Új hozzászólás Aktív témák

  • Churpik

    tag

    válasz zoarden #37640 üzenetére

    Nem vagyok szakértő, csak folyton az olcsó órás videókat bújom :) Meg van egy nagy rakás szrszr kínaim amiket időnként kénytelen vagyok szétszedni... persze automatát nem :N

    Mivel az SL28 gyakorlatilag a Miyota 2115-nek az 1:1 copyja ezért van aki kicseréli - főleg ha az SL28 hamar tönkremegy, ami bizony gyakran előfordul :((( Ha ilyen szerkezetes órát vesz az ember (pld. Lige, Foxbox, Ben Nevis, stb.) és valamiért mégis a szívéhez nőtt, akkor érdemes elgondolkodni a cserén. A Citizen-Miyotát itthon is lehet kapni olcsón (pld. Óranagyker). A cseréről nagyon jó videók vannak YT-on, ha kell adok linket. Kvarcóránál ez csak egy kis Legózás :)

    A "puhaság"-gal arra a rendkívül idegesítő dologra céloztam, amikor az olcsó kvarc szerkezeteknél beállítanád az időt pontosan, majd amikor visszatolod a koronát akkor elugrik a percmutató - néha több percet is. Ilyen az SL28 (amin a kínaiak javítottak, és az SL30 már nem ugrik el), a Seiko-Epson PC21-es olcsó kvarcórák, vagy az ana-digikben előszeretettel használt Epson AL35E. Amikor már negyedszer próbálod beállítani a pontos időt legszívesebben elhajítanád a bús fenébe. :DDD

    Sajnos az Aliexpressen nem mindig tüntetik fel a kvarc szerkezet típusát, csak akkor ha valamiért fontosnak tartják azt az eladáshoz, de sokszor akkor is csak "Japan Movement" van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák