- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz subset #67825 üzenetére
Mert a Chrome motorját használja. A Chrome meg háááát, a személyes véleményem az, hogy gyors persze, de közben a Firefox is behoz minden oldalt, csak stílussal.
hódmaci: mióta dobták a Mint KDE-t, azóta sajnos célszerű másik disztrót nézni emiatt. Amúgy se toltak bele túl sok erőforrást, volt egy két bug a Mintes KDE verzióba. Pl. a lockscreen háttérképét nem tudtad menüből beállítani, mert rosszul voltak beállítva a jogosultságok a mappára, ahonnan szedte volna a képet és nem tudott írni bele...
[ Szerkesztve ]
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
King Unique
titán
válasz subset #56294 üzenetére
Igen, csak az kizárólag olyan lemezképekhez jó, amelyeket lehet DD képfájl módban írni. A Linux ISO-k rendszerint ilyenek, ellenben a Windowsok már nem. Neki meg pont az utóbbi kellett.
-
jackal79
aktív tag
-
lev258
veterán
válasz subset #55136 üzenetére
A pontosság miatt.
Az ALSA része a rendszernek, az volt és lesz. A Pulse egy fölötte levő réteg, ami bizonyos manipulációkat könnyebbé tesz. Azt most hagyjuk, hogy kinek mennyire tetszik (vagy nem) az utóbbi. Tehát a Pulse nem létezik az ALSA nélkül.Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
Lathronos
őstag
válasz subset #46015 üzenetére
Lehet játszani linuxon, de nagyon meg kell válogatni a videokártyát AMD esetén. nVIDIA oldalon sokkal jobban támogatott, bár én nem szenvedek a régi PC-men a HD4650-nel ha játékról van szó. Viszont én nem mai játékokkal játszok. C & C meg SC2 és néha Pinball Arcade
[ Szerkesztve ]
Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733
-
Flowtation
őstag
válasz subset #45879 üzenetére
Hát akkor tanácstalan vagyok. Egy helyen szeretném tudni a médiát, természetesen olyat ami nem pótolhatatlan, ergo családi fotógyűjtemény pl nem csak azon lenne.
Ha mondjuk összeszámolom: 1 tb laptop vinyó, 500 Gb egyik nasból, 500 Gb másik nas (usb-n), plusz a 160as meg a 80-as akkor az már 2 Tb felett lenne, igaz nem egyben, de elég addig amig nem tudnék venni egy (esetleg kettő) nagy lemezt csak erre a célra.Ezt a fogyasztás dolgot, hogyan tudnám kalkulálni? Sajnos nem figyeltem fizikán anno...
Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.
-
-
zenwalk
senior tag
válasz subset #45210 üzenetére
chmod 755 Videos
chmod 755 Videos/*Még most se látja a gép, de a böngészőben se látom az mkv fájlt: Video files:0
Lehet a configban rontottam el valamit:
# * "A" for audio (eg. media_dir=A,/var/lib/minidlna/music)
# * "P" for pictures (eg. media_dir=P,/var/lib/minidlna/pictures)
# * "V" for video (eg. media_dir=V,/home/kristof/Videos)
media_dir=/var/lib/minidlna[ Szerkesztve ]
-
herdsman12
őstag
válasz subset #44939 üzenetére
Köszi, Xarchiver így már ok.
(#44940) Raynes
"Cannot load library libunrar.so! Please check your installation."
Nincs libunrar csomag, Synapticból kimazsoláztam, hogy libunrar0, erre meg ez az üzenet:Package libunrar0 is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another sourceNem erőltetem, nálam pld Alt+F7 nem "Keresés", hanem "Áthelyezés".
[ Szerkesztve ]
-
Rimuru
veterán
válasz subset #44794 üzenetére
Dehogynem hasznal tobb magot. Nincs osszefugges az e10s es a tobb mag kihasznalasaban.
Korulmenyek: ~3napja futo FF (sok megnyitott tabbal ez is latszik), levettem a cpu teljesitmenyt hogy bemutassam nem csak 1 magot terhel, a video ~felenel allitgattam a max frekvencian, 100% az a 4 mag egyutt, bal felso sarokban latszanak kulon is. A youtube fooldalan lathato random videokat nyitottam meg.
Video[ Szerkesztve ]
Vigyázat, csalok!
-
inf3rno
nagyúr
válasz subset #44543 üzenetére
Nekem az a bajom az fstab+cifs-es megoldással, hogy hardcodeolni kell bele a samba usert és a jelszót. Legalábbis Fedora alatt a Nautilus csak így csatlakozik fel rá. Nem kapok jelszó prompt-ot vagy bármi hasonlót. Ezen kívül valamilyen mount fájl-on is állítani kellett chmod-al, hogy ne csak root-al tudjak mountolni, mert arra szintén nem hozott fel prompt-ot, hogy bekérje a sudo jelszót. Az nfs-hez nem értek, meg nekem amúgy is Windows-os a kliens, úgyhogy nem is lenne jó. Ezekre a fentiekre van valami megoldás?
Azért próbálgatom egyébként ezt az fstab-ot a Gnome3-nál hagyományos GVFS-es mountolás és hálózatfelderítés helyett, mert ez utóbbi átviteli sebessége sokkal lassabb. Próbáljuk kinyomozni a GVFS fejlesztőkkel, hogy miért, de eddig nem sokra jutottunk. Azt mondja a srác, hogy lehet, hogy GVFS fusion-el mountolja be a Nautilus, és azért lassabb, az én verzióm viszont az, hogy 4KB stream buffer-t használ a 64KB helyett, és az a szűk keresztmetszete. Meglátjuk kinek van igaza. Egyelőre nagyon pang az ügy. Mindenesetre érdekes, hogy CIFS-el mountolva fstab-ból 86MB/s az adatátvitel, GVFS-el mountolva meg 19MB/s az adatátvitel Fedora 23 + Gnome 3.18.x-nél kábelen keresztül. Ha esetleg van rá időtök és használtok Gnome-ot, akkor örülnék, ha más is lemérné esetleg más disztrón, hogy nála mik a sebességek. Ide lehet küldeni az eredményeket, hátha jobban foglalkoznak vele, ha kiderül, hogy többeknek lassú: [link]. Ha meg kiderül, hogy csak nálam van ilyen anomália a rendszerrel, akkor lecserélem a Fedora-t mondjuk egy Xubuntu-ra az asztali gépen. Az is tetszett, amikor próbálgattam disztrókat.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
válasz subset #44542 üzenetére
Igen, egyelőre mindenképp csak privát használatra kell. Később esetleg publikálnám róla a blogomat vagy ilyesmi, de sokkal valószínűbb, hogy ahhoz is inkább írok egy adaptert, ami szinkronizálja a mostani szolgáltatójával a tartalmat, ahelyett, hogy itthonról hostolnám. Nem értek az üzemeltetéshez, nincs szükségem rá, és sajnálom rá az időt, hogy megtanuljam, illetve arra is, hogy ezügyben folyamatosan foglalkozzak a szerverrel, hogy nehogy feltörjék. Az SSH-ra már kaptam jó tippeket innen is, alkalmazni fogom őket. A VPN-t még nézegetem, kérdezgetek róla máshol is, hátha az jobban passzol ahhoz, amire nekem kell.
Az SSH tunnel és a VPN egyébként azért is tűnik jónak, mert meg tudom spórolni velük a titkosítást, beléptetést, stb. minden alkalmazásnál. Mivel csak egyedül fogom használni őket, így kapásból nem kell több felhasználósra megvalósítanom őket, stb... Persze ha megtörik ezt az SSH-s vagy VPN-es védvonalat vagy esetleg helyben a wifi jelszót, akkor semmi nem fogja védeni az adataimat és belső szolgáltatásaimat. Biztonság terén az ilyesmit mérlegelni sem egyszerű, hogy mi a felesleges ráfordítás, és mivel kell tényleg foglalkozni.
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
válasz subset #44521 üzenetére
elvírusosodásáért (jujj de szép szó)
Szerintem nyugodtan hívhatjuk a rendszer elfertőződésének.
Ja hát Wine nekem sem szimpatikus, flash-t sem szerettem soha, a video lejátszásnál meg talán elkaszálja a HTML5 hosszú távon. Asztalinál ha ilyesmi kell, akkor már talán több értelme van egy dual bootnak.
Java-t sajnos kénytelen vagyok feltenni a szerverre, mert adatbázishoz kell, de ezt még lehet, hogy a későbbiekben átértékelem, mert idle eszik 10%-ot az erőforrásokból, és egyre valószínűbb, hogy nem lesz szükségem többre, mint egy postgresql. Ubuntu szervernél esetleg tudsz ajánlani valami különösebb óvintézkedést? (Tervezem kitenni netre, de talán csak VPN-el vagy SSH tunnel-en keresztül. Egyelőre még tanulmányozom a témát. Nagyjából tudom, hogy mit szeretnék, csak az nem világos, hogy megoldható e ezekkel az eszközökkel.)
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
válasz subset #44504 üzenetére
Ez a kell vírusirtó vagy nem kell vírusirtó kérdés mindig fel fog merülni szerintem, mert a Linux felhasználók körében is nagyon kevés aki kifejezetten biztonsággal foglalkozik. Így egy átlag felhasználó nem látja át, hogy mi az, amire egy hacker/vírus képes Linux-on, és mi az, amire nem, összehasonlítva mondjuk egy Windows-al, ahol azért egyértelmű, hogy vírusirtó kell, különben elég egy google keresés ahhoz, hogy tönkremenjen a rendszer. A helyzetet tovább árnyalja, hogy mint minden szoftver, ez sem mentes a biztonsági résektől, amit linkeltem is. Így szerintem egyértelmű, hogy van lehetőség vírusokat írni, amik ezeket a réseket használják ki. Természetesen kell frissíteni a rendszert, hogy foltokat tegyünk be, de azért azt is tisztán kell látni, hogy a hackerek mindig egy lépéssel a foltok előtt járnak, tehát egy új vírus egy bizonyos ideig mindenképp működőképes marad.
Az első linked-ben írtak csak speciális környezetben jelenhetnek problémát.
Ezt kifejtenéd bővebben?
Illetve vírusirtó helyett inkább ezeket nézegetném:
chkrootkit
rkhunter
lynisTetszik ez a lynis, kipróbálom ha lesz egy kis időm. Ha esetleg talál valamilyen biztonsági rést, akkor segít abban is, hogy hogyan lehet kijavítani? Egyébként nálam, meg gondolom sokaknál is össze van mosva az összes ilyen jellegű kéretlen program a vírus gyűjtőnév alá, illetve, ami segít ezeket felderíteni és eltávolítani, azt is mind vírusirtónak hívjuk.
Buliban hasznos! =]
-
Lathronos
őstag
válasz subset #44501 üzenetére
Szia!
Hát most hadd ne kelljen egy hete hírkeresőn olvasott cikket keresgélnem órákig munka közben(de ha sikerül megtalálnom belinkelem), de a témáról van egy igaz nem mai, de informatív cikk: ITT
És egy új hír: ITT. Ez állítólag lehallgat és kémkedik. Bár igaz az is, hogy a Facebook és Google ugyanezt csinálja nyilvánosan.
Na meg még van egy kis ismertető a kártevőkről: ITT
[ Szerkesztve ]
Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733
-
inf3rno
nagyúr
válasz subset #44501 üzenetére
Szerintem erről lehet szó: [link]. Azt mondják nem kevés exploit van, amit ki lehet használni, ha valaki vírust akar írni Linux-ra: [link]. Gondolom ahogy nő a népszerűsége ezeknek az oprendszereknek, úgy fog növekedni a vírusok száma is. Amúgy ezekben a cryptolocker-ekben az a geci, hogy nem is kell nekik root jog, bőven elég annyi, hogy a felhasználó elindítja őket, mert csak a home meg hasonló mappákban "dolgoznak". Szvsz mindenképp érdemes rendszeresen biztonsági mentéseket csinálni a fontosabb fájlokról.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
#59070464
törölt tag
válasz subset #40478 üzenetére
Mivel ismét jelentkezett a jelenség, kipróbáltam. Billentyűzetre sem volt reakció. A "megfagyás" 2 mp-ig szokott tartani. YouTube-ozás közben történt. A hang nem akadt meg.
(#40498) Geripapa
Első kérdés, amire tudok válaszolni. Jól van ez így. De indokolni már nem tudom, csak emlékezetből tudom. Meg tudod nézni ki a másik, most hirtelen nem tudom melyik paranccsal. Ha jó az emlékezetem, nem konkrét személy a második user. Szerk.: legközelebb már indokolni is tudom. Thx to lev258.[ Szerkesztve ]
-
#59070464
törölt tag
válasz subset #40478 üzenetére
Egyelőre csak gyorsan válaszolok. 8GB van. A Firefox miatt W10 alatt könnyen elfogyott. Itt valahogy nem. Szimplán csak kíváncsi lennék, hogy itt mennyit eszik peak. (nyilván egy a böngészőben feledésbe merült, be nem zárt tabok miatt nem vennék RAM-t)
(#40479) beloadjoker
Na ez engem is érdekelne. Csak hogy ne kelljen állandóan megnyitni azt a rohadék facebook.com-t pár üzenet miatt (amit az authentikálás mindig tövább bonyolít, ráadásul telefonról is száműztem ezt a szemetet). Pidgin-t nem lehet beállítani rá?[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen autót vegyek?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Durrogtass
- Óvodások homokozója
- World of Tanks - MMO
- Milyen notebookot vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- NORTON 360 for Mobile! 1 eszköz, 1 év! DOBOZOS, BONTATLAN!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Újévi kedvező ár!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest