Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • htpc_newbie

    csendes tag

    Üdv, Mindenkinek!

    Szeretnék segítséget kérni a fórumtársaktól HTPC építés ügyében.
    Az általam a htpc-től kívánt funkciók a következők:
    - divx, dvd lejátszás, HD felbontásban (720p-s projektoron, RGB kábelen keresztül. TV-m nincs.)
    - műholdvevő funkciók ellátása (UPC előfizetésem van, de meg szeretnék szabadulni a külső vevőtől. Kábeltévém nincs)
    - videófelvételek készítése tv-ből (hdd recorder time slip funkcióval)
    - többcsatornás hang átadása digitális kimeneten keresztül a házimozi erősítőjének
    - játék nagyon-nagyon ritkán

    Amiket kinéztem eddig, de nem vagyok szakértő (évek óta nem volt asztali gépem...):
    - Ház: Silverstonetek LC16M v. Origen ae H5
    - Alaplap: ASUS P5LD2-VM DH
    - Videókártya: Sapphire ATI Radeon X1600XT
    - Memória: ? 512MB v. 1GB
    - Hangkártya: Creative X-Fi Extreme Music
    - HDD: Samsung SATA 250Gb v. ?
    - Műholdvevő: FlyDVB Trio
    - Dvd-író?
    - hűtés ?
    - táp?

    Mivel nem foglalkoztam az utóbbi 3-4 évben hardverrel, ezért lehet, hogy van amiben nagyon túllőttem a célon, de azt nem szeretném. Ráköltök most annyit, amennyit szükséges, de utána 2-3 évig ki sem akarom a házat nyitni.

    Bármilyen segítséget nagyon szívesen fogadok. Előre is köszönöm...

  • htpc_newbie

    csendes tag

    válasz bambano #1212 üzenetére

    Kösz, az mpeg2 tömörítésre nem is gondoltam... :DDD , legalábbis arra nem, hogy a m,űholdas vételhez nem kell.
    Tegnap felvettem a kapcsolatot a B&L-lel, íme:
    HV5 64 990 Ft
    HV7SQ 69 990 Ft
    HV5/HV7SQ Display & Remote set 18 490 Ft.
    Így valahol ott van, mint a Zalman HD135-je, de ez még így is 90eFt. Ész nélkül nem költenék, ha nem muszály feltétlen'. A SST LC16M (beépített iMonnal) is csak 60-70 körül van. SST LC16M: [link]
    A ház méret meg mind1, mert egy 17cm magas ezüst színű erősítő mellé/felé teszem. (Ja, és a bútort is csak majd február, március környékén csináltatjuk...)

  • htpc_newbie

    csendes tag

    Egy kicsivel előrébb haladt a HTPC építés.
    A Silverstonetek Lascala LC16SMR lesz a ház [link]
    Az alaplap, mivel Accesspoint is kellett és nem akartam különállót ASUS P5B Deluxe Wifi lett [link]
    Procinak valószínűleg egy Core2Duo 6300 lesz (mivel egy picit húzható)
    Videókártya még nem dőlt el, egyenlőre úgy tűnik ez lesz majd: NX7600GT Diamond Plus [link]
    Winchesternek vmilyen SATA 250-320 GB-ost néztem ki.
    Memória: 1GB DDRII 800MHz (a típusra jó lenne vmi javaslat, de nem 50-60kFt/1GB kategóriából)
    Billentyűzet: kinéztem egy MS Media Remote billentyűzetet, ami kifejezetten win MCE alá készült. Ha LC16-ban van iMon, nem tudom, hogy összehozható-e ezzel a billentyűzettel? Bill. mindenképpen kell, a távirányító nem lesz elég (MSN, email, böngészés...) és mivel kb. 4,5-5 méterről lesz kezelve a gép, ezért mindenképp kell vmi.
    Táp: Milyen tápot érdemes belerakni a LC16-ba? ATX táp kell, de vmi halk jó lenne. Teljesen paszívat nem akarok, mert nincs értelme 5 méterről, félig zárt szekrényben elhelyezett gép esetében - és drága is.
    Tápból is mekkorát érdemes belerakni? (C2Duo 6300 proci, Msi7600GT, 1 db xxx vinyó, 1 DVB-S pci kártya) 300, 400 v. kell az 500W?
    A TV-tunerként pedig ez a kártya dolgozna (talán már említettem): Technisat Skystar 2 PCI [link] mert a kábelTV-t kikötettem itthonról. Ha esetleg érdemes a DVB-T-vel is foglalkozni, várok javaslatot.

    Bocs a floodért :U

    A segítséget pedig előre is köszönöm :R :R :R

Új hozzászólás Aktív témák