A Microsoft úgy döntött, hogy 21 év után nyugdíjba küldi a Skype szolgáltatását, így az május 5-én csörög majd utoljára.
Bár évtizedeken át határozta meg sok ember életét a Skype, annak leállítása segít majd a redmondi cégnek, hogy a Teams szolgáltatásra fókuszáljon, egyszerűsítse kommunikációs ajánlatait.
Hirdetés
A 2003-ban alapított Skype audio- és videohívásai legendásnak számítottak anno, a Skype nagy név lett, és volt, hogy több száz millió felhasználója volt.
A platform azonban nem tudott lépést tartani a modernebb ellenfelekkel, többek között a Zommal és a Slackkel sem. Nem csak a megbízhatóság és a könnyebb használhatóság volt kérdés, a Skype technológiája alapvetően nem volt alkalmas a mobilos korszakra. Így a távmunkás világjárvány-időszakban is a Teamsre szavazott a Microsoft, beépítve azt az Office-ba és az üzleti felhasználók mindennapjaiba.
Az átállás megkönnyítése érdekében a felhasználók a meglévő adataikkal tudnak átjelentkezni ingyen a Teamsbe, és a beszélgetéseik, névjegyeik is automatikusan átköltöznek. Ezzel pedig a Skype feliratkozhat az Internet Explorer és a Windows Phone listájára, vagyis a szebb napokat megélt Microsoft-márkákhoz.
A Microsoft nem árulta el, mennyien használják most a Skype-ot, de annyit ígért, hogy dolgozókat nem küldenek el. A Teams mindenesetre havi szinten 320 millió aktív felhasználóval rendelkezik.
A Microsoft még 2011-ben vette meg a Skype-ot, 8,5 milliárd dollárért, túllicitálva a Google-t és a Facebookot. Akkoriban ez volt a legnagyobb üzletük, a szolgáltatás pedig havi szinten 150 millió felhasználóval rendelkezett.
A Microsoft szerint a Skype alapvető része volt a modern kommunikáció formálásának, őket pedig megtiszteli, hogy az utazás részei lehettek.