- 3,6 billió dollárt ér az NVIDIA, idáig még egy cég sem jutott el soha
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hálózati / IP kamera
- Windows 7
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Synology NAS
- Windows 10
- AliExpress tapasztalatok
- Windows 11
Új hozzászólás Aktív témák
-
nagyúr
Jó hát mi lehet kis ország vagyunk de az is látszik, hogy beleszólásunk sincs a dolgokba. 2 sebességessé vált az EU, vannak a nagyok meg vannak a kicsik. Ennyi.
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
#82729984
törölt tag
"Megjegyzem Európa tényleg gyenge, de erről a széttagolt, nemzeti érdekeket szem előtt tartó politikusok tehetnek."
Nem hinném. Sokkal inkább hogy totálisan inkompetens idióták gyülekezet vezeti az eu-t. Ha megnézel bármelyik eu parlament közvetitést, az fog az eszedbe jutni hogy az elmegyógyintézetben lévő Napóleonok és Jézusok hitvitája
hozzájuk képest atomfizikai magasságban van...
Ahogy irták korábban, egy félrészeg alkoholista, egy érettségi nélküli bunkó meg egy meghülyült kancellár vezeti az egész kócerájt... Már csak egy Néró hiányzik aki még fel is gyújtaná Brüsszelt és akkor minden a helyén lenne (bár lehet megteszik ezt a bevándorlók)."Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit - így lehet kikerülni az olyan helyzeteket, amikor valódi döntés nem születik egy témában, mert az érdekek túlságosan is ellentétesek, és kevés a kompromisszumkészség."
Ehhez viszont felhatalmazás kéne, ehhez meg közvetlen választás. Meg aztán, egy új szavazás sem ártana az EU-ról mert ez az EU már nem az lenne amelyikhez csatlakoztunk.
"Ld. Brexit, az se véletlen.
Jah, ha hülyeségekkel traktálják a népet, akkor ilyesmik történnek..."
Azért remélem tisztában vagy azzal hogy normális esetben a sarkon szónokló félhülyéknek maximum néhány száz követője szokott lenni. Ha nem igy van, akkor bizony ott valami k.rvára el van b@szva. A hülyékre akkor szokott igény lenni amikor már teli a padlás a megoldatlan/elhallgatott problémákkal és az okosok magas lóról arcoskodnak az emberekkel.
"Azt, hogy Európa erős legyen, vagy azt, hogy a nemzetek továbbra is különálló erőt képviseljenek?"
Is-is. Európa túlzottan is széttagolt ahhoz hogy bármikor is USA szerü unió legyen. -
bambano
titán
"Sőt, pont, hogy az EU tagországok tudtak eddig is különféle szabályozás alól kimenteni magukat (Francia mezőgazdasági támogatás, a Svéd vagy Brit Euro-bevezetés alóli menetesség, és a többi).": ebben a gondolatban az a tévedés, hogyha egy ország nem eu tag, akkor nem is kell kimentenie magát az eu-s szabályok alól, mert nem hozhat az eu rá kötelező szabályokat.
most konkrétan amelyik ország nem eu tag, annak nem kell ezzel az ökörséggel foglalkozni, amiről a poszt szól.
"Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit": ez hatásos módszer lenne arra, hogy még kevesebb ember érdekeit érvényesíthessék. most mégiscsak blokkolni tudják a kicsik a nagyokat, ha meg megnyirbálják a látszólagos egyenlőséget, akkor egy-két nagy korlátlanul érvényesíthetné az akaratát, a többinek meg coki.
a valódi probléma az, hogy szerintem az eu érdekeit senki sem képviseli. mindenki a saját érdekeit képviseli az eu-n belül, ami eléggé mást jelent. emiatt
"Azt, hogy Európa erős legyen, vagy azt, hogy a nemzetek továbbra is különálló erőt képviseljenek?" nem is azt akarják, hogy európa erős legyen, hanem ők erősek legyenek az eu-n belül.emellett komolyan támogatom azt a hozzászólást, hogy az eu vezérkara idióta csürhe.
(#10) Kopi31415: lehet, kevésbé lennének elfoglalva azzal, hogy hogyan ássák alá a brüsszeli döntéseket, ha azok a döntések a józan észről szólnának...
[ Szerkesztve ]
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Lacces
őstag
"Nem emberek választották őket? Hanem kik, a gyíkemberek?
A bizottságot felállították, konkrétan az Európai Parlament."Úgy érti, hogy nem közvetlenül az európai unió tagállamainak a szavazati joggal rendelkező állampolgárai választják meg szavazás útján.
Mint Magyarországon a Köztársasági elnököt sem a szavazati joggal rendelkező magyar állampolgárok választják meg. (Hanem a Parlamentbe bekerült képviselő politikusok, akiket meg persze a magyar állampolgárok ülteték oda, azért, hogy napi 8 órában az ő érdeküket képviselje - így viszont igaz, hogy közvetve van megválasztva a köztársasági elnök a magyar állampolgárok által)"Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit - így lehet kikerülni az olyan helyzeteket, amikor valódi döntés nem születik egy témában, mert az érdekek túlságosan is ellentétesek, és kevés a kompromisszumkészség."
Igaz, hogy van egy folyamatos integráció, de a központi hatalom megvalósítására nagyon kevés az esély. Ezt a lehetőség anno W. Churchil említette meg, hogy létre kell hozni az "Európai Egyesült Államok" egyfajta konföderációját. (Ha jól tudom a Britek többször tettek ilyen javaslatot az EU-nak, de az EU inkább marad annál amiből "kialakult", nem akar több lenni egy gazdasági társulásnál szerintem)Amúgy meg örülni kellene ennek a hírnek, mert az USA legalább a szemünkbe mondja, hogy szétlopkodja az adatokat, addig Orosz anyácska meg a hátunk mögött csinálja mindezt sunyiban
[ Szerkesztve ]
-
#82729984
törölt tag
"Én személy szerint azért bánom ezt, mert miközben érdekes módon mindenki sír az erősebb EU után, pont az ilyen hsz.-ekből láthatóan sokan úgy vélik, hogy márpedig az erős, egységes politikai irányítású EU hibás irány."
Felhatalmazás, felhatalmazás, felhatalmazás... (és most képzeld mellé azt az embert aki a developer szót használta anno )
Ez az amit folyamatosan ignorálsz és megpróbálsz elkenni. Rengeteg dolgot lehetne tenni az EU-ban de ehhez felhatalmazás kéne, ahhoz meg közvetlen választás.
Meg a felelőségek tisztázása, mert amig az EP egy kvázi politikai elfekvőként használt testület ahová már otthon vállalhatatlanná váló tagokat exportálják a országok, majd ezek választanak maguknak főbolondot és az egész testület fő munkáságga hogy meghatározzák a dinnye görbületét, addig ne várd azt hogy a tagországok lakossága majd érdeklődést fog mutatni ez iránt vagy hogy el fogja ismerni ezt a testületet. A dolgok furcsa iróniája amikor ez a bolondokból álló gyülekezet kezd el szavazni egy olyan témáról, amihez viszont még csak felhatalmazása sincsen semmilyen szerződés szerint, majd elvárja hogy az eu lakossága alkalmazza azt...Jelenleg azt látjuk hogy amire felhatalmazás van (pl. külső határok védelme) arra sz@rnak nagy ivben, amire nincs (pl. egy ország etnikai vallási összetételének erőszakos megváltoztatása) azt meg megpróbálják kierőltetni.
Aztán meg megy a csodálkozás és már rettegnek a népszavazás szó felvetése esetén is, mert a felmérések azt mutatják hogy rengeteg eu országban rezegne a léc ha a bennmaradásról kéne szavazni...
-
peti_s
addikt
Nincs időm kimásolgatni egyenként mit írtál mi a válasz rá, remélem egyben is jó lesz.
Te az EU-t úgy tekinted mint egy olyan uniót, ahol mindenkinek az az érdeke hogy az unió jobban teljesítsen, ehhez kéne egy erős központosított hatalom stb. Ezzel az a gond, hogy az EU legerősebb államai, lásd Németország, Franciaország, Egyesült Királyság, nem így gondolkodnak. A német a saját érdekét nézi, a francia szintén, az angol szintén. Ha a német növeli a versenyképességét az USA-val szemben, az neki jó, mi alig fogunk érezni belőle valamit, lesz pár új munkahely a Mercedesnél mondjuk. Nem ettől lesz előrébb az ország. Jöttél példával, hogy azért jó az unió tagja lenni mert akkor bele lehet szólni, hogyan alakuljanak a dolgok. Nos, a magyar kisebbség helyzete Erdélyben, Felvidéken, Újvidéken részre felhívnám a figyelmed, az EU nagy ívben szarik ránk. Reálisan kell látni a helyzetet, egy ilyen unióban nem tudjuk érvényesíteni az érdekeinket. Most, ha pedig az lenne amit mondtál, hogy mondjunk le további jogokról, akkor özönlenének Magyarországra is ezek az agresszív gazdasági bevándorlók. Mert ez nem migráns, nem menekült, gazdasági bevándorló. Addig menekült valaki amíg az első biztonságos országba nem ér. Tudomásom szerint, sem Törökországban, sem Görögországban, sem Boszniában, sem Szerbiában, sem Horvátországban nincs háború. Az, hogy ők Németországba akarnak menni, csak gazdasági megfontolásból teszik. Innentől fogva így kéne a helyén kezelni a helyzetet, de erre az EU jelenlegi vezetősége alkalmatlan, a német politikai vezetés nem így gondolja, most az angolok kilépésével még inkább túlsúlyban lesznek, egy német-francia-holland-belga-dán-svéd-finn-luxemburgi összefogással lényegében átvihetnék ezt a bevándorlási politikát, ráerőltetve a többi államra is. Ha valami ennyire igen/nem, arra sosem jó az erőltetés, ezek a bevándorlók nem szolgálják Európa érdekét, erre majd a nyugat is rájön, sőt kezd lassan rájönni, de ez a "megoldás" amit a törökökkel csináltak, szánalmas, és Európát teljesen vesztes helyzetbe süllyeszti. (Meg amúgy is milyen jogon tárgyal Merkel az EU nevében ha már mindent úgy megbeszélünk. ) -
addikt
"Kellene egy erős, központi hatalom, és megnyirbálni a tagállamok döntési lehetőségeit."
Hát persze, és a nyolc osztályt végzett, karrierista politikusok az EP-ben, na majd ők fogják megmondani a tutit. Mert már olyan sokszor bebizonyították hogy mennyire "alkalmasak" bármiféle komolyabb probléma megoldásában.
Ha a gazdasági válságot nem vesszük ide (mert az ugye nem csak az EU-t érintette) akkor mondhatjuk hogy a migráns válság az első komolyabb gond ami az EU-t éri. És ezt is milyen jól megoldották az EU-s fejesek ugye? Locsolják a pénzt össze vissza, hazudoznak össze vissza, statisztikákat hamisítanak, számolatlanul tolják a pénzt ide/oda hogy úgy tűnjön mintha tudnák a megoldást a problémára.
Tényleg, milyen jó lenne ha ezek a dilettáns barmok mondanák meg 500 millió embernek hogy hogyan éljenek és milyen szabályok szerint ...
Én speciel azt szeretném hogy Európa elsősorban az európai emberek érdekeit képviselje. Legyen az magyar, olasz, román, stb.stb. teljesen mindegy, de ne a kongói négerek és a kamu szír menekültek legyenek már a legfontosabbak nekik, csak mert a németeknek a nácik miatt a lelkiismeretük azt diktálja hogy, na most aztán segíteni kell mindenkin. Egyébként milyen érdekes hogy az EU épp kezdett volna helyrerázódni, összecsiszolódni, erre pont jött egy migráns válság ami szépen szétzilálta megint az egészet, milyen érdekes.
(ui; magánvélemény)
A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.
-
vhw
addikt
"Nos, nekünk legalább lenne egy víziónk, hogy lehetne az érdekeinket az olyan hatalmak ellen is érvényesíteni, mint az Egyesült Államok és Oroszország."
Az a vízió, hogy eljátszunk a gondolattal, mennyivel jobban lehetne csinálni, ha még több joggal, hatalmmal bírna a vezetés? (most ez a jelenlegi?)
"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"
-
#40553216
törölt tag
De ha egységes, központosított vezetéssel van az EU, akkor ne legyen ilyen, hogy az egyik rész a másik kárára érvényesíti az érdekeit. ELeve úgy indul a dolog, hogy ha ennyire központosítottak leszünk, akkor a szociális ellátás (eü, nyugdíj, munkanélküli, minden) legyen kb. egyforma. Ne legyen olyan tagállam, ahol ezek szintje 5-10-szerese egy másik tagállaménak. Ugye, ez annyira azért nem tetszene a központosítást erőltet gazdagoknak.
És hogy milyen szinten megy a demokrácia: nézz utána az EU-s alkotmány történetének!
„Ld. Brexit, az se véletlen”>Szintén a demokráciához való hozzáállásról szól, amikor a demokrácia egyik legalapvetőbb megnyilvánulási formájával kapcsolatban jelentik ki, hogy a népszavazás rossz, mert a nép (még ha megtévesztetten is, de) nem azt akarja, amit az elit a saját és pénzelőik.
„ám sokan gyomra nehezen veszi be, hogy bármiben is egy nagyobb, össz-Európai érdeknek rendelje alá magát.”
Ezzel nem lenne baj, ha az össze-európai érdekeket nem az erősebb kutya határozná meg, hanem éppenséggel egyenlő felek egyeztetése alapján lennének meghatározva.(#18) Kopi31415
A Benes-dekrétumok (tudod, kollektív bűnösség) eltörlése vagy a dél-tirolihoz hasonló székely autonómia érdekében felszólalni, vagy legutóbb az osztrák határellenőrzésre reagálásként bevezetett magyar határellenőrzés (A magyar-osztrák határszakaszon nincsen schengeni határ, Magyarország teljesen jogtalanul végez ellenőrzést – mondta a belügyminiszter, és arról is beszélt, hogy emiatt bekérette a bécsi magyar nagykövetet.>Érted? Ott nincs schengeni határ, de az osztrákok ellenőrizhetnek) a rossz szomszédi viszonyon való munkálkodás lenne? Érdekes szemléletmód.(#30) Lacces
Azért van egy alapvető különbség. A közvetlenül megválasztott elnökök általában sokkal nagyobb hatalommal bírnak, ez az ú.n. elnöki rendszer. Általában itt is van miniszterelnök, de az sokkal jelentéktelenebb az államelnöknél. Lásd Franciaország. A közvetve megválasztott esetében ez pont fordítva van, gyakorlatilag egy korlátozott lehetőségekkel (törvények aláírása vagy visszautalása, AB elé utalása, ilyen-olyan szavazások kiírás, stb.) bíró majdnem csak reprezentatív poszt az államelnök. Az EU vezetők pedig az utóbbiból egyre inkább akarnak átcsúszni az előbbibe. Pedig a szlogen a „szerződések őre”, nem pedig a „szerződések parafálója és ratifikálója”.
És ha már írod, miből alakult ki az EU: egy gazdasági érdekérvényesítő szövetségből. És az mag-EU az újonnan csatlakozottakkal szemben megtartotta ezt a hozzáállását.(#35) noPublicFG
„A megavállalatokról direkt nem teszek említést, mert azok gazdasági tényezők, nem pedig politikai és gazdasági.”
Hát, akkor itt már el is csúsztál. Mert a kommunista, ideológia vezérelte társadalmi berendezkedésen kívül minden mást a gazdaság, így a gazdaság meghatározó szereplői irányítanak.(#39) cr33p
Csak ennek a kézrecsapós lehetőségnek akadálya a balfasz, 70 éve mindenben meghunyászkodó német mentalitás, akik az elődök valóban gyalázatos viselkedése miatt túlkompenzálnak, és ezt a kretén pszichés állapotukat a gazdasági erejüknél fogva az egész EU-ra rákényszerítik. Az agysebészek és atomfizikusok túlképzett tömegei tolonganak az állásokért Németországban.(#49) Porthoszx
Nem feltétlenül kell közvetlen választás. De pl. kellene (nálunk is) visszahívhatóság. A többivel egyetértek.(#59) ethernith
Hát, ez éppen sosem volt így ’89 óta, 2014 előtt kicsivel több, mint a fele került be listáról, azóta kicsivel több, mint a fele. De az alapelvben igazad van. -
bambano
titán
"Európa politikailag gyenge...": például az adatvédelem nem politikai kérdés. és ha megvalósulna az, amit te javasoltál, akkor sem európa lenne erős, hanem az az ország, amelyik a vezetőt adja.
"Ehhez képest az "európai vezetők" létrehoztak például egy Európai Adatvédelmi Felügyeletet, amely annak rendje és módja szerint meg is mondta a cseppet sem pozitív véleményét az EU-US Privacy Shield-ről.": gigamegahiperüber rotfl. annak a cikknek a topicjában példálózol az adatvédelmi felügyelettel, amelyik cikk leírja, hogy végül telibesz.rták a komplett felügyeletet és annak véleményét? ekkora érveléstechnikai bakit még nem láttam.
(#46) Bici "Egyébként én biztos vagyok abban, hogy az EU-n belüli ellentétek nehezebben kezelhetőek, mint a USA államok (szerintem kisebb) érdekellentétei, de messze nem olyan vészesek, hogy ne lehessen egy egységes EU-t létrehozni." és "pl. megyegyezhetnének az országok népszavazás után": lol. gondolom emlékszel még töriből, hogy milyen "népszavazást" tartottak az usában... észak-dél polgárháborúnak hívják a történészek, és kicsit szétpuskárolták az országot. ha az eu bajai ennél komolyabbak szerinted, akkor itt mi lesz, atomháború?
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
vhw
addikt
"Pont ez is arra példa, hogy egy központi, független döntéshozó hatalom az ilyen helyzetekre orvosságot adhatna."
De mitől is lehetne "független", ha a személyzetet a tagállamok adnák? Ők hogy tudnának függetlenedni "gyökereiktől"?
"Most, ha pedig az lenne amit mondtál, hogy mondjunk le további jogokról, akkor özönlenének Magyarországra is ezek az agresszív gazdasági bevándorlók.
Megkérdezhetem, miből gondolod ezt? Honnan tudod, hogy egy ilyen esetben milyen vezetés lenne? Milyen döntési mechanizmus?"
Te miből gondolod, hogy a nagyobb hatalommal felruházott "független" vezetés majd
a.) valóban független lesz?
b.) közös eu érdekek tart szem előtt?Persze a puding próbája... de akkor már meg kell enni az egészet.
"Mint felvetettem, lehet jönni az alternatívákkal, hogy mégis milyen jobb út van arra, hogy az európai érdekek megfelelő érvényesítő erőt kapjanak..."
A jelenlegi mentalitással nem igen létezik ilyen.
Nem igazán sok alternatíva van, amely nem kíván meg tisztességességet, becsületet, végtelen kompromisszumkészséget, megbízhatóságot, "hazafiságot" eu viszonylatban (ami önmagában nonszensz). Csupán ilyen hétköznapi dolgokra lenne szükség a jó dolgokhoz.
Milyen kár, hogy ez évezeredek óta hiánycikk.Békés módon aligha lesz itt "USE", persze nem békés módon lehet erős, központi hatalom a kontinensen - csak arra - helyesen - "Birodalom"-ként hivatkoztak anno.
"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"
-
#40553216
törölt tag
De az össz-európai érdekeket ez a három (most már kettő) legerősebb állam határozza meg.
„Törvényszerű persze, hogy egy ilyen rendszernél nem lehet mindenkinek az érdekeit egyformán nézni”
Törvényszerű a f.szt! Lehetni lehetne. De nem nézik, mert megtehetik, még az egyenlőség álcája mögé bújva is.„de az már egy előrelépés lenne, ha nem nemzeti, hanem az össz-európai érdekek lennének a prioritási listán elől.”
De a saját magad által leírtak alapján hogyan lesz össz-európai érdek a kevés erősek által keresztülerőltetett saját érdekből?„kisebbségi helyzetek”
Mivel a németek megegyeztek a csehekkel és szlovákokkal a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatban, így pl. ennek a kollektív bűnösséget alapul vevő szabályozáshalomnak az eltöröltetésére semmi esély, annak ellenére, hogy az Európai Unió Alapjogi Chartájával ellentétes. És az EU szarik rá. Akkor miről is beszélsz?„Ez megint egy olyan helyzet, ahol az EU-t ostorozod, holott valójában az EU tagállamok egymással ellentétes érdekei miatt van béklyóban a témakör - tehát ismét: az EU a tagállamok szövetsége, nem egy "független" hatalom, hanem a tagállamok döntik el, hogy az EU-ban mi legyen (ezért félrevezető a kormány politikája is, ugyanis nem Brüsszelnek kell üzenni, hanem a többi tagállamnak)...”
Hát, ha a EB az, amely kinevezett/megválasztott fő végrehajtó testület, nem a feladatát teszi, azaz nem a közös érdekeket képviseli, hanem az erősebbek felé dől, akkor bizony az EB-t kell támadni, sőt, csak azt lehet jogilag.„egy központi, független döntéshozó hatalom”
De ez egy naiv idealista gondolat. Soha, sehol nem volt nem, hogy hatalom, de független se egyet döntéshozó sem.„Csakhogy ami innen nézve üdvözendő lenne, a másik oldalról (pl. Szlovákiai vagy Romániai, esetlegesen a jövőre nézve Szerbiai nemzeti önérzet) sértőnek neveznék”
Nemzeti önérzet? Ez alapján lehetőség van jogsértésre? Ne viccelj már! -
peti_s
addikt
Az amiben te hiszel, amit mondasz egy idilli állapot. A német mindig a német érdeket fogja nézni, a francia a franciát. Egyik sem fog azért az országának picit is ártani, hogy egy magyar, vagy egy román jobban jöjjön ki a helyzetből. Jössz az önigazolásokkal amiket állítólag tettem, nos,amit te mondasz ha meg is valósulna, nem egyik napról a másikra, Juncker 2019ig marad. 2019ig ez a bevándorlóválság elég keményen el tud durvulni. Innentől fogva nem érzem úgy hogy hülyeségeket írtam volna. Lesznek még itt érdekes dolgok, Németországban a AfD erősödik, de a németek egy részének túlságosan jobboldali, az osztrákoknál a Hofer egy tehetséges jelölt, és szintén jobbról jön. Erősebb nemzeti vezetések vannak alakulóban, ez pont megint a te elképzelésed ellen megy. Ebből le kéne vonnia az EU vezetőségének, hogy a választópolgárok az EUban nem kérnek belőlük, az EU ellenes, bevándorló ellenes kormányokat kezdik egyre nagyobb arányban választani, és ott a brexit, teljesen egyértelmű jelzés. Ha ebből nem tanulnak, akkor ezt további országok fogják követni, majd a kilépettek fognak egy gazdasági együttműködést létrehozni. Én legalábbis így gondolom, ez feltételezés, majd úgy is meglátjuk mi lesz, de a UK külön tárgyal a V4-ekkel, ami jelzésértékű.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Tőzsde és gazdaság
- Horgász topik
- Androidos tablet topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- 3,6 billió dollárt ér az NVIDIA, idáig még egy cég sem jutott el soha
- Sorozatok
- Gyúrósok ide!
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest