Keresés

Aktív témák

  • masterful87

    senior tag

    Sziasztok!

    Kellene nekem egy netezős, iskolai konfig hosszú távra! A keret 80-100 ezer forint! Monitor, bill, egér, SSD nem kell!

    RAM:
    Arra gondoltam hogy 4GB ram elég lesz még pár évig netezéshez, 8GB nem szükséges.

    VGA:
    Azt még nem tudom, hogy elég lesz-e az integrált GPU vagy kell még egy kicsit több kraft, és akkor egy belépőszintű VGA is kéne a konfigba.

    Úgy vettem észre, hogy 3 lehetőség van:
    - LGA-1155-ös platform, és bele max egy i3-2100
    - FM1-es foglalat, bele egy A8-3850
    - vagy valamilyen AM3-as proci AM3-as, de gyanítom inkább AM3+-os alaplapba
    (LGA-1156 foglalat ha jól vettem ki már kifutóban van)

    RAM:
    Mivel le vagyok maradva a mai hardverekkel, ezért kérdezem ha sikerült választanom platformot akkor utána mire figyeljek a RAM-mal kapcsolatban? Fesz, freki melyikhez milyen kell?

    VGA:
    Ha jól gondolom, akkor az A8-3850 GPU ereje elég is belépőszintnek, akkor megspórolhatok egy 10-15 ezres videókarit?!

    Alaplap:
    És még azt nem tudom, hogy milyen chipkészletet kéne választani LGA-1155 vagy AM3 foglalatú proci alá? Mert ahogy néztem az alaplapokat, hát hihetetlenül sok chipsettel gyártják őket, és fogalmam sincs melyiket érdemesebb megvenni!

  • masterful87

    senior tag

    válasz horush #38411 üzenetére

    LAP: 3ezerrel többért van ugyanilyen alaplap, csak MSI, meg Giga, nem érné meg a 3 év gari miatt?
    CPU: Proci szuper
    RAM: RAM-ból ugye DC Kit kell? És nem gond hogy ezek csupasz chipek, nem melegszenek túl?
    HDD: +4 ezerért inkább legyen a 3szorosa, egy HD154UI
    ODD: ez is tetszik
    TÁP: most iponba nem kapható hexa, ez 3év garis nem 2: CHIEFTEC iArena 400W GPA-400S8, és szintén 80+ -os, vagy inkább maradjon FSP? pl ez: FSP FSP400-60APN
    HÁZ: ez is szuper
    VGA: hát mégis csak kelleni fog, HD5750 most a legjobb belépő szint? ezen az árszinten nem vagyok naprakész :DDD

    amúgy köszönöm, klafa, már csak ez a pár pontosítás és rendelhetem is :)

    jah még a chipkészletekhez: [itt] azt írják, hogy az IGP kihasználásához H67 vagy Z67 kell! akkor most H61 és P67-tel nem is használható az IGP?

  • masterful87

    senior tag

    Véleményeteket szeretném kérni a következő konfighoz:

    ASUS P8H61-M PRO REV 3.0
    INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX
    GAINWARD 1503-BLISS GTS450 512MB GDDR5 PCIE
    KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT
    SAMSUNG 1500GB F2 EcoGreen 5400rpm 32MB SATA2 HD154UI
    ASUS DRW-24B3ST Fekete
    FSP FSP400-60APN
    COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370

    iPonba 112 ezer Ft

    Egyik rokonnak lesz, netezős, iskolai, kicsit játszós gépnek, hosszútávra, közeljövőben nem lesz fejlesztve!
    Kellene bármit is cserélnem?

  • masterful87

    senior tag

    válasz C0d3r #38738 üzenetére

    Tudom, hogy a nem EG gyorsabb, de semmi szükség itt akkora sebességre, bőven elég gyors az EG, sőt még halkabb is és hűvösebb is, na ezek fontosabbak most!

    Az alsó tápos megoldáshoz ragaszkodnék, az nekem szimpatikusabb! :)
    Mivel a Hexa és a CTG már túl drága, így az iArena 400S8-at választom! (ez volt a Nr.1 kiszemelt, de gondoltam mégis csak legyen FSP...)

    köszi

  • masterful87

    senior tag

    válasz horush #38740 üzenetére

    Végül maradok a jó öreg felsőtápos megoldásnál, muszáj határt szabni a költségvetésnek! :DDD

    Onnan tudom, hogy nekik egy EG sebessége is bőven elég, mivel nem értenek a géphez, még mindig egy 10 éves konfigot használnak aszem 2 db 80Gb-os Maxtorral! Ahhoz a régi géphez képest elég nagy ugrás lesz az új konfig! :))

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák