Új hozzászólás Aktív témák

  • kabar

    senior tag

    válasz ruzsass #13163 üzenetére

    Amikor egy DS415+-nak az árát megnézem (177K HUF), vagy egy mikroszerverét (75K HUF)akkor már akkora a különbség, hogy azért már érdemes egy kicsit küzdeni. Abban nagyon egyetértek Tonyk-kal, hogy a synologynál rengeteget csak a névre plussz a csili-vili programokra nyomsz el. Két tálcásig szerintem ha olcsón akarod megúszni és szenvedsz egy kicsit akkor jó az NSA325. Ha nem akarsz szenvedni akkor valamelyik alap Synology kétszer annyiért. Többet a mai fejemmel már én sem adnék érte. Inkább építenék és szenvednék egy kicsit, ha kinőttem a két vinyó kapacitását. A NAS-ok fogyasztásánál is nagyon nézni kell melyiket veszed meg. Nem mindig igaz az, amit az adatlapon leírnak még a synologynál sem. (mindjárt jönnek is majd a nyakamra, mert a vesszőparipám lett a DS213+ anomália (2,64W helyett 9W), de ezt a kérdést a synology igen gyökér módon kezelte le.) Egy régebbi kisebb modellnél az alapjárat simán lehetett 4-5W is, nagyobbaknál 10W leállított vinyókkal. Ezeket az adatokat a régi gépekkel (táp, proci, venti, stb) nehéz volt kihozni, de látom ebben is egyre ügyesebbek a srácok. Szóval most én is ezen filózom, bár még csak elméleti síkon. De mind a HP mind az Asrock Q1900-as jó választásnak tűniik a több tálcás modellekkel szemben.

    "Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Új hozzászólás Aktív témák