Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz hcl #203 üzenetére

    Nyilván, de az a probléma hogy nagyon felületesek a tárgyak, szárazak 0 gyakorlattal, illetve úgy lenne értelme ha elmondják hogy egyáltalán miért tanítják ezeket és hol lehet rá szükség.

    Szoftverfejlesztő szakon volt még villamosságtan is.

    Aminek volt értelme:

    PC-k és Perifériák (totál nooboknak hardver bevezető)
    Számítógép architektúrák (regiszterek, memória címzés stb)
    Programozás alapismeret (algoritmus elmélet, lineáris programozás, pszeudo kód stb)
    Bevezetés a programozásba(előbbi tantárgy gyakorlatiasabb része)

    Aminek tuti nem volt értelme :

    A folyamatos programnyelv váltogatásnak, rengeteg időt elvett az adott nyelv sajátosságainak elsajátítása, szintaktika, adott medótust/függvényt éppen hogy hívják, hiába épültek volna egymásra, és én még szerencsés voltam, akik utánam kezdtek még jobban megvariálták nekik...

    Tanultunk mi a különböző programozós tárgyakon

    C, C++, C#, Java, Android Java, PHP -t de egyiket sem úgy ahogy kéne, sőt ezek közül általában 3 egyszerre történt.
    Pl. Programozás 2 - Szoftverfejlesztési technológiák - Web Programozás
    Java, C#, PHP
    Holott mehetett volna az egész pl .NET keretek között nagyobb átfedéssel...

    Tény hogy jól jön egy alap tudás, de szoftverfejlesztéshez nekem például miért kell tudnom egy analóg jel spektrumát, meg mindenéle számolgatásokat vele :D
    Minek kell tudnom integrálni/deriválni?
    Mi az istennek számolgassam hogy egy lejtőn lecsúsztatok egy falapot és xy a súrlódás mennyi idő alatt ér le ha a jupiter gravitációs vonzása is befolyásolja a csúszást...

    Megkérdeztem írhatok-e rá programot, midegyik kérdésre az volt a válasz hogy : NEM

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák