tárja fel a múltat, megmutassa, hogy az miért hamis, és mi volt az igaz. Talán ez elkerülte a figyelmedet. Tehát éppen a te általad kifogásolt, hamisítást, hiteltelenséget oldja el. Nem tudom mennyire figyeltél oda a történelem órákon, de mi pont ilyeneket tanultunk. Mik voltak a valódi indokok, hogy vezették meg egyes uralkodók a népet, hogy hatalomhoz jussanak, egyszeres vagy többszörös honfoglalás volt, stb.

    Ugyan ilyen szókiforgatás volt, hogy folyamatosan az intelligencia hiányával hozod kapcsolatba a vallásosságot és elenyészőnek, nem jellemzőnek írod a magasan iskolázott emberek vallásosságát. És folytatod a vallások szapulását, hogy agymosott emberek a vallásosak. Mintha egy mondattal előrébb nem írtad volna, hogy azért csak vannak komolyan gondolkodó, értelmiségi emberek akik szintén vallásosak.

    Ha tényleg a tudomány a megoldás a vallás eltüntetéséré, egyetlen egy, ismételem egyetlen egy komolyan gondolkodó, értelmiségi ember se lenne vallásos, ennek ellenére mégis vannak ilyenek, 5-10%. Ami egy hétmilliárdos népességben nem egy két ember, semmiképpen nem egy negligálható mennyiség... És bocsánat, ha ezekből a dolgokból következtetéseket vonok le.

    De érezd magad igazolva, a vallásosok nagyon nagy többsége megvezethető, báb ember akik zombimódjára viselkednek és ennek az az oka, hogy nincsenek felvilágosítva, hogy igazából amiben hisznek az nincs is, hiszen a tudomány bebizonyította, hogy nincs Isten, se Allah, se Nirvana, se tao (pedig ez hazugság, mivel nem bizonyította be, de mégis neked kell hogy igazad legyen). De elnézést a lelkiismeretem nem engedi, hogy ilyen hazugságot leírjak. De fura, hogy közben pedig azt írod minden nagy tudományosság közben, hogy mégis lehetnek istenek akik UFO-k... Most mi ez? :U

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18735 üzenetére

    Légy vele boldog... :U Ha neked ez szerez örömet, hogy hazugságban élj. Semmivel se vagy jobb mint az általad hazugságban éléssel vádolt vallásosok... Köszönöm a beismerést. Én nem rakom ki facebookra, nem élvezkedek azon az állapoton amiben vagy. Csak sajnálni tudlak.

    Többieket kérdem hogy tényleg zagyvaság-e mert akkor még egyszer neki futok, de szerintem érthetően írtam le a véleményemet.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18739 üzenetére

    Áldott Húsvétot mindenkinek!
    Jézus Krisztus Feltámadott!

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Mindenkinek ajánlom figyelmébe ezt a műsort:
    Zsoltárok jazz-ritmusban 12:30-tól

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18762 üzenetére

    Akkor ezek szerint nem hallgattál bele... Ez egy beszélgetős műsor, kb. csak két zeneszám szólal meg... Egyébként sok olyan kérdésre elhangzik a válasz, amit már sokszor feltettek itt a topikban, ezért láttam jónak belinkelni. (miért van szenvedés a világon, miért tartják felsőbbrendűnek magukat a keresztyének, kicsoda Jézus Krisztus) De végülis lehet sérülne a vallásod ha belehallgatnál, tiltja az ateizmus. ;]

    Picit komolyra fordítva a szót:
    Melyik zsoltár nem tetszett? Mi a baj velük?

    A locsolkodást én népszokásnak tartom és nem keresztyén hagyománynak. Kár ráerőltetni. Ha keresztyén lenne akkor minden országban csinálnák, de ez tényleg csak lokális dolog, sok pogány gyökérrel, ami érthető, hiszen valódi keresztyénségre nem lehet kényszeríteni senkit, vagy ha megpróbálják ez lesz belőle, azaz pogány szokás keresztyén köntösben. De ez a népegyházban sajnos teljesen általános. Lehet általános szervezettség szintjén az államnak hasznos volt, de magának a keresztyénségnek sokat ártott az hogy kötelezővé tették. De szerintem hamarosan elérjük, hogy tényleg csak azok fognak gyülekezetbe járni akik szeretnének, keresik Istent és nem azok akik megszokták, akik számára kötelezővé tették.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz exabit #18764 üzenetére

    Persze, nem is akartam kötelezővé tenni. De szerintem megint az az eset áll fent, hogy úgy mond valamiről véleményt, hogy meg se hallgatta. És éppen te is így teszel. De ezzel sincs semmi gond. Mindenki arról mond véleményt amiről csak akar, még akár úgy is hogy nem tud róla semmit, csak van néhány megalapozatlan elképzelése, sztereotípiája, vagy éppen megnézett egy műsort a natgeo-n. Szólás és vallás szabadság van és ez nagyon jó! Mindenesetre csak kíváncsi voltam, hogy mi a baj a műsorral.

    Egyébként tényleg kíváncsi leszek mikor lesz mondjuk a keresztyénség egy rég elfeledett vallás. Jézus Krisztus mindig egy fájó szilánk lesz az ateisták tenyerében, mert letagadni nem tudják, csak megtagadni.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Psych0 #18807 üzenetére

    Az ateizmus tényleg vallás? Ezek szerint igen, ha mindig idejönnek :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Psych0 #18817 üzenetére

    Én vontam le a következtetést, hogy vallás, ha rendre feltűnik a vallás topikban. Egy ateista oldalnak (amit a címe alapján gondolok, az ateizmussal kellene foglalkoznia, nem olyasmivel amihez nem ért és még köze sincs hozzá.) Úgy tűnik az ateizmusnak is van abszurd vonása. Bár ez privát vélemény. De nektek ez nem fura?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Psych0 #18825 üzenetére

    Ha valóban egy ateista humor lap akkor miért nem az ateizmussal humorizál? Miért a vallások a célpontjai? Én csak tényleg azt nem értem, hogy az ateizmus miért foglalkozik azzal amit tagadnia kellene. Nem éppen az ateizmusban rejlő humorral kellene foglalkoznia? A politikai humor a politikával foglalkozik, a zsidó humor a zsidókkal, a székely a székellyekkel. Ezt nehéz megérteni? Oké, kilehet röhögni nyugodtan a vallásokat, csak ezt miért épp az ateisták teszik, vagy miért épp az ateizmus leple alatt?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18836 üzenetére

    Hol írtam hogy bánt? Megint kekeckedsz mindenféle alap nélkül. Egyszerűen csak érdekel, hogy az ateizmusnak miköze a vallásokhoz. Ennyi. Nem értem minek foglalkoznak egyáltalán a vallásokkal, ha eleve elhatárolódnak tőle. Minek megy valaki húsboltba, ha somlói galuskát akar enni. Remélem érted a párhuzamot.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    Bárcsak mitológiáról lenne szó. Ajánlom végre, hogy olvassatok régészettel, történelemmel kapcsolatos dolgokat és megfogtok lepődni mennyi minden tudományosan alátámasztott a Bibliával kapcsolatban. Ennyit a mitológiáról.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18858 üzenetére

    Nem zavarnak a vallásról szóló viccek... hányszor írjam még le?
    Nekem csak az furcsa, hogy az ateisták éppen a vallástopikban élik ki magukat, holott pont azoktól kellene elszeparálódniuk. A józanságot pedig hagyjuk, amit itt kommentelés néven űztök az teljesen nélkülözi a józanságot. A Bibliát Psyc0 kivételével úgy kritizáljátok, hogy el se olvastátok, sztereotípiákkal lövöldöztök, dől belőletek a gyűlölet és intolerancia...
    Persze csináljátok nyugodtan, de ne a tudományosság és józanság címkéje alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #18873 üzenetére

    Ugyan mi tudományosan alátámasztott a bibliával kapcsolatban?

    Én pedig éppen azt látom, hogy még azt se nagyon értelmezitek amit be copy pasteltek...
    Pl. itt volt a parázna nő esete, akit Jézus megmentet, egyikőtöknek se tűnt fel, hogy házasságot törni nem lehet egyedül, ugye... e fölött mindenki szépen elsiklott, tehát milyen jogi esemény lehetett az, hogy a zsidók a saját törvénykezésüket se tartják be. 3Mózes 20,10: a törvény szerint e férfit és a nőt együtt kell elítélni.

    A teremtésnél is volt itt vita, hogy angyalok voltak-e vagy se. A Biblia első mondatai között van, hogy Isten teremtette a mennyet és a földet. Mint tudjuk az angyalok mennyei lények, illetve az éden kapujában lángpallossal is ott álltak már az angyalok. A kígyó és a sátán párhuzamára is rengeteg párhuzam van a Bibliában (ama régi kígyó: Jel 12,9)

    Értem, hogy nem érdekel titeket, meg unjátok a Bibliával való foglalkozást, de ha szeretnétek egy picit is partiban lenni a keresztyénekkel való vitában, a gondolkodást és a fáradtságot nem tudjátok megspórolni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Psych0 #18877 üzenetére

    Ettől, még a Biblia régészeti és történelmi szempontból hiteles. Az, hogy Babilonról mások is tudósítanak nem a Biblia hitelét rontja, hanem éppen erősíti. Persze ezt nem említetted, mert az már kellemetlen :)

    Az hogy Mátyás király milyen volt nem a történelem kutatás támasztja alá? Éppen ezt próbáltam magyarázni Humának is, hogy a történelmi kutatások alátámasztatják a Bibliát. Talán így most leírva megérti most ő is...

    De örülök, hogy a full kitaláció szintjéről már eljutottunk oda, hogy a Biblia csak nem annyira mese, hanem az emberiség történelmének része.

    Egyébként jópofa, hogy kitaláltok valamit amiről a Biblia nem is (úgy)ír, de elég nagy hülyeség aztán azt elkezditek cáfolni és miután megnyertétek ezt az álharcot büszkék vagytok magatokra :)

    A Biblián belüli ellentmondásokra volt itt korábban egy ateista oldal belinkelve ahol oldalakon keresztül "ellentmondásokat" sorol a szerző, de kiderült, hogy vagy történelmi (adott korszak szokásainak hiányos ismerete), a szövegkörnyezetből való kiragadása egy mondatnak, vagy egyszerűen hiányos Bibliai ismeretekkel rendelkezett a szerző, mert mindegyik szépen feloldható volt és attól, hogy valaki látványosan prezentál egy butaságot attól az még butaság marad.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #19050 üzenetére

    Érdekes. És még ezek után nézed le a vallásosokat? :)
    Remélem nem csak áltudományos irományokat olvasol.. Miért kell belemagyarázni, egyszerű tudományosan megmagyarázható dolgokba telepátiát, gondolatolvasást, titkos öszeesküvés elméletet.

    Egyébként teljesen jó volt felhozni azt, hogy a vallás megvezeti az embereket. A Biblia tartalma egyáltalán nem titkos, a benne lévő információk bárki számára hozzáférhető. Nincs semmi titkos tan és nincs benne semmi olyan amit mi tudunk, de ti nem. Ebben egyetértünk?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #19061 üzenetére

    Az előbb valami olyan dolgot írtál, hogy a keresztyénség az ősi vallásokat elnyomja ez által nyomorítva meg az emberi elméket a gyökerüktől megfosztva, most pedig azt írod, hogy a keresztyénség ősi vallásokon alapszik? Csak én látom ezt ellentmondásosnak?

    Ha a Biblia tartalma bárki számára hozzáférhető, nem lehet benne olyan info ami tudat alatt "káros"... Ha IT-s szaknyelven szeretném ezt érzékeltetni pont olyan mint a szabadforrású progik. Meglehet nézni, belelátsz, nem titkos módon manipulálja az agyad, mint ahogy a zárt programok engedély nélkül szolgáltatnak neked infót. A Bibliában mivel nyitott, szabadon hozzáférhető nincs benne semmi titkos, semmi manipulatív és még a pénzed se akarja lenyulni mint a tv sámán. Bár az neked teljesen elfogadott és örömmel részt veszel benne, hogy a képernyőn küldi neked az energiát, persze nagyon tudományos alapon, csak ezt titkolják. Illetve egyszerre írtad, hogy a Biblia okkult illetve azt is hogy az okkultizmus ellen van egy hsz.-en belül. Ezt hogy érted?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #19070 üzenetére

    "Jah. Huma vagyok. Tündérmágus, Tisztánlátó és Számmisztikus. PH tagoknak 20% kedvezmény. :D"

    Nincs több kérdésem :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #19079 üzenetére

    Nem mondod hogy a vallásosok hülyék, csak hogy isten(ek) létezése logikátlan. Tehát szerinted aki elfogadja az isten(ek) létezését az logikátlan ember? Azok az emberek irracionálisak? A személyes tapasztalatot pedig mond inkább úgy, hogy neked nincs semmilyen tapasztalatod. Mert a vallásosok szerint igen is van személyes tapasztalatuk és ezt nem tagadhatod.

    Csak néhány egyszerű kérdés. Remélem tudsz egyértelműen válaszolni :)

    Nekem igenis van logikus magyarázatom, de te azt valami miatt nem tudod elfogadni, de nem amiatt mert nem logikus, akkor megtudhatom hogy mi miatt nem tudod elfogadni?

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #19081 üzenetére

    Csak most olvasom, mivel nem tudok állandóan az internet előtt ülni, hogy a kései válaszokat látva arra érzed magadat jogosítva, hogy helyeseljük azt amiket mondasz. Én utoljára az óvodában hallottam ezt az érvelési technikát, hogy "a hallgaás, beleegyezés", persze ez nem minősít téged, de elfogadhatod, hogy nem mindenki ül minden nap és percben a gép előtt.

    A hülyének nézésre azt hiszem crey válaszolt.

    Azért nem tagadhatod a hívők személyes tapasztalatát, mert azt ők személyesen élték meg, te maximum kételkedhetsz benne, de nem tagadhatod. Remélem ezt nem kell bizonygatnom.

    A másik, hogy itt a fórumon nem téríteni akarunk. És nem is célunk, hogy beadd bárminek is a derekad. Oké?
    De legalább egy minimális toleranciát mutathatnál. Attól hogy nekem és még több millió embernek van személyes kapcsolata Istennel, te még attól ugyanúgy kételkedhetsz benne, tagadhatod a létezését, jogod és lehetőséged van hozzá.
    Nekem egyértelmű tapasztalatom van, ebből nem következik, hogy neked egyértelmű tapasztalatod kell, hogy legyen.
    Számomra Isten egyértelműen kijelentette magát először a Bibliából, másodszor a lelkemben, ahol ugyan olyan valóságosan mint a lelkiismeretem (ami neked is van, aminek figyeled a jelzéseit, hallgatsz rá, vagy elnémítod), megszólított, szólt hozzám. Nem fizikai hangon, hanem lélekben. Persze fizikailag is a természeten, embereken keresztül szintén vezetett, figyelmeztetett. Amilyen valóságos a lelkiismeret ugyan olyan valóságosan vezet Isten a Szent Lélek által. Persze jöhet a kérdés, hogy nem-e a lelkiismeretem hangját értelmezem félre, hiszen az megvan minden emberben és alapvetően mindegyik az élet védelmét és a szeretetet tanítja, kivéve IIII-nél, mert ő szívesen gyilkolna. ;]
    De mivel az én lelkiismeretemet ismerem meg tudom tőle különböztetni, mert annál sokkal szigorúbb. Korábban a munkahelyen való privát fénymásolást nem tekintettem lopásnak, de közben mégis az. Vagy a szüleimmel való viselkedés korábbi formája is elfogadhatatlan lett, mert megmutatta, hogy nincs bennem tisztelet (ami nem azon múlik, hogy a szüleim megérdemlik-e). Isten sokkal szigorúbb a lelkiismeretnél, de mégis a szeretet vezérli, mert Isten a szeretet. De mégis láttam, hogy sok mindent rosszul csináltam, hazudtam, hogy szeretek mikor kimondtam másoknak. De nem csak a hibákat láttam meg, hanem Isten megmutatta a megoldást is: Jézus Krisztust, aki valós személy volt és meghalt, holott ő tényleg semmi rosszat nem csinált, még te se tudnál rá rosszat mondani. Keményen beszélt emberekkel? Igen, de ez nem rossz, legfeljebb annak, aki túlságosan büszke belátni, hogy tévedet, de szerintem te is tudod, hogy valamikor meg kell valakinek fogni a kezét, ha segíteni akarsz neki, nem elég csak a "szépet tenni", tettek nélkül magyarázni. Nem csak mondta magáról, hogy tökéletes, hanem úgy is élt. És mégis ez a tökéletes ember meghalt, megölték. De nem csak meghalt, hanem sokat is szenvedett, és ezt miattam, tette. Én nem kértem, hogy csinálja ezt, de ő mégis megtette, hogy Istennel kapcsolatba kerülhessek.

    Remélem ez elég logikus volt. De ugyan ilyen logikus, hogy nem egy kitalált lényben hiszek, hiszen Jézus történelmi személy volt, aki meghalt és feltámadt, majd pedig egy történelmileg ismert módon Őt felvállalva több ezren mártírhalált haltak. Nem egy jobb eszméért, hanem azért mert nem hazudhattak. De mégse a történelmi tények miatt hiszek, hiszen az semmit nem ér, de megerősít, mert tudom, hogy amit átéltem, a találkozást Jézussal mások is átélték.

    Persze ha te azt mondod, hogy a lélek, a lelkiismeret nem létező dolog, akkor neked van igazad, bár akkor azt hiszem, ezt a pszichológusokkal (és az összes emberrel akinek van lelkiismerete) kellene ezt megtárgyalnod és nem velem.
    Isten él és munkálkodik az életemben. Vezet, tanít. A Biblia az ő kijelentése. Épp a legújabb tekercsek felfedezése mutatott rá, hogy a szövege nem lett meghamisítva, nem lett betoldva, kiszínezve. Több ezer éve ugyan az. De ha neked a régészet és történelem nem egzakt tudomány akkor se bennem van a hiba, ezt másokkal kell megvitatnod. Nekem nem áll jogomban a tudományosság megkérdőjelezése, mert okosabb embereknek ezt elfogadom. De te nyugodtan verheted az asztalt az Akadémiánál.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #19091 üzenetére

    Mindegy de, talán más kérdésére is válasz lehet.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19090 üzenetére

    Nyugodtan számon kérheted rajta. Jób is megtette és mégse lett baja :) Pont arról szól az egész szitu, hogy Istenhez mehetsz a bajaiddal, nem kell úgy csinálnod, mintha jó lenne a rossz. És te mennyi mindent benyelsz buta birkaként, mert azt mondták.

    Ha szereted magad sajnáltatni az már más szitu, de minek hazudnál? Az ember sokszor érzi nagyobbnak a bajt mint amekkora az valójában, de ez feljogosítja, hogy hazudjon? Megteheti, de mint tudjuk meddig jár a korsó...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz exabit #19097 üzenetére

    Attól, hogy te se tudsz bizonyos dolgokat elfogadni még nem azt jelenti hogy nincs. Nézz utána, hgy Jézus élete mennyire megalapozott tudományosan. Én csak ennyit kérek. Utána magyarázhatod, mennyire kitalált háttérsztori.

    Mi alapján állítod, hogy a keresztyénség egy kitalált történeten alapszik? Írásos emlékek, régészeti leletek támasztják alá ennek ellenkezőjét.

    Azért vannak leírva a dolgok mert megtörténtek, ezért áztatta valós vér a Colosseum padlóját és Néró nem kitalált embereket végeztetett ki. És attól, hogy te ezeket elfogadod még tarthatod ugyan úgy káros dolognak a keresztyénséget, és fojtathatod a térítést, de ami az igazság azt nem kellene hazugságnak beállítani.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19098 üzenetére

    Szerintem a civilizációtól elzárt embernek is van lelkiismerete. És éppen ez egy érdekes, hogy a spiritualitás egyidős az emberiséggel. Bármilyen elzárt közösséget is kutatnak fel az antropológusok, etimológusok mindig találnak valamilyen vallást, ami egy természet felettit imád. Pedig, ha az ateistáknak lenne igaza, akkor a nem kellene ilyennek lennie, hiszen minek találna ki az ember olyat ami nem létezik? Miért akarná egy olyan ember akinek csak egy ágyékkötő az összes vagyona az életét még másutt is folytatni, csak simán eltűnne mint az összes többi állat, minek bonyolítanának?

    Persze, Isten is gyilkol, nem is keveset. Bár én a hangsúlyt a "szivesen"-re tenném. Ha megnézed a Bibliát a büntetés, soha nem örömből fakad, sőt... de talán te is ismered annyira a történteket, hogy tudd, hogy a büntetés mindig következmény.

    Nem a külső vélemény számít, hanem a valóság. Ha egyedül vagy akkor te vagy annak a mércéje, ha többen akkor már árnyalódik a kép. De ha egyedül vagy akkor is beláthatod, hogy a baj nem volt akkora mint amekkorának érezted akkor. Nem Isten véleménye számít, hanem a valóság, az más kérdés, hogy a Isten azt jobban ismeri, hiszen Ő alkotta. Nem azért rossz gyilkolni, mert Isten azt mondta, hanem azért, mert Isten megakar védeni egy hibától, mert Ő ismeri annak a következményeit, hogy azzal mennyi fájdalmat okozol másnak és magadnak is, ugyan ez igaz a lopásra, paráznaságra, szüleiddel szembeni tiszteletlenségre és a ácsingózásra.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák