Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #70234880

    törölt tag

    válasz ace05 #1 üzenetére

    Én szerencsére tavaly megcsináltam a Gsuite For Education regisztrációt.
    Piros pont.
    Sok iskolában a mai napig nincs. Az osztályfőnökök csináltak egy gmail címet és azon keresztül megy a google tanterem. A hangouts, na az már 10 tanuló esetén elhasal.
    Megoldás discord. A tanulóknak össze vissza jönnek a feladatok,átláthatatlan, valamelyik tanító word-ben, a másik kézírás, fotó és úgy tölti fel, valamelyik tanító leírja mit kér, de faladatot már nem nyit hozzá, így a tanulók nem tudják leadni. Felügyeletlen, átgondolatlan az egész, a tanítók se kapják, kapták meg az ehhez szükséges oktatást, és nincs ilyen esetre vész forgatókönyv. Ennek ellenér a tanítók igyekeznek minden tőlük telhetőt megtenni, de nem az ő feladatuk lenne a rendszer kialakítása, felügyelete, karbantartása. Nem is értem, mégis hogy képzelték ezt a politikusok, iskola igazgatók. ki, és hogyan fogja tárolni a beküldött feladatokat? Mindenkinek külön ki nyomtatják majd hogy tudják archiválni? Vagy hogy lássa el a feladatát a tanító úgy hogy maga is most ismerkedik a digitális oktatással? Azt meg már más kérdés, ezek alapján tulajdonképpen mit várnak a tanulóktól? Vagy jó magyar szokás szerint egy feladatot 100x adminisztrálnak majd? Lehet én képzeltem el túl ideálisan, ezt a digitális oktatást, de ami most jelen állapotban van, sok esetben csak kétségbe esett kapálózás, de nem digitális oktatás. jelen pillanatban káosz, és plusz feszültség, tanítónak, diáknak, szülőknek.

Új hozzászólás Aktív témák