Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kbalage2

    aktív tag

    válasz #75376384 #40428 üzenetére

    Nekem spec mindegy mert sose vennék tőlük ilyen készletet.
    A probléma szerintem egyrészt a szándékos palimadár-vadászat, kifutott készleteket árulni a piaci ár (értsd Bricklink, Fb csoportok) többszöröséért. Ezeket nem te vagy én fogjuk megvenni, hanem az a szülő/nagyszülő akinek gőze sincs a lehetőségekről, a gyerek sír egy szettért amit most talált az 5 éves katalógusban, és hát hopp csak egyetlen bolt árulja, na jó akkor vegyük meg ennyiért hiszen máshol nincs. Nem feltétlenül azért mert "van olyan hülye", hanem mert a "hivatalos" LEGO boltokban bízik, max az árukeresőt ismeri ahol ez lesz az egyetlen valid találat. Aki életében vett már 5 szettnél többet az valószínűleg nem fog ennek bedőlni, ezért mondom hogy ez színtiszta palimadár-vadászat és mint olyan genyóság.
    A másik aspektusa a dolognak az a szülő aki a gyerek megunt szettjeit rakja fel jófogásra/Fb-ra/stb, rákeres a szettszámra, látja hogy mennyi rengeteget ér az a LEGO újonnan, jóhiszeműen levesz belőle 30-40%-ot hiszen mégis csak használt, aztán nem érti miért szólnak be rögtön 5-en a hirdetésére hiszen a használt ára még így is az új piaci ár felett lesz.

    Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

  • timar88

    tag

    válasz #75376384 #40428 üzenetére

    Hogy hogy miért. Ott kezdődik az egész, hogy felmész árukeresőre, beírod hogy lego, ár szerint csökkenőbe rakod és az összes hirdetés az oldalon 239900-tól 649990-ig az övék. Bármelyikre rákattintasz azt írja, beszerzése minimum 20 munkanap. Az nálam 1 hónap gyakorlatilag. Ami azt jelenti, hogy ezekből nekik egy darab nincs raktáron, egyikből sem, hanem a palimadár megrendeli tőlük, ők meg megveszik bricklinkről. Ennyi. Ez alapvetően azért pofátlanság mert egy máshol 250 ezres készletet ők 650 ezerért árulnak. Ha 400 lenne azt mondom oké, mivel áfa meg szállítás stb. Végülis adhatnák 10 milláért is, csak az már lehet hogy hamarabb fura lenne NAV-éknak. Kizárt dolog, hogy 1-1 db-nál többet évente eladnak szerintem a fent lévő mondjuk 100 kifutott készletből, nem is ezért van valószínűleg, hanem színtiszta és marha egyszerű pénzmosás... Ennyi.
    A kereslet meg kínálatba ne menjünk bele, felesleges vitatkozni, kurva nagy az olló, és beteg egy világba élünk, bizonyos emberek fogyasztási szokásait látva..

    Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

Új hozzászólás Aktív témák