Új hozzászólás Aktív témák

  • SpaceKombajn

    tag

    Na, akkor a szó szerint a "futottak még" kategóriából (a sok űridő miatt már írni se merek nagyon :) )

    Szóval volt ez a téli (dec-jan) jobb lábfájás, na ez teljesen elmúlt, utána még pár napig ilyen lötyögés szerű érzés volt a jobb térdnél, ahol előtte fájt néhány lépésnél de ez is elmúlt.

    Azóta is "jobbra" futok a füvön.

    Akkor gyorsabban akartam futni, de nem tudtam, nem bírtam (erővel) átváltottam lassabb tempóra (stryd wattocskák szerint), hogy ne legyen annyira fárasztó, erre pár alkalom után gyorsultam, pedig nem is akartam (írtam is, hogy az idő adatot levettem az óráról). Ki érti ezt? :) (nyilván jobb lett az állóképesség) Az ellenkezője valósul meg, hát mi történik itt? :)

    Akkor is írtam, hogy 1-2 5k sokkal könyebben megy, azóta átálltam erre, 2 naponta 5k (előtte volt 3,4,5km volt mikor mennyi).

    Azóta volt egy 21 perces 3k is (ez 23-24 volt eddig)

    Tavaly első 5000 méter, 44 perc volt (nagyon küzdlemes volt), garmin felkészító után, idén 38 perc 8 másodperc körül volt mostanában (lett egy 37 perc 46-os rekord is közte), sokkal könnyedebben és hétfőn ezt is megdöntöttem, 36:15 (próbáltam kisebbekket lépni 152-ről így 157-re nőtt az átlaglépések száma).

    Első km 6:30-6:40 körül szokott lenni egyszer volt 6.15 is, második 7:10-7:30, na ezután jön a lassulás (tavaly ez a 2. km-nél következett be ,az átlagnál is lassabbra estem vissza), 3. és 4. km lassabb ,de 5. végén amikor még érzek erőt gyorsítani szoktam így már az 5. km a harmadik leggyorsabb az ötböl.

    Ezek után szoktam futni, egy sprintet is, kipróbálom már milyen tavaly ilyen 60-70 métert de akkor ugye a gps pontatlanul mérte, nem mérvadó, de most a stryd-del 100métert (lemértem a focipályát tyúklépésekben, 100.5 méter). Tényleg nem megy fel a pulzus csak 120-ig. Tavaly 22-23 km/h sebességet most meg már 26-27, nyilván csak pillanatnyi leggyorsabb érték, nem végig ennyi. Na ezután is kell kapkodni a levegőt, így 1 db elég is, nem kell belőle sok sorozat, mint nektek. :D

    Ezután meg 1 db 200 métert is, ez egy saját kör a focipálya "belsején", na ez már nagyon kikészít, első száz egész jó, viszonylag gyors, van erő, semmi nem fogy el, 100-150 között kicsi lassulás (hogy fogom ezt végig bírni ekkora a tempóval? sehogy :) ), 150-200m között, itt most azonnal meg kell állni, ezt nem lehet bírni, még nagyobb lassulás,de a lendület bevisz, oxygén sátor, pulzust levivő (simán felmegy max. közelébe) kézikészülék, kell ide :) na ezután percekig lihegés van, és igen ebből se kell több nekem az 1-es sorozat éppen elég. Ja igen ez éppen 40 másodperc alatti, (a legjobb 36 sec).

    Ez a 200m a garmint is kiakasztja :D az 5K után ilyen 20-22 óra regent szokott írni, a 200 méter után legutóbb ez felugrott 57 órára. :)

    spacetime

Új hozzászólás Aktív témák