Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    eOS Freya (Ubuntu 14.04 alap): akadályozhatja-e egy /etc/pm/sleep.d -be rakott script lefutását az, hogy alvó állapotból való visszatérésnél (suspend->resume) lock screenre dob a rendszer? :F

    A problémám a következő: resume után a ~/.Xmodmap -et "nem olvassa be", vagy mondjuk úgy, hogy nem veszi figyelembe (előtte megy, mert be van rakva autostartba a parancs). Gugliztam, próbáltam beállítani tehát, hogy resume során lefusson egy script, ami kiadja az xmodmap ~/.Xmodmap parancsot. Próbáltam kiírni a teljes elérési utat, hardcode-oltam a usernevet, már próbáltam mindenfélét, szarik rá. :((( [link] [link] De ezeken kívül is olvasgattam még jó pár oldalt, eddig nem vezettek eredményre. A parancs jó, hiszen terminálban kiadva működik.

    Továbbá a rohadt lock screent nem tudom kikapcsolni resume után, pedig az összes beállításban ki van kapcsolva, a dconf editorban is az org.gnome.desktop.lockdown disable-lock-screen is be van pipálva, továbbá bootolás után is automatikusa beléptet. De suspend-resume után mindig lock screen van. :U

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák