Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Pixa #390 üzenetére

    Sokszor pont ez a baj, hogy kénytelen az ember 3rd party alkalamzást használni, hiába van rá "gyári", ha az nem jó. WIn7-nél pl. a Windows Media center egy jó ötlet lett volna, ha nem kellene másik videólejátszót használni a filmek 90%-ához.
    A Win7 backupjának viszont örülük, hogy van, mert azt tudom rendeltetésszerűen használni, nem kell másik backup szoftver. De a Win8-ban az is száműzött lett, helyette a File historyt "nyomják", ami nekem nem nyerte el a tetszésemet.

    Startmenü pótlékokkal úgy voltam, hogy kipróbáltam többet is, de valahogy egyik sem illett bele a rendszerbe.
    Engem mindíg is ez a skizofrén állapot zavart a win8-ban, az, hogy látszólag két rendszer volt a gépemen és felváltva ugráltak elő a semmiből. Pl. metrós levelezőből elindul a desktop Firefox, abból pedig egy pdf-re kattintva a metrós pdf nézegető, és desktopon is nagyon furcsán hatnak a metró kinézetű értesítő ablakok, és hasonlók.
    Metró felületen mindíg is hiányoltam valami értesítő sávot, vagy akármit, mint pl. a taskbar szélén, ami jelezte, ha új email jött, baj van a hálózattal, szóval akármi. Itt csak egy felugró ablak van, amit ha éppen nem láttam, sosem tudom meg, hogy történt valami.
    Na, de majd ez a 8.1. Ahogy a vak is mondta, majd meglátjuk.

    "Egész pontosan amikor elkezdtél Windows 8-at használni, miért is tetted?"
    Azért mert érdekel minden újdonság. Az első publikus bétától a 90 napos eval verzió lejártáig használtam. És a vége az lett, hogy a metro appokban nem találtam egyet sem, amit hagyományos desktop app helyett tudtam volna használni, mert a metro appok, pl. még a levelező sem érhet a nyomába akár egy outlook expressnek sem, a vége az lett, hogy ott tartottam, hogy egyetlen metro app sem volt a gépen, a szuperújnak kikkiáltott felületet csak alkalmazások indítására használtam. Arra viszont, desktopon, nekem nem lett olyan jó, mint a régi start menü. Sőt, még a régi win7-es minialkalmazásokból is több információhoz jutok hozzá, mint az élő csempékből. pl. 3 napos időjárás előrejelzés anélkül, hogy el kellene indítani, mert alapesetben csak az aznapi időjárást mutatja az élő csempe.
    Így aztán, mivel semmit sem használtam ki a win8 újdonságaiból, amit viszont nem tudtam kikapcsolni benne (pl. 1-1 pixelt kell eltalálni a sarkokban, ami többmonitoros rendszeres kurvaszar dolog... ), a 90 nap lejártával visszaköltöztem a régi vinyómra, amin ott várt a megszokott win7. És nem emlékszem, hogy bármit is hiányoltam volna .
    Azonban, ismétlem magam, Na, de majd ez a 8.1. Ahogy a vak is mondta, majd meglátjuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák