-
IT café
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
psg5
veterán
válasz
King Unique #3694 üzenetére
Köszi!
Nekem megfelelő volt!
-
RAID-ről nem beszéltem, arra nincs is szükségem.
A korábban linkelt IB-3640SU3-nál meg ezt írja:
The installation of hard drives into the IB-3662U3 is done without any tools. Thanks to the modern EasySwap® technology, they can be replaced quickly at any time.
... the HDD can be mounted and replaced. Even while in operation.IIlletve a 2 meghajtós változatnál:
Thanks to HotSwap and Plug & Play and their advanced properties, the HDDs can be replaced or removed at any given moment. even while in operation.Szóval ezek alapján úgy tűnik, nem kell félnem az új formázástól.
Szerk.:
RaidSonic ICY BOX IB-3640SU3 USB 3.0 Quad Bay Enclosure Review -
King Unique
titán
válasz
AxBattler #3696 üzenetére
Azért egy HDD nem örök életű + a tervezett elavulás is közbeszólhat. Szóval nem feltétlen kell agyonkímélgetni, főleg nem egy 24/7-es típust.
Többlemezes és RAID alapú megoldásokkal nem igazán van tapasztalat. Max ezt a kétlemezes RaidSonic házat tudom megemlíteni, amit nemrég ajánlott az egyik fórumtárs [link]. Gondolom a nagyobbak sem lehetnek rosszak, illetve TechPowerUp oldalán vannak tesztek. -
válasz
King Unique #3695 üzenetére
A NAS HDD-k (pl. WD Red) eleve 24/7-es üzemre vannak tervezve és strapabíróak. A sok indulás / leállás valóban megterheli a mechanikát, de azért nincsenek papírból és a legtöbb merevlemez pár 10.000-et általában kibír, ami többnyire évek alatt szokott összejönni.
Rendben, de ezt az időt szeretném minél inkább kitolni.
A másik, hogy hosszú távon 1 helyett 2-3-4 meghajtóban gondolkodok, szóval valami nagyobb kellene. Ha Raidsonic, akkor én ezt a kettőt néztem inkább: IB-3620U3, vagy IB-3640U3.
A 21k-s ár különösen kecsegtető... -
King Unique
titán
válasz
AxBattler #3693 üzenetére
Üdv!
Igen, vannak olyan külső házak, amelyek nem kezelik rendesen pl. a gépben (SATA) inicializált és partícionált HDD-ket [link], ami igaz lehet fordított esetben is. Ezért szokták javasolni, hogy USB-s használatnál célszerű az új merevlemezt a rack-be téve partícionálni. Viszont természetesen nem minden esetben fordul elő ilyen probléma, illetve GPT-s lemezeknél gyakoribb. Ha olyan külső ház kell, aminél ez nem gond, akkor a RaidSonic ICY BOX IB-351StU3-B biztosan kezeli oda-vissza a GPT partícióstílusú lemezeket [link]. A többinél, illetve a többlemezes megoldások kapcsán nem igazán vannak erről konkrét információk, mivel nem mindenki rakosgatja át a gépbe és onnan vissza a merevlemezt. Ilyen célra eleve a HDD dokkolók népszerűbbek inkább és azoknál mondhatni olajozottabban is működik.
A NAS HDD-k (pl. WD Red) eleve 24/7-es üzemre vannak tervezve és strapabíróak. A sok indulás / leállás valóban megterheli a mechanikát, de azért nincsenek papírból és a legtöbb merevlemez pár 10.000-et általában kibír, ami többnyire évek alatt szokott összejönni.
-
King Unique
titán
Elsősorban azok, amik szín és jelző alapján ki vannak emelve. Korábban ment az ötletelés, hogy hogyan legyen, de nem feltétlen lehet igen / nem alapon elintézni mindegyiknél. Ugyanis, ha van is itt-ott némi kis kontra, attól még nem feltétlenül olyan rossz az adott külső rack, hogy kukába való legyen. Például a Becrux kapcsán a belső rögzítésre, műanyag lapokra volt, aki nem is panaszkodott. Illetve nem feltétlen kell végleg leminősíteni egyiket-másikat, mert éppen pl. nem mellékelnek hozzá megfelelő rögzítőcsavart, kicsit erős rajta a LED, vagy egyeseknél adott gépen és OS alatt előjött valami hiba, de másnál ugyanaz viszont teljesen jól működik. Tehát ezért lett jobban ragozva, de lehet rajta finomítani, ha valaki szükségesnek tartja és van más javaslata.
-
Üdv!
A HTPC-met tervezem, és a merevlemezek ügyében lenne kérdésem.
Úgy tervezem, egy SSHD-ről menne a rendszer, erről kerülnének folyamatosan osztásra az általam kedvelt Linux disztrók minden mennyiségben, valamint erről futtatnék aktuális média fájlokat is.
Az archiválni kívánt állományokat az SSHD mellett, NAS HDD-ken tárolnám (kezdetben 1db 3TB-ost terveztem, aztán majd folyamatosan bővíteném), ezekhez csak hetente néhányszor nyúlnék, viszont maga a rendszer, az naponta akár 10+ órát is futna.
A probléma itt kezdődik: a lehető leghosszabb élettartam, legjobb tartósság elérése érdekében szeretném, ha a NAS HDD-k a lehető legkevesebbszer pörögnének fel, kerülnének használatra. Ezt hogyan tudom elérni, egy rendszeren belül? Vagy ne aggódjak emiatt?
Gondoltam arra is, hogy külső RACK-et használok (pl. Raidsonic Icy Box, Sharkoon Raid Box/Station), de ezek elég drágák, és úgy tudom, van amelyiknél megfelelően formázni kell a HDD-t a behelyezés előtt - mivel adatokat tárolnék rajtuk, ezért ez szóba sem jöhet.
Belső, 5.25-ös helyre szerelhető hot-swap dokkolóra is gondoltam, amivel 3-4 HDD-t is be lehet rakni a gépbe, ilyet azonban HTPC-be balyosan lehetne elhelyezni.
Szóval Ti mit gondoltok erről, mit ajánlanátok?
Van olyan külső tároló, ami alkalmas erre? -
Cool Face
aktív tag
válasz
King Unique #3684 üzenetére
Köszönöm ismételten a segítségedet.
"...arról megoszlanak a vélemények, hogy mennyire való egymagában sima desktop használatra." Ezt milyen értelembe mondod? Sebesség?
-
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3687 üzenetére
Félig célt ért a dolog
Leáll, még ha nem is akkor, ahogy én gondoltam.
batagy: Tegnap bepipáltam az Eup-ot is, sajnos semmi hatással sem volt a leállási időre
-
psg5
veterán
válasz
King Unique #3687 üzenetére
Köszi! Egyéb típusok közül összefoglalóban mindegyik ajánlott?
-
batagy
őstag
válasz
King Unique #3687 üzenetére
Hogyha az MP Toolban való Idle timer állítás nem hatásos, akkor valószínűleg olyan a firmware hogy hardkódolva van benne az Idle Timer értéke.
De az én nézetem szerint csak az szokott hardkódolva lenni, hogy leáll vagy sem. Ha már egyszer a leállást támogatja a firmware, akkor elvileg a hosszának állíthatónak kellene lennie.
Továbbra se vagyok meggyőzve, hogy nem esetleg az "Eup Enabled" kimaradt, mert fs-zsoci azt állította, hogy ő azt sosem állította be.
King mester Te beállítottad az "Eup Enabled"-et és úgy próbáltad?
SZERK: Bár az Eup Enabled hatása annyiban kimerül szerintem, hogy leáll vagy sem, ezért valszeg az Idle Timer hosszára nem hat, de sosem lehet tudni.
-
King Unique
titán
Szia!
A Becrux esetén a belső rögzítés, azok a bizonyos műanyag ékek nem az igaziak [link]. Ezt leszámítva nem rossz külső ház, bár volt, akinek akadt vele némi problémája. Igaz utóbbi az egyéni hardveres / szoftveres környezettől is függ, tehát nem mindenkinél törvényszerű. Továbbá ott az összefoglaló, ahol egyéb típusok is fel vannak tüntetve.
(#3686) fs-zsoci: sajnálom, hogy nem sikerült megoldani, de pillanatnyilag egyéb ötletem nincs. Talán a másik topikgazdának akad, nemrég ő is javasolt ezt-azt.
-
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3682 üzenetére
Esetemben is állandó a 10 perces leállási idő, bármit állítok, bárhogyan.. Azt hiszem elfogadom, hogy ez ilyen és kész. Köszönöm az eddigi tippeket és segítséget.
-
psg5
veterán
Sziasztok!
3,5"-es hdd-nek keresek házat. Kizárólag biztonsági tárolásra használnám. Kb 3-4 havonta mentés rá pc-ről, majd bekerül egy szekrénybe. Semmi extra. Ehhez mit javasoltok? Ezt néztem.
-
King Unique
titán
válasz
Cool Face #3683 üzenetére
Szerintem a tárolókapacitást is érdemes lenne megfontolni, mert egy 3,5" megoldást általában 2 - 3 TB+ körül érdemes használni. Gyártót és adott sorozatot illetően valóban többféle lehetőség is van. A WD Red elvileg többlemezes NAS és RAID üzemre lett optimalizálva és arról megoszlanak a vélemények, hogy mennyire való egymagában sima desktop használatra. Viszont innen a fórumról is nem kevesen használják probléma nélkül gépbe / külső házba téve adattárnak. Egy olcsóbb Green pedig nem feltétlenül jobb és megbízhatóbb.
A Seagate terén megint vegyesek a tapasztalatok, főleg a konzumer merevlemezeik kapcsán [link], [link]. Bár innen a fórumról is akadnak ellenpéldák, vannak, akik ezen gyártó merevlemezeire esküsznek.
A Hitachi általában jóféle 3,5" méretben, többen is dicsérik. Viszont rendszerint 7200 RPM-es típusok, de egy aktív hűtéses külső házban nem feltétlen jelent ez sem problémát. Az alábbi fórumtársnak az eSATA változat van és 7200-as Toshiba HDD-t tett bele, amit eddig nagyon jól hűt a külső rack [link]. Illetve, akár ezeket a 3,5" Toshiba vinyókat is fontolóra lehet venni, mivel ezeknek a legjobb az ár-érték aránya. A tapasztalatok azonban már vegyesek velük kapcsolatban, de akad egynéhány példa pozitív visszajelzésekre is.További kérdéseket illetően a Milyen merevlemezt vegyek? topik és összefoglalója ajánlott belső HDD témában.
-
Cool Face
aktív tag
válasz
King Unique #3673 üzenetére
Szia!
Ma vagy holnap veszem át, viszont lenne még egy kérdésem ezzel kapcsolatban. Ha már ennyit költöttem aktív hűtős HDD házra akkor már nem jobban megérné valami más típusú HDD-t venni mellé mint a Red-et? Körülbelül plusz 2e forint ráfordítással 2TB-os Seagate vagy más WD-ket esetleg Hitachi HDD-ket lehet venni. Tudom, hogy a Red kifejletezzen NAS-ba ajánlják, de ilyen hűtés mellett szerintem egyik HDD sem melegedne fel nagyon. Szerinted?
-
King Unique
titán
válasz
jolti05 #3681 üzenetére
Mint fentebb írtam, gondolom nem véletlenül van benne többféle INI fájl, de a gyakorlati működés már más dolog. Korábban, az ASM1051 chipeknél mondhatni eredményesebben működött ez a fajta beállítás. Amúgy a 30 perces értékhez a v0.6 INI fájlt kell kiválasztani. Én próbálgattam többféleképpen is frissíteni, de az eredmény mindig 10 perc utáni kikapcsolás lett a d00 végződésű firmware-nél. Ha a d02-őt toltam rá, az alapból tiltotta az alvó módot. Esetedben a megoldás vsz egy spéci firmware lenne, ami alapból 30 percre van állítva, de a két említett oldalon olyat nem nagyon találni.
-
jolti05
őstag
A célom 30 perc lenne, amit a v0.4-es konfigurációs fájllal kívántam elérni.
Amit minden firmware installáláskor megtettem:
- Unlock MP Tool (password: asmedia)
- Product String-et átírtam External Drive-ra
- A More Configban bepipáltam a Customized Stringet, HDD Standby-t és a 2TB-t (2 TB-os lemez van benne, gondoltam nem rontok el vele semmit)
- Load INI (itt valamelyik verziót betöltöttem és a fenti beállításokat elvégeztem)Az Eup-ot sose nem kapcsoltam be.
King Unique: Még nem sikerült belenyugodnom, hogy kvázi kudarcot vallottam (igaz, a 10 perces leállás megy rendesen), a hétvégén, ha időm engedi, futok vele még egy kört, "ráengedem" az Eup-ot is, aztán vagy lesz belőle valami, vagy rálépek arra elfogadás útjára
-
Cool Face
aktív tag
válasz
King Unique #3673 üzenetére
Rendben, ha megjött beszámolok róla
-
King Unique
titán
válasz
jolti05 #3677 üzenetére
Ez esetben csak azt tudom mondani, amit fentebb is. Vagyis (egyelőre) a 10 perc utáni leállítás | kikapcsolt alvó mód a biztos.
(#3678) batagy: próbálgattam több computerbase | plugable firmware-t, de ahogy tapasztaltam ezeknél maga a firmware határozza meg az alvó mód kikapcsolási idejét. Gondolom nem véletlenül van külön olyan, amelyiknél alapból tiltva van és olyan, amelyiknél 10 perces érték van beállítva. Az előbbi oldalon lévő firmware csomagokban viszont van többféle INI fájl, amiket valószínűleg nem csak dísznek szántak. Azonban a gyakorlatban hiába választom ki a v0.6-ot és jelölöm be akár az Eup Enabled opciót is, frissítés után 10 perc múlva állítja le. Elvileg működnie kéne, de ténylegesen lehet csak bizonyos eszközöknél eredményes. Illetve eleve csak az MP Tool 1.10 esetén lehet ebbe és a More Config beállításaiba belepiszkálni, a 2.02 csak a v0.3 | v0.4 INI fájl kiválasztásakor enged frissíteni. Persze lehet csak elsiklottam valami felett, ha van rá ötleted, akkor jöhet.
-
batagy
őstag
válasz
jolti05 #3677 üzenetére
Nem olvastam egészen végig a beszélgetést, de ha jól értem, ASMedia firmware-en a leállási időt szeretnéd megnövelni 20 percre?
Az MP Toolban az Idle Timert kiválasztottad az akart értékre?
Az Idle Timer box kiszürkítés csak akkor tűnik el, ha a More Config menüben a HDD Standby-t bekapcsolod. Illetve az Eup Enabled is kell szerintem. Ezeket kipróbáltad?Az INI fájlban önmagában az átírás nem ér semmit, ha utána az INI fájlt nem load-olod be az MPtoolba. Az INI fájl csak egy lementett konfig fájl, amit alapból a program nem használ.
Bocs ha ezek már triviálisak voltak.
Amúgy az INI fájlban:
standby_timer=4 -> 15 perc
standby_timer=5 -> 20 perc
standby_timer=6 -> 30 perc -
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3657 üzenetére
luimapeiz kolléga nincs ezen információ birtokában, sosem nézte, mennyi idő után áll le a vinyó!
-
batagy
őstag
válasz
King Unique #3674 üzenetére
Az az igazság, hogy azt nem is figyeltem hogy JMS539 vagy 551-hez való a firmware, mert magamban korábban eldöntöttem, hogy kompatibilis a kettő. Ezek szerint nem.
Tanulságnak jó volt!
-
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3657 üzenetére
Szia!
A 10 perc után való leállás teljesen jól működik, ez rendben is van, de custom értéket nem sikerül megadnom, illetve nem akarja megenni az eszköz. Rákérdezek luimapeiz kollégánál, hogy nála valóban működik-e, köszi a tippet.
-
King Unique
titán
Valami alapból nem stimmelhetett ezzel az adapterrel, mert nálam a JMicron M.P. Tool normálisan kiírta az USB 3.0 portot és a firmware verziót is egy 2,5" külső háznál [link]. A hozzávaló (JMS539) firmware-rel működött az ok, de hogy az eredetileg JMS551-hez való elcseszte, azt nem csodálom. Érdekes ez az USB 2.0 vs. USB 3.0 porton való frissítés kérdése is. Azt olvastam én is több helyütt, hogy pl. ASMedia esetén is előbbi javasolt általánosan, de eddig soha nem problémám belőle, ha USB 3.0 porton keresztül frissítettem. Viszont úgy látszik a JMicron chipeseknél jobban kell erre figyelni.
Köszönöm a hasznos információkat!
-
King Unique
titán
válasz
Cool Face #3672 üzenetére
Normál használathoz egy 5400-as alá nem igazán vennék aktív hűtéseset, de nálad a 24/7-es üzem már indokolhatja. Ha az ára is megfelel, akkor hűtés szempontjából valóban nagyon jó választás lehet.
Ha majd meglesz a rack, akkor esetleg pár rövid infót megköszönnénk a benne található vezérlőről és egyes működési paraméterekről. Korábban nem sikerült pontosan kideríteni, illetve lehet újabban már más chipet pakolnak bele. Ha nem szemrevételezhető, akkor vannak egyéb módszerek is, amik alapján meg lehet állapítani [link].
-
Cool Face
aktív tag
válasz
King Unique #3671 üzenetére
Szia!
Köszönöm ezt a mélyreható választ
Szerintem a Thermaltake mellett teszem le a voksomat. Azt a plusz 5e forint később még a HDD meghálálhatja hosszabb élettartammal. így legalább nyugodtan mehet Raspberryről a transmission 24/7-be
-
King Unique
titán
válasz
Cool Face #3668 üzenetére
Szia!
Az IB-318STU3-B valóban jól néz ki és ASMedia chipes, de utóbbi terén a típus nem biztos, illetve a PID azonosító sem ismert. Korábban ASM1051 volt benne, de manapság lehet már ASM1053 / ASM1153 is. Ilyen téren az IB-366StU3+B jobb, mert az ASM1153E ás PID: 55AA.
Az IB-351StU3S-B hűtése tényleg nagyon jó a beszámolók alapján és ugyan Prolific vezérlős, de oda-vissza (gép - külső ház) jól kezeli a GPT partíciós HDD-ket. Ez utóbbi már nem mindegyik külső házról mondható el, van amelyikben ilyen cserélgetéskor újra kell partícionálni a merevlemezt. Illetve a chip ugyan csak SATA2 alapú, de ez egy HDD-hez bőven elég. + További előny, hogy ez a külső ház USB 3.0 + eSATA interfészes. Ehhez képest még az ára is kedvezőnek mondható [link].
Vannak aktív hűtéses külső házak is, mint pl. a Thermaltake Max 5G. Viszont az ilyenek drágák [link] és ezen megoldás is nagyrészt műanyag. Ellenben a hűtése az kiemelkedően jó, többeknél nyáron sem melegedett a HDD 35 - 40°C fölé.
Egy passzív hűtéses külső házban azért kicsit melegedhet a HDD, főleg nyáron. Ilyenkor 4x°C-ra simán felmehet a hőmérséklet, főleg aktív használatkor. Bár elvileg 45°C-ig még elfogadható. Illetve az 1 TB WD Red ilyen téren egy kicsit kedvezőbb, mert abban csak 1 db tányér van és leginkább a többtányéros kivitelűek melegednek.
Én a felsorolt RaidSonic típusok közül a duál interfészes megoldást választanám ezen és más előnyei miatt is. Illetve, ha nagyon biztosra akarnék menni, főleg a 24/7-es használat miatt, akkor lehet az aktív hűtéses Thermaltake rack lenne a befutó. Bár külső házban egy 5400 RPM-es és egylemezes 3,5" HDD esetén nem feltétlenül létszükséglet az aktív hűtés. -
batagy
őstag
válasz
King Unique #3667 üzenetére
Külön hozzászólásban írom csak, mert végül is nem része a bemutatónak, de akkor ehhez kapcsolódan:
HW: JMS539S
Eredeti VID/PID: 152D-23391) Eredeti firmware screenshot, de elrontottam, mert USB2.0-es csatin kellett volna. USB3-on verziót nem írja ki csak annyit hogy InCode.
2) JMicron JM2033x FW Update Utility v1.19.13-vel beletoltam a "JMS539 64PIN PM255.00.03.42.22.bin" firmware-t. Erről nincsen screenshot mert a tool lefagyott. Sajnos ezt is USB3.0-as portban végeztem, az lehetett a baj.
3) Ennek ellenére a FW update sikeres volt, mert ezután gond nélkül felismerte a Windows is, HDS is.
A VID/PID átváltozott 152D-0551-re!MP Tool screenshotot sajnos megint USB3-as portban vettem:
4) Utána, mivel azt akartam hogy a FW update ablak sikeres legyen, mégegyszer ugyanazt a firmware-t beletoltam. Ezúttal nem fagyott le, és sikeres lett, de sajnos ezt is USB3 porton csináltam.
5) Ezen lépés után azonban rosszabb lett, Windows nem ismerte fel. Linuxban úgy tűnt jól működik, immár super-speed eszközként ismerte fel, GSmartControl is támogatta. Gyűjtöttem logokat is, de aztán az egyik USB3.0 portban való tesztelésnél lefagyott a gép. (Nem az eszköz hibája, az előlapi kivezetésem gány.)
Aztán Linuxon gparted-del töröltem az NTFS partíciót rajta és újra létrehoztam.
6) Utána Windows-on USB2.0 portban már feljött az eszköz. Itt kiírja a verziót is:
7) Utána rátoltam a JMS551_V255.00.06.00.19.bin firmware-t. A frissítés sikeres volt, de nem kellett volna, mert azóta sem Windows-on, sem linuxon nem olvassa, IO hibákkal elszáll. Kuka lett.
Konklúzió:
- JMicron FW csekkolást és FW frissítést mindig USB2.0 porton kell végezni és vigyázni mit tol rá az ember.Nem sajnálom, mert fos volt.
-
batagy
őstag
SATA22pin - USB3.0 adapter
--------------------------
Model: WLX-889U3
Csatlakozó: SATA 22pin (adat+táp)
Csatlakozó: USB 3.0
DC 12V tápbemenet- HW: JMicron JMS539S
- VID: 152D, PID: 2339
- Tray ikon: USB Mass Storage
- Eszközkezelő: <HDD> USB Device
- Leválasztás: Nem áll le.
- Inaktivitás: Nem áll le.
- HDD Sentinel: Nem támogatja!CrystalDiskMark: Win sem látja!
dmesg:
[ +0.979437] usb 3-4: new high-speed USB device number 49 using xhci_hcd
[ +0.165218] usb 3-4: New USB device found, idVendor=152d, idProduct=2339
[ +0.000012] usb 3-4: New USB device strings: Mfr=10, Product=11, SerialNumber=3
[ +0.000003] usb 3-4: Product: USB Mass Storage
[ +0.000002] usb 3-4: Manufacturer: WANLONGXIN
[ +0.000002] usb 3-4: SerialNumber: 000000000041
[ +0.000613] usb-storage 3-4:1.0: USB Mass Storage device detected
[ +0.000101] scsi55 : usb-storage 3-4:1.0
[ +1.002411] scsi 55:0:0:0: Direct-Access HTS72108 0G9SA00 0000 PQ: 0 ANSI: 2 CCS
[ +0.000276] sd 55:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 0
[ +0.000222] sd 55:0:0:0: [sdc] 156301488 512-byte logical blocks: (80.0 GB/74.5 GiB)
[ +0.000440] sd 55:0:0:0: [sdc] Write Protect is off
[ +0.000005] sd 55:0:0:0: [sdc] Mode Sense: 28 00 00 00
[ +0.000385] sd 55:0:0:0: [sdc] No Caching mode page found
[ +0.000004] sd 55:0:0:0: [sdc] Assuming drive cache: write through
[ +0.121620] usb 3-4: USB disconnect, device number 49
[ +0.005694] sd 55:0:0:0: [sdc] Unhandled error code
[ +0.000005] sd 55:0:0:0: [sdc]
[ +0.000002] Result: hostbyte=DID_NO_CONNECT driverbyte=DRIVER_OK
[ +0.000002] sd 55:0:0:0: [sdc] CDB:
[ +0.000002] Read(10): 28 00 00 00 00 00 00 00 08 00
[ +0.000009] end_request: I/O error, dev sdc, sector 0
[ +0.000003] Buffer I/O error on device sdc, logical block 0
[ +0.000032] ldm_validate_partition_table(): Disk read failed.
[ +0.000042] sdc: unable to read partition table
[ +0.000170] sd 55:0:0:0: [sdc] READ CAPACITY failed
[ +0.000003] sd 55:0:0:0: [sdc]
[ +0.000002] Result: hostbyte=DID_NO_CONNECT driverbyte=DRIVER_OK
[ +0.000002] sd 55:0:0:0: [sdc] Sense not available.
[ +0.000022] sd 55:0:0:0: [sdc] Attached SCSI disk
[ +0.975488] usb 3-4: new high-speed USB device number 50 using xhci_hcd
sesame:~ #- hdparm 9.4.3: Linuxon IO hibák miatt nem működik!
- smartctl 6.3: Linuxon IO hibák miatt nem működik!
- hddtemp 0.3-beta15: Linuxban IO hibák miatt nem működik!
- GSmartControl 0.8.7: Linuxon IO hibák miatt nem működik!Konklúzió:
2.5" SATA eszközökhöz külső táp nélkül lenne használható.
3.5" SATA eszközökhöz külső 12V táppal lenne használható.
De egy kalap ürülék!
Az adatkapcsolati hibák miatt teljesen használhatatlan!
Az alap firmware-rel, USB2.0-es eszközként ismeri fel az OS, dmesg-ben "high-speed USB device". -
Cool Face
aktív tag
Sziasztok!
Egy WD Red 1TB-os HDD-hez keresek külső házat ami alkalmas 24/7 órás használatra.. A táblázat alapján a
RAIDSONIC ICY BOX IB-351StU3S-B
és a RAIDSONIC ICY BOX IB-318STU3-B-t néztem ki. Nekem az utóbbi a szimpatikus az ASMedia chip és a kidolgozás miatt. Viszont az elsőnek a beszámolók alapján nagyon jó a hűtése ellenben prolific chipes és a kidolgozása sem tetszik annyira. Ti melyiket ajánlanátok? -
King Unique
titán
Na igen, érdekes a dolog. Viszont a chip biztos megállapítása általában csak konkrét szemrevételezéssel lehetséges. A JMS539 pedig már valóban USB 3.0 chip [link]. Persze csak ezért nem kell mindegyiket szétszedni, főleg ha csak roncsolással lehetséges. Azt is nagyon köszönöm, hogy az előbbit megnézted.
Azt tudom, hogy USB 3.0 portban használva az USB 2.0 eszköz is nagyobb sebességre képes. Viszont én eddig csak ~ 40 MB/s körüli sebességet tudtam kisajtolni belőle [link]. De nyilván a hardvertől, az adott gazdagéptől is függhet.
-
batagy
őstag
Na, mivel az adapter számomra értéktelen volt, szétkaptam, a fedelet letörtem.
A VID PID azonosítóból a HW-re következtetésnél tévedtem, ugyanis a HW JMS539S! Ennek a VID PID-je VID: 152D, PID: 2339.
(Amennyire emlékszek, a JMS539 a JMS551 elődje.)
A HDS weboldala vezetett félre. A JMS539S az valóban USB3.0-as chip, szóval a kínai mesterek nem hazudtak. Ennek ellenére valami baja van a kütyünek, és a dmesg ennek ellenére high speed eszköznek érzékeli! Lehet hogy csak firmware-t kellett volna frissíteni.Majd kérek egy moderációt az említett beszámolóhoz, vagy én magam törlöm és újra beírom.
Viszont, a HW ennélfogva a többinél sem teljesen biztos, mivel mindig a VID/PID-ből következtettem rá.
-
batagy
őstag
válasz
King Unique #3664 üzenetére
"A JMicron JM20339 az adatlapja szerint csak USB 2.0 chip [link]."
Uhmm, tényleg!! Ezt észre se vettem!
Akkor tényleg valami kavarás van ebben a cuccban, lehet hogy ezért sem működik rendesen.
A dmesg is azt írja hogy "new high-speed USB device" .
A chip típusát én a VID: 152D, PID: 2339 értékből vettem, szétszedve nem volt. Akkor vagy USB3.0 helyett tényleg USB2.0-es vezérlőt tartalmaz, vagy a VID/PID nem valós azonosítót jelez. De végül is teljesen mindegy, mert az eszköz rosszul működik..."A másik két adapter (1 | 2) esetén érdekesek USB 2.0-án a magas szekvenciális értékek. Feltűnően jók, bár a szabványból elvileg kihozható 48 MB/s is akár. "
Bár az adapter USB2.0-ás, de USB3.0-as portokban történtek a tesztjeim!---
Végső soron 3.5"-es eszközökhöz való USB 3.0-ás jól működő standalone cuccom továbbra sincs, ha jól értem. -
King Unique
titán
A JMicron JM20339 az adatlapja szerint csak USB 2.0 chip [link]. A JM20329 | JM20337 már megfelel a hivatalos specifikációnak. Ezen tesztben az Innostor IS611 chippel kapcsolatban egy hasonló IDE/SATA - USB 3.0 külső adapter tesztjében teljesítményproblémákra panaszkodtak [link].
A másik két adapter (1 | 2) esetén érdekesek USB 2.0-án a magas szekvenciális értékek. Feltűnően jók, bár a szabványból elvileg kihozható 48 MB/s is akár.
Köszönjük a teszteket!
-
batagy
őstag
Útba igazító:
Standalone adapterek tekintetében:
3.5" IDE eszköz -> USB 2.0-án ez a JM20337 az ajánlás.
Külön 12V MOLEX tápellátás szükséges.
USB 3.0-ra eddig nem találtam megbízhatót.3.5" SATA eszköz -> USB 2.0-án ez a JM20329 az ajánlás.
USB 3.0-ra eddig nem találtam megbízhatót.
Külön 12V SATA tápellátás és külön SATA kábel szükséges, valamint USB 2.0 hosszabbító célszerű. -
batagy
őstag
IDE / SATA7pin - USB3.0 adapter
--------------------------
http://www.ebay.com/itm/201456288982
Model: RXD-338U3
Csatlakozó: 3.5" IDE, 2.5" IDE, SATA 7 pin
Csatlakozó: USB 3.0- HW: ?? (Aliexpress szerint IS611)
- VID: 1738, PID: B0B7
- Tray ikon: USB Háttértár
- Eszközkezelő: <HDD> USB Device
- Leválasztás: Nem áll le.
- Inaktivitás: Nem áll le.
- HDD Sentinel: OK!Elsőre se kép se hang nem volt. Kontakt gond lehet az IDE részen.
HDS Lassan indul el vele, és minden USB művelet, leválasztás iszonyúan belassul.
CrystalDiskMark elszáll: Fájl készítési hiba.
Később HDS nélkül lefutott.
CrystalDiskMark: 57 MB/sec (in front USB3.0 port, with Samsung SP1614 IDE device)
Újrainicializálni csak úgy lehet ha az IDE csatiról is lehúzzuk.dmesg:
[Mar24 19:57] usb 4-4: new SuperSpeed USB device number 2 using xhci_hcd
[ +0.012631] usb 4-4: New USB device found, idVendor=1738, idProduct=b0b7
[ +0.000005] usb 4-4: New USB device strings: Mfr=4, Product=5, SerialNumber=6
[ +0.000003] usb 4-4: SerialNumber: 20160219
[ +0.009811] usb-storage 4-4:1.0: USB Mass Storage device detected
[ +0.005677] scsi8 : usb-storage 4-4:1.0
[ +0.000298] usbcore: registered new interface driver usb-storage
[ +0.001121] usbcore: registered new interface driver uas
[ +1.004952] scsi 8:0:0:0: Direct-Access SAMSUNG SP1614N PQ: 0 ANSI: 7
[ +0.000915] sd 8:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 0
[ +0.001837] sd 8:0:0:0: [sdc] 312581808 512-byte logical blocks: (160 GB/149 GiB)
[ +0.001354] sd 8:0:0:0: [sdc] Write Protect is off
[ +0.000006] sd 8:0:0:0: [sdc] Mode Sense: 3b 00 00 00
[ +0.001401] sd 8:0:0:0: [sdc] No Caching mode page found
[ +0.000006] sd 8:0:0:0: [sdc] Assuming drive cache: write through
[ +0.012722] sdc: sdc1
[ +0.006031] sd 8:0:0:0: [sdc] Attached SCSI disk
sesame:~ #hdparm 9.4.3: Yes
smartctl 6.3: No
hddtemp 0.3-beta15: No
GSmartControl 0.8.7: NoKonklúzió:
Csak 3.5" IDE eszközzel teszteltem.
Egy kalap ürülék!
Ötből egyszer működik, akkor is megbízhatatlan.
Nem ajánlott. -
batagy
őstag
IDE / SATA7pin - USB2.0 adapter
----------------------
http://www.ebay.com/itm/221706722539
Model: Noname
Csatlakozó: 3.5" IDE, 2.5" IDE, Sata 7pin
Csatlakozó: USB 2.0- HW: JMicron 20337
- VID: 152D, PID: 2338
- Tray ikon: USB to ATA/ATAPI bridge (in back USB3.0 port, with Samsung SP1614 IDE device)
- Eszközkezelő: <HDD> USB Device
- Leválasztás: Nem áll le.
- Inaktivitás: Nem áll le.
- HDD Sentinel: OK!CrystalDiskMark: 42-44 MB/sec (in back USB3.0 port, with Samsung SP1614 IDE device)
dmesg:
[Mar16 21:28] usb 3-4: new high-speed USB device number 2 using xhci_hcd
[ +0.164994] usb 3-4: New USB device found, idVendor=152d, idProduct=2338
[ +0.000004] usb 3-4: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=5
[ +0.000003] usb 3-4: Product: USB to ATA/ATAPI bridge
[ +0.000002] usb 3-4: Manufacturer: JMicron
[ +0.000002] usb 3-4: SerialNumber: 581230161482
[ +0.013354] usb-storage 3-4:1.0: USB Mass Storage device detected
[ +0.004781] scsi8 : usb-storage 3-4:1.0
[ +0.000310] usbcore: registered new interface driver usb-storage
[ +0.001416] usbcore: registered new interface driver uas
[ +1.002504] scsi 8:0:0:0: Direct-Access SAMSUNG SP1614N PQ: 0 ANSI: 5
[ +0.000275] sd 8:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 0
[ +0.000761] sd 8:0:0:0: [sdc] 312581808 512-byte logical blocks: (160 GB/149 GiB)
[ +0.000289] sd 8:0:0:0: [sdc] Write Protect is off
[ +0.000004] sd 8:0:0:0: [sdc] Mode Sense: 28 00 00 00
[ +0.002611] sd 8:0:0:0: [sdc] No Caching mode page found
[ +0.000005] sd 8:0:0:0: [sdc] Assuming drive cache: write through
[ +0.012130] sdc: sdc1
[ +0.001116] sd 8:0:0:0: [sdc] Attached SCSI disk
batagy@sesame:~>hdparm 9.4.3: Yes
smartctl 6.3: Yes
hddtemp 0.3-beta15: No
GSmartControl 0.8.7: Yes!Konklúzió:
2.5" IDE eszközhöz elvileg nem kell külön táp, de ezt nem teszteltem.
3.5" IDE eszközökhöz értelemszerűen külön tápellátás szükséges.
SATA eszközökkel nem teszteltem, mert nincs értelme (van jobb SATA-hoz).
3.5" IDE eszközhöz ez a legjobb választás!
Nagyon ajánlott! -
batagy
őstag
eSATA/SATA - USB2.0 Adapter
-------
Model: Noname
Csatlakozó: SATA 7pin, eSATA 7pin.
Csatlakozó: USB 2.0- HW: JMicron 20329
- VID: 152D, PID: 2329
- Tray ikon: USB to ATA/ATAPI bridge (in back USB3.0 port)
- Eszközkezelő: <HDD> USB Device
- Leválasztás: Nem áll le.
- Inaktivitás: Nem áll le.
- HDD Sentinel: OK!CrystalDiskMark: 44 MB/sec (in back USB3.0 port, with Seagate ST500LM012 2.5" device)
dmesg:
[Mar27 11:02] usb 3-2: new high-speed USB device number 2 using xhci_hcd
[ +0.164968] usb 3-2: New USB device found, idVendor=152d, idProduct=2329
[ +0.000004] usb 3-2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=5
[ +0.000003] usb 3-2: Product: USB to ATA/ATAPI bridge
[ +0.000002] usb 3-2: Manufacturer: JMicron
[ +0.000002] usb 3-2: SerialNumber: 320949E1B016
[ +0.013118] usb-storage 3-2:1.0: USB Mass Storage device detected
[ +0.000104] usb-storage 3-2:1.0: Quirks match for vid 152d pid 2329: 8020
[ +0.000026] scsi8 : usb-storage 3-2:1.0
[ +0.000259] usbcore: registered new interface driver usb-storage
[ +0.001054] usbcore: registered new interface driver uas
[ +1.001840] scsi 8:0:0:0: Direct-Access ST500LM0 12 HN-M500MBB 2BA3 PQ: 0 ANSI: 2 CCS
[ +0.000270] sd 8:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 0
[ +0.002610] sd 8:0:0:0: [sdc] 976773168 512-byte logical blocks: (500 GB/465 GiB)
[ +0.000298] sd 8:0:0:0: [sdc] Write Protect is off
[ +0.000005] sd 8:0:0:0: [sdc] Mode Sense: 28 00 00 00
[ +0.000313] sd 8:0:0:0: [sdc] No Caching mode page found
[ +0.000003] sd 8:0:0:0: [sdc] Assuming drive cache: write through
[ +0.033697] sdc: sdc1
[ +0.001770] sd 8:0:0:0: [sdc] Attached SCSI disk
sesame:~ #hdparm 9.4.3: Yes
smartctl 6.3: Yes
hddtemp 0.3-beta15: No
GSmartControl 0.8.7: Yes!Konklúzió:
Kitűnő és megbízható cucc!
2.5" SATA eszközökhöz használható, de ahhoz nincs értelme, mert 5V-ot nem ad át az eszköznek, így külön tápellátás szükséges.
3.5" SATA eszközökhoz nagyon ajánlott, és kitűnően működik.
Nagyon ajánlott! -
batagy
őstag
IDE - USB2.0 adapter
----------------------
Model: Conceptronic CIDE23U
Csatlakozó: 3.5" IDE, 2.5" IDE
Csatlakozó: USB 2.0- HW: Genesys Logic GL811E/S
- VID: 05E3, PID: 0702
- Tray ikon: USB to IDE (in USB3.0 port, with Samsung SP1614 IDE device)
- Eszközkezelő: <HDD> USB Device
- Leválasztás: Nem áll le.
- Inaktivitás: Nem áll le.
- HDD Sentinel: Nem támogatjaCrystalDiskMark: Nem tud lefutni valamilyen hiba miatt!
dmesg:
[Mar16 21:38] usb 3-3: new high-speed USB device number 3 using xhci_hcd
[ +0.165401] usb 3-3: New USB device found, idVendor=05e3, idProduct=0702
[ +0.000005] usb 3-3: New USB device strings: Mfr=0, Product=1, SerialNumber=0
[ +0.000002] usb 3-3: Product: USB TO IDE
[ +0.000916] usb-storage 3-3:1.0: USB Mass Storage device detected
[ +0.000598] usb-storage 3-3:1.0: Quirks match for vid 05e3 pid 0702: 520
[ +0.000075] scsi9 : usb-storage 3-3:1.0
[ +4.692370] scsi 9:0:0:0: Direct-Access SAMSUNG SP1614N 0811 PQ: 0 ANSI: 0
[ +0.000249] sd 9:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 0
[ +0.001741] sd 9:0:0:0: [sdc] 312581808 512-byte logical blocks: (160 GB/149 GiB)
[ +0.002639] sd 9:0:0:0: [sdc] Test WP failed, assume Write Enabled
[ +0.000662] sd 9:0:0:0: [sdc] Cache data unavailable
[ +0.000003] sd 9:0:0:0: [sdc] Assuming drive cache: write through
[ +0.010850] sdc: sdc1
[ +0.002178] sd 9:0:0:0: [sdc] Attached SCSI disk
sesame:~ #- hdparm 9.4.3: No
- smartctl 6.3: No
- hddtemp 0.3-beta15: No
- GSmartControl 0.8.7: NoKonklúzió:
2.5" IDE eszközhöz elvileg nem kell külön táp, de ezt nem teszteltem.
3.5" IDE eszközökhöz értelemszerűen külön tápellátás szükséges.
Nem működik megbízhatóan, programok nem támogatják.
Nem ajánlott.
Amúgy nagyon régi típus. -
King Unique
titán
válasz
jolti05 #3655 üzenetére
Szia!
Látszólag beállítható más érték, de az új chipeknél a gyakorlatban viszont nem (minden esetben) működik. Talán a korábbi ASM1051-es chipeknél eredményesebb volt ezen művelet. Persze azért az újaknál is sikerülhet, legalábbis a fórumtárs egy ugyanilyen külső háznál 20 percet állított be [link]. Nála kéne érdeklődni, hogy 20 perc után tényleg leáll-e?
A fentebb említett 2 oldalon lévő firmware-ek esetén, amit biztosan be lehet állítani és működik, az a 10 perc utáni alvó mód | kikapcsolt alvó mód. Utóbbihoz ASM1053 chipeknél a plugable oldalán lévő USB3-SATA-UASP1 130107917d02 firmware használata szükséges. A másiknál a v0.4 = kikapcsolt alvó mód INI fájl megint hasonlóan működik / nem működik, mint a 30 perces értékre állított...
-
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3653 üzenetére
Szia!
Letöltöttem a computerbase oldalról az ASM1053-hoz való MPTools-t, illetve az általad a Pastebin feltett (ezt természetesen köszönöm) konfigurációval is próbálkoztam, Mindegy, melyik ini-vel próbálkoztam, mit írtam át bennük vagy az MPTool-ban, sajnos 10 perc után leáll a merevlemez. Úgy tűnik, e tekintetben nincs szerencsém.
Szerinted próbálkozhatok még valamivel, vagy fogadjam el, hogy a 10 perc az 10 perc? -
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3653 üzenetére
Köszi a választ! Hétvégén lesz csak sajnos időm vele ismét babrálni!
-
King Unique
titán
válasz
jolti05 #3651 üzenetére
Hát igen, az MP Tool 2.02 sajnos valóban nem enged szinte semmit pluszba beállítani... A computerbase oldaláról azonban a ASM1053-as chipekhez letölthető olyan, amiben az MP Tool 1.10 van. Annál már be lehet állítani akár 20 / 30 perces alvó módot is és frissítés után a Device Info ablakában is azt írja ki. Viszont ott a probléma, hogy ez nem minden külső háznál működik, mivel a beállításokat eleve maga a firmware határozza meg. Valószínűleg nem véletlenül van a plugable oldalán is külön 10 perces | kikapcsolt alvó módot tartalmazó verzió.
Pedig volt, akinek sikerült beállítani egyedi értékeket és nálam is működött korábban. Illetve egy ugyanilyen N Base rack esetén a fórumtárs 20 percet állított be [link], ami állítólag működött is. Most ránéztem azonban még egyszer egy ASM1053 chipes 2,5" külső háznál, de ott nem működik:
a.) Firmware (130107917d00) frissítés előtt kiválasztom a v0.6 = 30 perc konfigurációs fájlt és úgy frissítem —► 10 perc után leállítja a merevlemezt.
b.) Firmware (130107917d00) frissítés előtt manuálisan állítom be a 30 perc utáni alvó módot és úgy frissítem —► 10 perc után leállítja a merevlemezt.
c.) Firmware (130107917d00) frissítés előtt átírom a default v0.3 konfigurációs fájl értékeit és úgy frissítem* —► 10 perc után leállítja a merevlemezt.
* Pastebin oldalára felraktam az eredeti v0.3 fájlt, amiben az alábbi értékeket írtam át:
Alapértelmezett:
standby_timer=0 —► 0 perc (kikapcsolt)
hdd_standby=0 —► kikapcsoltÁtírt:
standby_timer=6 —► 30 perc
hdd_standby=1 —► bekapcsoltEgyébként a standby_timer=3 —► 10 perc | standby_timer=5 —► 20 perc
Tehát a fentebb említett 2 weboldalon lévő firmware-ek használatakor nem minden esetben és nem minden külső háznál fog működni a firmware-ben alapértelmezettől eltérő időérték beállítása. Ugyanis az alvó mód időértékét elsődlegesen maga firmware határozza meg. Illetve az INI konfigurációs fájl(ok) beállítása, de annál például a v0.3 és v0.4 (kikapcsolt) esetén is 0 érték szerepel mindkét fentebb említett paraméternél. Érdekes...
-
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3650 üzenetére
MP Tool 1.10. Ezt egyáltalán nem is figyeltem. Most 2.02-vel szinte bármilyen variációra error-t kapok, illetve bár az idle timer 30 percet ír, az előbb 10 perc után elment aludni a vinyó
Remek!
Pontosan a folyamatos leállást-újrafelpörgést szeretném elkerülni. Ahogy érzékelem, én szoktam manuálisan (véletlenül) elindítgatni többször, mint szeretném (programok nem), egész egyszerűen úgy, hogy amikor fájlokat másolgatok, akkor Windows intézőben a szerkezeti panelen ott figyel a drive és ahogy "áthúzom felette" a fájlokat, kicsit megáll minden és persze beindul a merevlemez
Ennek elkerülésére még nem tudom a megoldást..
A leállási időt meg tovább tesztelgetem..
-
King Unique
titán
válasz
jolti05 #3649 üzenetére
Melyik firmware volt pontosan, MP Tool 1.10 / 2.02? Ha utóbbi és engedte kiválasztani a v0.6 konfigurációs fájlt, akkor jól emlékeztem, hogy első alkalommal működik. De 2.02 esetén utána nálam már nem engedi, csak a fentebb említett kettőt.
A HDD mechanikáját leginkább a sok indulás / leállás veszi igénybe. Viszont alvó állapotnál, ha egyszer leállt, akkor utána akár órákig úgy maradhat, ami nyilván nem megterhelő a merevlemeznek. A gond akkor van, ha túl gyakran leáll és újra felpörög...utóbbit pedig az operációs rendszer és egyes külső programok lemezhozzáférési műveletei is okozhatják.
De azért nem kell túlreagálni se a dolgot, mert napi pár-néhány leállástól / felpörgéstől még nem fog tönkremenni. Illetve pár 10.000-et kibírnak belőle, ami általában évek alatt szokott csak összejönni. Ha azonban zavar a leállítás, akkor akár nagyobbra is lehet venni az időtartamot, vagy kikapcsolni. Ez PID: 55AA külső rack, ennél szinte mindent be lehet állítani. -
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3648 üzenetére
Köszönöm a kimerítő választ, sikerült letöltenem egy package-t, amiben több konfigurációs fájlt is találtam, így tudtam frissíteni v0.6-ra. A merevlemez valóban le is áll 30 perc után, nem gátolja benne semmi (legalábbis első blikkre).
Mindezt azért akartam meglépni, mert vélhetően a merevlemezek nem szeretnek naponta akár többször is elállni és felpörögni, nálam pedig a 10 perces "korláttal" néhányszor ez megtörtént napjával.
Egyébként fogalmam sincs, mi lenne az optimális időintervallum leállás nélkül. -
King Unique
titán
válasz
jolti05 #3646 üzenetére
Szia!
Kizárólag a computerbase firmware-ben van többféle config fájl. Az összefoglalóban is említett, az adott chiphez való firmware-t kell letölteni. Linkelni onnan nem lehet, mert valamiért nem jegyzi meg és egy idő után a főoldalt jeleníti meg ismét...ezért sincs az összefoglalóban sem link ezekhez. Majd a bal felső sarokban a "Load INI" ablakot megnyitva a v0.6 config fájlt kell kiválasztani. Viszont nálam ezt talán csak a legelső frissítéskor engedte az MP Tool 2.02, ha jól emlékszem. Utána / általában csak a v0.3 | v0.4 választható ki, mert a többinél hibaüzenetet dob(hat).
Másik lehetőség, ha olyan firmware-t (nem UASP) töltesz le onnan, amiben az MP Tool 1.10 van. Annál a "More Config" ablakában a "HDD Standby" bejelölése után lehetőség van manuálisan is beállítani a kívánt értéket [link]. Én egy eredetileg UASP képes külső háznál próbáltam és frissítés után is megmaradt ezen képessége.
Továbbá, hogy 30 perc után ténylegesen alvóba is küldje, ahhoz nem árt, ha ezt a rendszer energiagazdálkodási beállításai [link] nem írják felül, valamint egyes háttérfolyamatai nem zavarnak bele. Illetve olyan külső programok is akadályozhatják az alvó mód működését, mint pl. a HDS.
Ezen külső firmware-ek frissítéskor átírják az eredeti azonosítókat. Windows esetén azokat érdemes előtte eszközkezelőben és a tálca értesítési területének ikonjára kattintva lecsekkolni. Majd még a frissítés megkezdése előtt ezeket visszaírni a gyártó -és eszközazonosító mezőkbe. (Manufacturer String | Product String)
Ja, és természetesen minden ilyen firmware babrálást csak óvatosan és saját felelősségre érdemes próbálgatni!
-
jolti05
őstag
Sziasztok!
Nem vagyok elég ügyes, nem találom a következőt:
"as_mp Tool_v0.6 —► 30 perc utáni alvó mód"
Be tudnátok nekem linkelni egy olyan firmware-t, ahol a külső vinyó nem 10 percenként áll le? Vagy az is tökéletes, ha a v0.3 config fájlban megtudom, melyik értéket kell átírnom -
King Unique
titán
Szia!
Milyen Hitachi HDD, 5400 / 7200 RPM? Előbbihez jó egy passzív hűtéses rack is, bár azért nyáron többeknél felmelegszik 4x°C-ra abban is. Ha 7200-as, ahhoz viszont egy aktív hűtéses külső ház lenne az igazi [link], de az elég drága [link]. Illetve 5k körül jobbára csak a fentebb tárgyalt N Base van, de azt a fórumtárs kifogásolta pár dologban. A Captiva is drágult a korábbiakhoz képest. Valamint akad még egy olcsó Kolink rack, ahhoz viszont ezt tudom hozzáfűzni [link]. A többi 3,5" USB 3.0 külső ház pedig ezektől általában drágább és olcsóbbak max a nemzetközi webshopokban fellehető, vagy az USB 2.0 típusok lehetnek. De utóbbit manapság már nem nagyon érdemes vásárolni.
-
havri1
félisten
válasz
King Unique #3637 üzenetére
Helló!
Köszi.
Akkor inkább újra kérdezem. Mit ajánlanál, ami hosszú távon képes kezelni egy 1.5TB Hitachi 3.5" hdd-t, anélkül, hogy megsülne?
Preferálnám 5e alatt
Rossz hőmérséklet tapasztalatom van ezekkel a házakkal kapcsolatban, főleg hosszútávon.Köszi
-
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3642 üzenetére
Olvastam, csak ezen felül úgy éreztem, megerősítésre szorulok. Utána megyek a napokban, hogy nálam mi a helyzet firmware terén.
Magam is 3TB-tal szeretném megtámogatni, ha oda jutok. Egy Asus N18U routerhez fogom csatlakoztatni. Kvázi NAS lesz belőle.
Azt tartom, hogy ha érdekel, vagy bárkit érdekel, amiket leírtam fentebb, akkor szívesen készítek képeket.
Az utolsó gondolatodra: ugyan! Ne kérj elnézést, nincs miért
A látszat ellenére nem azért jöttem és irtam, hogy számon kérjem a topikgazdát, csak a tapasztalataimat véltem megosztani, illetve kicsit a dühöm is kiadtam, amit a gyártó felé érzek.
Vegülis, ha a csavarozást megoldom, akkor már csak az a feladatom, hogy amikor berakom az új vinyót, ne törjem meg az adatkábel, illetve vagy ügyesebben kell elhelyeznem, vagy egy másik tapkabelre be kell ruháznom.
Néztem amúgy ebayen, nagyjából 800 forint, ami pont ugyan olyan (kinézet + specifikáció), mint amit a gyártó biztosít hozzá, csak más a címke rajta -
King Unique
titán
válasz
jolti05 #3640 üzenetére
Adott tárolókapacitású HDD kezelése a benne lévő chiptől, illetve annak firmware beállításaitól függ. Azt az összefoglalóban is említettük, hogy ha meg is adnak a gyártók limitet, nem biztos, hogy ténylegesen csak akkorát tud kezelni. Az N Base ASM1053 chipes az eddigi infók alapján, ami kezel akár 8 TB-os merevlemezt is [link]. Ha legalább az alábbi táblázatban lévő firmware van rajta, akkor biztosan. Valamint mivel ennek 55AA a PID azonosítója, így egy régi firmware is könnyen frissíthető. Egyébként a fórumtárs által korábban készített ASMedia MP Tool screenshotokon látszik, hogy új a firmware és nála pont 3 TB-os HDD volt benne [link]. Tehát ez a része ok.
A fenti kellemetlenségekért pedig még egyszer elnézést! Ha szükséges, akkor módosítva lesz.
-
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3639 üzenetére
Szia!
Köszönöm a reagálást.A hétvége folyamán, ha lesz időm, készíteni fogok képeket (bár ha senki sem kíváncsi, akkor nem).
A csavar problémáját meg fogom oldani, elmegyek majd egy vaskereskedésbe és kérek olyan csavart, aminek a feje belefekszik a lyukakba és nem, vagy alig emelkedik el a rack síkjától. Innentől összerakható és használható, csak aggaszt az, hogy meg kell gyűrni az adatkábelt, különben nem tudom összerakni.
Igen, érdeklődtem egyik fórumtárstól, leginkább az érdekelt, hogy a tápkábele milyen hosszú. Válaszként ~1,5m-t kaptam. A pontosság kedvéért 115 cm, ami számomra rövid
így a megtáplálást is valamilyen alternatív módon kell megoldanom
Egy kérdés maradt még bennem. Elvileg ebben a 3TB-os HDD-k is elpörögnek?
-
King Unique
titán
válasz
jolti05 #3638 üzenetére
Szia!
Akik vettek ebből a típusból, nem panaszkodtak eddig ilyen / ennyi problémára. Persze az is benne lehet, hogy kinek mi a pro / kontra. Illetve, ha jól tudom kérdeztél az adott fórumtárstól is, mielőtt megvetted. Az infók alapján 4 db csavart adnak hozzá, de rögzítési problémák nem voltak megemlítve. Persze attól még elhiszem, amit írtál. Egy 3,5" külső rack és HDD esetén pedig alap, hogy 12 V | 2 A áramértékek szükségesek a működtetéshez.
Ha ennyi problémád van vele, akkor nem tudok mit tanácsolni, mint hogy vidd vissza és cseréltesd ki másra! Illetve egy 3,5" USB 3.0 külső házért ez az ár azért igen kedvezményes, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy minden téren annyira fullos. Ebben a kategóriában egy igazán jó és márkásabb modell általában 8 ezer+ körül kezdődik, mint pl. a RaidSonic és Sharkoon termékei. Olcsóbbak közül az LC-Power külső házak még viszonylag jónak mondhatóak, de azoknál is akad azért kontra.
-
jolti05
őstag
Sziasztok!
Vásároltam a napokban NBase n-Drive 3,5"-os külső racket. Akad vele néhány problémám:
- Nem adtak csavarokat ahhoz, hogy a vinyót becsavarozzam és úgy van kialakítva, hogy ha bármilyen lapos fejű csavart becsavarok, nem tudom ráhúzni az oldalsó "borítását", megakad a csavarban...
- Az egyik ilyen oldalsó "borításnak" (nem tudom hogy nevezzem, akinek van ilyen rackje, látott már ilyet, esetleg használta már valamikor, tudja, mire gondolok..) a belső felén a vájat (hogy a csavarnak legyen hely) alul van, de a vinyót felül lehet rögzíteni...
- A sata adatkábelt csak istenesen meggyűrve lehet csatlakoztatni, amit tapasztalatból tudok, hogy imádnak ezek a kábelek. Cserére nincs mód, a másik vége forrasztva van nyákra (valószínűleg le tudnám cserélni, ha muszáj lenne, de emellett akkor sem tudok elmenni...)
- A termék specifikációban az szerepel, hogy 5V 500mA. Akkor miért 12V-os 2000mA-es tápod adnak hozzá?Ha bárki tud bármelyikre írni valami okosat, azt megköszönöm.
Ahhoz képest, hogy az ajánlott termékek között szerepel a listában, nekem egyértelműen az a véleményem, hogy ennyi alapján nem tudnám senkinek sem ajánlani.. -
King Unique
titán
Helló!
Itt a topikban csak elvétve vannak infók HDD dokkolókról és a téma eleve a külső házak inkább. Orico termékekkel kapcsolatban veze fórumtársat tudnám ajánlani, neki van / volt ilyen fekvő dokkolója és külső háza is [link], [link]. Valamint korábban az alábbi fórumtag is jobban belemélyedt a témába [link].
Bolti kínálatban a többség általában a RaidSonic és Sharkoon dokkolókat szokta venni, de Delock és Ewent modelleket is használnak páran. Továbbá a TechPowerUp oldalát és tesztjeit tudnám még ajánlani a témában, ahol van külön Docking Stations kategória is.
-
havri1
félisten
Sziasztok!
Ez eredeti lehet?
Nekem pont ilyenre lenne szükségem..2.5/3.5", és egy rasperry pi-re szeretném kötni. Viszont USB3 is tud, a gyorsabb másolás előny esetenként.New ORICO USB 3.0 External 2.5" 3.5" SATA Hard Drive Enclosure SSD HDD Disk Case
Esetleg ez? Ez is azt a célt szolgálja, és olcsóbb is.
ORICO SuperSpeed USB 3.0 to SATA 2.5''&3.5'' HDD Hard Drive Docking Station
-
cocka
veterán
Na megvettem a Delockot, nos a kritériumoknak majdnem teljesen képes megfelelni.
1. Tökéletes, sőt 30 mega körül mozog a sebesség.
2. Van.
3. OK
4. Ez is jó. Olyan adaptere van, ami megfelelő.
6. Hát itt olyan ügyesen összehozták a házat, hogy (nem tudom mi erre a megfelelő szó) "oda van szegecselve" a ház aljához az átalakító rész és ennél fogva a kettő kvázi elválaszthatatlan egymástól. Mondjuk ennek annyira nem örülök.
7. OK
Szóval egy dolog kivételével maradéktalanul teljesíteni tudta az elvárásaimat.
-
jolti05
őstag
válasz
King Unique #3632 üzenetére
Köszönöm a választ!
Jól látod, a routerem mellett funkcionálna, mint NAS és viszonylag távol (~1,5m) tudom csak elhelyezni a legközelebbi hálózati csatlakozótól.
Ráírok a kollégára.
-
jolti05
őstag
Sziasztok!
Az nBase N-Drive rack-ekhez milyen hosszúságú tápkábelt adnak?
-
válasz
King Unique #3628 üzenetére
Hogy hogy miert is olyan fontos? Mert szeretnek rola tapasztalatokat olvasni.
-
King Unique
titán
Mért is olyan fontos ez, netán arra célzol, hogy hiteltelen a táblázatban való szerepeltetése...? Megnyugtathatlak, mert korábban egyeztettünk a fórumtárssal privátban és ő részletesen beszámolt róla. Valamit ismeretségi körben is akad ilyen rack és annó onnan is informálódtunk.
-
válasz
King Unique #3624 üzenetére
Megneztem a tobbi kulso rack-es es a kulso vinyos topikban is, ott sincs rola semmi. Nem tudom, mivel nulla informaciot talaltam rola sajnos.
-
King Unique
titán
A Swift Case Pro Combo még elég új, nemrég tette be a Sharkoon a kínálatába. Én is nézegettem, de nem találtam itthoni boltokban és webáruházakban. Illetve idehaza az egyes termékek elérhetősége is folyamatosan változik...Viszont beszerezhető akár olyan helyekről is, mint az eBay.
-
cocka
veterán
Ilyet hol lehet kapni?
-
King Unique
titán
Az infók begyűjtése természetesen több helyről történik. Tapasztalatok, konkrét információk más topikokból, pü-ben folytatott beszélgetésekből és fórumon kívülről is jöhetnek. Ezek szerint az LC-35U3-Sirius lesz a befutó?
-
válasz
King Unique #3622 üzenetére
Szia!
Erdekes ez, a tablazatban szerepel a LCPOWER LC-35U3-Sirius rack, rakerestem a topikban es semmi sincs rola irva.
-
King Unique
titán
Szia!
Az összefoglaló táblázatban vannak olcsóbb, drágább külső házak is. Viszont itt a topikban azokat lehet leginkább ajánlani, amelyekről van beszámoló, teszt, benne vannak a táblázatban. Persze a webshopban jóval bővebb a lista és több külső rack van feltüntetve. Hasonlóan bő, mint az összefoglaló végén lévő gyártók listája.
a.) Tehát a topik infói alapján amelyik szimpi, azt megnézed az adott webshop kínálatában.
b.) Természetesen lehet választani mást is, nem muszáj az itteni ajánlásokra szűkíteni a kört. -
Sziasztok!
Neztem az osszefoglalot es nagyon tartalmas, igazabol nekem tulsagosan is. Csak azt szeretnem kerdezni, hogy az iponbol melyik a legolcsobb kulso rack, amit erdemes megvenni? Heti nehany napot menne bent a vinyo, torrenten.
Koszonom!
-
cocka
veterán
válasz
King Unique #3617 üzenetére
Leírtam már miért nem jó az átalakító. A többségén úgy van kialakítva a 3.5-es IDE csati, hogy csak rá kell pattintani a male részre, de oldalt az egész kóceráj szélesebb, következésképp egy IDE ODD-nél takarja a molex csatit. Ergo átalakítók kilőve.
-
cocka
veterán
válasz
King Unique #3617 üzenetére
OKÉ. Amúgy van még másfajta ház vagy akkor tényleg csak ez a delock marad? Csak kíváncsi lennék. Mondjuk azt nem teljesen értem, hogy hogyan fér el azon a szűk helyen sata meg ide csatlakozó is. Próbáltam róla belső képet keresni, de nincs.
-
King Unique
titán
Azért mondtam, mert eleve úgy kezdődött, hogy külső ház kell és a végén is az alábbi külső ház volt megemlítve. De ha 5,25" ODD használat is lesz, akkor ahhoz hivatalosan más külső rack való. Valamint volt arra is példa, hogy a notebook ODD nem működött a 2,5" külső ház SATA-USB átalakítójával.
Ilyen igényekhez továbbra is azt tudom mondani, hogy átalakító adapter lenne a legpraktikusabb, ami korábban is meg volt említve. Ha 3,5" külső ház kell, akkor felőlem lehet olyan is, szintén volt rá ajánlás + ott a topik összefoglaló. Aztán majd lehet szétszedni és kukázni belőle a felesleget. -
cocka
veterán
válasz
King Unique #3614 üzenetére
OK, akkor nézzük sorban.
Összevonnám az 1-est és a 8-ast, az kb. annyi, hogy legyen usb 2.0 csatlakozása. Ez alapelvárás.
A bekapcsoló gomb is az kéne legyen, csak sajnos sok gyártó szarik rá.
