Új hozzászólás Aktív témák

  • band1103

    őstag

    válasz róland #4332 üzenetére

    ÉN tudom mi az a sideport és azt hiszem hogy te is tudod. De arra már nem vennék mérget hogy azt is tudod hogy egy HTPC-nek milyen előnye származhat a meglétéből. Szvsz semmi. Egy olcsó desktopnak amin futnának 3D CAD vagy régebbi játékok ott mindenképpen jól jön de egy HTPC-nek mikor jön jól ha nem akar rajta futatni Q4-et vagy Tomb Raider legend-et? Soha, sőt fölösleges pézkidobás. Bóven elég ha a videó a rendszer max 800Mhz-es memóriájából vesz le magának 512 MB-ot. Filmnek meg internetnek ennyi bőven elég. Ne keverjük össze a valódi HTPC -t egy olcsó játékos asztali géppel!

    Yahhher:
    "igp-vel miért nem játszható le x264?"

    Tegyük akkor tisztába a dolgokat. Én az 1080p-s x264-es mkv filmekről beszéltem. A 720p-ekkel semmi baja. Az 1080p-ek már túl sok az IGP -nek mert az csak UVD+-os lejátszást támogat. Jelenleg nincs olyan IGP a piacon ami letudná játszani azokat a x264-es filmeket amik már 1080p-ek. Még a 790G sem. Ha HW-en akarunk lejátszani egy 1080p-s x264-es filmet ahhoz már nem elég az UVD+ ahoz már a UVD2.2 szabvány támogatása szükségeltetik a GPU felöl. Ilyenek jelenleg csak videokarikban vannak.

    greatman: És x264-es kódolású 1080p-s filmmel is próbáltátok?

    [ Szerkesztve ]

    "A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Új hozzászólás Aktív témák