Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • John Fowler

    tag

    "Mindezek után nem meglepő, hogy a szerzők, Felix Oberholzer-Gee és Koleman Strumpf úgy vélik, a szerzői jogi szabályozás szigorítása, a terület kriminalizálása összességében nem szolgálják a film- és zeneipar érdekeit – legfeljebb a teret veszítő, pánikreakciókat produkáló mamutkiadóknak kedveznek. Azt vélelmezik a kutatók, hogy minél többen és könnyebben érik el a tartalmakat (részben az internet, részben a digitális másolhatóság miatt), annál olcsóbb lehet a tartalomelőállítás folyamata. Ez ugyan csökkentheti a kiadók profitját, de csak akkor, ha nem élnek az új technológia lehetőségeivel, például az ésszerű árú elektronikus letöltés bevezetésével."

    Bocs, hogy beidézem a cikket, de a fenti bekezdés az egész esszenciája, aranyba kellene foglalni. :)

    Én hirtelen csak saját példát tudok megemlíteni: elég sok olyan eredeti album és film van a birtokomban, amiket az internet nélkül sosem ismertem volna meg. Mivel az mp3 ingyen van, sokkal kisérletező kedvűbb az ember (5-6 rugóért ismeretlen albumot biztosan nem vennék).
    Illetve pl a régi napsteres, meg DC-s időkben volt egy olyan lehetőség, hogyha mondjuk a kedvenc bandám számai megvoltak valakinek, akkor az ő megosztását végignézve mindig találtam olyan általam nem ismert cuccokat, amik szintén tetszettek nekem (hasonló ízlés, vagy mifene)

    Szerintem bármilyen marketingnél hatékonyabb, amikor egy "jó zenéket" hallgató akárki ajánl neked egy bandát. Az esetek többségében bejön.

    [ Szerkesztve ]

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Új hozzászólás Aktív témák