Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoika

    addikt

    Sziasztok! Érdekes hogy manapság INTELES alaplapokat ajánlotok AMD-st nem nagyon találtam visszaolvasva....miért? Azért kérdezem mert pénzszűke miatt AMD-s konfigot néztem ki vagy mára már nem igaz az hogy olcsóbb összerakni AMD-t mint INTELT?
    Keresztfiamnak a gépösszerakásában vagyok, kérlek segítsetek!
    Mostani konfigja P5QL-PRO alaplap,2x2GB Kingmax 1066 DDRII, Q8300 proci(gyári hűtő,no tuning), MSI 6790 OC 1GB VGA. Ez a mostani konfig olyan szinten egyben van hogy max GPU mellett 80-95% os a CPU terhelés...tehát nincs GPU és CPU limit sem.
    A problémám ott kezdődik hogy oda akarom neki adni az én 6950 2GB-os videókártyámat és így már CPU limites lenne(ki is próbáltuk). Szerintetek maradjon ez az alaplap csak tegyünk bele nagyobb procit pl:q9550 vagy x5450 de akkor hűtő is kel hozzá ami a q8300 as eladásánál befolyt összegnél is vagy +8-10e ft. Megéri ennyit költeni erre a kondigra vagy így kompletten eladni az egészet és "újat" összerakni? Ha igen akkor milyen alaplap+proci legyen a kiszemelt? Összeg ere a két hardverre max 30000. Csak BF3 al játszik illetve Metro2033, Farcry 3.
    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák