Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Szaisztok,
    Öcsém szeretné régi gépét újítani/cserélni úgy, hogy az elkövetkezendő 1-2 évben ne kelljen fejlesztenie rajta. Full HD felbontáshoz, RX 560/4GB vagy 1050Ti mellé keresnénk a legjobb gépalapot.

    Ahogy én látom, 3 opció van:
    - lecseréli a prociját egy erős s1150 i5/i7-re és vesz 1x8 GB ramot mellé - ezzel jóval olcsóbban megúszhatná
    - egy nagyobb proci köré épít egy gépet (Ryzen 1300x?)
    - G4600 köré épít egy gépet (kettő között valahol)

    Több helyen láttam, hogy azt írják, 1050Ti mellé elég egy G4560 is akár, teljesen jól "ki tudja hajtani". Megéri ehelyett Ryzen köré építeni a gépet? Vagy cseréljen csak procit?

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra szeretné használni leginkább, ami legfőképpen CS:GO-t jelentene, de nem szeretne elzárkózni attól, hogy később valami nagyobb gépigényű játékot is játsszon (pl Far Cry 5).
    Ezek mellett munka/tanulás révén MS Power BI vagy Tableau programokat használna még rajta, alkalomadtán.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A jelenlegi konfig:
    - alaplap: Asrock H81M-VG4
    - proci: Intel Celeron G1840
    - vga: HD 4830
    - ram: 2x2GB DDR3
    - táp: Corsair VS350 (<4 éves, első körben szerintem maradhatna is, ha elég az új konfig alá)
    - SSD: 120GB Adata SU920 (ez maradna biztosan)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ez attól függ, hogy mit ajánlotok. Alapból RX 560 / GTX 1050 Ti köré lőttük be, ami beleférne neki és már elég is lenne. Az előző kérdésnél dőlttel jelöltem, hogy mi maradhatna (alaplap ugye akkor, ha lenne értelme szerintetek erre a platformra építkezni).
    Monitor, perifériák, ház, ventik mind van.

    4. Mennyi a kereted rá?
    140k lenne max (- nem baj, ha kevesebből is kijönne)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Most lesz cserélve, a keretbe nem beleszámolva, full HD / HDMI-vel.

    :R

Új hozzászólás Aktív témák