Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #3038 üzenetére

    Nem feltétlenül, inkább a jövő igényei, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy a modern társadalom igényei (megjegyzem, hogy most fogyasztói társadalomról beszélhetünk inkább) és ha azt akartam volna mondani, hogy leszarom a Te igényeidet, akkor azt mondom, de nem azt mondtam, hanem azt, hogy a TV az 20. századi, nem arra kell hajazni.
    Én egyébként ugyan így vagyok, ha hazaérek a melóból, akkor jobb szeretek megnézni valamit, csak nem éppen a TV-t, ahol kb. 1000 reklám félbeszakítja azt, amit nézek, ugyanis nem a reklámért fizetek tudtommal, szóval itt elvekről is szó van, amit vagy megértesz, vagy nem, de ugye ilyenkor jön közbe az internet, milyen jó lenne valamit jó gyorsan letölteni, hogy még legyen idő bőven meg is nézni, ja... csak a probléma az, hogy nem tud a PR mindenhol nagy sebességű és stabil hálózati hozzáférést biztosítani, magas feltöltést meg végképp nem HFC hálózaton, szóval ezzel egy csomó lehetőség bukva is van.
    Direkt nem azt írtam, hogy elmaradott, bár én pl. annak ellenére, hogy 21. századinak érzem magam, pl. mégsem használok telefonos fizetést biztonsági megfontolásból, ugye itt jön képbe az, hogy minden ami új azt megpróbálod kihasználni, vagy szelektíven válogatsz bizonyos szempontok szerint, ugyanis sajnos nem minden új dolog jó és biztonságos.
    Mondjuk ettől függetlenül gondolom ez még igen távol van, főleg hogy a közvetítés minőségét nem a PR, hanem az adott csatorna határozza meg, bár mint mondtam, a TV nem igazán izgat, mert mire lehetőség lesz 4K csatornát nézni TV-n, addigra már rég 8K, sőt lehet még 16K (túlzok, tudom) tartalmakat lehet majd letölteni netről, szóval a TV ilyen szempontból mindig le lesz maradva és vélhetőleg egyszer el is hagyjuk, legalább is ebben a formában, mert már tényleg túlzottan a reklám, meg a politikai befolyás fele ment el az egész, a borzalmas tartalmakról meg már nem is beszélek, legalább is gondolva itt a TV2 és társaira.

    (#3039) sziszi-fuszi: Hol káromkodtam? :DDD Mert a szapulás részt már tisztáztuk (vagy legalább is én), káromkodásra nem emlékszem, bár lehet valamikor eldörrent egy, de nem hinném hogy olyan meghatározó volt :D
    Lenne egy olyan kérdésem hozzád, hogy ha te nem vagy elégedetlen valamivel, akkor mit csinálsz? Vagy kérdezek jobbat, ha valami szar, aminek nem kellene szarnak lennie, akkor te azzal meg vagy elégedve? Beállsz a bólogató birkák sorába, aki tűri, hogy szarral szúrják ki a szemed? Persze most nem a PR-re gondolok, mert az pl. önkéntes alapú, mármint hogy előfizetek-e náluk vagy nem, inkább az országra gondolok, illetve annak vezetésére, de lehetne tovább folytatni, lényeg hogy csak tisztázni akartam, kb. mire gondolok, de gondolom nem szereted te sem, ha hülyének néznek, ha kihasználnak és így tovább.
    Amúgy nem azért, de az olvasással kapcsolatban már egyszer megjegyeztem, hogy oda kellene figyelni (igaz, nem ilyen szépen), de már elhintettem egy-két általam vélt megoldást a PR-el kapcsolatban is, amit pl. más szolgáltatónál alkalmaznak is, nyugi, nem miattam, máshol szimplán volt annyi ész :DDD
    A PR-el meg az a baj, hogy szerintem ők sem tudják, hogy igazán mit akarnak, illetve azt tudják, hogy a TV-hez ragaszkodni kell és arra kell elbaszni a pénzt, csak az a baj, hogy nem arra kellene a hangsúlyt helyezni, az internet részt meg nem kellene annyira elbagatellizálni, mint ahogy azt most csinálják.
    Én amúgy őszintén szólva megmondom, hogy én sem vagyok kurva okos, sőt jó pár dologhoz nem értek, de amihez értek és látom, hogy ökörséget csinálnak benne, azt valahogy abszolút de nem tolerálom, főleg nem mondjuk informatika és politikai téren (ezek határozzák meg amúgy már a világot is, ugye a politika irányít, az IT meg mindenhol ott van, sőt asszisztál a politikának ha rossz kezekben van) amik régen értelmiségi szakmák voltak, most meg gyakorlatilag minden bohóc megveti benne a lábát és meg is van az eredménye, ugye az IT részbe felesleges újra bele mennem, mivel most is arról volt/van szó, politikai téren meg elég azt felhozni, hogy hol tart a forint, ahol a hozzáértés, vagyis a béka segge alatt, ezt igazából már a vak is látja.
    Mondjuk egyik szakmában sem vagyok mester, de úgy vélem, hogy józan paraszti ésszel is észrevehetők ezek a problémák és a megoldások is rájuk, csak ugye ahol józan paraszti ész sincs, ott mit is várunk, én mindenesetre biztos nem fogom helyrehozni, amit más elcseszett, meg felelősséget sem fogok vállalni azért, hogy helyre tudom-e hozni, amit más elcseszett, mert az rövid téren biztos nem térül meg, sokan meg sajnos a rövid idő alatt bekövetkezett profitig látnak el, na mindegy, függesszük fel a téma ezen részét.

    (#3041) fatal`: Nem kötekedni akarok, de a versenyes részt sikerült elb@szni :DDD
    Amúgy igen, az IPTV egy kalap szar, sőt még a SATV is jobb nála, amit már max. végső esetben értékesítenek ADSL/VDSL előfizetésekhez, viszont ugye az IPTV olcsóbb is, mint a PR-nél a TV, szóval valamit valamiért, de ugye sokaknál már nem a TV-n van a hangsúly, másrészt szerencsére pár év után a T-nek is sikerült rájönnie, hogy szar a TV és kap egy ráncfelvarrást, remélhetőleg lesz eredménye.
    Amúgy tiszta hülyék, mert DOCSIS és FTTH területen simán adhatnának DVB-C-t, főleg hogy talán FTTH-nál az új Sagemcom ONT-on van is RF kimenet, vagy legalább is az első verziókon volt ha jól emlékszem, azóta nem követem, mindenesetre érthetetlen számomra, hogy miért éri meg nekik a szart fenntartani, amihez ráadásul külön eszköz kell (box), ami ráadásul szintén szar.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák