Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Érdekes összehasonlítás, egy modern atom vs ős buta core2.

    Kellene tudni mi a többi hardver. Gondolok itt a videókártyára, hardveres hd gyorsítás legalább h264-hez. Mert itt lehet a fejlettebb gpu-jú atom többet tud. T3300-assal nem tudom mennyire mennek a hd videók, de nagyobb proci még inteles halálgyorsítóval is izomból vinni fogja a HD-t.

    Szóval ez a melyik erősebb ez pont értelmetlen kérdés a többi hardver ismerete nélkül. Ugyanis pont napi használatban kijöhet a körítés miatti különbség.

    Core2-es notit kapsz a szemétből ingyen.
    Socket P tehát belemegy T9xxx széria fillérekből, vagy akár Q-s négymagos. (habár feltételezhetően a gyenge proci valószínű gyenge körítést kapott - hűtés, chipset kérdéses de azért szokott lenni bővítési lehetőség)

    Kicsit sarkított példa:
    Mondjuk egy GM54 chipsetes noti, rendes gpu-val, celeront kidobva T9900-ast vagy X9000-et belerakva szerintem simán veri a mai atomot. Igaz feltehetően hangosabb lesz és többet is fogyaszt.
    Aztán meg ugye ott van hogy az atomos gép lehet egy 15"-os teszkós 70eFt-os noti, amiben nincs venit és trhotlingol, iszonyat gyenge felépítésű stb...

    Ár érték is értelmezhetetlen mivel csak a használtpiac él a T3300-asnál ami miatt ugye nyer hiszen egy akár lomtalanítás alkalmával is beszerezhető használható notebook formájában.

    Nekem Intel Celeron N2840-es van a chromebookba és vígan viszi a 720p-t, ez a N3350-es erősebb nála.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • válasz domos #8 üzenetére

    Tipp:
    Életszerű példa szerintem:
    Gondolom van egy tizenéves T3300-as noti amit le akarnak cserélni a legolcsóbb teszkós/médiás/euronincsoscs akciós csillogós teljesen új garis gépre amiben az atom van.

    Rokon csinál ilyet, adtam neki egy HP üzleti notit asszem P8600 proci 4gb ram és 120gb-os ssd.
    Erre fél évre rá vett egy ilyesmi atom szörnyet de 4 magosból, 1tb-os hdd-vel 17"-ban. És igen, ahogy várható volt lassabb mint a 10 éves közel csúcsgép. Ki hitte volna... :W De legalább nagyobb. Azóta nem beszélünk a notikról...

    tghwinner
    A régit érdemes párezer ft-ból felhozni nagyobb teljesítményűre. Chipset alapján be lehet határolni nagyjából mi az ami belemegy. SSD-t is bele meg 2x2gb ram (gondolom ddr2) az sem nagy költség.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • válasz #47205632 #18 üzenetére

    Csak netezni tablet jó de ahhoz hozzá kell szokni. Nekem nem sikerült.
    Nálam csak netre ágyba, kanapén Dell Chromebook 11" (Celeron N2840, 4Gb ram, 16gb ssd) ez 7-8 óra netezést bír és az os miatt megbízható és jobban használható szerintem mint egy windowsos erősebb gép. Hátránya hogy nem futtat windowsos progikat.
    70e-ből én használtan vennék valami jobbféle 12" üzletis Lenovo-t vagy Dell-t ~i3-i5 procival SSD-vel.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák