- Nem tetszik az EU-nak az új díj, amit az Apple a fejlesztők vállára tesz
- Windows 11
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AliExpress tapasztalatok
- KAÜ/Ügyfélkapu – már elérhető a kétfaktoros hitelesítés
- Facebook és Messenger
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Batch programozás
- Jön Trump, Zuckerberg és a Meta pedig 180 fokos fordulatot vett
- ZyXEL NAS520 – felhős, kétfiókos NAS
Új hozzászólás Aktív témák
-
#40553216
törölt tag
válasz #06658560 #10 üzenetére
Talán nem az alkoholista, korrupt, 70 évesen is vörös fejjel artikulálatlanul üvöltöző idióták politikai elfekvőjének kellene használni az EU-t, talán nem a „mi vagyunk az erősek és a demokraták, mi mondjuk meg nektek, szaros kis szegény rokonoknak, mi merre” hozzáállással kellene, kellett volna kezelni a dolgokat. Mert pl. a tőke és a szolgáltatások áramlása errefelé is szabad kb. a kilencvenes évek elejétől, de Németország és Ausztria a 2004-es csatlakozók munkavállalóinak szabad munkavállalását is akadályozta 2011-ig. Hát ennyit az EU-n belüli egyenlőségről, és az ellenzők egy részének miértjéről.
(#13) Cifu
Ugyebár a mintademokrácia UK egy hete éppen arról tett tanúbizonyságot, hogy bármilyen régi és stabil is a demokrácia egy országban, a politikusok minőségén ez egy cseppet sem elem.[ Szerkesztve ]
-
#82729984
törölt tag
"Én személy szerint azért bánom ezt, mert miközben érdekes módon mindenki sír az erősebb EU után, pont az ilyen hsz.-ekből láthatóan sokan úgy vélik, hogy márpedig az erős, egységes politikai irányítású EU hibás irány."
Felhatalmazás, felhatalmazás, felhatalmazás... (és most képzeld mellé azt az embert aki a developer szót használta anno )
Ez az amit folyamatosan ignorálsz és megpróbálsz elkenni. Rengeteg dolgot lehetne tenni az EU-ban de ehhez felhatalmazás kéne, ahhoz meg közvetlen választás.
Meg a felelőségek tisztázása, mert amig az EP egy kvázi politikai elfekvőként használt testület ahová már otthon vállalhatatlanná váló tagokat exportálják a országok, majd ezek választanak maguknak főbolondot és az egész testület fő munkáságga hogy meghatározzák a dinnye görbületét, addig ne várd azt hogy a tagországok lakossága majd érdeklődést fog mutatni ez iránt vagy hogy el fogja ismerni ezt a testületet. A dolgok furcsa iróniája amikor ez a bolondokból álló gyülekezet kezd el szavazni egy olyan témáról, amihez viszont még csak felhatalmazása sincsen semmilyen szerződés szerint, majd elvárja hogy az eu lakossága alkalmazza azt...Jelenleg azt látjuk hogy amire felhatalmazás van (pl. külső határok védelme) arra sz@rnak nagy ivben, amire nincs (pl. egy ország etnikai vallási összetételének erőszakos megváltoztatása) azt meg megpróbálják kierőltetni.
Aztán meg megy a csodálkozás és már rettegnek a népszavazás szó felvetése esetén is, mert a felmérések azt mutatják hogy rengeteg eu országban rezegne a léc ha a bennmaradásról kéne szavazni...
-
#79335424
törölt tag
Mi olyan nehéz ezen Brüsszelnek? A cikk is említi a jelenlegi jogi szituhoz vezető amerikai lobbit. Az EU miért egymagában harcol? Szerintem, ha egy kicsit körülnézne, akkor találna olyan potenciális partnert, akivel ebben az ügyben közösek az érdekei(nk). Ha felsorakozna mellé mondjuk Kína, meg egy-két nagyobb délamerikai ország (piac), az már nagy amerikai cégeket is tudna olyan érzékenyen érinteni, ami meghátrálásra bírná a döntéshozókat. Ott is minden az Anyegin múlik.
-
@bambano: most konkrétan amelyik ország nem eu tag, annak nem kell ezzel az ökörséggel foglalkozni, amiről a poszt szól.
Ez pont egy kivétel az alól, amit említettem, de nem közvetlenül erre kívántam az idézett résszel reflektálni, hanem az EU-ból való kilépés felvetésére.
ez hatásos módszer lenne arra, hogy még kevesebb ember érdekeit érvényesíthessék.
Te egyből egy olyan feltételezett állapotot vizionálsz, amelyik a saját nézeteidet támasztja alá. Azt ugyanakkor gondolom te sem vitatod el, hogy a folyamatos párbeszédre épülő, húzd meg - ereszd meg politikával nem lehet erős Európát létrehozni. Az sem ideális állapot, ez sem az. Csak ha ez a jelenlegi, illetve egy csak gazdasági unió az, amit támogatsz, akkor utána ne siránkozz, hogy Európa politikailag gyenge...
@Lacces: Úgy érti, hogy nem közvetlenül az európai unió tagállamainak a szavazati joggal rendelkező állampolgárai választják meg szavazás útján.
Még nemzeti szinten sem történt hasonló. Magyarul még mondjuk a Magyar szavazati joggal rendelkező állampolgárok sem választották meg egy bizottság tagságát sem. Akkor miért is ez az elvárás egy EU bizottság terén?
Ha jól tudom a Britek többször tettek ilyen javaslatot az EU-nak, de az EU inkább marad annál amiből "kialakult", nem akar több lenni egy gazdasági társulásnál szerintem
A 'Britek' alatt inkább a Brit politika egyes szárnyai javasoltak ilyet, és akkor még nem létezett az EU. Amióta az EU tagjai, inkább a csak gazdasági unió felé terelték.
Amúgy meg örülni kellene ennek a hírnek, mert az USA legalább a szemünkbe mondja, hogy szétlopkodja az adatokat, addig Orosz anyácska meg a hátunk mögött csinálja mindezt sunyiban
A probléma az, hogy nem mondja, hanem egy biankó csekket töltünk ki, arra a ígéretre, hogy márpedig Ők tiszteletben tartják az EU érdekeit. Ez pedig egy ilyen jellegű megállapodásnál elfogadhatatlan.
@cr33p: Pedig nem szükséges feláldoznunk a nemzeti identitásunkat ahhoz, hogy egy gazdaságilag, politikailag, katonailag egységes, erős Európában élhessünk.
Yupp, ám sokan gyomra nehezen veszi be, hogy bármiben is egy nagyobb, össz-Európai érdeknek rendelje alá magát.
Egy machiavellista megközelítésre van itt szükség. Itt határokat feszegetnek, lépnek át pofátlan módon.
Pontosan...
@peti_s: Az európai vezetők nem hülyék. Az európai vezetők az USA érdekeit nézik, ha így nézzük "jól végzik" a munkájukat.
Ehhez képest az "európai vezetők" létrehoztak például egy Európai Adatvédelmi Felügyeletet, amely annak rendje és módja szerint meg is mondta a cseppet sem pozitív véleményét az EU-US Privacy Shield-ről.
A brexitre szavazók sem voltak hülyék, elegük lett abból hogy az EU diktál nekik,
Az EU egy unió. Az unió pedig úgy működik, hogy a tagállamok közös döntést hoznak, amelyet többségi szavazással kell meghozni. Az EU-US Privacy Shield megszavazásához is legalább 16 EU tagország, összesen legalább az EU lakosságának 65%-át képviselő szavazat kellett.
Ebben egyébként éppen az a fonák helyzet, hogy Nagy-Britannia is egy unió, a Brit, Wales, Skót és Észak-Ír területek uniója. A Skót politika most éppen erre játszik most rá...
De az hogy politikai unió lett, és arrogánsan parancsolgat az egyes országoknak, a szuverén jogaikban sérti, a többi ország lakóinak sem tetszik.
Az, hogy mi szuverén jog, és mi közösségi jog, azt az EU tagállamai határozzák meg, és igenis mindenre van ráhatásuk. Példának okáért elviekben anno a briteknek át kellett volna venniük az SI mértékegységeket, de végül elérték, hogy ez mégse legyen kötelező érvényű...
A brexitnek szvsz negatív következményei az Egyesült Királyság részére nem lesznek, egy olyasmi társulási szerződésre számítok ami Izrael és az EU között van, igazából jobban jár mint amíg bent volt.
Izrael "külsős" társulási szabályozás alá esik, tehát kvázi minden gazdasági termékcsoportra egyenként szóló megállapodást kötött. Az EU-ba irányuló izraeli export termékeknek ugyan úgy meg kell felelnie az EU szabályozásnak, mintha egy EU-s tagországról lenne szó, csak éppen Izrael ezekbe nem szólhat bele. Éppen emiatt jó pár dolog eleve ki is esik a kosárból...
Tegyük továbbá hozzá, hogy az EU politikai nyomásgyakorlásként is használja a gazdasági kapcsolatokat, hogy az Izraeli politikát befolyásolja például a Palesztin területeken létrehozott izraeli telepek miatt.
Szóval ha ilyen szinten fog működni a Brit-EU politika, akkor az nagyon nagy visszalépés lesz a briteknek a jelenlegi helyzetből...Összegzésül, én úgy látom, hogy a politikai unió ötlete nem volt jó, sok dolog nem volt tisztázva, jött egy kis migránsválság, és lényegében nemzetállamokra esett szét az EU.
Ez bizony így van, de a kérdés az, hogy innen merre tovább. Érdekes, hogy mind a mélyebb EU integrációt pártoló, mind az azokat ellenző politikai erők úgy vélik, hogy őket igazolják a történtek. Ami viszont előre vetíti, hogy túl nagy volumenű változás nem várható a jövőben...
Én személy szerint azért bánom ezt, mert miközben érdekes módon mindenki sír az erősebb EU után, pont az ilyen hsz.-ekből láthatóan sokan úgy vélik, hogy márpedig az erős, egységes politikai irányítású EU hibás irány. Viszont ez esetben mégis mi az az irány, amit egy ilyen gondolkodásmódú ember elképzel? Beáll vagy az USA, vagy Oroszország mögé? Az mitől jobb, mintha egy erős EU politika jönne létre? Sokkal jobb, ha Washingtonból vagy Moszkvából mondanák meg, hogy mi a jó nekünk, mintha egy Brüsszelből? Ugyan miért?
Azt felejtsük el, hogy nagyhatalmak nélkül bármiféle szavunk is lehet. Max. az az irány van, amit hajdan Kuba képviselt (és ad fel szépen lassan), illetve most Észak-Korea. Csodás jövőkép...
Szerencsére nem vagytok olyan sokan már.
Nos, nekünk legalább lenne egy víziónk, hogy lehetne az érdekeinket az olyan hatalmak ellen is érvényesíteni, mint az Egyesült Államok és Oroszország.
A "másik oldalról" még víziót sem nagyon látok, csak tagadást, hogy jajj, de rossz ez nekünk, fúj-fúj... Amit én nem kicsit tartok demagógnak...
[ Szerkesztve ]
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
félisten
"most konkrétan amelyik ország nem eu tag, annak nem kell ezzel az ökörséggel foglalkozni, amiről a poszt szól."
Itt a hsz-.re gondolsz, amire válaszoltál, vagy a cikkre?
Mert utóbbi esetén ugyanott lenne egy EU-n kívüli ország az USA-val szemben, mint egy EU-n belüli; egyformán nincs eszköze, hogy az USA szolgáltatások kémkedései ellen fellépjen.
Az EU egyesített erővel (már ha lenne neki) fel tudna lépni az USA-val szemben adatgyűjtés terén. De nem teszi. Ezen az EU-ból való kilépés sem segít, legfeljebb nem is ront rajta.Egyébként én biztos vagyok abban, hogy az EU-n belüli ellentétek nehezebben kezelhetőek, mint a USA államok (szerintem kisebb) érdekellentétei, de messze nem olyan vészesek, hogy ne lehessen egy egységes EU-t létrehozni. Csak újra kellene gondolni az EU hatáskörét, és felépítését.
pl. megyegyezhetnének az országok népszavazás után, hogy az EU milyen területeken lépjen fel egyesült erővel, de ha nincs ilyen igény, akkor maradhat a tagországok külön útjai, ahogy akarják.[ Szerkesztve ]
Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html
-
"...A brexitre szavazók sem voltak hülyék..."
