- Ubiquiti hálózati eszközök
- ASUS routerek
- Segíti a Xiaomi a rendőrség munkáját a halálos EV-baleset után
- Tarr Kft. kábeltv, internet, telefon
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen routert?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Mikrotik routerek
- Hálózati / IP kamera
- YouTube
-
IT café
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
kammler
senior tag
Abszolút fogalmam nincs mi történt. Az az RB5009 tápja volt, de az most 24V-ról megy. Előtte ment ez a vacak PoE-ről. Kísérleteztem. Mondom rádugom én ezt tápra. Néma csend. Ajajj mondom. Megmérem a tápot, 48V, az oké. Aztán néma csend. PoE-en azt mondta az 5009 hogy túl alacsony áramfelvétel. Akkor már tudtam, hogy kampec. Aztán mikor USB-re 5V-ot raktam, na akkor már szét volt szedve, melegedett mint a retek. Azt még csak megértem, hogy az első DC/DC konverter úgy gondolta tönkremegy. Előfordul. Végül is agyonverhette a 3.3V-os DC/DC konverter bemenetét is, az csak max 6V-ig megy az adatlapja szerint. Tovább biztos nem ment nagyobb fesz, mert a 3.3V-os tesztpontról bootol szépen. Ez nem ebay, Mercateo. Ennyit még mindenképp megér még úgy is, hogy ez ugye egy alig 16 ezer forintos routerszerűség. De ha jó lesz, megint arcon verem 48V-al. Annak mennie kell, punktum
Jó, először labortáppal.
-
stopperos
senior tag
A sávszélességet nem tudom most tesztelni neked labor körülmények között. Arra ott a [hEX-Test Results] IPSec része becsülni. Mondjuk a hw offload bekavarhat, de tervezésnek jó.
Nálam T-Home kábel internet van (300/50) így csak a letöltést teszteltem. Az én oldalam egy hAP ac^2. A másik oldalon (hEX) pedig 300/300 van, de az eszköz generálta a csomagokat, ami nem ideális a processzor terhelés miatt. Ezek az eredmények:
[wg-TCP receive: 109.7 Mbps total average]
[wg-UDP receive: 125.5 Mbps total average]
Napközben nem lehet elérni a teljes sávszélességet, belső hálózatról kellene tesztelni, hajnalban. A hEX-en a csomaggenerálás is 84%-ra feltolja a processzort, de valójában inkább 40-50% körül lenne generálás nélkül a korábbi tesztek alapján.Ez 70 emberre van tervezve, de egyidejűleg csak maximum 1-2 használ nagyobb sávszélességet (2-5 MByte/sec).
-
-
Reggie0
félisten
Meg esetleg az lehet, lattam mar ilyet is, hogy a szolgaltato erzekelte h atraktad mas eszkozbe a kartyat es ezert tiltott, vagy az eszkozod IMEI szama alapjan nincs engedelyezve a halozaton, bar ez utobbi ennel a kartyanal nem hangzik logikusnak, mert pont csak adatatvitelre van adatgyujto eszkozokbol, tehat barmiben is mennie kene.
-
"A CAPsMAN a router volt, kábellel rákötve a 2 CAP. Minden 2 CAP közötti forgalom átmegy amúgy is a router-en, nem?"
"Local-Forwarding" esetén, csak mint switch-en át mehet a forgalom.
Nem felejtsük el, hogy általános használat esetében, "home gateway" üzemmódban, van egy "Wan" portod, és 1…5 (akármennyi) "Lan" portod. De ugye azok egy belső switch részei.
A "home gateway"-ként üzemelő kütyük, legtöbbször több eszköz egy dobozba épített kivitelezése: router + switch + AP (és még ki tudja). -
Szóval!
Van 1db CAPsMAN, és hozzá 1db CAP, valamint 2 db WiFi kliens, eszköz. A "client-to-client-forwarding" engedélyezve, hogy az eszközök tudjanak egymással "beszélgetni".
CAPsMAN Forwarding esetén minden forgalom, ami a két eszköz között megy, áthalad a CAPsMAN-on.
Local-Forwarding esetében csak a CAP-on.
Ugyanez a helyzet, ha 2 db (vagy több) CAP-od, és 2 db (vagy több) kliens esetében.
Na most! Amennyiben a CAPsMAN egyben a gateway az interneten felé, akkor az internet felé menő forgalom természetesen áthalad rajta.
De csak az interneten felé menő forgalom. -
"Mert már tudtad, hogy mit lehet tőle várni és mit nem! Volt tapasztalatod!"
Igen, az interneten már láttam ilyen eszközt, és mert ezt már annyiszor leírtánók a neten :-)"Egyébként nem értem, hogy ez a funkció miért annyira erőforrás-igényes? Végülis csak kapcsolatot tart az AP-kkal, küldi nekik a működési paramétereket, ők meg küldik az adatokat a csatlakozott kliensekről. Kvázi statisztikai infóáramlás."
Itt viszont nem ilyen "egyszerű" a helyzet. Ugyanis van "CAPsMAn Forwarding" és "Local Forwarding" (ha jól emléxem az elnevezésekre) üzemmód is.
CAPsMAn Forwarding : minden forgalom a CAPsMAN-n megy át, tehát ős is "dolgozik" vele.
Local Forwarding : a forgalom "csak" a CAP-n megy át. Persze ez csak akkor igaz teljesen, ha mindkét WiFI eszköz ahhoz a CAP-hoz csatlakozik. Vagy ha pl van 2db CAP és 2db WiFI kliens, ilyenkor is csak a két CAP "kezeli" a forgalmat. Ilyenkor a CAPsMAN gyakorlatilag csak a konfigurációt, és az authentikációt végzi.
Könnyű belátni, hogy ebben az esetben a CAPsMAN terheltsége jóval kisebb, mint az első esetben. És ezt a gyakorlat is igazolja.
Persze ezt a működési mechanizmust sem a MikroTik találta fel. -
mrzed
senior tag
Szia!
Nálam az s+rj10-es modulok 60-66 fokosak, attól függ, hogy mennek-e a ventilátorok. Ha kikapcsolják a rákötött gépet és nincs aktív link, akkor 50 fok körül vannak. Nem lehet, hogy Neked az első v1.0 verziók vannak? Állítólag azok elég brutál módon melegedtek. A most kapható v2.16 -osokkal már nincs ilyen gond. -
Lenry
félisten
szerintem annyira nem jó.
most ránéztem a saját CRS-eimre, a lépcsőházi CRS326-okban 55-60 fok közt vannak a modulok (switchenként egy modul), a szerverszobai CRS106-okban, ahol 5 modul melegíti egymást, ott 75-80 (amit szintén sokkalok, de majd kitalálok rá valamit).
bár nem biztos hogy releváns vagyok, nálam nem copper modulok vannak
-
Lenry
félisten
nálunk akkor dobálta el a capsman a cap-okat és a klienseket, amikor maradt a hálózatban olyan eszköz, amiben nem volt bekapcsolva a spanning tree, meg amikor maradt a hálózatban ilyan Ubiquiti eszköz, ami csúnyán összeakadt a Mikrotik féle capsmannal, de mindkét esetben loopot érzékelt a Mikrotik és azután dobta el a cap-ot.
-
Lenry
félisten
ha nem nő a számláló a porton, akkor el sem jut a csomag a routerig
egyébként van valami különösebb oka a PPTP-nek?
csak mert az L2TP/IPSec-et alapból tudja a Win10, egy csomó Androidos telefon, a Mikrotik is, beállítani semmivel sem bonyolultabb, mint a PPTP-t, de biztonságosabb annál -
#42556672
törölt tag
Alapvetően a névadást elhibázták szerintem!
A CPU felé az összes portnak van 1Gbps, ha ezt a bottleneck-et figyelembevéve ellátja a router funkciókat ám legyen. Én max. DHCP-t tennék rá, semmilyen CPU-t igénylő szolgáltatást nem. Ezt az eszközt (3-as sorozat) nem SOHO igényekre gyártják, minden szerepre van a portfolioban megfelelő eszköz. Pont ezért támadják őket a legtöbbet mert nem gyártanak "all in" cuccokat.
-
-
bambano
titán
de ez egy switch. normális esetben egyáltalán nem raksz bele tűzfal szabályt, max. azt, ami a konfig portokat védi.
a teszt pedig azt az eredményt fogja hozni, hogy switchnek wire speed-en switch, routernek meg nagy nulla, mint ahogy ugyanezt az eredményt hozza az összes többi ilyen eszközön.
-
bambano
titán
azt írta: "így mi teljesen más besorolásba esünk". kérdés, honnan tudta, hogy pl. én milyen besorolás alá esem?
hint:
- egyrészt az a bm rendelet az osztálybasorolásról ír, tehát tudni kellene, hogy az ott leírt 5 biztonsági osztályból melyikbe tartoznak (most abba ne menjünk bele, hogy embert, telephelyet, adatot mind be kellene sorolni...), amit nem írt le.
- másrészt a létfontosságú rendszerelemek besorolásáról szóló törvény az internet szolgáltatókra is kötelező, illetve az elektronikus hírközlésről szóló törvény alapján is bekerülhet egy isp az "ötvenes" hatálya alá. Az ötvenes a 2013. évi L. törvény, aminek a végrehajtási rendelete az a rendelet, amit idézett. következmény: egyáltalán nem biztos, hogy mi más besorolás alá esünk, mint ő.az összes isp, amelyik szolgáltat voip telefont, ugyanolyan hatály alá esik, mint ők. szóval sem nem különlegesek, sem nem ritkák. pocsék érzés lehet a pórnép közé tartozni...
-
adika4444
addikt
Hali!
UPC-nél két lehetőség van.
Az egyik a sima IPv4 mód, ilyenkor simán van egy v4-es cím. Érdemes rebootolni a modemet a bridged mód után, ugyanis tudomásom szerint a UPC a modem újraindításáig köti MAC címhez az IP-t.
Egy éve játszottam vele, akkor ezt tapasztaltam.
Van viszont még egy mód. Ha az ő eszközük router módban megy, akkor adnak egy IPv6 címet, és abban van tunnelezve egy NAT-olt v4, ez a DSLITE. De ez csak router módban van, nem is lehet áttenni bridge-be, ha ez aktív. Az ügyfélszolgálat kérésre visszarakja a sima v4-et.
Szóval ez biztos, hogy nem probléma, révén bridge csak sima v4-gyel van.
-
-
bacus
őstag
Ki tudja, lehet igaza is van. Én annak idején több ilyen szolgáltatót is ismertem, meg némelyik IT-al együtt jártam tanfolyamra. Azért azok az eszközök még nem ezek voltak...
A négyes sorozat tápkondijait már itt is cseréltek páran, és nyilván ha sok eszközt használsz, akkor sok lehet a meghibásodás is. A mai eszközök sokkal jobbak.
-
Alteran-IT
őstag
Részben egyetértek azzal, amit mondtál, egyedül abba tudok belekötni, hogy lehetne, ami minden körülmény között megfelelő, csak úgy kellene csinálni, de pont ahogy mondod, ugye Mikrotiknél pont a Wifi, illetve annak megoldása ami gyenge szoftveresen és hardveresen is, Ubiquiti-nál meg éppen a router a gyenge és az AP-k eléggé komolyak és stabilak, mikrós internetszolgáltatók is nem véletlenül Ubiquiti-t használnak, illetve a mikrós térfigyelőrendszerek 80%-a is ilyen átjátszókból épül fel és nem véletlen (sőt bizonyos szolgáltatók mikrós távközlési gerincet is építenek belőle, ami 500-1000 Mbit/s-t is képes átvinni, ez Mikrotiknél 1-1 eszközzel egyelőre még csak álom), de a router vonalat egyelőre még nem sikerült eltalálniuk, sőt mint mondtam, eléggé gyengék benne és a Unifi környezetre is lenne még mit mondanom, viszont a kezdeményezés nem rossz, csak bőven van még mit fejleszteni rajta.
-
ekkold
Topikgazda
- A VPN pool, és a local address ne a default (192.168.88.x) címtartonmányban legyen, adj neki másik címtartományt.
- A profilban kapcsold be a change TCP MSS-t, mert több kapcsolat esetén az eltérő MTU-k is okozhatnak problémát.
Nem kell fix címeket baállítani, teljesen jó pool megadásával is. -
E.Kaufmann
veterán
Én SSTP-vel tapasztaltam ilyen kivágást fél percenként, amikor a kedves tanácsadók nem bírtak megállapodni abban, mikor ki használ egy adott felhasználónév/jelszó párost, pedig volt nekik 4 is kiosztva.
Én is használtam amúgy pool-t, de volt mikor összekutyulódott frissítés vagy valamilyen konfigurálás után és egyszerűbb volt törölni és újat létrehozni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 12T 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A14 5G 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S25 / 25 Ultra 5G 256GB - 512GB / - Bontatlan - 3 év gari
- Bomba áron GIGABYTE AORUS/ I7-10870H 32GB 512 SSD Nvidia RTX 3070 8GB 300 Hz FHD IPS/
- Samsung Galaxy S24 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i3 12100F 32GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB AeroCool Shard Zalman 600W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD RX 6500XT 4GB Zalman S2 TG Zalman 500W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T495 - AMD Ryzen PRO 5 I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest