Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz Tapsi #23 üzenetére

    Ez a rengeteg adat gyűjtés plusz machine learning úgy működik, hogy a végén ilyen tök aprónak tűnő együttjárásokat is észrevesz, hogy mit hogy hatékonyabb csinálni. És ez agyatlan adatgyűjtést jelent és olyasmit talál meg, amit nem is gondolna előre. Pl tengerjáró hajóknál olvastam, hogy észrevett mintát a fogyasztás és a padló színe között. És ez kiderült, hogy azért van mert a madár szar réteg más és kilehet számolni, hogy mennyi időnként kell takarítani, hogy picit jobb legyen. Ez csak példa, de szerintem a világ rengeteg eszközépől rengeteg optimalizációs tudás lesz a gyártónál, milyen napszakban milyen szögben mit tudom én, amire nem is gondlna senki hogy számít de a machine learning megtalálja az összefüggést, hogy 1% több lesz valami, ha úgy.

    És ez azt fogja jelenteni, hogyha a gazda nem fizet elő, akkor versenyhátrányban lesz a piacon. Szóval a tőle beszedett adatok, egyre jobban átteszik a kontrollt, a tudást a másik oldalra és egyre kiszolgáltatottabb lesz a szoftveres rész felé, ha hatékonyan termelni akar.

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák