- Az IMF szerint az AI növelheti a GDP-t, és ez fontosabb, mint az emissziók
- Az ausztrálok kitartanak a közösségi média életkori korlátozása mellett
- Vámnyomás alatt India, teljes piacot akar az USA az Amazonnak
- Musk szerint bajban van a Tesla humanoid robotja
- Megnyugtatta a Netflix a befektetőket, a vámoktól sem tartanak
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Synology routerek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen routert?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Rendszergazda topic
- Hálózati / IP kamera
- Ubiquiti hálózati eszközök
- Információbiztonság, kiberbiztonság, adatvédelem
- Musk szerint bajban van a Tesla humanoid robotja
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
-
@azbest : A Világ Legjobb Oprendszerét Gyártó Világ Legjobb Szoftvercége csak meg tudná oldani...
A user errortól meg semmi nem véd
Havernál a 8 csinálta hogy frissítés közben újraindult, ott megállt.
Fél óra után kinyomta a gyerek. Gép wifin volt (laptop). Elment a munkaidőből k.b 1 óra, mire megunta (utána is megállt), amúgy is mennie kellett. Mondtam neki, hogy ha hazaér, dugja be hálóra, és úgy kapcsolja be.
Hazament, gép be, hálót neki, elmentünk sörözni, pár óra múlva ott fogadta a win8-a a gépén.
De hogy kiírta volna, hogy nncs hálózat, azt nem. Nyilván a céges wifijükre nem tudott valamiért visszamenni, aztán várt, hogy legyen netAztán csoálkozunk, ha a userek gyűlölik a frissítéseket.
-
azbest
félisten
válasz
CPT.Pirk #120 üzenetére
Múltkor lökött kolléga ész nélkül bekattintott egy frissítés mellé még valamit, amitől mindenféle nyelven telepített a rendszer updateket az enterprise-os notinkon. Több napig tartott neki... ráadásul nem volt kikapcsolva a készenlét, így telepítés közben elment hétvégére aludni
(#121) hcl
A gyári integrációnak az az előnye, ami esetleg másnál hátrány: nem kell tartalmaznia a teljes frissítési láncot, hanem elég csak a végeredményt. Úgy nem 7GB, hanem valószínűleg az eredeti telepítő méreténél alig nagyobb lehet. Cserébe nem lehet visszavonni, mert ez a kezdőállapota. A 7Gigára hízó integráció valószínűleg csak beteszi a megfelelő helyre az összes frissítő csomagot, amit külön-külön telepít fel az alaprendszerre. Az biztos, hogy megoldható a teljes integráció is ami előtelepített programokat tartalmaz, mert a wim legenerálható belőle. -
válasz
CPT.Pirk #120 üzenetére
Illetve... mi abban a nehéz, hogy egy minden frissítéssel megtömött telepítőt feltegyenek? Benne lehetne az, amit kötelezőre kiajánl amúgy is a MS update, esetleg egy kis progi, amivel telepítés közben választhatsz, mit tegyen fel. Elférne a frissülések nélküli és frissíéses telepítő is.
Költői kérdés volt. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Valahogy az elején vesztettük el az összhangot. Itt az igény arra van, hogy legyen hotfixekkel integrált telepítő is. Ettől még ugyanúgy lenne a mostani alap SP1 telepítő, oda meg a vállalati környezetben utána azt tennétek fel, amit szeretnétek / teszteltetek, stb.
Te írtad, hogy nem érdekelnek az otthoni userek. Engem se érdekelne túlzottan, ha nem kellene időnként régi gépekkel is foglalkoznom. Oké, az én gépem mondjuk másfél - két óra alatt megcsinálja a frissítéseket a 4 magjával, fogjuk rá, hogy ez még tűrhető, úgy is ritka, hogy valamiért újra kellene rakni a Windowst, ez már nem a Win 98 koraszak... Viszont mikor 8 óra körül van ugyanez egy 1 magos gépen, vagy még ennél is több lehet ahogy itt írták páran, akkor az már nagyon nem oké. Ezért mondtuk, hogy kellene egy integrált telepítő is.
-
vzozo
senior tag
válasz
CPT.Pirk #110 üzenetére
#110, de a #107-nek is
Viszont akkor már írd le kérlek, hogy mi a megbízható validálás módszertana, ami után 100% biztonsággal ki lehet adni egy ilyen frissítési packot, vagy akár csak egy frissítést magában.
Kezdem feladni, nyilván bennem van a hiba, mert nem megy át az üzenet.
Az egy dolog, hogy a hotfix készítője mit tesztel. Alap teszteset nyilván az, hogy javítsa a hibát. Aztán ugye illene regressziós teszteket is végezni, hogy mást ne rontson el. Ezek végig a hotfix készítőnél vannak, viszont én az egész topikban arról beszéltem, hogy az end-user tesztelést az adott custom környezetben, 3rd party komponensekkel megspékelve sem az MS, sem az Oracle, sem az Apple, sem az utolsó linuxos patch készítő NEM TUJDA elvégzni, az az end-user felelőssége, és ott szokott kibukni az error.
A validálás egy elég érdekes tudományága az informatikának, nyilván vannak erre formális módszerek, de nincs az a pénz és idő, hogy minden mindennel le legyen tesztelve. Nem hiába tartoznak knowledge base cikkek a hotfixekhez, felsorolva az esetleges problémákat is.
A telepítés előtti validálás az ALAP kell legyen minden produkciós környezetben, újra: ez az end-user felelőssége. Erre vannak módszertanok, ez nem rakéta-tudomány, vannak checklist, best-practice ajánlások, amelyeket illik követni, pl. ez egy elég jó összefoglaló: Ten Principles of Microsoft Patch Management
Néhány szemelvény:
It’s true that security updates are comprehensive for the vulnerabilities they address, and they are only released when they reach an appropriate level of quality. But service packs are a broader vehicle, both in the scope of the updates they contain and the testing process they undergo.
7. Test updates before deployment
8. Contact Microsoft Product Support Services if you encounter problems in testing or deploymentKönnyed esti olvasmány bárkinek, ezzel tényleg le van zárva a vita a részemről.
#109:
Igazából nem az a lényeg, hogy most vagy a múltban hol dolgozom/dolgoztam, ezek publikusan elérhető információk (support lifecycle policy, technet oldalak, blogok, 10 évvel ezelőtti lurdy-s előadások, etc.) - illetve bárki számára élőben megtapasztalható dolgok, ha enterprise üzemeltetésen vagy tetszőleges olyan projekten dolgozik, ahol a "nagyobb" és komoly terméktámogatással rendelkező szoftvercégek vannak a beszállítók között. -
haxiboy
veterán
Hát áldom az eget hogy a felsőoktatásban van dreamspark
-
#06658560
törölt tag
válasz
#41133696 #109 üzenetére
Hogy az MS össze-vissza beszél, a baj. Az SP alapesetben náluk jelenti azt, hogy az adott időpontig kiadott javításokat, bővítéseket integrálják. Aminek miben is kell eltérni attól, hogy külön érkeznek, vagy egyben? Utóbbi milyen plusz munkát is jelent?
Azért mert MS alkalmazott, még beszélhet hülyeséget. És nekem se kell bemutatni a céges felhasználást, láttam már remek MS frissítést ott is. Eleve nem értem miért feltételezed, hogy kettőtökön kívül senki nem ismerheti a vallalati szegmenst... -
azbest
félisten
válasz
#41133696 #109 üzenetére
"egy szervizcsomag nem annyiból áll, hogy összeintegrálnak biztonsági frissítéseket, hanem a rendszer egyéb funkciókkal is gazdagodhat, változhat"
Na akkor ebből jön a félreértés. Jelen esetben nem új feature-ket követelnek az emberek, hanem a már kiadott frissítések cumulative összesítését, telepítőbe integrálását. Normális esetben az Sp erről kéne szóljon, csak az Ms-nél van amikor új oprendszer kiadása helyett sp-nek neveznek új képességekkel módosított új változatokat is. Máskor meg sp szintű az új verzióban lévő változás is. Gondolom a marketing szerint váltogatják a hozzáállást, hogy mit adnak el újként és mi jön ki frissítésként.
A cumulative frissítést még tesztelni is viszonylag egyszerű: az egymásra épülő frissítéseket külön alkalmazva ugyanazt kell kapni, mint integráltan. Sőt, mivel gyakorlatilag egy gépfüggetlen előtelepített rendszer van vista óta a telepítőn, így technikailag egy frissítéseket tartalmazó rendszerről is le lehet egy ilyet generálni. Az ms annyival tudna többet a barkács megoldásoktól, hogy a frissítések ballasztját ki tudná takarítani.
De összességében teljesen feleslegesen akarjuk megfejteni a dolgokat, mert kb vége a win7 általános támogatásának.
Win 8.1-hez úgy látom adtak ki összesítő frissítést [link]
"This update is a cumulative update that includes the security updates and the non-security updates for Windows RT 8.1, Windows 8.1, and Windows Server 2012 R2 that were released before March 2014. In addition to previous updates, it includes features such as improved Internet Explorer 11 compatibility for enterprise applications, usability improvements, extended mobile device management, and improved hardware support. " -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #113 üzenetére
A régi szép időkben bezzeg az XP összes frissítése belefért a telepítő méretbe, és még maradt is hely a lemezen, nem is kevés.
Egyébként hogy nem ment fel az IE meg a 4.5.2, talán az lehet az oka, hogy nincs függőség kezelése se a letöltő, se az integráló toolnak (vagy maguknak a frissítéseknek). Elképzelhető, hogy kimaradt valami, írja is a srác a linkelt oldalon, hogy vannak még extra frissítések, amiket magától nem tartalmaz a letöltő lista, ez miatt jött az a +28 frissítés a telepítés után, lehet azokból kellett volna még valaminek meglennie.
jacint78: a letöltés meg az első keresés idejét megspórolod vele, de ha lassú a gép, akkor a telepítés így sem lesz sokkal gyorsabb.
-
#41133696
törölt tag
válasz
CPT.Pirk #110 üzenetére
Nekem úgy rémlik, hogy MSDN/ DreamSpark hozzáféréssel rendelkezők többféle ISO-t is letölthetnek egy adott verziójú Windows 7-hez, az alap, hogy a legfrissebb szervizcsomaggal integrálthoz hozzáférnek, de ezen túl, én úgy tudom - lehet rosszul -, hogy van az MS által integrált azóta megjelent biztonsági frissítéssekkel tűzdelt verzió is. Csak ugye ezen ISO-k azok, amelyek telepítéskor nem fogadnak el kiskereskedelmi kulcsokat.
A másik meg az, hogy Kori által integrált telepítők méreteit is meg lehet nézni (AIO). A 3-4 GB az már jó méret, egy DVD-re is kiírható. Az Nlite (Vlite) RT Seven Lite stb, megcsinálja, csak pont két problémát említettek, az egyik, hogy kicsit hanyagul, és lényegesen nagyobb méretű lesz az ISO, mint a hagyományos eljárással. Másrészt az MS Hack Tool-nak minősítette
No és le is írták, hogy aki a Supporthoz úgy indítja a panaszát, hogy helló, SP1-et integrált harmadik féltől származó cuccal, annak nem nyújtanak tovább támogatást.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#41133696 #102 üzenetére
Hivatalosnál mire gondolsz? Felugrottam isohuntra, ott 3-4 giga körül láttam ilyeneket felrakva.
Vladi: hehe
vzozo: Valószínűleg nem esett le, arról beszéltem, hogy miként lehet elhárítani egy hibás frissítés okozta gebaszt, nem arról hogy mit nem kell csinálni.
Viszont akkor már írd le kérlek, hogy mi a megbízható validálás módszertana, ami után 100% biztonsággal ki lehet adni egy ilyen frissítési packot, vagy akár csak egy frissítést magában. Valószínűleg az MS sem ismeri, mert szerencsére ritkán, de időnként kerülnek ki hibát okozó frissítések...
-
#41133696
törölt tag
válasz
#06658560 #107 üzenetére
Azon felül, hogy te nem érted a lényegét - egy szervizcsomag nem annyiból áll, hogy összeintegrálnak biztonsági frissítéseket, hanem a rendszer egyéb funkciókkal is gazdagodhat, változhat, és sokszor ez a vállalati ügyfeleknek okozhat kompatbilitási gondokat is - még be is szólsz egy olyannak aki az MS-nél melózik. Az is teljesen rendben volt ami a jogi vonatkozásáról írt, azaz a plusz kötelezettségek képbe kerüléséről.
(#104) vzozo: +1
-
#06658560
törölt tag
"A hotfixek összegyűjtése és együtt kiadása pedig azért problémás - és ezt most írom le kb. 5x-re, mert nagyon nehéz a felfogásotok -, mert inkompatibilitást okozhat. A cégnek az a fix, B cégnek a b fix, és így tovább. Hogyan határozod meg, hogy mi kerüljön be ebbe a szuperpackba, amire aztán támogatást KELL nyújtania az MS-nek?"
A te felfogásoddal van valami komoly gond: ha külön-külön települ nem akadhat össze a frissítés? Ott nem kell semmit vállalnia az MS-nek a cégek felé? Azért nem fizetnek a felhasználók, cégek? Pusztán felebaráti nagylelkűségből teszik?
"Sebaj, ebből a topikból megtudtam, hogy a hotfixeket nem validálni kell, hanem egyből éles rendszerre telepíteni, majd backupból visszaállítani a rendszert gebasz esetén."
Mert a normál hotfixeket csak úgy kibassza az MS a internetre, hogy tőccsétek, validálás nélkül?
"Olyan szavakat adsz a számba, amelyeket nem mondtam el. Az eredeti diskurzus onnan indult, miért nincs SP2. Azért nincs SP2, mert az SP, mint jogi fogalom egy csomó komoly kötelezettséget hoz magával (lásd: support lifecycle policy)."
Nem adok olyat, mivel pont ezt állítod. Lásd fentebb.
"Én azt tudom, hogy az elmúlt években milyen projektekben vettem részt és milyen szívások történtek, hotfixekből kifolyóan is. Az MS support pedig szépen adta a megoldást, általában újabb hotfixek vagy szimpla registry hackek formájában - na azokat fixeket nem fogod megtalálni a windows update-en, ismerned kell a KB számát, és akkor elérheted őket. Ezekből van pár száz - pár ezer.
De nyilván hazudok."Nem hazudsz, ezt senki nem is vitatta, hogy ilyen előfordul. Ahogy én sehol nem említettem otthoni felhasználót. Szóval hazudni nem hazudsz, hülyeséget beszélsz jogi mellébeszéléssel, technikai hülyeséggel.
-
King Unique
titán
Ezt is megértük, hogy hivatalosan MS-től is lehúzható az 7-es ISO, mint a 8-asnál. Bár kicsit későn jött ez már...
Integrált telepítőkkel meg majd újabb Win(ek) esetében érdemes témázni, a mainstream support megszűnése után, biztos nem lesz SP2 a Win7-hez. Illetve úgyis vált a többség a 10-esre.Amúgy meg pl. home szinten úgyis felesleges, hiszen a sok "okosnak" azt tanítják, mondják, sulykolják beléjük, hogy alapból le kell tiltani a WU-t, eltávolítás nélkül kell kihúzni az USB-s cuccokat stb.
(#104) vzozo: +1
-
-
vzozo
senior tag
válasz
#06658560 #97 üzenetére
Mondd már el, mi a különbség egy összegyűjtött frissítéseket már tartalmazó rendszer és a folyamatos frissítések között e téren! Folyamatosan kidobva a frissítéseket nem kell ellenőrizni őket, csak akkor, ha egybe lesznek rakva?
Olyan szavakat adsz a számba, amelyeket nem mondtam el. Az eredeti diskurzus onnan indult, miért nincs SP2. Azért nincs SP2, mert az SP, mint jogi fogalom egy csomó komoly kötelezettséget hoz magával (lásd: support lifecycle policy).
A hotfixek összegyűjtése és együtt kiadása pedig azért problémás - és ezt most írom le kb. 5x-re, mert nagyon nehéz a felfogásotok -, mert inkompatibilitást okozhat. A cégnek az a fix, B cégnek a b fix, és így tovább. Hogyan határozod meg, hogy mi kerüljön be ebbe a szuperpackba, amire aztán támogatást KELL nyújtania az MS-nek?
Sebaj, ebből a topikból megtudtam, hogy a hotfixeket nem validálni kell, hanem egyből éles rendszerre telepíteni, majd backupból visszaállítani a rendszert gebasz esetén.
WTF?
Nekem halál mindegy, hogy mit gondoltok, és teszek magasról az otthon júzerekre.
Én azt tudom, hogy az elmúlt években milyen projektekben vettem részt és milyen szívások történtek, hotfixekből kifolyóan is. Az MS support pedig szépen adta a megoldást, általában újabb hotfixek vagy szimpla registry hackek formájában - na azokat fixeket nem fogod megtalálni a windows update-en, ismerned kell a KB számát, és akkor elérheted őket. Ezekből van pár száz - pár ezer.
De nyilván hazudok.
-
r3dsnake
nagyúr
Mondjuk msdn iso-k fenn vannak egy csomo helyen, igy szoktam lekapni matricas telepiteshez. Amugy ennek mar reg alap dolognak kene lennie a microsoft reszerol, ahogyan az office telepitok is letolthetoek koddal.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
No kipróbáltam a frissítések integrálását ez alapján: [link].
A folyamat kb. egy erős óra volt, végül lett egy 7 giga fölötti telepítő a 2.93-ból. (prof x64). Kipróbálva pár dolog nem sikerült neki, pl. az IE11 és a .net 4.5.2 beintegrálása, de a többi cucc benne van, így csak kb. 28 frissítést talált a telepítés után. Mondjuk a frissítések átnézése az első keresésénél továbbra is kritikán aluli sebességgel zajlott. Fehér ember várni homokóra...
-
#06658560
törölt tag
"#46, #48: forog a kandikamera? Mert komolyan ilyet nem mondhattok. Mit teszteljen az MS? A világ összes alkalmazását, customizált rendszerét, egymással való interakciókat? Komolyan nem hallottatok még olyanról, hogy egy adott hotfix jó az emberek 99%-ának, de 1%-nál teljes leállást okoz, naponta csillió összegű kárt okozva? Ez a vita így komolytalan."
Mondd már el, mi a különbség egy összegyűjtött frissítéseket már tartalmazó rendszer és a folyamatos frissítések között e téren! Folyamatosan kidobva a frissítéseket nem kell ellenőrizni őket, csak akkor, ha egybe lesznek rakva? Vagy egy SP esetén olyan frissítések vannak, amelyek nem lettek korábban kiadva?
Ha valami, valaki komolytalan itt, az te vagy. -
Fryskitt
addikt
Végre.
-
2011 táján beállítottam, hogy kapjak mailt arról, ha x összeg alá megy a box ára. Mai napig semmi, lassan win 10. Én megadtam a limitet, felette nem tárgyalunk.
-
azbest
félisten
Ha kiszűröd melyik a problémás frissítés, akkor azt elvileg le lehet tiltani. Annó párszor már megszivatott az MS azzal, hogy az opcionális rajtuk keresztül terjesztett video drivert kritikus frissítésként automatikusan feltette.
Pár éve Vistánál volt, hogy az Ati drivert mindig visszacserélte régire, míg le nem tiltottam. Kb két éve meg XP alatt toltak ki olyan nvidia drivert így, amivel nem volt kép integrált gf6100-zal. Nem volt őszinte a mosolyom, amikor egymás után két reggel is ezzel riasztott az iroda.
-
Dezsike
tag
Nálunk a cégnél van 13 éves gép, 1 magos 1,8 GHz AMD Athlon proci, 1,5 GB RAM, 40 GB HDD. Win 7 fut rajta, mert az újabb gépekkel együtt ez lett tömegesen vásárolva. A Windows Update-t le kellett tiltani, különben indítás után pár perccel használhatatlanná válik (a patch kedd utáni szerdán szoktam kézzel ráhúzni a frissítéseket munkaidő után), amúgy tökéletesen megy és futtatja a munkához szükséges szoftvert. Persze egy webböngésző megnyitása már gondot okoz neki, de legalább akaratlanul is arra ösztönzi a népet, hogy dolgozzanak munkaidőben
-
#41133696
törölt tag
Az üzleti érdek és az illem, ritkán járnak kéz a kézben
Még a Vista előtt, az XP-s időkben kezdődött a nagy minialkalmazások őrület. Olyan termékek hozták el a Windows OS-t futtató felhasználók asztalára, mint a Konfabulatort felvásárló Yahoo. Aztán a Sidebar is trendi lett, mindenkinek tetszett szinte 2004-2005 körül az első akkor még Longhorn néven ismert új Windows oldalsáv funkciója. Az MS is azt sugallta, hogy ez lesz a jövő, aztán az oldalsáv, a Vistával kivezetésre is került, de a minialkalmazások a Windows 7-ben még ott voltak. Aztán hirtelen egyik pillanatról a másikra, még a Windows 8 megjelenési ideje körül hirtelen "Megszűnt a minialkalmazások támogatása." Az indok, mert sebezhető... pedig illett volna 2020-ig hagyni a központi oldalt, de már a gyári árfolyam figyelő sem működik.
-
Hunter2
addikt
válasz
fordfairlane #82 üzenetére
a huszon-harminc órás frissítési időkre írtam.
-
Ringman
félisten
válasz
#41133696 #84 üzenetére
ha pár% is a részesedés, attól még a támogatás lejártáig illett volna biztosítani a letöltési lehetőséget.
+ pont ezért nem tartott volna semmibe a win10 frissítést engedélyezni - persze ha a hw bírja - pl. még a thinkpad T400 és a hp 6930p is vistával jött
szerk:
nekem spec semmi bajom sincs a vistával (nem is volt), családban is van két ember, aki azt használja - irodai munkára, persze ssd-vel.
-
-
Hunter2
addikt
elárulok egy szakmai titkot westlake+WSUS.
Ezzel a kettővel jelentősen megrövidíthető a frissítés folyamata egy "retek" gépen is. -
#41133696
törölt tag
-
Ringman
félisten
válasz
#41133696 #77 üzenetére
vistánál pont az ellenkezője történt:
Windows Vista used to be available for public download on servers owned by Digital River, Microsoft's service provider for e-commerce. As of February 2015, these downloads have been pulled. "Free" access to the OS disk images is no longer possible.
-
#41133696
törölt tag
válasz
Tikakukac #34 üzenetére
Otthoni nem elsődleges gépnél türhető a hagyományos módszer is (Windows 7 SP0 telepítése, gép netről lehúzása - SP1 telepítése -, gép netre visszakapcsolása, TeamViewer telepítése, másik szobából, meg néha ránézni hol tart). Nálam a következő Windows 7 telepítés, majdnem még 2 év múlva esedékes, amikor lejár a NAV licenc azon a gépen is, és helyette Microsoft Security Essentials + OFP lesz
(#35) Bici : Szomszédom, Athlon XP 2200+, 1,5 GB RAM, és 64 MB-os GF4 MX440-gyel, meg két darab 120-as Seagate HDD-vel netezik, és bár a Chrome már nem megy nála a 34-es verzió óta (SSE2 hiánya), de ezt leszámítva jól el van.
Az XP támogatása előbb ért véget a 12 éves gépen, mint az alaplap életciklusa
-
#41133696
törölt tag
válasz
fordfairlane #69 üzenetére
(#17) Oliverda : Díjaznám, ha a Windows Vista SP2-vel is meglépnék
(#33) D1Rect : A Windows 10-nél esélyes, hogy én a Windows 8.x-es kezdőképernyőt fogom választani.
Az új hibrid verzió egyszerűen két szék között a pad alá esete. Ha Windows 7-es módban akarod használni, akkor csak kevés Modern UI-s appot tehetsz ki, mert különben ronda, ha meg sokat, akkor meg már ott a jól bevált Kezdőképernyő.
-
fordfairlane
veterán
A feature releasek verzióugrással, külön termékként jönnek ki. Én örülök neki, hogy különválasztják a bugfixeket a feature-öktől, tisztább ügy. Az is jó, hogy a bugfixek nem service-packokban, hanem önállóan jönnek ki, akár egyenként is telepíthetők, persze figyelembe véve a függőségi viszonyokat. Amilyen gyorsan megjelennek manapság a sec. bugokat kiaknázó eszközök, ezt másképp nem is nagyon lehet jól megoldani.
Aminek nem örülök, hogy nincs egy letölthető rolling release image, hanem minden telepítésénél végig kell menni a teljes bugfix detektálás-letöltés-telepítés cikluson, ráadásul mivel a függőségeket nem tudja előre feltérképezni, ezért nem is tudja egy csomagban letölteni az összeset. Így persze, hogy eléggé időrabló a telepítés.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
fordfairlane #71 üzenetére
Arra gondoltam, hogy ott hamarabb jönnek a komplett frissítések, 8.1, 8.2, stb. Ez kb olyan, bár most nem számoltam utána időben, mintha sp1, sp2, sp3... lenne.
Letölthető friss image szerintem csak Whestlake által létezik. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#32839680 #68 üzenetére
Ott úgy van, hogy a normál frissítésen kívül tudsz disztribúció frissítést is csinálni. Olyankor a kiválasztott LTS vagy nem LTS verzió szoftvere csatornáit állítja be magának, és onnan felfrissíti a csomagokat, ezzel olyan lesz nagyjából minden, mintha új telepítést csinálnál, csak megmaradnak a beállításaid, programjaid, stb.
Egyébként az LTS verzióknál többnyire biztonsági frissítések jönnek, de azok viszont a teljes LTS élettartam alatt. Most hogy a kernel és egyebek hogyan frissülnek náluk azt már nem tudom, egy jó ideje már nem használtam Ubuntut, mióta átálltak a Unity felületre.
fordfairlane: persze, volt is ott mosoly a mondatban. Szerintem ez csak egy rejtett utalás arra, hogy inkább vegyél Win8-at.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#32839680 #66 üzenetére
Ezek a dolgok nem igazán hasonlíthatóak össze 1:1-ben. Windows alatt a frissítések szinte csak hibajavításokat tartalmaznak, nagyon ritkán kapsz valami új funkciót. Egy half rolling, rolling disztrónál havi szinten általában 2*400MB frissítés simán lejön, ez kitömörítve (tehát a tényleges méret) 2*0.8-1.4GB-t is lazán kitesz, amivel akár minden kicserélődhet, a kerneltől a drm-en át a user appogik. Plusz közben kisebb frissítések, stb is vannak.
Az OSX-et spec. nem ismerem ezen a téren, de valszeg olyan jellegű, mint a nem rolling disztróké.fordfairlane: biztos megéri nekik a szerver sávszélesség fenntartása erre a sok fölösleges frissítés letöltésre.
-
#68216320
törölt tag
"Windows frissitéstől ments meg Uram minket!" Peldaértékű lehetne a linux, de az Osx sem "fel nap", mire összeszedi magát. Mondom mindezt ssd és i7 mellett.
-
fordfairlane
veterán
Egyébként ha nem is akarnak SP2-t kiadni már mert nem üzlet nekik, de legalább aktualizálhatnák a telepítőjüket...
Integrált telepítő-imagek létrehozása és elérhetővé tétele valahogy nagyon nem fekszik a Microsoftnak. Bizonyára kitűnő érveket tudnának felsorakoztatni, hogy miért nem, csak én nem értesültem róla.
Nem tudom, évek óta nincs MSDN-em, esetleg akiknek van ilyesfajta előfizetésük, azok hozzáférnek ilyen letöltésekhez?
-
vzozo
senior tag
Szóval igazából azért van ellenérzésed egy hivatalos Win7 Sp2 kiadás kapcsán, mert attól tartasz, hogy a korábbi verziók támogatása megszűnik => nem lehet updatet telepíteni nem SP2 kiadásra.
Vontakoztassunk el ettől, mert a win7nek már kb vége.Az egészet úgy kezdtem, hogy TIPPRE miért nem ad ki ilyet az MS, és le is írtam egy csomó objektív dolgot hozzá. Nekem személyesen nincs ellenérzésem vele, viszont meg tudom érteni, hogy miért döntöttek így.
Nem úgy volt a hírekben, hogy a Win áttér folyamatosan frissülő megoldásra, ahol nincs külön elnevezgetve minden kiadás, hanem van az aktuális Windows és kész.
Biztos lehetsz benne, hogy ez by default csak a consumerekre fog vonatkozni, a fentebb már melített problémák miatt.
Ha a projekt manager nem képes megérteni, hogy az ms platformon ki van szolgáltatva az ms felé, akkor lehet érdemes böngészgetni az álláshirdetéseket, mert nem lesz hosszú életű a cég. Ritka az a helyzet, amikor meg lehet ragadni egy ősi oprendszer verziónál ahelyett, hogy alkalmazkodunk az alkalmazásban a változáshoz.
Jó, majd ha te is végigcsinálsz két-három olyan több éves, millió eurós, számtalan szervezeti egység együttműködését igénylő projektet, ahol több százezer júzerre vezetünk be valamit, akkor lehet meg fogod érteni, miről beszéltem fentebb. Jah, és nem PM voltam ezekben.
Zárjuk le a vitát, mert ennek tényleg nincs értelme.
Hogy örüljetek: otthoni júzer használjon "SP2" telepítőt, yeah. Meg szemét MS, ez gondolom kötelező elem az ilyen fórumokban.
Szerk: "Úgy tűnik, mintha összekevernéd a céges frissítés tesztelés, telepítés policy-t a gyári telepítő média létezésével."
Pont ezzel kezdtem, hogy milyen jogi következményekkel járna egy ilyen "gyári" telepítő kiadása. Részemről befejeztem.
-
azbest
félisten
Szóval igazából azért van ellenérzésed egy hivatalos Win7 Sp2 kiadás kapcsán, mert attól tartasz, hogy a korábbi verziók támogatása megszűnik => nem lehet updatet telepíteni nem SP2 kiadásra.
Vontakoztassunk el ettől, mert a win7nek már kb vége.Nem úgy volt a hírekben, hogy a Win áttér folyamatosan frissülő megoldásra, ahol nincs külön elnevezgetve minden kiadás, hanem van az aktuális Windows és kész. Ott kifejezetten hasznos, hogy ha van naprakész telepítő média és nem kell több év ballasztjával megküzdeni.
Ha a projekt manager nem képes megérteni, hogy az ms platformon ki van szolgáltatva az ms felé, akkor lehet érdemes böngészgetni az álláshirdetéseket, mert nem lesz hosszú életű a cég. Ritka az a helyzet, amikor meg lehet ragadni egy ősi oprendszer verziónál ahelyett, hogy alkalmazkodunk az alkalmazásban a változáshoz.
Úgy tűnik, mintha összekevernéd a céges frissítés tesztelés, telepítés policy-t a gyári telepítő média létezésével.
-
vzozo
senior tag
De ez alapján semmilyen frissítést sem lenne szabad telepíteni, mert mi van ha..
Erről szó sincs. Tesztelni, validálni kell, lehetőleg több lépcsőben, tesztrendszerekben. Vannak erre IT Ops módszertanok.
Akinek meg kritikus munkája van a gépen, az végezzen biztonsági mentést
Hogyan jön ide a biztonsági mentés? Arról van szó, hogy egyes fixek nem kompatibilisek egyes ügyfelek által használt alkalmazásokkal. A rollback plan általában kimerül az adott hotfix uninstallálásában. Mentés pedig értelemszerűen van.
és akkor egy hibás frissítés, SP max csak egy rövid kiesést tud okozni.
Lásd fentebb, ahol eleve éles rendszerbe kerül egy fix előzetes tesztelés nélkül, na ott komoly, nagyon komoly problémák vannak...
#58:
Ha viszont azért nem működik egy alkalmazás, mert nem jól használja az Ms apijait, akkor azt az alkalmazás fejlesztőjével kell lerendezned.
Igen, azt különösen könnyen át lehet nyomni a projektmenedzsereken-vezetőkön, hogy a már évek óta működő alkalmazás egyszercsak megáll.
A telepítő média kapcsán eleve nem beszélünk más telepített programokról, mert azt tipikusan új telepítéshez használjuk.
Nem is beszélt ilyesmiről senki sem.
-
azbest
félisten
Kiadott, a felhasználóknál már terített fixekről beszélünk. Csupán arról van szó, hogy ezt nem több lépésben, hanem rögtön egyben a telepítő médián kapod meg és nem kell 5 újraindítással és töltögetéssel lecseréltetned a régi alaprendszer frissítésével.
Ha úgy romlik el valami, hogy annak nem úgy kellene működnie, akkor az hiba az oprendszerben és az Ms talán javítja, ha jelzik neki. Ha viszont azért nem működik egy alkalmazás, mert nem jól használja az Ms apijait, akkor azt az alkalmazás fejlesztőjével kell lerendezned.
Nem értem mi rossz van abban, hogy gyári integrált médiát várnak el felhasználók. A régi médiával is elvileg ugyanazt kell kapnod, ha minden frissítést telepítesz, csak az több időbe telik és eleve lesz egy komoly méretű ballaszt az update-ket tároló könyvtárakban. Meg persze, hogy ha nem integrált volt, akkor elvileg utólag visszavonható néhány frissítés. De a cél az, hogy naprakész oprendszer legyen a gépen. Ha te nem akarsz naprakész oprendszert, akkor használhatod a két éves sp1-es vagy a közel 6 éves eredeti kiadást a telepítéshez.
A telepítő média kapcsán eleve nem beszélünk más telepített programokról, mert azt tipikusan új telepítéshez használjuk.
"Azt nagyon szeretjük, amikor egy csillió eurós projektet agyonvág egy random hotfix, és mindenki másra mutogat..."
Ez benne van a pakliban, az Ms birtokolja az oprendszert, azt tesz vele amit akar. Ha az üzleti érdekei miatt változtat valamin, akkor a rendszeréhez készült alkalmazások kénytelenek idomulni hozzá. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
De ez alapján semmilyen frissítést sem lenne szabad telepíteni, mert mi van ha...
Egyébként emlékeim szerint pl. az XP SP3 frissítése is problémákat okozott pár helyen, de abból se lett semmi tragédia. Akinek meg kritikus munkája van a gépen, az végezzen biztonsági mentést. Lehet rendszer visszaállítást, ghostolást, stb. csinálni és akkor egy hibás frissítés, SP max csak egy rövid kiesést tud okozni.
-
vzozo
senior tag
Sorry, az félrement, az utánadszólónak szántam.
#54: Az oprendszerról van szó, nem pedig mindenféle külön programokról, amihez nincs köze az Ms-nek.
És az OS az mindenhol csak úgy magában fut, vagy esetleg telepítenek rá alkalmazásokat, szolgáltatásokat a kedves júzerek? Akkor sem számít a hotfixek ezen 3rd party-kra gyakorolt esetleges negatív hatása...? Bingó...
Valóban voltak olyan patch-ek, amelyek gondot okoztak, mert nem tesztelték kellőképpen kiadás előtt. Ezeket vissza is hívták és javítottat adtak ki helyettük.
Meg olyanok is, amelyek olyan rendszerszintű változásokat hoztak, hogy nem volt rajta mit visszacsinálni, és a kedves júzereknek, fejlesztőknek kellett alkalmazkodniuk. Azt nagyon szeretjük, amikor egy csillió eurós projektet agyonvág egy random hotfix, és mindenki másra mutogat...
-
vzozo
senior tag
Eddig is belerakták az SP packokba a kiadott és vissza nem vont dolgokat, aztán mindenki örült.
Vagy nem. És akkor jöttek az SP-k után egyes szolgáltatásokat / fixeket visszacsinálni vagy workaroundoló újabb hotfixek, registry hackek, KB cikkek. Ha pedig sehogy sem ment, akkor komplett alkalmazások újraírása, tesztelése, terítése.
Persze ebből az útthon egybites júzer semmit sem lát. Igaz nem is tőle jön az MS-hez a nagy lé.
-
azbest
félisten
Valóban komolytalan, mert szerintem valamit nagyon félreértettél. Az oprendszerról van szó, nem pedig mindenféle külön programokról, amihez nincs köze az Ms-nek.
Nem magunknak kell összelegózni a rendszert, hanem van egy aktuális verzió, amely a rendszer aktuális kódbázisából eleve legenerálható. A patchek csak arra szolgálnak, hogy a már telepített rendszerre is alkalmazhatóak legyenek. De ha valakinek a teljes gyári telepítő kell, akkor felesleges egy régi verziót telepíteni és arra az összes azóta született patchet külön-külön alkalmazni.
Valóban voltak olyan patch-ek, amelyek gondot okoztak, mert nem tesztelték kellőképpen kiadás előtt. Ezeket vissza is hívták és javítottat adtak ki helyettük.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ilyen befagyásaim addig voltak, amíg rá nem jöttem, hogy az aktuális AMD sata driver folyamatosan interrupt hívásokat generál, ami miatt az egyik mag mindig maxon pörgött. Leszedtem a drivert, felment az alap, és azóta minden jó.
"Komolyan nem hallottatok még olyanról, hogy egy adott hotfix jó az emberek 99%-ának, de 1%-nál teljes leállást okoz, naponta csillió összegű kárt okozva? Ez a vita így komolytalan." - Eddig is belerakták az SP packokba a kiadott és vissza nem vont dolgokat, aztán mindenki örült. Persze mindig lehet olyan akinek valami nem jó, de ő ugyanúgy megkapja azt WU-n, mint más. Elsőre ő sem fogja tudni, hogy valami nem jó neki. Emiatt ne szívassuk a maradék 99-et, ez nem Isten operációs rendszere, hogy nem lehet benne hiba. Még a processzorok is tömegével tartalmaznak hibákat, pedig azok milyen mérnöki munka eredményei már...
-
GeryFlash
veterán
Chrome, Chromium, Opera, ezekkel nézd meg, FF (főleg kiegekkel) hulladék amúgyis, IE-t utoljára 4 éve használtam (fél óra erejéig), winfanok nagyon mondják h a 11 istencsászár de ők a 9-re is azt mondták
(9GAG memek közt továbbra is népszerű az IE)
Szóval nem nem a facebook, 444, index (najó, az mondjuk tényleg ) szar, hanem a böngésződ. Ha valamilyen webkites chromium böngészővel is bajod van arról jöhetne videó, mert azt már konkrétan nem hiszem el, hogy az FF-IE mit gányol azt nem tudom.
-
vzozo
senior tag
#46, #48: forog a kandikamera? Mert komolyan ilyet nem mondhattok. Mit teszteljen az MS? A világ összes alkalmazását, customizált rendszerét, egymással való interakciókat? Komolyan nem hallottatok még olyanról, hogy egy adott hotfix jó az emberek 99%-ának, de 1%-nál teljes leállást okoz, naponta csillió összegű kárt okozva? Ez a vita így komolytalan.
#47: értsd: a böngésző befagy másodperckre, nem tudsz görgetni, lapozni, semmit sem csinálni. Win7, 8, 10, aktuális IE és FF-vel bármikor reprózható. Most álljak neki videót rögzíteni?
#48: senki sem beszélt hardverkompatibilitásról.
-
alevan
őstag
Telepítőben meg lehet oldani. Amúgy is ritka az olyan fix, ami nem hardverkompatibilis valamivel.
Felhasználóbarátabb lenne kiadni havonta vagy negyedévente frissített ISO-t, és egy programot amivel módosítani lehet (Probgramba betölteni az ISO-t, és kiszedni a pipát a nemkívánt frissítések ellől.)
Sőt, Még egyszerübb lenne, ha letöltéskor bejönne egy fixekkel teli lista a webböngészőben, ahol kiveszed a pipát a nemkívánt frissítés ellől és a te saját, megszemélyesített ISO-dat töltheted le.
-
Thrawn
félisten
Hogyhogy melyik fix kerüljön bele? Mindegyik.
Van erre tesztrendszerük, meg ott van mindenki pluszként tesztelni aki Win.update-n keresztül kapja, ha akarja ha nem. Legfeljebb visszahívják, ha baj van és javítva felteszik újra. Volt már ilyen és lesz is. Így gondolkodva nem is kell, hogy up-to-date legyen az ISO, elég ha mondjuk egy hónappal régebbi az aktuálisnál az összeállítás. Csak lenne... -
vzozo
senior tag
#43: Nyiss meg egy tetszőleges böngészőben néhány ilyen "trendi" lapot (fész, gmaps, csili-vili portálok) és ámulj. Vagy én hazudok, nyilván.
#42, #44: jó-jó, csak ugye el kell dönteni, hogy mi a fontos. Sírni, hogy "gonosz MS, nem csinál telepítőt", vagy egyszer leülni, és megcsinálni. Magad uram, ha...
Egyébként tippre (!) azt mondanám, hogy támogatási problémák miatt nem készül hotfixekkel integrált hivatalos telepítő. A Service Pack az egy mérföldkő, az komoly jogi következményekkel járó szerződésekben, support lifecycle policy-ben, szerepel, alapos tesztelésnek vetik alá, etc. Ezzel szemben ezek az egyedi hotfixek, hát, ugye az a hivatalos szöveg, hogy teszteld mielőtt bevezeted, ha pedig nem jó, akkor 1. uninstall 2. support eset nyitása
Most rápillantottam a hyper-v gépemre, a 145. hotfixet telepíti a 181-ből. Ki képes erre teszt-mátrixot felállítani, és végigfuttatni? Ki mondja meg, hogy melyik fix kerüljön be a 181-ből, ami biztosan nem okoz gondot a sok-sok százmillió win7 felhasználónak?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Pontosan tudom hogyan zajlanak ezek a dolgok. Csináltam is ilyet, de egy kérdés felmerült bennem. Miért nekem kell azzal is szopni? Oldják már meg.
Amúgy nem számítottam rá, hogy ennyire lassú lesz a frissítések telepítése, meg ki készül manapság 32 bites telepítővel? Ez a régi gép is csak a nyakamba szakadt barátsági alapon. Viszont ennél gyengébb gépeken is vannak Linuxos telepítéseim, még sem tart rajtuk órákig a teljes rendszer frissítés, pedig ott is simán lemegy több száz megányi frissítés.
-
azbest
félisten
Azért mégis más, ha van egy hivatalos kiadás belőle. A legtöbb esetben a support úgyis kimerül a vásárlás összegének átvételével. Korábban mintha lett volna példa rá, hogy másképp viselkedett valamelyik integrált update-es változat, mint a hivatalosan integrált. Valami bug volt a hivatalos toolban.
-
vzozo
senior tag
de legalább aktualizálhatnák a telepítőjüket...
Legkésőbb XP / 2003 timeframe óta alapszolgáltatás, hogy bárki integrálhat hotfixeket a telepítőbe. Ha valakinek büdösek az ezzel kapcsolatos Technet és egyéb leírások, akkor vannak rá 3rd party toolok is... Aki ilyen gyakran telepítget újra, annak megérné venni a fáradságot...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
macilaci78 #24 üzenetére
Rendben volt az a gép? Egy AthlonXP 1.7GHz-es gép 1GB rammal 1 hónapja nálam olyan 8 óra alatt végzett, igaz nyelvi csomag nélkül, de keretrendszerekkel együtt. Szerencsétlen gép kellően zajos volt, úgyhogy a folyamat alatt erősen csuklottak Redmondban.
Egyébként ha nem is akarnak SP2-t kiadni már mert nem üzlet nekik, de legalább aktualizálhatnák a telepítőjüket...
-
alevan
őstag
válasz
macilaci78 #24 üzenetére
Az nem lehetséges. Frissen vásárolt Asus T100-at vett kollégám, betettük frissíteni és összességében 26 órába telt frissíteni (4 restartot beleszámolva)
-
Thrawn
félisten
Hát hogyne, simán elfut például a jegyzettömb, meg a Solitaire
A "csomó minden" általában nem egyezik meg az ilyen gépet használók igényeivel, az anyagi körülményeik adottak, tehát marad az álmodozás és a tetűlassú gép amit örülsz ha 3 nap alatt újratelepítesz mindenestül.olbaidhun: linux-szal én nem foglalkozom, ha ilyesmivel keresnek csak széttárom a karjaimat, hogy bocsika...
D1Rect: Ha tetszik akkor használd egészséggel, semmi bajom ezzel, de nekem ide ne hozd mert a hátadba állítom
-
Hasonló gépen neteznek szüleim 10 éve (Athlon XP, 768MB Ram, ATi 9200).
FB fiókjuk nincs, de más tekintetben teljesen jól megy.
Még a gugli maps is eléggé normális sebességgel használható, ha nem is folyamatos.
Flash gyorsítás híján a youtube csak 480p-ben jó, de elég az egy ilyen gépre. -
Tikakukac
titán
Ha nem beintegrált meg egyedileg módosított kulcsokról raknám én /sem/ a Wint, megbolondulnánk meg a userek is otthon. Adott egy kis lepkefing Celeron procis belépős noti. Egyszer nem vicc egy egész napig ment de még pár restartig utána is rakott valamit. Ez így nem okés, szóval bele kell nyúlni sajnos.
-
olbaidhun
őstag
Ilyenkor beszélhetünk egy alternatív megoldásról a kedves megrendelőnek: pl
valamilyen grafikus linux telepítése..
Igaz winfos játékok nem fognak menni, de kielégítő tempóval indulnak sulinetes gépeken is az alap funkcók, skype, facebok lesz..Sok esetben jobbnak tűnik számomra mint egy xp/7 ideiglenes újra rakása. Arra a pár hétre, míg rommá szedi magát vírussal, lassító update-el..
A kedves ügyfél meg rájön, hogy létezhet OS vírus nélkül is.
-
Tamás88
őstag
Kár hogy a DirtyWindows oldalán már lassan 1 hónapja fent van a cikk erről. SP2-t meg hülyék lesznek kiadni, mert akkor megint 5+5 év támogatás lenne, és akkor 202X évig lenne támogatott, amit meg nem akarnak.
-
lenox
veterán
-
Thrawn
félisten
válasz
macilaci78 #24 üzenetére
User error!!!!4444
Ha kevés a memória akkor ne engedj egyszerre 20-30 frissítésnél többet települni. Pár hete egy 16GB memóriával megspékelt gépet telepítettem, ott engedtem neki. Ennek az lett az eredménye, hogy az utolsó pár darabnál már több, mint 9GB memórát evett meg a Winupdate. Ha nem a saját szememmel látom el sem hiszemvzozo: sajnos ez így van, a 36 óra teljesen valószerű. Rengetegen tartanak otthon IGAZI pénégyet (ami egyébként celeroncs), mert az király ugye... Meg rengeteg RAM is van!!!444 (ez max 1 GB ugye...) Meg százhúszas a vinyó is ám! Cserébe tetűlassú, 20-30 megával ír olvas. A legszebb az amikor jön egy gép, és ott virít a Sulinet matrica rajta (ergo van vagy 15 éves)
Természetesen esélyed sincs egy normálisabb gépet összedobni nekik, hogy ne ezzel a vassal szívjanak, mert 30-40k-t sem képesek kiadni gépre az emberek. -
vzozo
senior tag
válasz
macilaci78 #24 üzenetére
36 óra? Hagyjuk már meg a mesét a TV macinak inkább.
Ebben a pillanatban indítottam el egy win7 telepítést, direkt 1 giga rammal a Hyper-V szerveremen. Visszajelzek, amint feltelepült minden hotfix.
Szerk: (#27) Thrawn
Direkt 1 vCPU-val és 1024MB RAM-mal indítottam. A P4 celeroncs nem tudom hol játszik, 10 éve elment fölötte az idő, azóta kb. 20-40x gyorsabb CPU-k érhetőek el. Tessék elfogadni, hogy a hardver is elavul.
-
Stauffenberg
nagyúr
Jó dolog, hogy kizárják az OEM kulccsal rendelkezőket. Így legalább nem mentesülhet senki a gyártó által előre teleszemetelt verzióktól. Khm... Lenovo... Khm...
-
sztanozs
veterán
Na egy ilyen oldalt mindjárt összehozok én is - csak megadják a kulcsot és máris tölthetik tőlem az iso-t
-
lenox
veterán
Nem biztos, hogy ertem, a digitalrivercontent.net-rol eddig is letoltheto volt kb. minden iso. Most pontosan mi az uj dolog?
-
Oliverda
félisten
Hasonló módon az összes telepítőjük ISO-ját elérhetővé kéne tenni.
-
Thrawn
félisten
A sok "under-the-hood" fejlesztés nekem is tetszik, de aki azt a kezelőfelületet kitalálta az valami komoly cucc hatása alatt állt. Más bajom nincs vele egyébként, ezért is várom türelmesen a 10-est.
forzamo: épkézláb, logikus, egérrel és billentyűzettel kezelhető felületet szeretnék, ez úgy tűnik a 10-ben meglesz.
-
gmaci78
tag
Nah ez is valami a win8-at én kihagytam.
Viszont úgy hallottam, hogy talán olyan lesz a win10, hogy ténylegesen aktuális naprakész verziót lehet leszedni majd, de mondom erre kíváncsi leszek. Nem egy mai dolog ez, nekem van olyan progim, ahol ez már évek óta így működik.
Na az lenne a frankó, belépek a saját nevemmel a Microsoft-hoz és le tudom szedni a saját megvásárolt progijaim aktuális naprakész verzióját. -
forzamo
tag
-
gmaci78
tag
-
-=MrLF=-
senior tag
Ez a letölthető verzió az SP1-nél megállt, vagy legalább gyárilag integrálva tartalmazza az aktuás dátumig összes eddigi frissítést is, ez utóbbi nem lenne rossz.
-
Thrawn
félisten
Lassan ideje lenne egy SP2-es ISO-t kiadni nem? Egy friss telepítés után 2-300 frissítés jön le
-
Hunter2
addikt
kár hogy egy torrentről leszedett frissített telepítővel többre megy az ember.
A másik hogy magyart nem lehet leszedni.
Új hozzászólás Aktív témák
it A letöltéshez természetesen érvényes termékkulcs is szükséges, de más megkötés is akad.
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Antivírus szoftverek, VPN
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 512GB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- DELL Thunderbolt Dock - WD19TB modul 02HV8N
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max/
- Intel Core i7-9700 CPU, processzor (SRG13)- Számla, garancia
- LG 77CS6 - 77" OLED - 4K 120Hz & 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - Szupervékony
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest