Keresés

Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz orbano #73 üzenetére

    Nem. Amiket itt írkálok, nem az a lényege, hogy csak űrpilóták vezessenek autót, hanem az, hogy csak olyanok mondjanak autóról véleményt, akik már látták az autót.

    Egyrészt remélem, hogy a linux nem akar teret magának, főleg nem azon az áron, hogy alkalmazkodik.

    Másrészt gui-ra van szabvány (CDE), az én elvárásom az, hogy amire van szabvány, azt csinálják meg szabványosan. Az én szememben az, hogy pl. átszabták az office 2k7 menüjét, nem előny, hanem hátrány.

    Ha hosszú évekig el lehetett úgy adni szoftvercsomagot, hogy minden darabjában máshol volt a find gyorsbillentyűje, akkor nem kéne a linuxon ilyeneket számonkérni.

    A bővülésről annyit: akinek windows kell, használjon windowst. De akinek windows kell, az ne akarja, hogy a linuxot is windows pofára szabják, mert akkor az, akinek nem windows kell, nem kapja meg a magáét. Az egy rendkívül idegesítő és idióta hozzáállás, hogy valakinek windowsra szabott linux kell. És nem, nem kell, hogy a linuxosok tábora mindenáron bővüljön.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • MichaelSD

    őstag

    válasz orbano #73 üzenetére

    Mert a Windowsnál igen? Kb. annyit tudunk, hogy "sok belső teszt után szerintünk xyz megoldás a legjobb". Ez aztán komoly ergonómiai megfontolás.

    Különben meg nem értem miért kellene WIndowsra szabni a Linuxot. Ha üzlet valaki megteszi (pl.: SUSE = Novellék ezt teszik).

    [ Szerkesztve ]

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

  • moonman

    titán

    válasz orbano #126 üzenetére

    ezt viszont nem értem, hogy attól, hogy szurkolok valakinek, miért kell rühelleni a másikat? ráadásul ezzel a takarózással kezdeni egy hozzászólást - csak, hogy élből hithű forradalmárnak tűnjek... eddig egyetlen linuxossal sem beszéltem, aki nem utálná a Microsoftot, vagy akár a többieket, akik pénzért merik árulni a terméküket és sikeresek is vele. jön a gyerekes összehasonlítgatás, lenézés, innen lopták, onnan lopták szöveg... miért van erre szükség?

    én például nem utálom a Linuxot, sőt használom is több helyen, igaz, ezek többnyire célszoftverek (telefonközpont, router), de csak azért, mert szimpatikusak az MS megoldásai nem gondolom, hogy ki kéne irtani, le kéne győzni, lépten-nyomon le kéne fikázni, meg kéne szégyeníteni a másikat.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz orbano #126 üzenetére

    Én tiszteletben tartom mindenkinek a magánvéleményét, de az érdekelne, hogy milyen, rendesen összerakott linuxo(ka)t néztél meg alaposabban?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Aktív témák