Új hozzászólás Aktív témák

  • xavix13

    senior tag

    Üdv megint,

    Úton a kemence, de még egy utolsót sütöttem a beépített sütőben, és az eredmény számomra is megdöbbentően jó lett. :C
    Sütőt felpimpeltem kicsit, az grill fűtőszál fölé beaplikáltam 2 réteg alufóliát a fényes felével lefelé.
    A sütési mód felső fűtőszál+grill, max hőfok, jelen esetben 285.
    1 óra előmelegítés, illetve a pizzák előtt és közben egy fakanállal kitámasztva a sütőajtó, átverve a hőérzékelőt, hogy folyamatosan maxon izzon a grillszál.
    Kövön sikerült 370-400 fokot is mérni így legbelül, fent pedig ahonnan jön a hő, a sarokban, volt hogy kiakadt az extol hőmérő, pedig 550 fokot tud. (Korábban itt sem sikerült 430nál többet mérni közvetlen a fűtőszálnál)
    A tésztát szándékosan nagyobb hidróval készítettem, hogy kevésbé száradjon ki a hosszabb sütési idő alatt.
    2 percre sikerült leszorítani a sütési időt, és még ilyen jó, sima sütős pizzát nem ettem azt kell mondjam. Picit el is gondolkoztam megint, hogy kell-e így a kemence nekem. :D Mindegy mostmár késő "bánat"...
    És akkor egy két kép az egyik margheritáról: (Lehet még egy 15 sec mehetett volna)

    [ Szerkesztve ]

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

Új hozzászólás Aktív témák