Új hozzászólás Aktív témák

  • drdr

    senior tag

    válasz bajnokpityu #31215 üzenetére

    "kintről bentre léghangot gátolsz, a gépben meg testhang van, mikor rezeg a hdd, a venti meg léghang."

    Ez így nem teljesen igaz. A vékony és könnyű fal "membránként" viselkedik, a külső hang megrezegteti és átadja a belső levegőnek.... A vastag nehéz fal merev, nem rezeg. Más kérdés, hogy ha megkopogtatod, akkor vezeti a hangot, mint a panellákásokban... A gipszkartonnál én is tapasztalom, hogy akusztikailag jó, nem veri vissza a hangokat annyira, nem visszhangzik a szoba tőle. Viszont hangszigetelése nem jó, áthallatszik hiába a szigetelés közte....

    Nekem is Fractal Design házam van, a teteje lemez, belül ragasztva vmi keménygumival olyan 3mm vastag lehet. Azon nincs semmi rezgés, de az egész házat nekem is rázza a vinyó, de emellett halok más zúgást is pl. a ház saját ventijeit....

    Szóval még mindig ott tartunk, ahogy írtad, "a súllyal nem oldod meg az elcsatolást, csak odébb hangolod."
    Nem elcsatolni kell a meglévő rezgést, hanem megszüntetni... A vinyót kell "szigetelni" a háztól, gumibakkal, parafával, vinyó cserével, vagy vinyót áthelyezésével egy másik szobába ;)
    Mivel jobb ha belevezeted a bútorba, ha "elcsatolod" ? Egy részét elnyeli, mert porózus, de más frekvencián, meg a bútor sugároz majd (jó az eredetinél jóval kevésbé). De mi van ha kemény felületre teszed a cuccot pl. márvány lap? Az ha merev állványon van? Pattog rajta mint a csapágygolyó... Szóval nem elvezetés, elcsatolás kell, hanem izolálni, megszüntetni, csillapítani kell a forrást...

    Ilyenre gondoltam még kipróbálni, a vinyóra vhogy ráaplikálni. Valahol megtaláltam az adatlapját is, van többféle keménységű, ezt nem tudom milyen...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák