Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolás

    addikt

    válasz Tüzi #20729 üzenetére

    Így utólag én is bánom, hogy nem mentem el az országból 25 éve. Ha ezt tudom előre, ami most van, már Írországban lennék, és onnan nézném mi van itt.

    Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

  • csibe1

    addikt

    válasz Tüzi #20729 üzenetére

    "Kilepos papirjaim sem tudom hol vannak."

    Ha már ilyen jó a viszony : [link]

    "Mennyi idő van a munkaviszony megszüntetése esetén a kilépő papírok kiadására?
    A Munka Törvénykönyve szerint a kilépő papírokat legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy rendes felmondás esetén a felmondási idő utolsó napjától számít az öt munkanap, azonnali hatályú felmondás esetén pedig a felmondás munkáltató általi megismerésétől számít a határidő.

    Mi történik, ha a kilépő papírokat nem kapja meg határidőben?
    A fenti esetben a 115/2021. (III. 10.) Korm. rendelet alapján a foglalkoztatás-felügyeleti hatósághoz lehet fordulni. A hatóság a bejelentés alapján kötelezi a munkáltatót az iratok kiadására.

    Összegzés
    A munkaviszony megszűnésekor a munkáltatónak, és a munkavállalónak egyaránt vannak kötelezettségei. A munkavállalót terheli a munkakörének, szükség esetén a nála lévő dolgoknak átadására irányuló kötelezettség. A munkáltatót terheli az elszámolási, és igazolás kiadási kötelezettség. Ez magában foglalja a munkabér megfizetését, és a szükséges igazolások kiadását is."

    Lehet írnod kellene pár levelet az illetékes hatóságnak, hogy érezzék a törődést, ha már ők nem törődtek veled. ;] :DDD

    " Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Új hozzászólás Aktív témák