Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz Róth #4926 üzenetére

    Közgazdaságtudományban örök vita az állami szerepvállalás mértéke.
    Szocializmusban torz a mesterségesen működő gazdaság.
    Most meg a korlátlan kapitalimus a baj, nem elég szabályozott a piac.

    Az államok rengeteg költségvetési pénzt áldoznak most a helyrehozásra (aminek megint komoly áldozata lesz), utána nem hagyhatják, hogy ez a lufi, és az ilyenfajta irreális kockázatvállalás újra kialakuljon. Habár erős lesz az ellenlobby is.

    Ha nem kapott volna az ökör amerikai a lakás értékének 110%-ra hitelt, amiből maradt neki az autógyártók termékeire, aztán az autógyári munkások a felfutó termelésből kapott prémiumokból a kínában gyártott adidas cipőket.
    Bankok felfutó hitelezésből kiosztották a prémcsiket, ami újra álfogyasztást generált.
    De ez már közhelyes sztori.

    Az egésznek csak a hitel adta a lökést. Ez a fogyasztás egy lufi. Irreális. De majd helyreteszi magát a következő 5 évben.

    Ugye részvénypiacokra az mondják, hogy hosszútávon mindenképp emelkedik, mégha rövidtávon kilengések jellemzik is. Ha már általánosságokról van szó, akkor ez most úgy érvényes középtávon, hogy ez a sok makrogazdsasági probléma most előbb-utóbb komolyan jelentkezni fog (jelentkezik) a reálgazdaságban is.

    Én most hátradőlök és figyelek. Rövidtávon várható az emelkedés, de képtelenség stopot használni ilyen volatilitás mellett. Középtáv (1-3 év) meg bizonytalanabb, mint valaha. 15 éves időtávon lehet kikorrigálja magát az átlagos részvénypiaci évi 10-12% hozamra, de nem nyugdíjas wellneshétvégére gyűjtök, meg 15 évre nem teszek bele fél lakás árát.
    Annak meg mi értelme van, hogy az ember egy számítógép árát beleteszi?
    Nincs arányban a ráfordított idő a várható hozammal (abszolút értelemben).

    szerk: ez nem évszázados modell, ez az utóbbi évtizedek hitelből fogyasztás korszaka.

    [ Szerkesztve ]

  • tkazmer

    addikt

    válasz Róth #4926 üzenetére

    nem is biztos, hogy kellene nekik reformálni akármit is, hiszen pl a sarkozy most biztos nagyon ért már mindenhez, de abból, ahogy a pénzével bánik, simán elképzelhető, hogy a válság előtt azt se tudta, mi fán terem a kötvény.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák