Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Hakudoshi #3102 üzenetére

    Mostanában voltam bíróságon...
    A bírónő előtt állva nem az járt a fejemben, hogy mik az én elvárásaim felé, hanem az, hogy a bíróságnak (és ezáltal az államnak) mi az elvárása velem szemben...
    és ez igy természetes...
    Az Isten ennél sokkal hatalmasabb...
    Igen az Ő elvárásai felülírjk a mi elvárásainkat...
    Ha nekem lehetne elvárásom Istennel szemben, akkor én teremtenék magamnak istent.. projekcióval, aminek köze nincs a valóságoshoz...

    Szeretném tisztába tenni a hozzászólásaim nem akarnak bizonyítékok lenni senki számára. Vannak dolgok, amit nem kell bizonyítani.
    Nem kell bizonyítani, hogy a lányom a lányom. Bizalommal elfogadom, hogy az, a feleségemmel kialakított kapcsolat támasztja alá... Ha most megkérdőjeleznéd ezt, akkor sem kezdenék DNS vizsgálatba, mert a párkapcsolatom bizalmat épített, és nem fogom neked bizonygatni az állításod ellenkezőjét.
    Az Isten hitem szintén kapcsolatra és nem bizonyítékokra épül. A hitem alapja a bizalmi kapcsolatom a megtapasztalt Istennel. Nem fogom igazolni a kapcsolatom elemeit, mert ezek nem bizonyítékok neked, mint ahogy az sem, hogy mivel bízom a feleségemben, bizonyíték számomra, hogy a lányom az enyém....
    Nem azért hiszek Istenben, mert 2-6 ezer éve valaki ezt leírta. Azért hiszek benne, mert egyszer (többször) kapcsolatot keresett velem, rámtalált, és azóta is velem van napról-napra.
    Ez nekem minden, de neked nem bizonyíték, és nem is annak szántam...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák