Új hozzászólás Aktív témák

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz bambano #241 üzenetére

    "gyereknek tekinti a felnőtteket" -> a fórumon olvasott töménytelen baromság alapján ez egy teljesen megalapozott hozzáállás

    "miért baj, ha terjed egy eszköz, amivel a hatalom és pereputtya visszaélhet" -> az egész társadalom ezen alapszik. Ilyen alapon lázadjatok a pékek ellen, mert a pékség egy olyan infrastruktúrális elem, amivel a hatalmon lévők vissza tudnak élni...

    "erkölcs" -> a kutyát nem érdeklő maszlag. A lényeg, hogy a társadalmi normák be legyenek tartatva, teljesen mindegy hogyan. Az erkölcsi rendre alapozni ezt kb. olyan, mintha a mezőgazdasági termelést lovakkal akarnánk ma megoldani... Az erkölcs egy elavult szabályozási mód, amit technikai eszközök váltanak fel. Mivel az egész csak úgy működött a múltban, hogy igen komoly, ámde teljesen alaptalan reputációt éptettek mögé, ezért fájdalmasan nehéz tőle megszabadulni - magyarul a lovakhoz kevésbé regaszkodunk, mint az erkölcsi elveinkhez, pedig a kettő között semmi különbség.

    "hanem azért, mert erkölcstelenség" -> abban a társadalomban, és mikrokörnyezetben, amiben felnőttél lehet, hogy az, de például a középkori Japánban egyszerű gyávaságnak nevezték volna, és téged marasztaltak volna el. Azért azt már a 17-18. század nagyobb gondolkodói (Hume, Locke...) világossá tették, hogy olyan, mint erkölcs nem létezik, de elég csak egy Platón dialógust elolvasni...

    "hagyni kellene végre felnőni az embereket" -> Nem tudom, hány éves vagy (én 30), de az én generációmat már itt, "vadkeleten" is hagyták felnőni. Minden lehetőségem megvolt arra, hogy azt tanuljam, és azzal foglalkozzam, amivel akarok. Ez az úgynevezett nyugati világban hosszú ideje tömegek számára adott. Mellesleg pont ez az, amire Kínában, Iránban... az embereknek nincs lehetősége. Nem azt állítom, hogy a fejlett nyugati világban nincsenek olyan leszakadó társadalmi rétegek, akik számára ez nem adott, de a számuk a társadalom működése szempontjából elhanyagolható, illetve egy folyamatos törekvés van arra, hogy felszámolják őket.
    Az már egy másik kérdés, hogy sokan nem élnek ezzel a lehetőséggel, de ez már nem az állam, hanem az ő egyéni problémájuk - mellesleg még ezekkel az emberekkel is meglehetősen szolidáris a fejlett világ.

Új hozzászólás Aktív témák