A 3. pontot mondanám talán különlegesebb elvárásnak, de ez eddig még csak 2.
Reményeim szerint a ma kapható rackeknél már nem kell ilyen "doboztápokkal" bohóckodni, szóval ez is pipa és alapelvárás.
5. pontot kompletten ki is húznám, mert most jutott eszembe, hogy a hosszabbító sem megoldás, mivel ha valami takarja a molex csatit, akkor már eleve nem tudsz bedugni semmit. Másrészt ezek az átalakítók azért elég ormótlan nagyok házak átalakító részeihez képest. Meg hülyén állnak, mert nem tartja őket semmi valamit még alájuk kell rakni.
6. pontra ott volt a mellékelt ábra, ami mutatja, hogy semmi szükség 5.25-ös házra. A működés persze nem volt igazolva, de ha én mondom elhiszed, hogy működik? Ha nem hiszed, akkor biztos hazudok nyilván.
7. pont: Soha nem értettem, hogy a smartolvasás miért nem alapelvárás?
Szóval bekapcsoló gomb, tudjon kezelni pata 3.5-es vagy sata 3.5-es hddket, 5.25-ös oddket és olvasson smartot a hddkről. Ez olyan nagy kérés 2016-ban?
-
cocka
veterán
válasz
King Unique #3614 üzenetére
Ha olyan kell, amibe ODD is tehető, akkor eleve 5,25" külső ház kell
Ezt ki mondta? A mostani cuccom papíron sima sata 3.5-es hddkhez van, csak rákattintom a dvd író végére és kész az usb odd.
Árva szóval nem mondtam, hogy nekem keret is kell hozzá. Nekem csak az átalakító rész a lényeg, a többi nálam alapból kuka. Fémház, mini csavarhúzó, csavarok általában vagy kidobom őket a picsába vagy elteszem olyan jó mélyre, hogy el is felejtem hol keressem.
Demonstrálom képpel:
És ez nem urban legend, hanem működik. A képen csak azért nem világít a ledje, mert nem volt áram alatt.
-
King Unique
titán
Üdv!
Azért ezek kicsit extra igények ahhoz, hogy egy eszköz mindet maximálisan kielégítse...
Ha IDE/SATA külső rack kell, akkor pl. az alábbi megoldások jöhetnek szóba [link]. Ha olyan kell, amibe ODD is tehető, akkor eleve 5,25" külső ház kell [link]. A Delock 42444 kapható több helyütt [link], ez nem lehet probléma. Viszont ebbe ODD nem tehető, vsz nem is tudná kezelni. Ilyen igényhez eleve az előbb említett 5,25" külső ház, vagy külső USB - IDE/SATA adapter kéne. Aztán, hogy azokból melyik a jó, az passz és nem is ezen topik témája. -
cocka
veterán
Hi!
Kéne nekem egy 3.5-es külső ház, akár átalakító is lehet a következő kritériumokkal:
1. Usb 3.0 nem fontos, de az usb 2.0-át képes legyen kihasználni, azaz 20-25 megabájt/sec írási sebesség már jó.
2. Legyen rajta bekapcsoló gomb.
3. Tudja kezelni az ide/pata meg a sata hddket is. Nem fontos, hogy egyszerre kezeljen több hddt, de jó ha külön-külön tudja mindkét típust.
4. Natúr adapterkábele legyen, azaz villásdugótól közvetlenül a DC bemenetig, ne kelljen egy külön tápkábel végére applikálni egy "doboztápot", aminek a másik vége dines. Az gáz. Meg a "doboztápból" közvetlenül molexben végződő is gáz!
5. Ha átalakító, néha menne rá idés optikai meghajtó is, így kulcsfontosságú lenne, hogy ne legyen túl széles a felcsatolandó átalakító, otherwise nem lehet a mellette lévő molexet bedugni vagy csak hosszabbítóval. Mert a sok okostojás idés oddken nem a molex meg az ide csati közé rakta a jumpereket, ahogy a hddken szokás, hanem az ide csati mellé a másik oldalra. Így gyakorlatilag kb. 3 mm hely van a két csatlakozórész között.
[link]6. Tudjon kezelni optikai meghajtókat is, ezért a dokkolók kizárva, mivel ugye a csatolófelület el van zárva, következésképp nem csatlakoztatható optikai meghajtókhoz.
7. Fontos, hogy tudjon smartot olvasni mind az idés, mind a satás vinyókról.
8. esata, firewire vagy egyéb parasztvakítás nem kell.
Ezt néztem ki, csak kérdés, hogy hol kapható:
Vagy van-e még alternatíva?
-
Sped
aktív tag
Sziasztok!
Excelben nem látom, ennek ellenére valakinek van vele tapasztalata?
Árban nagyon jó, mi lehet benne a buktató? Hasonló kategóriában alternatíva?Köszi!
-
batagy
őstag
válasz
SunMount3r #3607 üzenetére
Üdv!
RAC: olyan nincs, rack van.
5.5": olyan sincs. 5.25" amiről beszélsz.A konkrét kérdéssel kapcsolatban pedig, ezek a régi típusú, 5.25" helyre betolható rackek kimentek már a divatból. Régen az IDE csatlakozónál könnyebb volt megoldani, és az USB2 is lassúnak számított. A SATA csatlakozó nem igazán szereti a sok dugdosást, eléggé érzékeny a fizikai interfész, nem túl stabil. Illetve az USB3 elterjedésével talán okafogyottá is vált, mert külső USB3 racket sokkal stabilabban és hordozhatóbban lehet alkalmazni és elég gyors.
De ez csak egy vélemény. Amit keresel, az egy 5.25" docking station, talán úgy keress rá.
Páran használnak USB3-as docking station-t, a SATA csatlakoztási instabilitás azoknál is fennáll, de bizonyos okokból szükségük van rá.
Még valami: SATA-n a Hotswap-ot az alapnak kell támogatnia, AHCI-t kell tudnia.
-
SunMount3r
nagyúr
Sziasztok!
Belső 3.5"-os RAC-es topic-ot nem találtam, így ide tenném fel a kérdést: milyen 5.5"-os helyre rakható belső Rac-ek ajánlottak 3.5"-os merevlemezekhez? Az alaplapom csak SATA I-es, de gondolok a jövőre is, így jó lenne, ha a RAC SATA III-at is tudna (Vagy nem tudom ez számít e ténylegesen a sebesség szempontjából.)
2.5"-os HDD-t nem fogok benne használni, csak 3.5"-ost. Fontos a megbízható működés és normális Hot Swap funkció, tehát, hogy biztonságosan lehessen cserélgetni benne a winyót.
A tervezett winyók WD Red és Black-ek lesznek majd...
Köszi!
-
King Unique
titán
válasz
Gravity1234 #3604 üzenetére
Mindkét megoldásnál van pro / kontra, ami alapján aztán lehet mérlegelni. Tárhellyel valóban nem feltétlen érdemes spórolni és a nagyobb tárolókapacitású modellek ár/érték aránya is jobb. Viszont a kiválasztásnál azt el kéne dönteni, hogy milyen fajtát és milyen fizikális méretben. De tovább nem is ragoznám, mert a másik topik alapján a külső házas megoldást választottad.
-
Gravity1234
tag
válasz
King Unique #3603 üzenetére
Igen jol irod, haaat pontosan most a penz a szuk keresztmetszet az ismerosnel es azert tapogatozom, hogy kulso adattarolasra mi lenne a legjobb megoldas. Minimum 1 TB, de en azt javasoltam tarhellyel ne sporoljon es csak gyorsan arukeresoben atfuttatva nagyobb adatkupacot azt lattam hogy 4-5 ezer Ft kulonbseggel lehet 2 akar 3 TB vinyo is.
Csak a kerdes az ajanlott e vagy sem. Amiket neztem 22 es 28 kozott mozogtak.
En alapvetoen belso vinyo + haz megoldason gondolkozom, de erdekelne mi a pro es kontra egy dediklt kulsovel szemben is. -
King Unique
titán
válasz
Gravity1234 #3602 üzenetére
Üdv!
Tehát Mediasonic ProBox HDL-SU3, ami UASP képes, 8 TB-ig kezeli a merevlemezeket, tolókapcsolós stb. Nincs vele konkrét tapasztalat, de attól még természetesen lehet jó. Ajánlani leginkább csak azokat tudom, amik az összefoglaló táblázatban is benne vannak, valamint amelyekkel a beszámolók / tesztek alapján van tapasztalat.
Külső házba 5400 RPM HDD ajánlott, a tárolókapacitás pedig keretfüggő, kinek mekkora merevlemezre van pénze. Tehát lehet bele akár 6-8 TB-os vinyót is tenni, ha a külső rack kezeli és van rá zsé.
-
Gravity1234
tag
Sziasztok.
Rock HDL SU3 kulso merevlemez tok jo?Egyebkent mit ajanlanatok egy adattarolasra hasznalt kulso vinyo + dobozhoz ma?
2-3TB-os 5400 fordulatos.
G. -
VVoid
aktív tag
válasz
King Unique #3600 üzenetére
Aha, értem, köszi
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone 15 128GB, Újszerű, Független, 88%, Garanciával!
- Samsung Galaxy A04 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- Honor Magic7 Lite 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest