Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok!
    Adott egy Asus M2A-VM HDMI alaplap, és egy AMD X2 4200+ proci. Van hozzá noname ház és táp, valamint egér-bill-monitor. Tudom, hogy régi darabok, de az igényeim sem nagyok.
    Szerintetek megérné kiegészíteni teljes géppé, vagy jobban járnék, ha eladnám őket (olyan 10k-t érhetnek együtt), és úgy ugyanazt a pénzt (tehát kb 40k összesen) újabb használtba fektetni?

    Amit gondoltam mellé (mindet apróról nézve):
    - 2GB ddr2 ram ~5k;
    - ATI 5670/6670 vga ~10k;
    - sata2-es hdd ~10k.

    1280x1024-en használnám, régebbi játékokra (CoD:UO, AoM, CoH, L4D), illetve egyéb szokásos felhasználás - internet, film. Nem kell fullHD futtassa a vadi új játékokat..

    A rászánt keret a minimum, amennyiből értelmesebb gépet lehetne varázsolni belőle. Nem terveznék amúgy a közeljövőben nagyobb összeget fektetni a gépbe, vagy spórolni még fél évet egy erősebb gépre.

    De megérné pl. egy támogatott am3-as procira cserélni a 4200+-at, vagy 2x2 giga ramot venni bele?

  • cuko

    aktív tag

    válasz Gave #37046 üzenetére

    Köszi a választ!
    Nem követem a piacot már jó ideje, így az újabb típusokat nem is néztem, de most az ajánlásodra keresgéltem, egész biztatóan néznek ki.

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Gép upgrade-hez szeretném segítségeteket kérni.
    Nem nagyon van időm játszani, de amikor mégis, elsősorban couch coop játékokat szeretek tolni, laptopról kirakva a TV-re, Xbox joyokkal. A laptopom (i7-3610QM, Geforce 610m) viszont sose volt túl erős ezekhez, sidescrollerekkel, régebbi játékokkal megbírkózott, de a Rocket League alacsonyabb felbontáson és buta beállításokkal is laggol.
    Szeretném felturbózni, vagyis inkább lecserélni az asztali gépünket ezért. Valamint akkor már nem lenne hátrány, ha a többi játékomat is tudnám jobb beállítással játszani (nem akarok a legújabb játékokkal is full HD-ban, mindent kimaxolva futtatni, hajlandó vagyok kompromisszumokra, nem natív felbontáson vagy közepes beállításokkal is játszani).

    Ami menthető belőle: HDD (Sata2 1TB viszonylag új), ház, táp (Corsair 350W) és minden periféria (illetve másodlagos kijelzőnek ugye HDMI-vel rákötném a fHD tévére).

    Amire szükségem lenne: alaplap + proci + memória + videókártya kombó. Új és használt is játszik, akár kombinációban is, habár örülnék, hogyha használt esetén még lenne rá garancia.

    A keret rá: itt pedig egy picit bajban vagyok, szeretnék jó ár-érték arányú gépet venni, viszont mivel az igényeim is szolidabbak, nem szeretnék több százezer forintot rákölteni. Kiindulásnak a lentebb írt kombókat néztem, amik alles zusammen 50-60k körülről indulnak. Vagy megérné 80/100k-t rákölteni? Mik a trade-offok? :F

    Amikben gondolkoztam:
    Memória kb adott - 2x4 vagy 1x8 GB DDR3 Kingston HyperxFury pl. ~10-12k
    Lap-CPU-VGA hármast össze kéne párosítani ugye és itt jönnek be a fő dilemmáim, illetve nem tudom, hol kellene meghúzni a határt, ha mondjuk három "tierben" gondolkoznék (legolcsóbb-kompromisszumos/arany középút/erős).

    Például:
    - s1155 H61 + i3-2120 kombó kijönne 26k-ból (használtan);
    - s1150 H81 + Pentium vagy i3? G3220-szal szintén 25 körül lenne - ugyanez a legolcsóbb i3-mal +20k kb;
    - FM2/AM3+ alternatívák jobbak lehetnek ár-értékben? Vagy inkább legolcsóbb, új s1151 kombóval járnék a legjobban (G4400+H110+DDR3/4 ~50k)?
    Ezek mellé 20-30k-s VGA? HD7770 / R7 250X / GTX 650/660?
    (és mire idejutok, teljesen elvesztem. :F )

  • cuko

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #107373 üzenetére

    Köszi szépen a segítséget! :R

    Corsair VS350, ha jól emlékszem, és 5+ éves szerintem, de nem volt nyúzva nagyon, szóval az remélhetőleg elviszi még egy ideig az új konfigot is. A ház dettó, Aerocool márka azt hiszem, pontos típusra nem emlékszem, de van benne 2db 12-es venti, szóval azt se cserélném.

    Szerintem a hónapban benevezek egy lap-proci-ram kombóra és első körben meghagyom a mostani vga-t (HD4830-as) és így tudok egy drágább i3-ast / olcsóbb i5-öst venni vele.

    Egyébként olcsóbb AM3+-os kombó hogyan viszonyul az s1155-ös i3/i5-ökhöz? (pl. olcsóbb 970es alaplap FX-6100/6300-zal szintén kijönne 30-35k-ból, úgy néztem).

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Szeretnék összeállítani magamnak egy olcsóbb számítógépet otthonra, mellyel kiválthatom a laptopom cipelését és valamivel több teret enged játékok terén is. Olvasgattam a topikokban is mostanra már elég sokat, illetve keresgéltem máshol is. A célom minimális igények mellett a legjobb ár-értékű olcsó gép kiválasztása, méghozzá egy G4560-as CPU köré építkezve, elsősorban használt alkatrészekből.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Elsősorban játékra, másodsorban minden más (böngészés, film, munka). A játék természetesen a maga korlátai közt - egy i7-3610QM / NV610m-mel szerelt laptopot fog váltani, "türelmes játékos" vagyok. :) Amit szeretnék viszont az gördülékeny játék 1-2 couch-coop multival a tévén is akár (Rocket League a legnagyobb igényű ezek közül).
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Csak perifériák. Van egy fiókban ülő WD Blue 1TB Satás HDD, illetve 1-2 gagyibb ház, ha minden kötél szakad, de ezekből is új (vagyis inkább használt) alkatrészek beszerzését tervezem.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap/CPU/RAM/táp + VGA/HDD/ház/CPU hűtő + Monitor
    4. Mennyi a kereted rá?
    100k +/- 20k a tervezett keret, plusz a monitor 30-40k. Értelemszerűen próbálom minél kevesebből kihozni úgy, hogy a lehető legkevesebb kompromisszumba kelljen belemennem / legjobb ár/értéket fogjam ki.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Full hd monitort szeretnék vásárolni - fhd is szeretnék játszani, ha lehet, de kompromisszumkész vagyok a beállításokkal.
    +1
    Szeretném matx méretben megvalósítani a projektet, illetve a lehetőségeimhez mérten halk gépet szeretnék.

    Amit kinéztem:
    - Alaplap: ASRock H110M-HDV - 17k // használt: H110/B150-es matx lap: 15k (BIOS frissítéssel)
    - CPU: Intel Pentium G4560 3.5GHz LGA1151 - 18,5k
    - Ram: KINGSTON 1x8 2400 - 15k // használt: 1x8 / 2x4GB DDR4 apróról
    - Táp: használt jó minőségű táp apróról (pl. FSP Hexa+ 400) - 10k
    - HDD: használt 1TB apróról ~9-10k
    - Ház: Deepcool Smarter / Zalman T-? 7k // használt matx apróról 5-10k
    - VGA: R7 360 2GB ~20k // R7 370 2GB / GTX750Ti 2GB ~25k // RX 460 2/4GB ~30k
    - CPU hűtő: ID-COOLING IS-40V3 // DeepCool - GAMMAXX 200T ~5k // marad a gyári 0k :)
    - monitor: használt DELL U2312HM / DELL U2311H ~35k

    Ez a drágább opciókkal számolva 110k körülre jönne ki + monitor 35k.
    Mi a véleményetek, mit vennétek/tennétek máshogy? Valahova ráköltve többet nyernék sokkal többet? :R

    Illetve aprón néztem használt fél- és teljes konfigokat 80-120 ezres sávban, de az 1-2-vel régebbi generációs ajánlatokat nem nagyon tudom jól belőni ehhez képest, mit lehet érdemes nézni ott?

  • cuko

    aktív tag

    válasz deja vu #120717 üzenetére

    Köszi az észrevételt - a monitorválasztást hagytam a végére, a milyen monitort vegyek topikban kerestem rá, de ezek szerint tovább kellett volna nézelődnöm ott (gondoltam 'valami használt Dell 30k körül').

    Most néztem, amiket ajánlottál - a VZ229H ráadásul most 37k két boltban is, lehet, hogy ő lesz a befutó, még nézegetem aprót, amíg meg nincs a végleges konfiguráció. :R
    Asus VS229HA-ról egyébként mi a véleményed?

  • cuko

    aktív tag

    válasz cuko #120716 üzenetére

    Update:
    Eredeti célkitűzésemen kicsit változtatva ezt válogattam össze végül:

    Alaplap: GIGABYTE GA-B250M-D3H (4 ram slot, b250 chipset, vrm hűtés)
    CPU: Intel Pentium G4560
    RAM: 8GB 2400MHz DDR4 RAM Crucial CL17 (CT8G4DFS824A)
    PSU: FSP - Hexa+ 400
    VGA: Gigabyte RX 460 - Windforce OC - GV-RX460WF2OC-4GD
    SSD: SP920 Series 256GB - ASP920SS3-256GM-C
    Wifi: TP-LINK TL-WN881ND
    Ház: X2 NEXTYDE - X2-6021B-CE/R
    Monitor: Asus VC239H (használtan apróról, már megvan)
    CPU hűtés: Alpenföhn Sella / Ben Nevis, Deepcool GAMMAXX 300 / 200T, ID-COOLING IS-40V3 (használtan amelyiket találok)

    Később nézek bele egy merevlemezt adattárolásra valószínűleg. Ház egy kompromisszumos megoldás az olcsó alsótápos matx házak közül, 1 meglévő pwm-es 120as Xilence ventivel.

    Van esetleg bármi vélemény/hozzászólás, mit csinálnátok másképp, mielőtt megrendelem a konfigot? :R

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz membrandj #121234 üzenetére

    Köszi, megfontoltam, amit írtál és inkább veszek egy kicsit drágább, jobb használt házat, CPU hűtő nélkül (egy SilverStone SG04-F a kiszemelt). :R

    (VGA upgraden én is gondolkoztam, de fhd miatt a plusz pénzt inkább egy félmoduláris tápra költeném.)

  • cuko

    aktív tag

    Szaisztok,
    Öcsém szeretné régi gépét újítani/cserélni úgy, hogy az elkövetkezendő 1-2 évben ne kelljen fejlesztenie rajta. Full HD felbontáshoz, RX 560/4GB vagy 1050Ti mellé keresnénk a legjobb gépalapot.

    Ahogy én látom, 3 opció van:
    - lecseréli a prociját egy erős s1150 i5/i7-re és vesz 1x8 GB ramot mellé - ezzel jóval olcsóbban megúszhatná
    - egy nagyobb proci köré épít egy gépet (Ryzen 1300x?)
    - G4600 köré épít egy gépet (kettő között valahol)

    Több helyen láttam, hogy azt írják, 1050Ti mellé elég egy G4560 is akár, teljesen jól "ki tudja hajtani". Megéri ehelyett Ryzen köré építeni a gépet? Vagy cseréljen csak procit?

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra szeretné használni leginkább, ami legfőképpen CS:GO-t jelentene, de nem szeretne elzárkózni attól, hogy később valami nagyobb gépigényű játékot is játsszon (pl Far Cry 5).
    Ezek mellett munka/tanulás révén MS Power BI vagy Tableau programokat használna még rajta, alkalomadtán.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A jelenlegi konfig:
    - alaplap: Asrock H81M-VG4
    - proci: Intel Celeron G1840
    - vga: HD 4830
    - ram: 2x2GB DDR3
    - táp: Corsair VS350 (<4 éves, első körben szerintem maradhatna is, ha elég az új konfig alá)
    - SSD: 120GB Adata SU920 (ez maradna biztosan)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ez attól függ, hogy mit ajánlotok. Alapból RX 560 / GTX 1050 Ti köré lőttük be, ami beleférne neki és már elég is lenne. Az előző kérdésnél dőlttel jelöltem, hogy mi maradhatna (alaplap ugye akkor, ha lenne értelme szerintetek erre a platformra építkezni).
    Monitor, perifériák, ház, ventik mind van.

    4. Mennyi a kereted rá?
    140k lenne max (- nem baj, ha kevesebből is kijönne)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Most lesz cserélve, a keretbe nem beleszámolva, full HD / HDMI-vel.

    :R

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Szeretnem frissiteni a jelenlegi gepem, amit 2017-ben vettem es azota kiszolgalt tokeletesen 23" fHD monitorommal. Ujkoraban sem volt egy erogep, de megfelelt full HD-ban amit tudott: B250m-Pro4 lap, G4560 CPU, 8GB RAM, 1050Ti vga.

    Amit tervezek ujitani:
    - 27" 4k monitor (elsosorban munkara, laptoprol hasznalva amugy),
    - 6600 XT / RTX 3060 VGA - hasonlo elvarasaim lennenek a geppel, tudja hasonloan a 4k monitorral amit az elozo a fHD-val.

    Nem egyertelmu szamomra, hogy hogyan skalazodnak a CPU-k, mi az igazi cpu-limit es mi az, ami mar engedi normal beallitasokkal 4k-ban a jatekot (nem vágyok full ultra beallitasokra, vagy ha 4k-s monitoron jobban nez ki ultraban fHD-ra butitva, az is opcio)

    Nem tudom, hogy ez igy nagyon hulyeseg-e, jobban megerne ehhez eggyel kisebb VGA is vagy sem, osszessegeben elegge el vagyok veszve a rengeteg opcio kozott.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Light játék, 4k Netflix, "otthoni felhasznalas". Reasonably "hajtsa ki" a vgat.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    AeroCool Aero-500 haz 3db csendes 120as ventivel
    480GB WD Green M.2 SSD (par honapos)
    LG 27UN83A-W (vagy hasonlo kategoria) monitor
    +
    Be quiet! - Pure Power 10 CM - 400W - BN276 >> ha nem lesz tul nagy a gep fogyasztasa, megtartanam, amugy upgradeelhetem
    DDR4 Kingston 2400MHz 8GB - KVR24N17S8/8 >> ha megeri uj szettet venni, az is jatszhat
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Processzor, alaplap, memória(?), (tap?)
    4. Mennyi a kereted rá?
    Legyen mondjuk 100-150k, de ezt csak hasrautesszeruen mondom.
    Jo ar/ertek aranyu gepet szeretnek, amit 3-4 evig siman tudnek hasznalni, upgrade tervezese nelkul (a B250m-be is mehetett volna nagyobb proci, de elvoltam vele, most meg nyilvan inkabb platformot valtok, mint ebbe fejlesszek). Ha ez kijon 100k-bol es a +50-100k nem erezheto, +1-2fps-ben merheto kulonbseget nyujt, arra inkabb nem koltenek.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    4K, 60Hz, HDMI, Display port - LG 27UN83A-W a kiszemelt
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs semmi extra igeny. Hasznalt alkatreszek is jatszanak hardveraprorol, ha ajanljatok.

    :R

    Kell-e i5 vagy eleg az i3, ugyanez alaplapra, ha veszek egy random 8gb-os nem passzolo tipusu ramot a meglevo melle, az mennyire gaz, stb.
    Latom ilyeneket ajanlva pl, de nem tudom melyik a jobb deal nekem.
    A opcio 85k:
    1 x ASUS PRIME B560M-K 32 690 Ft
    Intel Core i3-10105F 4-Core 3.7GHz LGA1200 Box (EN) Processzor 30k korul
    1 x G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS 21 590 Ft
    B opcio 140k:
    1 x ASROCK B560M Pro4 37 790 Ft
    1 x INTEL Core i5-11500 2.70GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral 77 490 Ft
    1 x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 KIT F4-3600C18D-16GVK 24 790 Ft

  • cuko

    aktív tag

    válasz cuko #167601 üzenetére

    Azota keresgelve erre a konkluziora jutottam - hatha masnak is hasznos:
    > CPU: nincs nagy kulonbseg i3 10100F es i7 10700F kozott, az 10100F 4k/60fps-t elbir. 10100F 30k korul es veszek ra egy olcso hutest, hogy csendben/nyugiban tegye dolgat (pl ID SE-213V2 5k-ert).
    > Alaplap: Asus Prime B560M-K, ha biztosra mennek 32k-ert, mivel bovites nincs tervbe veve, megfontolok egy H470-es chipsetes lapot is (H510, B460, H470) 21-22k korul.
    > Ram: ugy nezem, hogy itt erezheto kulonbseg van single vs dual channel kozott, szoval inkabb uj 2x8GB Aegis mellett teszem le a voksom (ellentetben a 32gb rammal, ami minimalis pluszt ad) 22k

    CPU TDP 65W + VGA TDP 150W, igy elsore megneznem a 400W-s bequiet tappal, ha ugy latom izzad, feljebb valtok egy 600-asra.

    HA-n meg szetnezek, talalok-e barmi jot ezekben a kategoriakban, de ahogy lattam, tulsagosan uj meg minden, nincs tul boseges kinalat a hasznaltpiacon ezekbol.

  • cuko

    aktív tag

    válasz palfitom #167607 üzenetére

    Koszi a valaszt es a megerositest!
    A 16GB-os ram kit, amiket linkeltem (pontosabban a te linkjeid masoltam ki).

    "4K-ban már abszolút a VGA dominál, tehát akár az i3 is mehet, hátrányát csak akkor fogod érezni az i5-tel szemben, ha olyan játékkal játszol, aminek kevés a 8 szál."
    En is igy lattam, szoval ami mellett dontottem, az
    > 10105F + ID 213-as huto,
    > 2x8GB G.Skill Aegis 3200,
    > Asus Prime B560M-K,

    illetve lehet, hogy RTX 3060 lesz vegul 6600XT helyett, majd kiderul. :R

Új hozzászólás Aktív témák