Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Lacccca87 #25 üzenetére

    zsebre teszik? semmi ilyesmire nem utaltam. pusztán arra reflektáltam, hogy egy MM rentábilis üzemeltetési modellje egészen más, mint pl a sarki zöldségesé, és sokkal kevésbé vanna ráutalva a vásárlókra, miután más forrásból is származik bevételük - közvetlenül a beszállítóktól és a beszállítók pénzéből is. rosszallás sem volt a mondandómban, ezek legális pénzügyi műveletek, hiszen a céged által felhalmozott tőkével szabadon rendelkezel, és úgy forgatod meg, ahogy akarod. van egy legalább 1000 nm-es elektronikai szaküzleted egy zsúfolt bevásárlóközpontban. a hozzád beszállított készletet egyelőre a beszállítóid finanszírozzák, te majd csak 4-5 hónap múlva vagy köteles elszámolni velük - eközben ők már fizetnek az általuk elfoglalt helyért, meg a speciális kihelyezésekért, a kapuknál látható reklámért, szórólapért, stb. az innen származó nyereséget azonnal a költségeidre fordíthatod. és vajon hány beszállítód van, 200? nem tudom, hogy milyen havi forgalmat produkál egy ilyen üzlet (persze nem egy van, hanem több, mint 20), de a tőke felhalmozódik. mit teszel? kifizeted előbb a partnereket? :) vagy inkább pl. lekötöd, és ezáltal plusz bevételre teszel szert? a Media Saturn Holding (meg nyilván az összes többi hasonló cég is) pénzügyi szakembereket alkalmaz arra, hogy a szabad tőkével úgymond gazdálkodjanak. de ez nem egy sejtelmes, városi legenda szerű story, hanem egy abszolút logikus és célszerű dolog, bárcsak én is megtehetném...

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák