Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollo17hu

    őstag

    válasz kuntics #5589 üzenetére

    A csípő az elég tág fogalom. Másfél éve nekem is egyre gyakrabban fájt két helyen is. Az egyik közvetlenül ott, ahol a combcsont töve is van, na arra azt mondta az ortopéd doki, hogy vmi ízületi tok gyulladt be. Igaza volt, gyulladáscsökkentővel néhány nap alatt elmúlt, de azóta is, ha túl sokat edzek, pihenőnap nélkül, akkor hajlamos begyulladni. (Persze lehet, hogy valamilyen szinten rossz a testtartásom is.)
    A másik hely pedig a medencecsontnál volt, mintha át akarta volna szúrni a hasfalamat a csont. Ezt sebésszel nézettem meg, azt mondta, hogy kezdődő lágyéksérv, ki volt tágulva sérvkapu. Szerencsére nem "púposodott" ki, tehát nem volt sérvem, de az aszfaltos fociból vissza kellett vennem, mert a kemény talaj miatt jön elő a túlzott megerőltetés (sprintek, hirtelen irányváltás) miatt. Ezt még megnézettem az üzemdokival is, aki azt mondta, hogy nem lehet mit tenni vele, ha kialakul a sérv, akkor műtét, egyébként hasprésekkel lehetne erősíteni a hasfal alsó részét, de ezzel egyúttal a sérv kialakulását is kockáztatom. :D

Új hozzászólás Aktív témák