Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Gép upgrade-hez szeretném segítségeteket kérni.
    Nem nagyon van időm játszani, de amikor mégis, elsősorban couch coop játékokat szeretek tolni, laptopról kirakva a TV-re, Xbox joyokkal. A laptopom (i7-3610QM, Geforce 610m) viszont sose volt túl erős ezekhez, sidescrollerekkel, régebbi játékokkal megbírkózott, de a Rocket League alacsonyabb felbontáson és buta beállításokkal is laggol.
    Szeretném felturbózni, vagyis inkább lecserélni az asztali gépünket ezért. Valamint akkor már nem lenne hátrány, ha a többi játékomat is tudnám jobb beállítással játszani (nem akarok a legújabb játékokkal is full HD-ban, mindent kimaxolva futtatni, hajlandó vagyok kompromisszumokra, nem natív felbontáson vagy közepes beállításokkal is játszani).

    Ami menthető belőle: HDD (Sata2 1TB viszonylag új), ház, táp (Corsair 350W) és minden periféria (illetve másodlagos kijelzőnek ugye HDMI-vel rákötném a fHD tévére).

    Amire szükségem lenne: alaplap + proci + memória + videókártya kombó. Új és használt is játszik, akár kombinációban is, habár örülnék, hogyha használt esetén még lenne rá garancia.

    A keret rá: itt pedig egy picit bajban vagyok, szeretnék jó ár-érték arányú gépet venni, viszont mivel az igényeim is szolidabbak, nem szeretnék több százezer forintot rákölteni. Kiindulásnak a lentebb írt kombókat néztem, amik alles zusammen 50-60k körülről indulnak. Vagy megérné 80/100k-t rákölteni? Mik a trade-offok? :F

    Amikben gondolkoztam:
    Memória kb adott - 2x4 vagy 1x8 GB DDR3 Kingston HyperxFury pl. ~10-12k
    Lap-CPU-VGA hármast össze kéne párosítani ugye és itt jönnek be a fő dilemmáim, illetve nem tudom, hol kellene meghúzni a határt, ha mondjuk három "tierben" gondolkoznék (legolcsóbb-kompromisszumos/arany középút/erős).

    Például:
    - s1155 H61 + i3-2120 kombó kijönne 26k-ból (használtan);
    - s1150 H81 + Pentium vagy i3? G3220-szal szintén 25 körül lenne - ugyanez a legolcsóbb i3-mal +20k kb;
    - FM2/AM3+ alternatívák jobbak lehetnek ár-értékben? Vagy inkább legolcsóbb, új s1151 kombóval járnék a legjobban (G4400+H110+DDR3/4 ~50k)?
    Ezek mellé 20-30k-s VGA? HD7770 / R7 250X / GTX 650/660?
    (és mire idejutok, teljesen elvesztem. :F )

Új hozzászólás Aktív témák