Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thrawn

    félisten

    A bejelentés óta olvastam erről hideget-meleget, de a lényeg nem változott. Kéne. Most :)
    A környezetszennyezés vagy az ökológiai lábnyom miatt aggódókkal ez esetben nem tudok egyetérteni. Ezt a Powerwallt a 10 év gari lejártakor elviszik tőled újrahasznosítani és kapsz egy másikat. Az előállítását környezetbarát módon fogják megoldani (alig keletkezik CO2), mert ha nem így lenne az lenne a tökéletes öngól nekik.
    Akinek meg az nem tetszik, hogy ez csak egy részeleme egy rendszernek, mert kell hozzá még napelem, inverter, miegymás az így járt. Semmi nincs ingyen, mindennek van bekerülési költsége. Feltételezem ők nem nézték végig a videót sem.

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz #06658560 #27 üzenetére

    Mint például?

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz dabadab #29 üzenetére

    Ezt most feltételezem nem komolyan kérdezted. Ha mégis akkor baj van.
    Rengeteg ötletem van egyébként, a legfontosabbhoz nem is kellene 10kW-os Powerwall.

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz dabadab #33 üzenetére

    Nem baj, hogy megkérdezted, inkább legyen az ember 5 percig hülyének nézve, minthogy tudatlan maradjon egész életében. Persze ismervén (úgy-ahogy) a tájékozottságodat inkább meglepő, hogy ezt pont te kérdezed. Ezek szerint nincs semmiféle igényed a jelenleginél jóval kevesebb környezetszennyezéssel járó és olcsóbb energiaelőállítási lehetőségek iránt, gondolom pakskettőt is tűkön ülve várod, hogy végre beröffentsék.

    "...ha úgyis van hálózati áram..."
    És ahol nincs, de kéne? :)

    [ Szerkesztve ]

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz #06658560 #39 üzenetére

    Egyrészt hol adtak meg 1000-es töltési ciklust a Powerwallra?
    Másrészt ki mondta, hogy ezeket folyamatos üzemre tervezték? Leginkább puffernek valók és arra, hogy a napenergiát - ami ha akarjuk ha nem akkor is jön - eltároljuk. A fosszilis tüzelőanyagok csak akkor "jönnek" ha mi akarjuk, cserébe belátható időn belül elfogynak. Valami akkor is kell majd, ha tényleg elfogynak. Az ólmozott benzint már betiltották (okkal), az etanolos zsákutca, a gázolaj kormol, a szén sok ként és radioaktív anyagot tartalmaz, az atom pedig csak addig a legkörnyezetbarátabb energiaelőállítási mód amíg nincs baj. Ha baj van akkor talán a legpusztítóbb mind közül.
    Tételezzük fel: ha a napenergiához szükséges tárgyi eszközök előállítása ugyanakkora mértékben szennyezi a környezetet, mint az összes többié, akkor eddig a pontig választhatjuk bármelyik megoldást energiaelőállításra. A kérdés itt inkább az, hogy ezek az eszközök az üzemeltetésük során mennyi káros anyagot termelnek? Szén, gáz, dízel üzemeltetésűeknél gondolom egyértelmű a válasz. Rengeteg CO2 + járulékok. Atomnál szinte semmi, ami jól hangzik. De valóban jól hangzik? Csak még egy kérdés: ezen erőművek az élettartamuk lejárta után mennyi káros anyagot hagynak vissza és abból mennyi az újrahasznosítható? Az eddig jól szereplő atom itt csúnyán elvérzik. És pont emiatt rohadtul nem érdekel, hogy milyen olcsó.

    dabadab: Attól lesz olcsóbb, hogy nem tesz tönkre. Se téged, se a szomszédot. Sem azt az embert akinek még a létezéséről sem tudsz, de ugyanezen a sárgolyón él, mint te.
    Miért akarsz leválasztani engem a hálózatról mikor nem akarok leválni? Sőt, igazából aktív részese akarok lenni, nem csak mint fogyasztó. A megtérülése 10+ év? Naésakkor? 10+ év múlva elfogy a nap? Fordítsuk meg: az atomhulladék eltűnik 10+ év alatt? Az nem megoldás, hogy jó mélyre elássuk aztán "fődetrá".
    Ezzel a gondolkodással máris vehetnél egy kis házat telekkel Fukusima mellett, de Pripyat környékét is élhető környezetként lehet jellemezni, nemdebár? :U

    Rive: Épp azt a területet fikázod amitől a létezésed függ? Enni kell :P

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz dabadab #48 üzenetére

    Az miért van, hogy neked és még nagyon sok embernek a megtérülés az egyenlő a pénzzel? Vegyél/építs erőművet vagy szerezz részesedést a pakskettőben ha ennyire a pénz hajt és hagyd a francba az ilyen kis mihaszna ötleteket, mint a Powerwall vagy a napelem.

    Ez a szép a feltételezésben, hogy nem kell bizonygatni. Mi van ha nem sokkal szennyezőbb, hanem sokkal környezetbarátabb? A levezetésem még jobban ül ha ez így van. Te mit is vezettél le azon kívül, hogy aggatod a körmeidet a mondanivalómban (abban mégis oly kevés kapaszkodót találva)?

    Nem az üzemanyag érdekel egy atomerőműnél, hanem az, hogy amikor kiégett mit csinálsz vele? 10+ év megtérülésen aggódtok a napelemeknél, mikor a kiégett fűtőelemeket évtízezredekre kellene tökéletesen elválasztani attól a környezettől, amiben jelenleg is élünk? Hogy is van ez? Erről mesélj nekem :U

    Rive: mérnökként egy falatot sem eszel? Mesélj még :)

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz Rive #62 üzenetére

    Erről van szó :K

    Szerencsére ez nem egy buta rendszer lesz, hanem összekapcsolt, vezérelhető, testreszabható:
    "The battery will come with a 10-year guarantee and come with integrated management software: "It will be connected to the Internet so we can create smart micro-grids," Musk said. A version of the Powerwall specs published after the event noted that the 10-year warranty can optionally be extended another 10 years after the first warranty is up."

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz Rive #72 üzenetére

    Én egyelőre el nem tudom képzelni egy napelemes rendszer működését (puffer)akksi nélkül. Továbbá egy szóval sem állítottam, hogy a Li-akksi előállítása környezetbarát lenne, csak azt, hogy kevésbé környezetterhelő. A gazdaságosság már jelen pillanatban is a határon van, alig drágább a jelenleg használt módszereknél. Csak van még egy apró különbség. Ez egy új technológia, mondhatni még nem forrt ki eléggé. De ugye nem is volt még teljes mellszélességgel támogatva vagy 100 éven keresztül (kivéve atom), mint a többi amire jelenleg támaszkodunk.

    A marketing sem régen sem manapság nem érdekelt. A duma nekem kevés, szart nem veszek még ha selyempapírba is csomagolják színes masnival átkötve, gyertyákkal és mini tűzijátékkal. Vagy most mondjam azt válaszul, hogy téged meg az atomlobby tett zsebre mert benyelted a marketingdumájukat? Mire alapoznám ezen kijelentésemet (és ugye te mire alapozod)? :F

    Vladi: :DDD Ezt én is majdnem leírtam, csak féltem, hogy a jelenleginél is jobban megorrol rám :D

    [ Szerkesztve ]

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz #06658560 #85 üzenetére

    Egyiket sem, a Powerwallt kell talonban tartani.

    Linkelek én is a másik oldalról:
    Tesla‘s Powerwall: Why You Should Care Even If You Don’t Have Home Solar
    Why Tesla's Powerwall is such a big deal

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz #06658560 #93 üzenetére

    Itthon a bojleren kívül nem tudom mit engednek éjszakai áramról üzemeltetni. Gondolom semmit. A kapcsolgatását is a szolgáltató oldja meg távvezérléssel. Nade majd eljön a sufni-villanyszerelők kora és bojlernek látszó Powerwallt szerelnek a fürdőszobába :D

    Nekem tetszik ez a vízió, szerencsére hamarosan valósággá válik. Sokkal nagyobb szabadságot biztosít mindenféle szempontból, mint a jelenlegi helyzet. "Resistance is futile" :K

    Rive: mint mérnök úr, számításaid szerint forintálisan milyen szintre kellene lecsökkennie a napelemek, Li-ion akkumulátorok és inverterek árának, hogy megérjék a pénzüket, mint otthoni kiegészítő-áramellátó-visszatápláló rendszerek? Vagyis mikortól nullázódik ki a befektetésed ha belevágsz? Legyen mondjuk 10 év az amit megtérülési időre szán egy átlagos ember átlagos energiaigényekkel egy átlagos kertes házban, és tételezzük fel, hogy abban a 10 évben nem történik meghibásodás és nem keletkezik semmiféle járulékos költség.

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    Ez a hidegfront megmutatta, hogy kell valami alternatív megoldás. Nehéz úgy boldogulni, mikor trafó pukkan el és gyullad ki, dupla betonoszlopok fekszenek derékba törve számos kisebb méretű faoszloppal együtt. Ja és ráadásul itt a közelben lefeküdt egy 20 kilovoltos drót is, ami nem kis felfordulást okozott a környék áramellátásában. Ezt a másfél napnyi áramszünetet - a fogyasztásom figyelembe véve - röhögve hozta volna egy Powerwall.

    Hálózati áram... :U

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz MaCS_70 #238 üzenetére

    Mondhatjuk úgy is, csakhogy a topikhoz kapcsolódó cikk viszont nem erről szól. A Powerwall egyébként sem csak egy nagy akksi, több annál.

    dabadab: Hogyne, pöfögjön itt az orrom alá meg hallgassam ahogy zúg. Meg tartsam karban és tankoljam is. Ja és tüntessem el valahová amikor nincs rá szükségem. Csodás...
    Lehet felétek minden háznál van saját aggregátor, mifelénk (hála az égnek) nem ez a szokás.

    bambano: Touché :K

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz MaCS_70 #242 üzenetére

    A Powerwall nem csak egy bedobozolt akkupakk és mivel falra szerelhető kivitelben készül, talán érthető miért nem Pb akksi van benne.

    Igen, ez egy puffer, nem is nagyon akar más lenni. Egy generátor önmagában nem pufferel, mert csak termelni tud, raktározni nem.

    Ezt összerakod napelemmel és hosszú évekig, évtizedekig semmit nem kell foglalkoznod vele. Az alatt a 20 év alatt amíg a generátoron filóztál, ez a cucc már visszahozta volna az árát :)

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz MaCS_70 #245 üzenetére

    Én nem keverem a szezont a fazonnal, te jöttél itt a generátorral :U

    Szóval azt mondod 20 éve nem érte meg. Ma már belátható időn belül megtérül a befektetés. Ezt a tendenciát figyelembe véve mit tippelsz, mi lesz újabb 20 év múlva? :) Nálunk Pakskettő, de ne ezt vegyük alapul.

    dabadab: Klasszikusnak klasszikus megoldás, csak szerintem idejétmúlt.

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    válasz MaCS_70 #251 üzenetére

    A puffert jelen esetben arra értem, hogy a hálózati áramkimaradásból semmit nem veszel észre egy Powerwallal, mert azonnal működésbe lép. A generátornak kell egy kis idő míg beröffented, tehát lesz egy rövid időszakod amíg nincs áram. Feltételeztem, hogy józan paraszti ésszel ez érthető, de majd legközelebb pontosabban fogalmazok.

    Már sokadszorra hozod fel az ólom vs Li-ion témát, ezért inkább leírom én is: semmi bajom az ólom akksival. De akármennyire is tiltakozol ellene, ebben a cuccban Li-ion van.

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • Thrawn

    félisten

    In fact, any examination of battery capacity tables will show that there is not a great deal that could not be done with traditional lead-acid batteries – in kWh/m³ terms if not in kWh/kg, at least. But as lead-acid is of little use for deep-discharge cyclic operation, the advent of large-scale Li-ion does have something new to offer in daily-cycling

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Új hozzászólás Aktív témák