Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz Én3 #92 üzenetére

    "1400 óra nem tudom, mennyi a programozós felsőoktatásban egy tárgyból, de gondolom több évnek felel meg."

    Általában egy tárgyból félévente van 15 alkalom (15 hét), amiben van 1-2 ZH írás is, és hetente 2-3 óra elmélet vagy gyakorlat vagy elmélet + gyakorlat. Többnyire csak a tanár van, mentor külön /5-8fővel nincs... az egyetemen/főiskolán is leginkább magadtól tanulod meg, és a többiektől és együtt a többiekkel.

    Na most legyen 15hét 4 órával, az félévente 60 óra... van 7 félév, az 7x60= 420 óra. Nyilván egy félévben több tantárgy is lehet, ha párhuzamosan van 3 ilyen tantárgy akkor 3x420... ez kábé 1260 óra. A többi tárgy nem releváns.

    Szóval, egy célirányos, 4 hónapos képzés is megfelelhet egy progrmaozói képzésnek, legfeljebb ez a delikvens nem szigorlatozik közben matekból, és esetleg kevesebbet tud oprendszerekről, hálózatokról, és adatbáziskezelésről kiszolgálókról... meg nem tanul filozófiát, közgázt, meg jogi ismereteket sem. De kell-e mindez minden fejlesztőnek? Szvsz nem. Az jó ha képben van sok mindennel, de lehet hogy a legtöbb projektben nem kell tudnia mi az hogy inhomogén lineáris elsőrendű differenciálegyenlet és hasonló csemegéket.

  • Meridian

    senior tag

    válasz wazzabi #97 üzenetére

    "Elektronika * Dr. Stojcsics Dániel 4
    Digitális rendszerek Dr. Molnár András 4
    Számítógép architektúrák alapjai * Dr. Sima Dezső 4
    Korszerű számítógép architektúrák I. Dr. Sima Dezső 2
    Korszerű számítógép architektúrák II. Dr. Sima Dezső 2
    Operációs rendszerek * Dr. Rövid András 5
    Számítógép hálózatok Dr. Rövid András 4
    Intelligens rendszerek Dr. Molnár András 3
    Vállalati információs rendszerek Dr. Erdődi László 4
    Informatikai biztonság * Dr. Póser Valéria 4
    Szakmai szigorlat Dr. Kovács Levente 0"

    A felsorolásból ezeket nyugodtan kihagyhatod... ezeknél a tantárgyaknál nem programozni fogsz tanulni hanem mást.

    Pl elektronika tantárgynál értelemszerűen a fizika tantárgyból az elektromosságtan egy egyszerűsített kivonatát kapod meg, és azt kell megtanulnod. Tudsz majd pl erősítőt lerajzolni (áramkör szinten) és ki tudod számolgatni mi a felvett energia, és mi a leadott teljesítmény meg ehhez hasonlók, amik hááát... egy webprogramozónak csak nagyon speckó esetben kell tudnia.

    Digitális rendszerek: ott logikai áramköröket tervezel. Pl. hogyan tudsz megalkotni csak(? már nem emlékszem pontosan) NAND és NOR kapukból egy 7 szegmenses kijelzőt (többnyire vizsgafeladat)... ;)
    Egy picit képbe hoz mi is ez ha megnézed ezt a videót ;)
    [Digitális technika 1 | BME - Szinkron számláló 30]

    7 szegmenses kijelzőt hogyan:
    7 szegmenses LED kijelző működtetése BCD-kóddal

    Számítógép architechtúrák meg erősen elméleti tantárgy, ebből megismerheted mi és hogyan műxik pl. az alaplapodon vagy pl a CPU-don belül mi az a cache1, chache2 és 3 gyorsítótárak, hogyan is működnek, mi az PCIe busz és csatornák meg hasonlók (mi az a DMA?)... abszolút nem programozós tárgy (de ha pl. assemblyben akarsz programozni, akkor viszont nem árt ezekben is elmélyülni...).

    Oprendszerek magukért beszélnek, installálj linuxot, windowst és windows szervert (pl MS Windows szerver 2012 vagy 2016 Active directory +DNS-sel stb...). Nem programozós tárgy.
    Hálózatok detto.
    Intelligens rendszerek + vállalatirányítási rendszerek nagy általánosságban és elméleti alapon bemutatnak egy csomó többnyire már elavult nem használt dolgokat... tisztelet a kivételnek. De nem programozós tárgy.

    Informatikai biztonság megint inkább elméleti (és jogi ismereteket adó) tárgy.

    Na hirtelen ennyi jutott most eszembe...

  • Meridian

    senior tag

    válasz haxiboy #209 üzenetére

    A GDF-en legalább leginkább a JAVA-t forszírozzák végig. Az más kérdés hoyg az online (e-learning) tananyagok nagyon gyérek... sajnos. De a tanárok viszont tényleg értenek hozzá, lásd pl Kaczur Sándort. Persze távoktatásban nagyon darálósan adják le, de az e-learning lenne a lényeg ekkor, ami sajnos elég kevéske. Viszont ha kérdezel bármit is nagyon segítőkészek.

    Amúgy a JAVA mellett még erősség az SQL, a sulinak. Kupcsikné gyötri az embereket ezzel, és nem nagyon enged át bizonytalan tudással. Látszik is a "negatív" vélemények a neten róla ennek okán, pedig az nem is igazak. Ugyanis ha nem érted, lehet tőle kérdezni. Szorgalmasan válaszol a neten is. Élőben sem harapja le a fejed, sőt örül ha kérdeznek. Persze mindemellett érintőlegesen van egy pici PHP, egy kis JS, van HTML (de egyik sem olyan mélységében hogy te azzal máris front-endes lehetnél, tehát pl Bootstrap meg JQuery már nincs, vagyis van valami a 6-ik félévben elosztott internetes alkalmazások címmel, de a tananyag egy borzalom - sokkal jobban jársz ha betárazol UDEMY-s anyagokból, vagy keresgélsz ingyenes anyagokat, ez utóbbi szintén nagyon nehéz, mert sok-sok elkezdett ismertető van, aztán lóg a levegőben mindnek a vége....), és van egy kis C# is...
    Van viszont SQL, és T-SQL, amit komolyabban is vesznek. Van ehhez még az üzleti logika (döntéstámogató rendszerek és üzleti logika) ami nagyon usefull tantárgy lehetne, ha nem egy félévben fikarcnyi óraszámban adnák le, meg az e-learning is szintén nagyon karcsú... maga a tanár viszont mondta ebben a szakmában nagy a hiány, kurva jól lehet(ne) keresni, aki profi benne. De kérdeztem és mi itt ebből a tananyagból egyáltalán hogy leszünk legalább alapszintűek? Sehogy... van a Számalk-nak pár tanfolyása, 3-400K HUF/db és azokból... talán. A vizsga tesztkérdésből állt, aminek a többségét meg tudtad tippelni... nem kellett ténylegesen egy CUBE-ot összeállítani, majd abból mindenféle lekérdezéseket és reportokat fabrikálni... mert akkor senki nem ment volna át, kivéve azokat akik melóhelyükön eleve ezzel foglalkoznak már most is.

  • Meridian

    senior tag

    Tomcat írta ki a saját linkedIN oldalára :)

    idézet:
    "I have a very good friend who's been working at a Forbes 100 company as a Javascript engineer for more than a year now. She has learned Javascript from me, only two weeks before she applied for the job, and I did the coding challenge for her. She was accepted, hired, and she's been part of their team ever since. Nobody has ever noticed that she is struggling to write simple routines because she never coded a single line of code before, save for the homeworks I gave to her. She is doing perfectly fine by googling things and copypasting from Stackoverflow. There is no problem with her work. She may not be the best of the team (of about 500 just at her location), but she manages and contributes. Guess what, most of us do the same, regardless how experienced we are!"

    https://www.linkedin.com/pulse/end-your-stupid-coding-challenges-youll-have-enough-experts-polgar/

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák