Új hozzászólás Aktív témák

  • GerykO

    aktív tag

    válasz M@trixfan #9005 üzenetére

    Az a véleményem, hogy általánosítasz egy gyártó terméke alapján, illetve egy negatív tapasztalat alapján. Semennyire nem volt pártatlan a hozzászólásod, és csak a saját véleményed akarod erőltetni...
    De ha a Brazos klubba benéznél, és az ott leírt tapasztalatok alapján alkotnál képet, más lenne a véleményed, ha megvárnád a gigabyte, msi, asus deszkáit, vagy megnézed a netbookokat, nettopokat, akkor szerintem jelentősen megváltozna a véleményed. Persze az Intel szemüveg mögül vizsgálva a világot nem biztos. :(((
    Hidd el nyugodtan, hogy egy-két gép már megfordult a kezemben, és nem vaktában lövöldözök, mivel nem játszom, nem hajszolom a legújabb hardvereket magamnak(láthatod az adatlapomon), de most már szeretnék alacsony fogyasztásra váltani. És ismét 5~7 évre tervezek konfigot venni, és csak és kizárólag arra a célra ami az igényeimnek kell. És mivel az igényem a HTPC, és mivel ebben a topicban vagyunk, szerintem itt van helye elmondani a véleményem. Mellesleg az asrock lapjában az APU nem tuningolható, de a gigabyte lapjában 2360.3MHz-n jártak a magok, 42W LOAD fogyasztással, ami hogy is mondjam, annyi mint az ION rendszeré, és a 47.5%-os tuning a k8-as architektúrában bizony ~45% teljesítménynövekedést eredményez. Az IGP része, pedig elég erős általános célra (még a nagy klasszikus címekre is bőven CS,SC...) Linuxra is vannak már létező megoldások, és nem a sok éves sztereotípiád szerint kéne elítélni egy olyan rendszert, ami még épphogy csak megjelent. De ha megnézed a statisztikákat, akkor a felhasználok igencsak meghatározó része microsoft op-rendszert használ, egy kisebb rész mac os-t, és ennél is kisebb része linuxot. Ha legalább a PH-s híreket olvasnád, láthattad volna, hogy rájött az AMD is, hogy szoftveres támogatásra gyúrniuk kell itt-ott. De ehhez megint csak a linkelt topikot tudom javasolni, mert elég jól körbejárták ezt a témát, és biza se ubuntu, sem egyék disztribúciók alatt nem volt olyan amit valaki ne tudott volna megoldani. Persze volt egy-két user error, de: "Ha kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.". :U
    De persze merek kicsi lenni, nem akarok én egyből egy teljes virtuális világot.
    És ha már teszek egy tunert a HTPC-be, hogy tudjak felvenni is értelmes adást, vagy tovább streamelni a többi gépre, és a közös tárhelyet is kiszolgálja majd, ezért elég sokat megy, akkor nem mindegy mennyit fogyaszt. Bár amíg nem én fizettem a villanyszámlát én is leszartam, és minden hardvert szénné tuningoltam, csak azóta már benőtt a fejem lágya. És szem előtt tartom az ÁR/TELJESÍTMÉNY/FOGYASZTÁS trilógiát, azóta megfontoltan vásárlok. És akik tőlem kértek tanácsot, eddig mind megköszönték az útmutatásom. :R

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Új hozzászólás Aktív témák