Új hozzászólás Aktív témák

  • DaeMonS

    tag

    sziasztok,
    nos, en is beallok a sorba :)

    tortenetem a kovetkezo:

    -kezdtem osxel es plexel...majd ahogy gyarapodot a mediaanyag es a hazi videok eszrevettem hogy egyre tobb idot toltok a tv elott, nem szamitogepezve...majd atalakult autostartra a plex es egyfajta multimedias tartalmakat neztem zomeben a geprol.

    -kesobb talalkoztam az XBMC-vel, es kiprobaltam osx, win linux alatt....es eldontottem, epitek egy kis gepet kicsi fogyasztassal eme celra nagy hddvel.A "nagy " gep igy csak szukseg eseten van bekapcsolva: film vagas, digitalizalas, sync,backup stb.

    -elso alapom egy zotac ion volt amin szepen beallitgattam amiket elkepzeltem es minden ment ahogyan kell...csak finomitani akartam h a rendszer tokeletes legyen..ezert eladtam es ujrakezdtem:

    -jelenleg egy ASUS AT3IONT-I-Deluxe a lelke mindennek, 2T hdd, melyre 20Gb OSnek,5Gb swap, es a maradek a tar, nevezzuk /home/Media-nak :)

    Mivel a tortenelembol ismeretes h az XBMC linux-al indult, es azota is ez az "erosebb" resze, igy en is ezzel hasznalom.Tapasztalat alapjan a teljesitmeny is jobb.

    Itt merulnek fel kerdeseim,tapasztalatok:

    -Eloszoris az alaplap passziv hutessel van megaldva, ami szerintem mar most nem jo 5let, ezert keresek egy olyan ventillatort ami csendes, nagy meretu es elfer a bordakon szepen (javaslatok johetnek)

    -kovetkezo kerdesem hogy eddigi tapasztalatokbol melyiket erdemes stabilitas, es teljesitmeny ( cpu,gpu,torrent, 24fps) szempontjabol hasznalni:
    ---XBMC + 11.04, 11.10(errol van egyaltalan tapasztalat?)
    ---XBMC Live
    ---openElec.tv (XBMC alapu)
    ---stb? javaslatok?

    - taviranyitora kitalaltam egy jo megoldast a sajat elkepzeleseimre:
    --1. sleep funkciot tud ez rendben is van,de elkepzelesem szerint ha 1-2 napig nem hasznalod a gepet, vagy elutzom akkor ne aludjon, legyen kikapcsolva. ezert egy mikrokontroller segitsegevel figyelem az IR jeleket,es ha az ON gomb hosszu lenyomasat erzekelem kontaktussal bekapcsolom a gepet (kikapcsolas ugyaingy), igy Bekapcs, kikapcs,sleep is realizalhato.
    --2 also gombsor nem megy, valahol lattam erre megoldast de nem emlexem hol, viszont tudnom kellene h a taviranyiton melyik gomb hogyan azonosithato be, es az XBMC-n belul billentyukhoz rendelem, igy sokkal jobban lehetne szemelyreszabni(ebben is kernem egy hozzaerto segitseget)

    XBMC idle cpu zabalas ugyben tortent mar valtozas?

    hirtelen ennyi, kulonben szepen beallitottam mar az alapokat:
    XBMC automatikusan idnul, indulaskor a scrapperek szepen megnezik a megadott konyvtarat ,letoltik a kiegeszito infokat, konyvtarakat boritokat szepen berendezik
    hatterben transmission is csinalja a dolgat, _import konyvtarbol importalja a torrenteket, majd ami kesz athelyezi a videok koze...igy elegendo halozaton bemasolni a filmektorrent filejait az importba,es kov ujrainditasnal mar szepen ott figyel a film bekonfigolva

    Epitojellegu javaslatokat szivesen fogadok :)

    elozoekhez kicsi komment: nem okos vitatema a platformokrol hadakozni,mindenkinek illik tudnia h mit akar, es ha kerdez akkor fogadja el az okosabbak javaslatait :), kulonben ezek az ION-ok velemenyem szerint tokeletesek a media dolgokra (nas, es router) es ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák