Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zeki-182

    csendes tag

    tegnap vásároltam egy lg ips234v-pn monitort. örvendeztem neki, mert ez a panel végre nem bántja a szemem (egy tn paneles kistestvérétől 5 perc használat után elkezdett fájni a fejem minden alkalommal). minimális finomhangolás után a szürkeárnyalatok egyenletesek és a színek is szépek voltak - legalábbis a monitor közepén.

    színes és sötét képek esetén nem is tűnt fel az, ami egy átlagos fehér alapú weblapnál nagyon. ez:
    1. kép, 2. kép, illetve 3. kép. (telefonnal fotóztam, tehát a fényképek fényerején és kontrasztján kicsit módosítanom kellett, hogy látványosabb legyen a probléma. a 3. kép nagyjából színhűen mutatja a bajt...)

    ez ugye már nem a tolerálható szintje a háttérvilágítás foltosságának? ha valamilyen szimmetria szerint lenne foltos a kép, még talán elfogadható volna, de a képernyő bal oldala egy nagy fekete felhő volt, a jobb felső sarok ehhezképest nagyon világított (a jobb alsó fényesség annyira nem volt szembetűnő, valószínűleg mert a látószögem nem 90 fok volt, mint a fényképnek...)

    visszavittem. szerintetek cserélik vagy "kikalapálják", esetleg visszakapom ugyanígy?

  • zeki-182

    csendes tag

    válasz Nyugdíjas #28289 üzenetére

    köszi, reméljük a legjobbakat!

    (olvastam korábban tőletek, hogy előfordul foltosság. ha a mértéke elviselhető lett volna, nem is problémáztam volna - amint látjuk, ez a tegnapi képernyő sehol sem egyenletes, de a középső rész még okés, olyasmi, amire számítottam. az a bal alsó sötétség és a jobb felső világosság viszont már kívülesik a tűréshatáron ennél az árkategóriánál is...)

  • zeki-182

    csendes tag

    az első hozzászólásban ajánlott LG IPS225V illetve az IPS224V közti különbségekről tud valaki valamit? látta már mindkettő képét, van érzékelhető különbség? (magyar webshopokban már szinte nem is kapható a 225-ös; ahol igen, ott árban nagyjából ugyanannyi mint a 224-es; sok helyen viszont a 225-ös kb 30%-kal drágább...)

    a 225-ös modellről nem találok képminőséget elemző tesztet, se olyan leírást, ami gyakorlati különbséget mutatna a 224-essel szemben - pedig nyilvánvalóan a semmitől több a különbség (a 224-es fogyasztása kevesebb, ennyit állapítottam meg).

    az elsődleges szempont, ami leginkább érdekelne, a háttérvilágítás homogenitása. az IPS234V foltosságával nagyon nem voltam elégedett, ehhez képest a 224-es kistestvér elfogadhatónak tűnik, de még mindig nem az igazi...

    -----

    esetleg olyan ips monitort tudtok ajánlani, ami háttérvilágítása a fent említett LG-kétől egységesebb? (vagy legalább egy függőleges szimmetriatengelyen tükrözött... tehát ahelyett, hogy ilyen rossz lenne, legyen inkább ilyen kevésbé rossz)

    mit szeretnék? 21.5-23"-on fehér felületeket nézni (szürke foltok nélkül) nem vakító fényerővel. :D
    keret: 35-45 ezer forint (de ha kicsit drágábban van megfelelő, akkor annyi...)

  • zeki-182

    csendes tag

    válasz Isual #28816 üzenetére

    és tényleg! elég szép képeket találtam róla, majd összehasonlítottam még vagy 50 mindenféle kategóriájú monitor háttérvilágításával, és ezt (dell u2212hm), illetve a 23"-os verziót találtam számomra leginkább tetszőnek. (az állítható állvány, a displayport, az usb hub pedig tovább erősített, hogy ez egy jobb monitor, mint az lg-s kompetitor.) már csak azt kéne eldöntenem, hogy a 22-es vagy a 23-as példányt szeretném.

    fontos volna számomra az alacsony fényerő beállításának lehetősége. úgy olvastam, a 22-est jobban lehet sötétíteni, és ahhoz képest a 23-as alsó értékei még világosak. kérdés, hogy mennyire. (természetesen nem az a célom, hogy világosszürkének lássam a fehéret, csak, hogy egy sötét szobában ne vakítson el a fény.) a normál fényerő-beállításra lehet valós panasz vagy ez csak a tesztelők túlérzékenysége?

    a másik pedig a PWM-mentesség. ez csak a 23-as modell sajátossága, vagy a 22-es is ugyanilyen?

    és még egy kérdés, főleg az oázis computeres illetve a monitorgurus gurukhoz (ha jól tudom ők vannak jelen): pillanatnyilag nem tudom milyen konfighoz lesz használva a monitor, ezért kalibrálást nem kérnék. az viszont kérhető, hogy a vásárlás előtt néhány pillantást vessünk a bekapcsolt képernyőre, hogy ne pixelhibás készüléket vigyek el? mivel már túlléptem a tervezett értékhatárt, a néhány napos pixelgarancia sem férne már bele...

  • zeki-182

    csendes tag

    válasz Krisztina87 #29265 üzenetére

    az lg ips234v háttérvilágítása botrányos (nem egyenletes. emiatt kizárólag filmnézésre vagy esetleg játékra használható, irodai alkalmazásokhoz, bögészéshez rossz - két példány megtekintése alapján írom ezt, ugyanolyan rossz volt mindkettő), az ips224v jobb.

    [Moderálva]

    Topicban hirdetni tilos!

    [ Módosította: CoolMan ]

Új hozzászólás Aktív témák