Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Frawly #38627 üzenetére

    Ezt nemrégen kifejtettem.
    Nem vagyok terminálos se powershelles alkat.
    És az átlagnak nevezhető több milliárd pc használó ebben nagyon hasonkít hozzám.
    Az hogy eddig egyáltalán eljutottam, annk más, már sokszor részletezett oka van, de én nem akartam csk önhibámon kívül kellett valamennire beletanulnom.

    Gui alól biztosn szűkebb a keresztmetszet de nekem 20 év alatt se Winen, se Linuxon a legvadabb rémálmomba se jutott eszembe hogy parancssorból partícionáljak, címkézzek, fájlrendszert hozzak létre.
    Ott a gui, kiválasztom a lemezt, megadom a méretet, labelt, kész. Ez kb. 5 kattintás.
    Igen, beírattam fstabba a partíciót. Megbíztam a disks alkalmazásban mert azt nálam 5623x okosabb emberek írták meg és pont erre írták hogy elvégezze ezt dolgot.
    /dev/disk/by-label/ADAT_1TB /media/tibi/ADAT_1TB auto nosuid,nodev,nofail,x-gvfs-show 0 0

    Ezt én meddig gugliztam meg fórumoztam volna...? Azt se tudom mi mit jelent. És megmondom őszintén nem is érdekel.
    Egy csatolási pont miatt nem akarok tanulni mert minek, mert ott a disks alkalmazás.
    Winbe hasonlóan feék egyszerű, azt még LinuxMind Zoli is elismerte nem egy videójába hogy a Win Lemezkezelője egy teljesen jól sikeült korrekt egyszerű alkalmazás.
    Ugyanilyen jó a disks is. Dehogy tanulom én meg a nosuid meg a többit egy csatolás miatt.

    "Már pedig a kézimunkának több előnye is van:"
    Ebben maximálisan egyetértek veled. Csak nem OS-nél hanem a barátnőim vonatkozásában :)


    "kézi fstab-ot egyszer kell megcsinálni, UUID-vel lehetőleg"
    Mondj nekem egyetlenegy átlagos Micikét, Géza bácsit, bárkit, nagymamát, diákot átlagembert aki ehelyett:
    ADAT_1TB helyett ezt
    F6D0E09DD0E06579 fogja magolgatni meg bemazsolázni, meg a Fájlkezelőbe mindenhol UUID alapján egy pillantással azonosítja a partícióit.
    Én nem az biztos mert perpill 10 darab van a gépbe.

    tibi@TibiXubuntu:~$ lsblk
    NAME   MAJ:MIN RM   SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
    sda      8:0    0 119,2G  0 disk 
    ├─sda1   8:1    0   549M  0 part /media/tibi/Rendszer számára fenn
    ├─sda2   8:2    0  39,7G  0 part /media/tibi/windows10
    ├─sda3   8:3    0  37,1G  0 part /media/tibi/Mindenes
    └─sda4   8:4    0  39,1G  0 part /media/tibi/b40534ef-0fb4-424a-94
    sdb      8:16   0 931,5G  0 disk 
    ├─sdb1   8:17   0    41G  0 part /
    ├─sdb2   8:18   0 722,7G  0 part /media/tibi/ADAT_1TB
    ├─sdb3   8:19   0  68,5G  0 part /media/tibi/winsave
    └─sdb4   8:20   0  69,2G  0 part /media/tibi/linuxsave
    sdc      8:32   1  29,4G  0 disk 
    └─sdc1   8:33   1  29,4G  0 part /media/tibi/32G_PEN
    sdd      8:48   1   3,8G  0 disk /media/tibi/ATMENETI


    Ha ezeket label nélkül, csak UUID-vel írná ki, én azonnal meg is őszülnék mire azonosítanék egy partíciót. 1UUID van, az a Manjaro partíciója,
    a / meg eléggé beszédes, az az Ubuntu ami alól most írok.

    "Ez különösen akkor jön jól, ha dd paranccsal vitézkedik az ember, vagy particionál és formatál, azoknál nagyon meg lehet szopni"
    Pontosan így van. Egyetértek.
    Ezért nem így csinálom hanem guis célszoftból ami kiírja az adott lemez összes paraméterét, labelt, méretet, az eddig a lemezen lévő partíciókat, egy pillantással átlátható felületen.

    "Ezt még 20-30 éve linuxozó vagy unixozó veteránok is be tudják szopni, nekem van ilyen ismerősöm, lemezképet akart kiírni pendrive-ra, még terminálban is csinálta, de reflexből nyomatta be a dd of=/dev/sdb"

    Ez a legrosszabb példa neked, és a legjobb példa személyemnek mert ha a vérprofi linuxos veterán nem a terminálba huszárkodott volna hanem label alapján beazonosítja a pendrájvot, vagy urambocsá' elindít egy Etchert, akkor ez a szopás nem jött volna létre. :)
    Én még olyat soha nem hallottam se nem tapasztaltam hogy az Etcher vagy a Rufus megírt volna cserélhető lemez helyett egy rendszer vagy adatpartíciót.

    Kb. elmondtam a véleményem. Semmi huszárkodás vagy csakazértis nincs bennem.
    Leírtam hogy én mit miért és hogyan, tudatlanul, egyszerűen csinálok.

    Köszönöm a beszégetést és eszmecserét.


Új hozzászólás Aktív témák