Lassan tényleg mindenes app lesz az X

A források szerint Elon Musk tényleg mindenes appot akar az X-ből, ezt segíti az X és a Visa fizetési megállapodása.

Az X és a Visa megállapodtak egymással, hogy közvetlen fizetési megoldásokat nyújtanak az X felhasználóinak. A jelentések szerint ez azt a célt szolgálja, hogy Musk valóban mindenes appot szeretne építeni az X-ből, a kínai WeChat mintájára üzenetküldést, közösségi hálózatot és fizetési rendszert is kínálna. A modell Ázsiában nagyon népszerű, globálisan pedig próbálják lemásolni a tech céget.

Az X Money első partnere a Visa lesz, az ügyfelek azonnal vihetnek át pénzt az X-tárcájukba és összekapcsolhatják azt a bankkártyájukkal a P2P-fizetésekhez. A pénzt a bankszámlára is egyből vissza tudják majd tenni.

A Visa és a Mastercard is sokat fektet a digitális fizetési szektorba az utóbbi időben, hiszen a piacért a PayPal, a Block, az Apple Pay és a Google Pay is versenyeznek, többek között.

Linda Yaccarino X-vezérigazgató szerint 2025-ben az X úgy kapcsolja össze az embereket, ahogy nem gondolták, majd az X TV, X Money és Grok neveket sorolta.

Azóta történt

Előzmények