Keresés

Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #55 üzenetére

    Engem pl. nem nagyon izgat, hányan használják, valamilyen szinten félek is attól, hogy egyre többen. De ez a dolog nem úgy alakult ki, hogy a linuxosok rögtön paraszok, a windowsosok meg angyalok. Ha a windows userek meg változtatnának azon a rossz szokásukon, hogy hamis állításokat igaznak gondolva terjesztik a hülyeséget a neten, akkor lehet, a linuxosok sem mondanának ilyeneket.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • jerry311

    nagyúr

    válasz moonman #45 üzenetére

    Én nagyon örültem volna, ha a régi menüsor megmarad nekem. Legalább választható opcióként, nem egy 3rd party 30 USD-s kiegészítőként. Lehet, hogy nem volt jó, de az elmúlt ~15 év alatt megtanultam használni. 2007-es meg...
    Lehet az MS supportnak ingyen oktatás volt, hogy tudják mi hol van, de az átlag user ilyet nem kapott. Csak óriási marketinget, hogy ez milyen szép és jó. Ami lehet hogy igaz, de legalább akkora káoszt okoz a régi motorosoknál, mintha holnaptól nem jobb hanem balkéz szabály kenne a KRESz-ben.

  • leviske

    veterán

    válasz moonman #86 üzenetére

    Maximálisan egyetértek... (bár senki nem kérte, hogy értsek egyet, de akkor is :DDD )

    (#87) rii: Csak az a gond, hogy én nem a rendszertelepítésről beszéltem...

    [ Szerkesztve ]

  • MichaelSD

    őstag

    válasz moonman #86 üzenetére

    Kezdődik....

    Mit butítsunk le? A problémák legnagyobb része a hardver támogatás hiánya. Az pedig a hadver gyártok sara. Vagy megírják rendesen a meghajtókat (kevesen teszik), vagy megnyitják a spcifikációikat (még kevesebben teszik) és akkor megírják a drivert. Ezért jó a Linuxosoknak, ha tényleg átállnának az oroszok.

    A Linuxosok mindig hajráznak. A válasz költői volt...

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

  • dabadab

    titán

    válasz moonman #90 üzenetére

    A gepeim Linuxa valamikor a kilencvenes evek vegerol szarmazik :)

    Egyebkent meg lehet, hogy a te (hivatalosan elismert windowsos okosember) Windowsod ilyen, de itt a forumot olvasva ez egyaltalan nem tunik altalanosnak.

    DRM is theft

  • spirit007

    senior tag

    válasz moonman #85 üzenetére

    Na ezt saját tapasztalatom alapján cáfolnám . Annyi telefonom (kb. egy hónapon keresztül) sosem volt mint amikor mi is átálltunk az Office2007-re .
    És meglepő módon nem a 0.1b userek kerestek , hanem az értelmesebbek .
    Tecciktudni a 0.1b usernek FINGJA sincs mire használható az office2007 ... úgy álácuzámen . Ők még az office'97 max a 0.000001 %-át képesek használni .
    Mit tudnak? (tudnak ...hahaha)
    1. Megnyitni -szigorúan a dokumentum ikonjára kattintva . Betallózni egy fájlt már isten káromlás kategória .
    2. Beleír/átír 1 char/s tempóban
    3. Nyomkodni a floppy ikont és menteni orrba szájba ahol épp áll(t) ...
    kb. ennyi .

    Arról már ne is beszéljünk , hogy a büdös életben nem fogják megérteni , hogy ha csak a mentést nyomkodják , akkor docx kiterjesztést kap a fájl így otthon vagy más cégek 90%-ánál nem fogják tudni megnyitni a fájlt .
    Csak példaként , mielőtt átálltunk a '07-re az összes docx fájlban érkezett önéletrajzot úgy vágta a HR-es a "kukába" mint a pinty .
    Bezony otthon is csak akkor megy a dolog ha van a családban vagy a rokonságban egy Steve Bood aki időnként frissíti a rokonyok pécéit az aktuális warez programokkal ;] .
    (Azt már direkt nem forszírozom , hogy pár Sp és pl. FileFormatConverters használatával fogyaszthatóvá lehet tenni a '03 számára ezt a kiterjesztést , mert az már SB-nak is magas lenne ;] )

  • dabadab

    titán

    válasz moonman #85 üzenetére

    Ezek utan meg viccesebbnek tunik a MS "get the facts" kampanyaban a TCO "atkepzes" resze.