Mielőtt ilyen kijelentést teszel, nézz utána a hatterinformacioknak. A brexit után többszörösére emelkedett a UK-ben a "Mi az az EU" és "EU kilépés következményei" keresesek mennyisége. Hangsúlyozom: utána.
Nem mellesleg a UKIP sem volt felkészült az esetleges győzelemre.
Ennyit a hulyekrol.
[ Szerkesztve ]
https://www.coreinfinity.tech
-
peti_s
addikt
Az európai vezetők nem hülyék. Az európai vezetők az USA érdekeit nézik, ha így nézzük "jól végzik" a munkájukat. Ezzel az a probléma, hogy ez az átlag emberek egy részének nemtetszését vívja ki.
A brexitre szavazók sem voltak hülyék, elegük lett abból hogy az EU diktál nekik, hogy gazdasági unióból politikai unió lett, és hogy mennyit fizetnek be az EU-ba.
De az hogy politikai unió lett, és arrogánsan parancsolgat az egyes országoknak, a szuverén jogaikban sérti, a többi ország lakóinak sem tetszik. Németország, meg lehet nézni a nagy EU-Merkel összeborulás hova juttatta a Merkel támogatottságát, Ausztria, Franciaország, és természetesen K-Európa lakossága is ha lehetősége van rá, nemtetszését fejezi ki.
A brexitnek szvsz negatív következményei az Egyesült Királyság részére nem lesznek, egy olyasmi társulási szerződésre számítok ami Izrael és az EU között van, igazából jobban jár mint amíg bent volt.
De Juncker, és az EU vezetősége valamilyen szinten meg akarja büntetni az EK-t, meg van sértődve, és nem hogy tanulnának az esetből, még erőteljesebben rá akarják a tagállamokra kényszeríteni a döntéseiket, amivel pont az EU koporsóját építik tovább.
Összegzésül, én úgy látom, hogy a politikai unió ötlete nem volt jó, sok dolog nem volt tisztázva, jött egy kis migránsválság, és lényegében nemzetállamokra esett szét az EU. Nem volt központi ötlet, irányítás ami a tagországok számára is elfogadható, az ilyen helyzetekben látszik hogy mennyire inkompetens ez a jelenlegi vezetés. Egy erős gazdasági uniónak sokkal több értelme lenne. -
t72killer
titán
Jöhetnek az európai felhőszolgáltatók. A guglialmaM$-t meg vmi kontinentális tűzfallal korlátoznám az adatkivitelben.
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
Fitzgerald
veterán
Pedig nem szükséges feláldoznunk a nemzeti identitásunkat ahhoz, hogy egy gazdaságilag, politikailag, katonailag egységes, erős Európában élhessünk. De mire ez eljut a tudat szintjéig Európában, azt már lehet hogy az unokáink sem fogják megérni, és addigra már csak az nem csinált meg minket hátulról aki nem akart.
Egy machiavellista megközelítésre van itt szükség. Itt határokat feszegetnek, lépnek át pofátlan módon.
És mi mindehhez asszisztálunk, hagyjuk hogy ők húzzák meg a határokat.
Igenis balhézni kell nagy hanggal, és rá kell csapni az USA és az oroszok kezére, hogy á-ááá! Mi a f*szt képzelsz barátocskám?
Ők is pontosan ugyanezt csinálják. Az európai embernek fel kell ismernie, hogy ez az egyetlen kiút a köcsögszerepből.
Féltek a szankcióktól? BÁRMIFÉLE nyílt szankció az említett nagyhatalmak részéről csak az integrációs folyamatot gyorsítja, segíti elő. Ez a másik fontos dolog, amivel mindenkinek tisztában kell lennie.
De egyenlőre még ott tartunk, hogy Európában fontosabb az amerikai és az orosz érdek, mint az európai érdek. Ezért lesz ez egy nagyon hosszadalmas folyamat, ha egyáltalán elindulunk valaha a jó irányba.[ Szerkesztve ]
-
Khan13
senior tag
válasz noPublicFG #35 üzenetére
Oroszország? Amúgy az USA inkább a szájából él az utóbbi időben, illetve erőteljesen támaszkodik a nagyvállalataira. Azért elég kellemetlen volt, amikor nem volt pénzük üzemeltetni a közigazgatást, és zárva tartást rendeltek el. Persze katonaságra volt pénz, mert félelemből nincs hiány. Az USA-t jól pofán kéne csapni, hogy vegye már észre magát (na meg azokat is, akik bedőlnek nekik), amire az általad felsorolt "tényezők" lennének képesek, részemről beleértve az EU-t is.
-
senior tag
Mindenki tudja, hogy a világon három (négy?) nagyhatalmi tényező van. Az egyik az usa, amit szerintem nem is kell taglalni, a másik Kína, amit megint nem szükséges. A harmadik, bár egyre fakuló, a közelkeleti olajbárók. A negyedik a néha fel fel bukkanó nagyberuházók (Hongkong, Sidney).
A megavállalatokról direkt nem teszek említést, mert azok gazdasági tényezők, nem pedig politikai és gazdasági.Ezek mellett az EU csak egy piac, ahova be lehet ömleszteni az árut. Sajnos ez van.
plus ça change, plus c'est la même chose
-
Narxis
nagyúr
Röhej, hogy ketten is a kilépésre ugrottatok. Nem kell kilépni ha az EU végre az EU polgárok érdekeit védi. Be ne szarjatok mert megemlítettem, hogy legvégső esetben akár ki is lehetne lépni. Nyilván erre 0 az esély, tudom, hogy ilyen a közeljövőben nem lesz de akkor meg az EU igen is legyen az EU-s polgárokért és nem másért vagy másokért.
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
Apollyon
Korrektor
válasz King Unique #28 üzenetére
Pontosan tudom hogy mire céloztál, olvastam azt a topikot is. Arra gondolsz, hogy most már nem lehet jönni azzal az """""egyetlen""""" érvvel az ms ellen, hogy törvénytelen amit csinál. Mert most már az adatszivattyúzás gyakorlatilag törvényes, vagy lesz, függetlenül attól hogy legalja, féreg dolog.
Ja és ugye nem csak ms, hanem gúgli, faxbúk, meg még akik most örömkönnyeket ejtenek.
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
Yeffy
veterán
idióta
bábokcsicskák. kinek melyik tetszik jobban
miért is nem vagyok meglepődve a végkifejleten...Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
Lacces
őstag
"Nem emberek választották őket? Hanem kik, a gyíkemberek?
A bizottságot felállították, konkrétan az Európai Parlament."Úgy érti, hogy nem közvetlenül az európai unió tagállamainak a szavazati joggal rendelkező állampolgárai választják meg szavazás útján.
Mint Magyarországon a Köztársasági elnököt sem a szavazati joggal rendelkező magyar állampolgárok választják meg. (Hanem a Parlamentbe bekerült képviselő politikusok, akiket meg persze a magyar állampolgárok ülteték oda, azért, hogy napi 8 órában az ő érdeküket képviselje - így viszont igaz, hogy közvetve van megválasztva a köztársasági elnök a magyar állampolgárok által)"Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit - így lehet kikerülni az olyan helyzeteket, amikor valódi döntés nem születik egy témában, mert az érdekek túlságosan is ellentétesek, és kevés a kompromisszumkészség."
Igaz, hogy van egy folyamatos integráció, de a központi hatalom megvalósítására nagyon kevés az esély. Ezt a lehetőség anno W. Churchil említette meg, hogy létre kell hozni az "Európai Egyesült Államok" egyfajta konföderációját. (Ha jól tudom a Britek többször tettek ilyen javaslatot az EU-nak, de az EU inkább marad annál amiből "kialakult", nem akar több lenni egy gazdasági társulásnál szerintem)Amúgy meg örülni kellene ennek a hírnek, mert az USA legalább a szemünkbe mondja, hogy szétlopkodja az adatokat, addig Orosz anyácska meg a hátunk mögött csinálja mindezt sunyiban
[ Szerkesztve ]
-
Cathulhu
addikt
Értem én a logikádat, tehát kilépünk az EUból, aztán mondjuk az USAnak, hogy jól szabályozd meg ezt az egészet, mert mi nem alkuszunk mint a puhány EU!!! Már látom is ahogy Obama/Clinton/Trump személyesen intézkedik az ügyben és kér elnézést! Teljesen valószerű, valóban lépjünk ki, az a megoldás!
[ Szerkesztve ]
Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell
-
Apollyon
Korrektor
válasz King Unique #23 üzenetére
Szóval akkor most ennek örülni kell?
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
bambano
titán
"Sőt, pont, hogy az EU tagországok tudtak eddig is különféle szabályozás alól kimenteni magukat (Francia mezőgazdasági támogatás, a Svéd vagy Brit Euro-bevezetés alóli menetesség, és a többi).": ebben a gondolatban az a tévedés, hogyha egy ország nem eu tag, akkor nem is kell kimentenie magát az eu-s szabályok alól, mert nem hozhat az eu rá kötelező szabályokat.
most konkrétan amelyik ország nem eu tag, annak nem kell ezzel az ökörséggel foglalkozni, amiről a poszt szól.
"Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit": ez hatásos módszer lenne arra, hogy még kevesebb ember érdekeit érvényesíthessék. most mégiscsak blokkolni tudják a kicsik a nagyokat, ha meg megnyirbálják a látszólagos egyenlőséget, akkor egy-két nagy korlátlanul érvényesíthetné az akaratát, a többinek meg coki.
a valódi probléma az, hogy szerintem az eu érdekeit senki sem képviseli. mindenki a saját érdekeit képviseli az eu-n belül, ami eléggé mást jelent. emiatt
"Azt, hogy Európa erős legyen, vagy azt, hogy a nemzetek továbbra is különálló erőt képviseljenek?" nem is azt akarják, hogy európa erős legyen, hanem ők erősek legyenek az eu-n belül.emellett komolyan támogatom azt a hozzászólást, hogy az eu vezérkara idióta csürhe.
(#10) Kopi31415: lehet, kevésbé lennének elfoglalva azzal, hogy hogyan ássák alá a brüsszeli döntéseket, ha azok a döntések a józan észről szólnának...
[ Szerkesztve ]
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
attiati
veterán
"Európa meghajlott** az USA előtt"
** meghajolt
meghajolni ≠ meghajlani
valakinek az akarata előtt hajol meg és nem meghajlik tőle. A fűszál hajlik meg.[ Szerkesztve ]
-
#82729984
törölt tag
"Megjegyzem Európa tényleg gyenge, de erről a széttagolt, nemzeti érdekeket szem előtt tartó politikusok tehetnek."
Nem hinném. Sokkal inkább hogy totálisan inkompetens idióták gyülekezet vezeti az eu-t. Ha megnézel bármelyik eu parlament közvetitést, az fog az eszedbe jutni hogy az elmegyógyintézetben lévő Napóleonok és Jézusok hitvitája
hozzájuk képest atomfizikai magasságban van...
Ahogy irták korábban, egy félrészeg alkoholista, egy érettségi nélküli bunkó meg egy meghülyült kancellár vezeti az egész kócerájt... Már csak egy Néró hiányzik aki még fel is gyújtaná Brüsszelt és akkor minden a helyén lenne (bár lehet megteszik ezt a bevándorlók)."Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit - így lehet kikerülni az olyan helyzeteket, amikor valódi döntés nem születik egy témában, mert az érdekek túlságosan is ellentétesek, és kevés a kompromisszumkészség."
Ehhez viszont felhatalmazás kéne, ehhez meg közvetlen választás. Meg aztán, egy új szavazás sem ártana az EU-ról mert ez az EU már nem az lenne amelyikhez csatlakoztunk.
"Ld. Brexit, az se véletlen.
Jah, ha hülyeségekkel traktálják a népet, akkor ilyesmik történnek..."
Azért remélem tisztában vagy azzal hogy normális esetben a sarkon szónokló félhülyéknek maximum néhány száz követője szokott lenni. Ha nem igy van, akkor bizony ott valami k.rvára el van b@szva. A hülyékre akkor szokott igény lenni amikor már teli a padlás a megoldatlan/elhallgatott problémákkal és az okosok magas lóról arcoskodnak az emberekkel.
"Azt, hogy Európa erős legyen, vagy azt, hogy a nemzetek továbbra is különálló erőt képviseljenek?"
Is-is. Európa túlzottan is széttagolt ahhoz hogy bármikor is USA szerü unió legyen. -
Lathronos
őstag
"vannak a nagyok meg vannak a kicsik"
Pontosan. Vannak a nagy alfák akik b@sznak, és vannak a kis hazánkhoz hasonló mikroszkopikus tagállamok akiket ők b@sznak. Ezt hívjuk hierarchiának, és sajnos mi valahol a tápláléklánc legalján vagyunk.
Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733
-
Van beleszólásunk, ott ülnek a képviselőink az Európai Parlamentben, és a kormányfők találkozóin képviselik az ország érdekeit.
Az tény, hogy nem tudjuk olyan erővel képviselni az érdekeinket, mint mondjuk Franciaország vagy Németország, de ugyebár ez logikus is, hiszen sokkal több lakosuk van, sokkal nagyobb gazdasági erőt is képviselnek.
De még egyszer: ha az EU-n kívülről próbálnánk meg az érdekeinket képviselni, akkor még ennyire se menne. Egy Norvégia sem képes erre, de gazdasági okokból mégis rá van szorulva az EU szabályozásra. Csak éppen alakítani nem tud rajta, mert nem az EU tagja. Pedig mennyivel nagyobb gazdasági erőt képvisel, ugyebár...
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
Narxis
nagyúr
Jó hát mi lehet kis ország vagyunk de az is látszik, hogy beleszólásunk sincs a dolgokba. 2 sebességessé vált az EU, vannak a nagyok meg vannak a kicsik. Ennyi.
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
AcélAgyar
tag
válasz #06658560 #10 üzenetére
Tekintve, hogy az uniós vezetők finoman fogalmazva is idióták, az ötleteik pedig még rosszabbak, ezen nincs mit csodálkozni. Jön egy népvándorlási hullám, erre kitalálják, hogy majd kötelezően szétosztják a békevallás követőit, a fél hülye kancellár asszony az alkoholista bizottsági elnökkel és az érettségével sem rendelkező bunkóval versenyeznek a behódolás terén. Ki akar ezekhez tartozni?
[ Szerkesztve ]
-
Aham, az jó lesz. Lásd Brexit. Kilépsz az EU-ból, de mivel a legfontosabb gazdasági partner maga az EU, így két opciód van, vagy elfogadod, hogy nincs beleszólásod az EU működésébe, de betartod az általa hozott döntéseket, vagy pedig megpróbálsz a gazdasági erőd alapján tárgyalásos módszerrel jobb feltételeket kiharcolni.
Na most egy 10 millió lakosú, nem túlságosan jól eleresztett ország esélyesen nem fog tudni jobb feltételeket kiharcolni, mint amilyenekkel most rendelkezik. Sőt, pont, hogy az EU tagországok tudtak eddig is különféle szabályozás alól kimenteni magukat (Francia mezőgazdasági támogatás, a Svéd vagy Brit Euro-bevezetés alóli menetesség, és a többi).
Persze lehet igazán tökönszúrni magunkat, hogy nem kell az EU, majd mi jóóólll megmutatjuk, hogy milyen ügyesek is vagyunk magunk, nem vesszük mi át az EU szabályait, és majd pislogunk, ha útlevél kell a határon, illetve vámtarifát kell fizetni, ha az EU-ba vagy az EU-ból akarunk bármit is importálni vagy exportálni...
Gilberto: Azért az is hozzátartozik, hogy egy csomó dilettáns idióta van Brüsszelben.
Szerintem azokból Budapesten is akad...
Kezdve egy olyan bizottsággal, amit nem is emberek választottak, és ök mondják meg, hogy mi legyen Európa sorsa.
Nem emberek választották őket? Hanem kik, a gyíkemberek?
A bizottságot felállították, konkrétan az Európai Parlament.Ld. Brexit, az se véletlen.
Jah, ha hülyeségekkel traktálják a népet, akkor ilyesmik történnek...
Szerk.: Megjegyzem Európa tényleg gyenge, de erről a széttagolt, nemzeti érdekeket szem előtt tartó politikusok tehetnek. Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit - így lehet kikerülni az olyan helyzeteket, amikor valódi döntés nem születik egy témában, mert az érdekek túlságosan is ellentétesek, és kevés a kompromisszumkészség.
Csak hát akkor meg lehet sírni, hogy a fejünk felett döntenek, és jajj, de anti-demokratikus is ez...
Akkor most mit is akarunk?
Azt, hogy Európa erős legyen, vagy azt, hogy a nemzetek továbbra is különálló erőt képviseljenek?
Persze tudom, igazából mindenki azt szeretné, ha Európa azt képviselné, amit éppen Ő gondol... De ez ugyebár nem így működik... Vagyis így nem fog működni...
[ Szerkesztve ]
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
Gilberto
aktív tag
válasz #06658560 #10 üzenetére
Azért az is hozzátartozik, hogy egy csomó dilettáns idióta van Brüsszelben. Kezdve egy olyan bizottsággal, amit nem is emberek választottak, és ök mondják meg, hogy mi legyen Európa sorsa. A menekülteket is kiválóan kezelik. Lassan két éve, hogy csak vakargatják a tökeiket, miközben Európa folyamatosan gyengül. Ld. Brexit, az se véletlen.
PSN: Gilberto2k10 (PS4)
-
#06658560
törölt tag
Mivel mindenki olyannal van elfoglalva, hogy hogy lehetne belülről ellene tenni bárminek, ami "Brüsszelből" jön, nem értem, mit csodálkozol? A nekünk ne diktáljanak onnan mentalitással soha nem lesz politikai ereje az EU-nak ahhoz, hogy hatásosan fellépjen bármely külső politikai erő ellen.
-
AcélAgyar
tag
Azért az vicces, hogy az EU-t gyakorlatilag az egész világ szívatja vagy zsarolja: Putyin, USA, Erdogan, Szaúd-Arábia. Van még valaki aki nem rúgott bele? Közben a vezetők azzal vannak elfoglalva, hogy migránsokat telepítsenek az államokba, csak így tovább
-
Narxis
nagyúr
Itt már csak egy forradalom segíthet! Vagy kilépünk az EU-ból. Nem azért jó az összefogás, az egység vagyis az EU mert akkor könnyebben tudjuk érvényesíteni az érdekeinket? Na ennyit erről!
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
Lathronos
őstag
Ez van. Továbbá a kamerával és mikrofonnal ellátott laptopjainkat, telefonjainkat és egyéb eszközeinket is feltörhetik, ha unatkoznak valóság show-t csinálhatnak az életünkből következmények nélkül, ezzel együtt kell élnünk. A személyiségi jogok, a magánélet védelme manapság már nem létező fogalmak, a demokrácia meg már a fogalom megszületésekor is naiv gyermekeknek szóló esti mese volt.
Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733
-
"arra épít, hogy az amerikaiak megígérik, hogy tiszteletben tartják az európai adatvédelmi szabályokat"
Pont arról híresek...
Analóg vén majom egy digitális világban
-
titán
Eddig is igy volt, ezutan is igy lesz.
-
bambano
titán
elmennek ezek a ...
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Apollyon
Korrektor
Azaz az EU tálcán kínálja az itt lakók privát szféráját. Vagyis, ha visszaélés történik usákia részéről, akkor semmit sem tudunk tenni, mert az EU bepucsított?
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
Új hozzászólás Aktív témák
- Nem tetszik az EU-nak az új díj, amit az Apple a fejlesztők vállára tesz
- BestBuy ruhás topik
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- Milyen videókártyát?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Gyúrósok ide!
- Asszociációs játék. :)
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Milyen pendrive-ot vegyek?
- Autós topik
- További aktív témák...
- Akció! Dell Latitude E6220 laptop (12,5/i5-G2/4GB/128SSD/AkkuX) - 1 év garancia, 27 % számla
- CNC Fémmegmunkálás és AWI, MIG hegesztés
- Akció! Dell Latitude E6320 laptop (14/i5-G2/8GB/320HDD) - 1 év garancia, 27 % számla
- CNC Forgácsolás / 3D tervezés / Műszaki rajzolás / CNC program készítése, modernizálást
- 256GB 2400T (8x32GB) SAMSUNG DDR4 RDIMM ECC memória - 10e Ft / modul!