    DRM is theft

  • jerry311

    nagyúr

    válasz moonman #85 üzenetére

    Aki minden alkalommal keresgéli, hogy mit hol állítson, annak biztos jó, mert kevesebbet kell keresgélni. Lásd nem számítógépes zsenik, egy bites felhasználók. Végül is nekik készült, azoknak akik képtelenek voltak megtanulni mi hol van.
    Aki már rutinból kattintgatott, annak csak szívás.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #108 üzenetére

    "szar a rendszergazdátok. a HR-esetek pedig szimplán hüje" vs. "sosem flémeltem"...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #112 üzenetére

    mint a többi :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • MichaelSD

    őstag

    válasz moonman #92 üzenetére

    he? Mi személyes a kérdésemen?

    Mind a KDEben mind a GNOMEban megvan. pl. a wifire, az adott program. Nem értem mit hiányolsz, hacsak nem a felugró buborékot....

    Ezért kérdeztem, hogy mit butítsunk, mert szoftverben szerintem nincs miért panaszkodni. De ha ez neked személyes, akkor igen is a lelkedbe gázoltam. :)

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

  • spirit007

    senior tag

    válasz moonman #107 üzenetére

    "bocs, de ha a mentést nyomogatva docx-be ment, ami nektek nem jó, akkor szar a rendszergazdátok. a HR-esetek pedig szimplán hüje."

    Akkor még egyszer.
    Nekünk jó ... mert már '07 van . (Előtte nem volt jó nekünk ... )
    Most meg a többi cégnek sacc/kb 90%-nak nem jó :D .
    Meg mikor pl. Manckia küldi az önéletrajzát xy céghez docx-ban és fingja sincs az ott dolgozónak hogyan kéne megnyitni a fájlt ...Mancikának meg fingja sincs mi az hogy fájl formátum...docx... save as ... :D
    De biztos a rendszergazda a hülye ,ja és mindig a másik cég rendszergazdája hiszt ezt mindenki tudja ;]
    Az MS kicsit sem az , mikor készít egy default állapotban szinte kezelhetetlen felületű szoftvert ami lóf**szal se kompatibilis ;]

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz moonman #122 üzenetére

    Ahha... de sem a Windows XP, sem az SP2-vel felszerelt változat nem támogatja natívan a SATA drive-okat... Márpedig amikor az első XP megjelent, már léteztek SATA-s merevlemezek, még több akkor, amikor már SP2 is volt... de natívan nix támogatás (tudod: F6-os móka telepítéskor), Linuxban meg van már a legújabb vezérlőkhöz is.

    https://www.coreinfinity.tech

  • floatr

    veterán

    válasz moonman #121 üzenetére

    A 2k7 felülete télleg gáz. A korábbi eszközökkel dolgozók csak lestek, mint őstulok a mélygarázs kapujában. Aki meg újoncként tanulja, annak a ribbonok elrendezése logikátlan -- bár szokni ezt is lehet -- másrészt meg isten óvja attól, hogy egy másik alkalmazás elé ültessék. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ismét a tudatos használatbeli távolság keresése volt a fő cél, amivel jókora szakadékot ástak az egyéb irodai szoftverek, és az office közt.

  • dark100

    aktív tag

    válasz moonman #127 üzenetére

    Szegeny Moon, te tenyleg nem latod, hogy azert cukkolnak hogy utana rajtag rohogjenek?

    Amugy nem azert utaljuk az ms-t, mert penzert arulja a cuccait, tudod en is penzert dolgozom. Hanem mert monopoliumkent viselkedik, ami mindent megprobal eltaposni ami nem az ove. Hallottal mar az "extend embrace extinguish" kifelyezest? Ha nem, keress utana, asszem az ms-nek is van web-keresoje de gozom nincs hogy hivjak.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #127 üzenetére

    Ha az ms technológiai fölényével jutott volna oda, ahol most van, senki nem utálná. De nem azzal jutott oda, és azokat az eszközöket, amiket bevetett, szerintem lehet utálni. Nem az egész ms-t, csak az eszközeit.

    Olvasd el a mai cikket az intexen a hpc-ről. Nem kicsit gagyi, nem kicsit arrogáns. Nem hiszem, hogy a szerző hibájából.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #135 üzenetére

    A microsoft mindig éppen csak annyira adoptálja a trendeket, hogy másnak ne jusson mellette hely a piacon. Kormányok, szabványbizottságok megvásárlásában, inkompatibilis termékek fejlesztésében, protokollok kiherélésében jó, mondván, így emészthetőbb, jobb. Közben csak másokat nem akar békén hagyni.

    Hogy csak egy példát mondjak mostanában megtörténtekről: nem a mozilla alapítvány akart külön html tag-et beerőszakolni a szabványba, ami megmondaná a böngészőnek, hogy a hagyományoktól eltérően az adott lapot mégiscsak szabvány szerint kellene renderelni...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • floatr

    veterán

    válasz moonman #131 üzenetére

    Bár túl vagyok pár ms prezin, ideológiailag én is elég képzetlen vagyok, hogy fenntartás nélkül fogadjam, amit állítanak, feltárnak. Bár ha 6 éve csak ezt fejlesztik, akkor biztos van benne valami.

    Azt viszont a bolond is láthatja, hogy amikor az ms előjön egy bárakármilyen elborult dologgal, mindig vannak olyanok, akik csatlakoznak, vagy csak divatból, vagy a hátukon akarnak felkapaszkodni. Nyilván ha olyan űberfasza lenne a ribbonos anyag, akkor nem lenne üzlet 30 dolcsiért árulni a menüsávot. (ettől borul el az agyam: egy menüsávot 30 dollárért, mert az ember már a falat kaparja kínjában)

  • floatr

    veterán

    válasz moonman #135 üzenetére

    "Adoptál" -- adott technológiát "alkalmaz", és "ingyenesen" beépít, így később elválaszthatatlan részévél vélik a termékeinek. Ez még rendben volna, viszont 90%+ részesedéssel az adott technológia piacát el is intézi.

    Kíváncsi vagyok mi lesz a wmware-el...

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #143 üzenetére

    persze, hogy jó az ingyenes program nekem, rövid távon...
    az ms más szoftverei árából fedezi a virtualpc-t, míg a vmware kifejezetten virtualizációra spacializálódott cég... gondolom hasonló a helyzet, mint az ie esetén... hogy "veszteséges" módon készítik el (hiszen nem hoz közvetlen bevételt, hanem más piacok nyereségét fordítják rá) és ezzel kiszorítják a célszoftverek gyártóit, mert azonkak nincs office vagy win programjuk ami fedezné....

    szóval kicsit fura gondolatmenet, hogy képes vagyok ráfizetni egy termékre, hogy kiszorítsa más cégek termékét ... persze hosszú távon jó stratégia, hisz a végén sok versenytárs bedobja a törülközöt, akik ebből éltek.
    Valóban sokkal kevesebbet tud még a vpc mint a vmware... ez a vmware szerencséje.

    Nem vagyok benne biztos, de talán "keresztfinanszírozás" a neve az ilyen stratégiának. Ez a verseny ellen van ezért általában tilos, azt hiszem.

    Osx alatt azt hiszem a VPC és a VmWare is fizetős. Win alatt sokféle ingyenes van. Linux alatt sokféle, kivéve VPC (mert az nincs). Van egy szűkebb csoport ami minden platformra ingyenes, általában azok mögött is nagy cég áll.
    --

    korábban valaki írta hogy linuxot nehéz telepíteni bizonyos chipsetre, mert nem támogatta... hát nemrég olvastam, hogy bizonyos dell laptopra csak úgy megy fel a vista, ha ide kompatibilisre veszik a vezérlőt (különben telepítés elején még látja a sata lemezt, a végére pedig elveszti)... Vista alatt moonman a tanúm, hogy megszívatott az nvidia a hülye default hálózati driver beállításával... minden oprendszeren van probléma a driverekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz moonman #145 üzenetére

    BSA-kérdésben szó szerint ugyan igazad van, de ha a MS nem állna mögöttük, talán létre sem jött volna - a Symantec pl. egyenesen képtelen lett volna ilyen szervezetet életre hívni.

    A szabvány meg az, amit annak elfogadnak és ha egy célra van már egy, akkor nincs szükség egy másikra. Mondhatod megint a MS álláspontját, hogy dehát nem alkalmasak az ő céljaikra azok, amiket az ODF tartalmaz, de az, ami benne van, a userek 99%-a sem használja ki, a maradék 1 %-ot meg ki lehetett volna elégíteni egy külön kiegészítővel.

    Továbbá: ha valamire van szabvány (lásd. HTML), akkor az azt használó alkalmazást úgy kell elkészíteni, hogy helyesen jelenítse azt meg, így egy későbbi verziónál nem kell visszacsinálni az egész mókát.

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #138 üzenetére

    Openxml, html, kerberos, x.500, java, nfs, lpr, postscript, mapi, stb. stb. Nagyjából minden, ami a windowsban van, máshonnan érkezett, átfaragták, lehetőleg nem kompatibilisre, hogy más ne maradjon meg mellettük a piacon... Lett belőlük egy üzemeltethetetlen inkompatibilis katyvasz. Mindezt azért, hogy a vállalatok unják meg egy idő után, hogy ha a szerverek nem windowsosak, akkor bajos az üzemeltetés, álljanak át windowsos szerverre. Csak a világ most eljutott odáig, hogy esetleg a szerver marad és a kliensről szedik le a windowst, jön is a pánik...

    Vagy ott van az olpc projekt... Eredetileg linuxon akarták. Az ms meg rádöbbent, hogy hirtelen felnőhet egy nagy piac úgy, hogy nincs beléjük sulykolva az ms, hopp, ebből baj lesz. Inkább visszatolták a piacra az xp-t, pedig, gondolom, az xp életútjának folyamatos hosszabbítgatása az, amit legjobban utálnak Redmondban.

    Az meg egyszerűen nem igaz, hogy nem volt más választásuk, mondok is néhányat:
    - lehetett volna az odf-et fejleszteni
    - lehetett volna az o 2k7-et átalakítani úgy, hogy kompatibilis legyen az odf-fel
    - lehetett volna kirakni egy ablakot, hogy bocsika, ha odf-be akarsz menteni, bizonyos dolgok nem fognak működni, mint ahogy ilyen megvan az rtf mentésben vagy az excelben a csv-nél.

    Nem, ehelyett ők csináltak saját spekulációt maguknak, mert a szakértők meg azt mondják, az openxml szabványnak alkalmatlan.

    A böngésző piacon nincsenek kényszerpályán. Eddig is a weblapok többsége lekérdezte a brózer tipusát és aszerint küldött css-t vagy html kódrészleteket. Ezt ezután is megtehette volna az, aki ilyen weblapot fejleszt. Nem, az ms-nek saját html tag kellett. Szerencsére Sir Tim páros lábbal picsázta ki őket ezzel az ötlettel a w3c-ből. Másrészt meg: ha a desktopokon a driver modell váltással felvállalták azt, hogy a kezdeti időszakban felborul minden, mégis kitolták a vistát, ugyanezt simán felvállalhatták volna a weben is. Ja, az internet nem egyenlő a webbel.

    Ne felejtsük el azt a tényt, hogyha eredetileg is rendes böngészőt csináltak volna, akkor most nem lenne ilyen probléma.

    Szóval ha végignézem a windowsok történetét, mindig azt látom, hogy az ms beleteszi a lábát valamibe, azt monopolista módon teszi és pár év múlva övé az egész piac. Holott technológiailag meg hulladék, amit csinál.

    Szerk: az sem egyértelmű, hogy az a jó törvény, ami le van írva, mégis azt kell megtartani. Nem opció. A kreszben is az van, hogy autópályán 130, lázadoznak is ellene, nem is biztos, hogy jó, ettől még ez a szabály, és csak notórius gyorshajtók próbálják védeni a hülyeségüket azzal a dumával, hogy rossz a szabály.
    Szerk2: nem a fejlesztést kell megtiltani, hanem azt, hogyha valamire van szabvány, akkor valaki másképp csinálja meg azt. Az usb1-ből is baj volt, mégis meg tudtak egyezni végül, a 2-esben már nem is követték el a hibákat. Az ms miért nem akar megegyezni soha?

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • floatr

    veterán

    válasz moonman #140 üzenetére

    Azért buli, mert nem lehet választani, hogy NEKED melyik tetszik jobban. ŐK választottak, eldöntötték, mindenki helyett. Lehet persze elbagatellizálni, de lényegében erről van szó: jellegzetes húzás tőlük, ez viszont már ismerős.

    Az Aero divatos, szép csicsás, bár nekem pár alkalmazás megborul tőle, vagy viszont, így marad a divatnyi trend. Ez persze igaz a compizre is.

    A gugli-féle reakciókat azért sem értettem, mert bár nyilvánvaló volt, hogy nem akarnak összbrowseres kompatibilitással szenvedni, mindenki csak egy szimpla böngészőnek gondolta. Bár nem pénzért adták, mint a végleges vistát, ami a lapitopimon véglegesen használhatatlanná vált. Ez pedig nagy különbség, hogy valami pénzért nem megy, vagy ingyen.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #152 üzenetére

    "átfaragták, hogy a saját megoldásaikkal is kompatibilis lehessen.": erre csak abban az esetben van szükség, ha a saját megoldásaik eredetileg sem kompatibilisek a szabványokkal. tényleg felfogásbeli különbség, én azt mondom, jobb lett volna mindent eredetileg szabványosra faragni, akkor a monopolista vádak nagyrésze kipukkadt volna.

    Eléggé megszűnt a linuxos olpc piaca. Az meg marhaság, hogy ha valaki linuxon nő fel, nem lesz választási lehetősége. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy a desktopok igen nagy százaléka win, a reklámok és marketing költés gyakorlatilag win, ha valaki lát linuxot, az biztosan lát windowst is, fordítva ez majdnem teljesen hamis.

    Azt nem tudom, hogy egyszerűbb-e saját és jó megoldást fejleszteni, eddig csak a sajátot láttuk, a jót nem.

    Az, hogy valami sorozatosan szegi a szabványokat, jobban megalapozza a hulladék kifejezést, mint egy marginális technológiai területen egy soha ki nem deríthető kémkedési ügy... De ha már flame, flameljünk rendesen: igenis forza ferrari, csak miért pont a hulladék procit sikerült kiválasztani? meg amióta ms hpc-t használnak, azóta nem is nyerik meg sorozatban a vb-t ;)

    #153: "sosem fogok megbízni a Google-ben, mivel információból él": ezt most úgy mondtad, mintha nem lenne jogerős német bírói ítélet amiatt, hogy az ms nem volt hajlandó kiadni, hogy a passport miket tárol egy userről a nagy redmondi adatsilóban... Az ms-nek szerintem az fájhat legjobban a guglival kapcsolatban, hogy amit most a gugli csinál, azt ők is megpróbálták, de nekik nem sikerült. upsz...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #152 üzenetére

    "ez van, nem volt konkurrencia.">ez biztos? az M$ elleni monopólium per egyik vádpontja pont a Netscape-pel történő megegyezés szándéka volt: ha a Netscape nem csinál OS-t, az M$ nem csinál webböngészőt.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #156 üzenetére

    :C :C :C
    #165re is. meg az eddigi összesre.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz moonman #169 üzenetére

    Belátni nyilván nem fogod, de azért ott figyel a zöld szemüveg a ms tevékenységének szemlélése közben.

    -- Monopólium mellett nincsen szabad verseny, ehhez nem kell gazdasági diploma. Minden valamirevaló kormányzat leszabályozza a monopóliumot.

    -- A Netscape komoly konkurencia volt. "Hálózati OS"-t akartak fejleszteni, amihez a böngészőjük volt a kulcs. Ezt gyakorlatilag a gugli csinálja most meg helyettük. Ha anno a ms nem fojtja el őket, akkor komoly szívás előtt állt volna. Ahogy viszony engedték, hogy tönkre tegye őket, az valóban a szabad piaci verseny szégyene.

    -- Aki átállt linuxra, valószínűleg ms termékekkel kezdte, és vagy puszta kíváncsiság vezette, vagy agyhúgykő, amit a win/office/stb. okozott neki. Egyébként a windózos közönség soraiban is bőven akad, aki gyűlöli a "másik oldalt".

    -- Én az ODF kezelésének lehetőségét nem írnám oda az o2k7 fícsör listájára nagyvonalúan, mert egész egyszerűen nem ők készítették el hozzá a támogatást. Má ne haragudj, de ez elég nagy csusszantás.

    -- Az OLPC piacot főként pár afrikai országban elég sunyi módon intézték el, volt visszhangja is bőven, köverkezménye semmi.

    -- Ha egy user választhat a feature-ök közt, és az egyiket nem választaná, akkor az megbukott. De ha nem választhat, akkor lenyomják a torkán, ez elég egyszerű nem? Ezzel nem lehet védeni egy "fejlesztést", hogy akkor nem választották volna...

    -- A gugliban csak a naívak bíznak, de nem erről beszéltem. Sántított az összevetés: előkapott böngésző kontra évekig fejlesztett/hypeolt oprencer

  • dark100

    aktív tag

    válasz moonman #174 üzenetére

    Eh... voltakeppen te akkor mivel ervelsz? Vagy nem ervelsz semmivel, csak "bizonygatod" a ferditeseket? Az nem veletlenul bujtatott erveles? Es mi az, amivel egyetertesz? Mert olyant nemigen latok toled. Csak olyan mindenki hulye stilusu beszolasokat. Bocsi, de igy nem tudlak vitapartnernek tekinteni, mert nem latok semmi allaspontot toled.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • dark100

    aktív tag

    válasz moonman #181 üzenetére

    Latom hogy szeretned magad semleges statuszba helyezni, de a hozzaszolasaid alapjan nem vagy semleges. Gyakorlatilag nem is lehetsz, ez csak egy kenyelmes illuzio.

    talán annyit magamra vállalhatok, hogy elmondom, szerintem miért nem az

    A "szerinted" a szo a velemennyilvanitasra utal, vagyis allaspontot tukroz. A semleges velemeny amugy magaban foglalja a negativ velemenyt is. Nem csak az olyat, hogy "igen van amivel nem ertek egyet" hanem azt is, konkretan megmondod, hogy ezert vagy azert.

    Amugy elismerem, az elmult par ev soran a semleges irany fele mozdultal el, de oszintem szolva azert meg messze vagy tole.

    Az "MS szar es hulladek" dolgot sem ertem. Itt az ms mint monopolium, vagy a windows/office-t mint termeket erted az "ms" szocska alatt? Amugy egy negativ velemeny ilyen vagy olyan funkciojarol egy programnak onmagaban nem teszi az egeszet "hulladek"-nak, viszont zart kod eseten legyozhetetlen problemanak bizonyolhat. En a multkoraban win alatt akartam usb csomagokat elkapni, talaltam is ra egy aranyos programot, ami mindenfele szepet es jot tudott, magatol elemzett egy csomo mindent, csak eppen nekem nem az kellett. Az altala kimentett file viszont alkalmatlan volt elemzesre, tul bonyolult lett volna rajonni hogy nez ki. Tehat a feladat szempontjabol "hulladeknak" bizonyult a program, holott valosyinuleg nem volt az. Ilyenekbe nem szoktam nyilt forraskod eseten belefutni.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #169 üzenetére

    A linuxosok nem tüzelnek csípőből, amiért nem azt favorizálod, amit ők. Főként csak akkor szólalnak fel, amikor valami olyat látnak leírva, amiről tudják, hogy nem igaz. Vagy olyankor, amikor egyes windows fanokból ilyen "a linux piaci részesedése csak mérési hiba" jellegű birodalmi gőg szalad ki.

    Több hszre is vegyesen:
    - a fő különbség az apple és az ms között, hogy az apeh nem mondja, hogy köteles vagy apple-t tartani azért, hogy meg tudj felelni a bevallási kötelezettségeidnek.
    - ha egy gyártó folyamatosan, szándékosan, előre megfontolt monopolista szándékkal vezérelve direkt rosszul implementál protokollokat, akkor azokra a termékekre nem tudok pozitív jelzőt mondani, csak nagyon negatívat. Azon meg ne nyissunk már vitát, hogy a negatívak közül miért pont hulladék, ha egyébként pozitívat mondani indokolatlan.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz moonman #156 üzenetére

    "a vlc-ben nyilván hivatalosan licencelt MPEG dekóder van"

    Egeszen konkretan mit is kellene licenszelni hozza?... Szoftverszabadalmakat, amik az EU-ban explicit tilalom alatt allnak?

    "mindenféle illegálisan beszerzett, esetleg utángyártott codec"

    Egyebkent a VLC-ben meg mplayerben az ffmpeg konyvtar van, ami eleg hosszu ideje letezik, igy nyilvan atragtak mar a jogi vonatkozasokat es leginkabb csak akkor illegalis, ha megsertik a licenszfelteteleit - a VLC meg az mplayer meg nem csinal ilyet.

    Az "utangyartott codec" kifejezesert pedig megerdemelsz egy LOL-troller kulondijat.

    A vegeredemeny egyebkent az, hogy a linuxos userek alapbol kapnak egy hasznalhato, komplett rendszert, mig a "user-friendly" Windowst hasznaloknak nem-trivialis codec-vadaszatba foghatnak a neten, aminek a vegen raadasul jo esellyel beszednek mindenfele malware-t is.

    DRM is theft

Aktív témák